5 najlepších alternatív WooCommerce

Najlepšie alternatívy WooCommerce

Pokiaľ ide o predaj všetkého online, nie je pochýb o tom, že WooCommerce je najobľúbenejší. S takmer 60 miliónmi stiahnutí si takmer 30% firiem vyberie internetový obchod. Nie je ťažké prísť na to, prečo – WooCommerce sa ľahko inštaluje, používa a prispôsobuje. Okrem toho stovky rozšírení umožňujú používateľom pridávať funkcie podľa vlastného uváženia. WooCommerce však nemusí byť pre všetky webové stránky najvhodnejší. Môže chýbať iba jedna funkcia, ktorá je pre váš web veľmi dôležitá. Čo vám teda bráni v odhlasovaní konkurencie a hľadaní najlepších alternatív WooCommerce?


Na rozdiel od WooCommerce sú niektoré z týchto alternatívnych riešení hosťované v softvéri eCommerce ako Shopify a BigCommerce. Existujú však aj iné riešenia elektronického obchodu, ktoré hostia sami, podobné systému WooCommerce. Medzi ne patria Magento a OpenCart.

Hosťovaný softvér eCommerce je balík pripravený na použitie, kde sa nemusíte báť hostingu alebo zabezpečenia. Úroveň podpory je tiež vyššia. Na druhej strane softvér eCommerce s vlastným hosťovaním je o niečo viac D-I-Y. Potrebujú, aby ste začali s vynikajúcim hostingom WordPress, sťahovali a inštalovali softvér, ako je WordPress a WooCommerce, a prispôsobili ho tak, aby vyhovovali požiadavkám vášho internetového obchodu. Veľkou výhodou je, že máte úplnú kontrolu nad prispôsobením a údajmi o obchode.

Začnime hľadať niektoré z najlepších alternatív WooCommerce.

1. Jednoduché digitálne sťahovanie

Začneme doplnkom Easy Digital Downloads, doplnkom navrhnutým špeciálne na predaj digitálneho tovaru online. Takmer okamžite zmeníte webovú stránku WordPress na digitálny obchod online, pretože každá dôležitá funkcia potrebná na tento účel je zabudovaná do doplnku. Svoje motívy, elektronické knihy, hudobné albumy, doplnky alebo súbory PDF môžete ľahko predávať a vyberať za ne platby bez problémov pomocou jednoduchého doplnku.

Najlepšie alternatívy WooCommerce - Extra digitálne súbory na stiahnutie

Pre akékoľvek ďalšie funkcie sú ľahko dostupné bezplatné a platené rozšírenia (vrátane rozšírení tretích strán). Môžete ich použiť na pridanie platobných brán, fakturáciu, zasielanie správ, pridávanie recenzií, kontextových okien a mnoho ďalšieho.

Príťažlivejšie je, že základný doplnok je zadarmo, zatiaľ čo rozšírenia je možné zakúpiť jednotlivo (rovnako ako WooCommerce). Rozšírenia môžete zakúpiť aj vo zväzkoch, ktoré začínajú na 99 USD ročne.

Extra Digital Downloads vytvára stránky digitálnych produktov intuitívne. Je dodávaný s jednoduchou stránkou pokladnice, vďaka ktorej sú okamžite dostupné PayPal a Amazon Payments. S viac ako 40 rozšíreniami o platbu je doplnok kompatibilný s väčšinou tém a doplnkov WordPress. Zahŕňa tiež vstavaný pridružený systém, analytické systémy, systémy zliav a náhrad a ďalšie.

Ak ste zvedaví, či WooCommerce povoľuje predaj digitálnych produktov, určite áno. Musíte však prejsť nastavením a výberom možností. Vďaka doplnku Extra Digital Downloads sa hlavný doplnok stará o množstvo funkcií súvisiacich s predajom digitálnych produktov. Patrí medzi ne marketing, správa zákazníckych účtov, sťahovanie súborov, kódy zliav, pridružená integrácia a nákupný košík. Pokiaľ ide o WooCommerce, mnohé z týchto funkcií sú platenými rozšíreniami. Okrem toho, ak nepredávate fyzický tovar, funkcie vo WooCommerce týkajúce sa predaja fyzického tovaru zbytočne zaplnia váš backend..

Znamená to, že nemôžete predávať fyzický tovar pomocou Extra digitálneho sťahovania? Doplnky vám s tým vôbec nebudú pomáhať.

Povedzme to takto – ak predávate hlavne fyzický tovar, je vhodnejšie WooCommerce. Ale ak sú vaše chlieb a maslo online filmy, hudba, softvér, digitálne dokumenty, fotografie alebo licencie, malo by byť vašou najlepšou voľbou Extra digitálne súbory na stiahnutie..

