5 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok WordPress pomocou funkcie Pinterest

5 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok WordPress pomocou funkcie Pinterest

Pinterest je po Facebooku druhým najväčším sprostredkovateľom prenosu v sociálnych sieťach po Facebooku, ktorý vedie oveľa viac sprostredkovaní ako Twitter, StumbleUpon a Reddit dohromady. Ak ste doteraz neinvestovali čas do rozvoja stratégie Pinterest, je pravdepodobné, že vám uniká obrovský zdroj návštevnosti..


Našťastie, budovanie prítomnosti na Pintereste nemusí byť ťažké. Existuje veľa jednoduchých taktík, ktoré môžete zaviesť, ktoré pomôžu využiť silu platformy a zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok. Prispôsobením obsahu na Pinterest a strávením nejakého času pripnutím môžete svoj web predstaviť širokému novému publiku..

Tento článok najskôr vysvetlí, ako Pinterest funguje a prečo by ste mali zvážiť vytvorenie vhodnej stratégie pre vaše webové stránky. Potom vám ponúkneme päť spôsobov, ako môžete z Pinterestu získať väčšiu návštevnosť.

Poďme praskať!

Úvod do Pinterestu

pinterest je web so sociálnymi médiami, ktorý zobrazuje odkazy vo forme „kolíkov“ v mriežke v murárskom štýle. Domovská stránka aplikácie Pinterest zobrazuje zdroj obrázkov (každý prepojený s webovou stránkou) na základe vašich nastavení a predchádzajúcej aktivity. Po kliknutí na špendlík sa rozbalí a zobrazí väčší obrázok a ďalšie podrobnosti. Po opätovnom kliknutí sa dostanete na zdroj obrázka – či už ide o blogový príspevok, článok s novinkami alebo iný typ webovej stránky..

Okrem prezerania špendlíkov v informačnom kanáli môžete špendlíky ukladať aj na svoje vlastné verejné alebo súkromné ​​tabule alebo na skupinové tabule, ktorých ste členom. Pinterest má tiež zabudovaný vizuálny vyhľadávací nástroj, takže môžete zadávať kľúčové slová alebo frázy na prezeranie súvisiacich pinov.

Príklad výsledku vyhľadávania Pinterest

Príklad výsledku vyhľadávania Pinterest.

V roku 2015 Pinterest prekonal 100 miliónov aktívnych používateľov a naďalej rastie. So 75 miliardami kolíkov a 2 miliardy mesačných vyhľadávaní, túto platformu nemožno prehliadať ako potenciálny zdroj návštevnosti. Ak ste sa ešte nezaregistrovali v službe Pinterest, vyskúšajte to teraz a začnite pripínať!

5 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok pomocou sily Pinterestu

Rovnako ako v prípade akéhokoľvek iného marketingu sociálnych médií je dôležité implementovať dobre premyslenú stratégiu Pinterestu, aby sa maximalizoval počet odporúčaní. Umožňuje ponoriť sa do piatich taktík, ktoré môžete použiť, aby ste pomohli nasmerovať návštevnosť Pinterestu na vaše webové stránky.

1. Pridajte na svoje webové stránky tlačidlá zdieľania Pinterestu

Skôr ako Pinterest môže fungovať ako sprostredkovateľský nástroj, musí sa váš obsah skutočne zobraziť na platforme. Svoj vlastný obsah môžete pripnúť, ale budete sa chcieť uistiť, že ho môžu ľahko pripnúť aj ostatní. To sa dá dosiahnuť povolením tlačidiel zdieľania v sociálnych sieťach – konkrétne tlačidiel Pinterest – na vašom webe, ak ste tak ešte neurobili. Na vašom webe je možné začleniť tlačidlá zdieľania aplikácie Pinterest. Tu je ich niekoľko:

 1. Ak máte jetpack, môžeš aktivovať jednoduché tlačidlá zdieľania v sociálnych sieťach – vrátane tlačidla Pinterest.
 2. Môžete tiež použiť špecializované Pinterest plugin pridať Pripnúť na vaše obrázky, stránky a príspevky.
 3. Ak chcete viac možností prispôsobenia, zvážte doplnok sociálnych médií, napríklad MashShare alebo Ľahké tlačidlá zdieľania sociálnych sietí pre WordPress.

2. Na svojej webovej stránke použite grafiku špecifickú pre Pinterest

Keď zdieľate svoj obsah s Pinterestom prostredníctvom vyhradených tlačidiel, web automaticky vyzdvihne obrázky z vašej stránky alebo kdekoľvek inde na vašom webe. Zvyčajne vám ponúkne niekoľko možností rozloženia špendlíkov:

Tri možnosti pripnutia vytiahnuté z blogového príspevku

Pinterest ponúka početné rozloženie špendlíkov pre obsah.