2. Nakupujte

Shopify je hosťované riešenie, ktoré obstaráva viac ako pol milióna majiteľov internetových obchodov, veľkých aj malých. Tento škálovateľný softvér môže každý vyskúšať 14 dní zadarmo bez toho, aby musel zadať podrobnosti o kreditnej karte. V priebehu niekoľkých minút budete môcť nastaviť svoj internetový obchod a budete pripravení prijímať objednávky a platby z celého sveta.

Shopify

Na konci skúšobného obdobia si môžete vybrať z plánov, ktoré začínajú od 9 dolárov mesačne (Lite) do 299 dolárov mesačne (Advanced). A ak ste operátorom na úrovni podniku, tím v Shopify vám prispôsobí plány. Pre väčšinu začiatočníkov by mal stačiť balík Basic za 29 dolárov mesačne. Ľahko budete môcť pridávať nové predajné kanály, spravovať produkty a inventár. Okrem toho budete môcť plniť objednávky v jedinom kroku a sledovať trendy predaja a rastu.

Služba Shopify prichádza s informačným panelom, ktorý obsahuje kompletného nástroja na tvorbu elektronického obchodu, vrátane hostingu, názvov domén, dizajnu, tém a marketingu. Pri použití služby Shopify Payments sa neúčtujú žiadne osobitné poplatky za transakcie.

Ak chcete obchod, ktorý odzrkadľuje vašu značku, môžete pokračovať a postaviť ho s ľahkosťou drag and drop. K dispozícii je 100+ mobilných pripravených tém, vďaka ktorým bude váš obchod vyzerať skvelo, zatiaľ čo stovky aplikácií sú k dispozícii na vylepšenie funkcií obchodu. Ak ste z nejakého dôvodu zaseknutí, budete radi, že vás podporia vopred schválení odborníci, ktorí vám môžu pomôcť prispôsobiť dizajn a funkcie. Prestoje sú minimálne s nepretržitou podporou.

Ak ste začiatočník, ktorý sa nechce zaoberať hostingom, zabezpečením alebo spracovaním platieb, ale napriek tomu chcete plne funkčný dobre vyzerajúci obchod, Shopify je bezpečná stávka.

Doplnok WP Shopify WordPress

Služba Shopify je tiež kompatibilná s programom WordPress. Môžete použiť tlačidlo Shopify Buy, alebo vám uľahčí život inštaláciou WPShopify. Tento praktický doplnok sa synchronizuje s obchodom Shopify, importuje vaše produkty a obsahuje možnosť vloženia tlačidla Kúpiť.

3. Gumroad

Gumroad Pomáha vám predávať takmer všetko, čo chcete online – digitálny alebo fyzický tovar, predplatné a dokonca aj predobjednané položky. Je to skvelé miesto na predaj, ak vo vás beží kreatívny pruh a chcete ho komerčne využiť. Takže umelci, fotografi, dizajnéri a spisovatelia – venujte väčšiu pozornosť tejto platforme elektronického obchodu. Používatelia WordPressu môžu využiť pomoc zapojiť vložiť Gumroad na svoje webové stránky.

Gumroad

Ak je digitálnym tovarom vaša sila, budete radi, že môžete ponúkať viac verzií svojho produktu, generovať licenčné kľúče a ponúkať zľavové kódy. Jednoduchým pridaním znaku „+“ k produktom môžete tiež požiadať zákazníkov, aby zaplatili, čo si želajú. Aby ste sa uistili, že váš produkt nie je zdieľaný, je tu zabudovaná ochrana proti zneužitiu, pečiatkovanie PDF alebo vypnutie sťahovania.

S prístupom k knižniciam obsahu a licenčným kľúčom pre softvér bude ľahké predávať všetky opakujúce sa odbery a plány členstva. Aj zákazníci budú spokojní s platobnými možnosťami a ľahkou platbou. Budú si môcť vytvoriť účet a ponechať všetok obsah na jednom mieste alebo ho nasmerovať do Dropboxu alebo Kindle alebo na akýkoľvek iný štandardný cieľ..

Gumroad má funkcie, ktoré ponúkajú plnú podporu pri predaji fyzických produktov. Od variantov produktu a obmedzení predaja v jednotlivých krajinách až po stanovenie sadzieb za dopravu, zliav a spustenia predajných ponúk má spoločnosť Gumroad všetko.

Tam sa to nezastaví – Gumroad zviditeľňuje vaše výrobky publiku bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Prispôsobené ukážky sociálnych kanálov, ako sú Facebook a Twitter, a vlastné adresy URL pre váš produkt na propagáciu značky sú niektoré zo spôsobov, ktorými sa zaoberajú. V kombinácii s výkonnou analytikou sa dozviete, čo pre vás pracuje a čo nie. Automatické pracovné postupy vám pomôžu zostať v kontakte so zákazníkmi vďaka poznámkam, aktualizáciám a ďalším informáciám.

Gumroad môže začať, ale ako vy upgradovať za profesionálne funkcie sa účtuje poplatok 10 USD mesačne. Za predaj, ktorý prichádza do programu Discover, sa účtuje dodatočný 10% poplatok.

Doplnok Gumroad WordPress

Gumroad je tiež super ľahké použitie s WordPress. Ak kód nechcete používať, nainštalujte si iba bezplatný doplnok. Tento doplnok obsahuje jednoduchý skrátený kód na pridanie prekrytia Gumroad a vloženie miniaplikácií pre vaše produkty.

4. MemberPress

Ak hľadáte predaj predplatného alebo členstva, naozaj sa nemusíte pozerať len za členskéPress. S týmto doplnkom je k dispozícii takmer každá požadovaná funkcia – digitálne súbory na stiahnutie, cenové stránky, správa predplatného, ​​obsah odkvapkávania a generovanie kódu kupónu. Doplnok navyše uľahčuje integráciu vášho vlastného kódu s ním. Môžete to teda kedykoľvek prispôsobiť.

MemberPress

V závislosti od predplatného členov vám funkcia MemberPress umožňuje riadiť prístup k vašim príspevkom, videám, kanálom a iným druhom obsahu. Integruje sa úplne s WordPress na správu obsahu, fór a komunít. Integruje sa tiež s inými riešeniami tretích strán pre spracovanie platieb, affiliate marketing a ďalšie, a to bez ďalších nákladov.

Ak chcete predávať členstvá alebo odbery pomocou služby WooCommerce, musíte si kúpiť niekoľko samostatných rozšírení, čo môže byť nákladnejšie ako pri službe MembersPress. A zatiaľ čo MemberPress vyniká vynikajúcou zákazníckou podporou, WooCommerce ponúka väčší počet platobných brán.

Služby prichádzajú v 3 plánoch – základný plán na 129 dolárov ročne, plán Plus na 249 dolárov ročne a plán Pro na 349 dolárov ročne. Existuje aj 14-dňová záruka vrátenia peňazí. MemberPress je spoľahlivé riešenie pre každého, kto chce predávať členstvá, predplatné, kurzy alebo digitálne produkty.

5. Magento

Magento je kompletná samostatná platforma, ktorá obsahuje všetky požadované funkcie elektronického obchodu a ponúka vysoký stupeň prispôsobenia. Pravdepodobne nebudete nikdy hľadať rozšírenie s Magento. Na rozdiel od WooCommerce nie je ľahké nastaviť alebo prispôsobiť a mnohí z nás môžu potrebovať profesionála.

Magento

Magento je vhodné pre veľké podniky, ktoré hľadajú rýchly rast. Môže ľahko uspokojiť pokročilé potreby elektronického obchodu v rámci medzinárodných trhov. Najdôležitejšie je, že vám umožňuje prijať prístup založený na mobilných sieťach, aby ste využili rastúci trh s mobilnými nákupmi.

Integrácia Magento 2 WordPress

A váš obchod Magento môžete ľahko integrovať s WordPress pomocou doplnku. Ďalšou možnosťou je Integrácia produktov Mag, ktorý ponúka jednoduchý zoznam produktov.

Magento nanešťastie nie je lacný a ceny nie sú okamžite zrejmé. Pravdepodobne budete musieť využívať služby implementačných partnerov a náklady sa líšia v závislosti od toho, koho vyberiete. Je bezpečnejšie ísť s certifikovaným partnerom Magento, pretože platforma je zložitá s pravidelnými aktualizáciami a zmenami. K dispozícii je tiež bezplatná možnosť otvoreného zdroja, ale vo funkciách je to dosť obmedzené.

Ktorá je pre vás najlepšia alternatíva WooCommerce?

WooCommerce je skvelé riešenie pre väčšinu obchodov. Ale, ako som už povedal, je možné, že jedna z týchto alternatív WooCommerce sa lepšie hodí. Toto je obzvlášť prípad, keď sa hlavný doplnok lepšie prispôsobí hlavným produktom vášho obchodu. Rozhodnutie sa potom stáva ľahším – Ľahké digitálne sťahovanie digitálnych produktov, Gumroad pre kreatívy, MemberPress pre predaj členstva, Magento pre veľké / rýchlo rastúce podniky a Shopify pre tých, ktorí potrebujú všetko, o čo sa postarajú.

Co si o tom myslis? Odporučili by ste inú možnosť elektronického obchodu? Radi by sme vedeli, čo si myslíte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me