Ukázalo sa, že niektoré typy grafiky majú lepšiu výkonnosť pri Pintereste, získavajú viac opakovaní a kliknutí. Možno budete chcieť premyslieť zahrnutie vyhradenej grafiky Pinterest do svojich príspevkov alebo stránok, aby ste maximalizovali úspech svojich špendlíkov.

Tu je niekoľko tipov na vytvorenie týchto obrázkov:

 1. Použite príslušné rozmery: Typická grafická veľkosť špendlíka je 736 px x 1104 px, ale v poslednom čase bol zaznamenaný trend pre dlhšie kolíky s výškou do 2061px.
 2. Pridať textové prekrytia: Ak na vašom obrázku nájdete názov alebo popis, informujete čitateľa a povzbudíte ho, aby klikol.
 3. Použite konzistentné rozloženie: Zvážte vytvorenie šablóny pomocou nástroja na návrh ako je Canva. Konzistentné rozloženie všetkých vašich obrázkov v službe Pinterest vám pomôže vytvoriť súdržný imidž značky. Z dlhodobého hľadiska tiež minimalizuje konštrukčné práce.
 4. Skryť obrázky vo vašom príspevku: Vďaka svojim rozmerom možno zistíte, že grafika špecifická pre Pinterest vo vašich príspevkoch alebo stránkach jednoducho nevyzerá dobre. V takom prípade môžete zabrániť tomu, aby sa obrázky zobrazovali na prednom konci vášho webu tak, že ich zabalíte jednoduchým kódom..

Pinterest tiež vydal praktickú príručku, ak sa chcete dozvedieť viac o vytváraní dokonalých špendlíkov.

3. Aktivujte Rich Pins

Hlavička stránky Rich Pins.

Bohaté špendlíky sú špeciálne pre podniky, aby na svoje špendlíky pridali ďalšie informácie a funkcie. K dispozícii je šesť typov multimediálnych pinov a ďalšie funkcie závisia od typu, ktorý používate. Napríklad, Pin aplikácie bude mať Inštalácia a Umiestnite kolíky obsahovať mapu a kontaktné informácie:

Príklad a stručný popis kolíkov článku

Aktivácia Rich Pins je jednoduchá a úplné usmernenie nájdete na Webová stránka Pinterest.

4. Použite SNAP na automatizáciu pinov

Doplnok WordPress SNAP

Ak vás zaujíma, ako často by ste sa mali pripnúť, štúdie ukázali, že ľudia, ktorí pripínajú 15 až 30-krát denne, dosahujú najlepšie výsledky. Pre väčšinu ľudí by však bolo celkom nepraktické robiť to manuálne, čo je miesto, kde SNAP ( Doplnok pre automatické plagáty sociálnych sietí). Tento nástroj je webová a mobilná aplikácia, ktorá vám umožňuje vopred naplánovať piny (a tweety, zdieľané položky atď.). Slúži nielen ako platforma, z ktorej sa pripnúť, ale poskytuje vám tiež možnosť „roztočiť“ správy, vybrať obrázky a ďalšie.

5. Pripojte sa ku skupinám na Pintereste

Nakoniec, zatiaľ čo väčšina používateľov na Pintereste vytvára viac osobných dosiek, môžete sa tiež pripojiť skupinové tabule. Môžu mať stovky tisíc sledovateľov, čo znamená, že oveľa viac ľudí uvidí a znova pripojí váš obsah. Existuje veľa zdrojov na zistenie niektorých skvelých stratégií pripnutia skupinovej tabule a veľa ľudí, ktorí vyvinuli svoje vlastné stratégie na ich využitie.

Môžete tiež vytvoriť svoju vlastnú skupinovú tabuľu a usilovať sa stať autoritou Pinterest vo svojom odbore. Pozvaním prispievateľov a hľadaním ďalších ľudí, ktorí si budú prezerať a zdieľať vaše špendlíky, môžete svoj obsah pomerne pasívne explodovať..


Pinterest vám ponúka možnosť nasmerovať na vaše webové stránky obrovskú návštevnosť. Aj keď si môžete byť istí, ako môžete túto platformu využiť ako účinnú marketingovú metódu, nie je to až také ťažké.

Pomocou piatich tipov, ktoré sme načrtli v tomto článku, môžete byť na dobrej ceste, ako využiť výkon Pinterestu a zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok..

Ktoré stratégie zamerané na Pinterest budete implementovať s cieľom získať návštevnosť svojich webových stránok? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map