5 základných tipov účtovníctva WooCommerce

5 základných tipov účtovníctva WooCommerce

Účtovníctvo môže byť bolestivé, ale všetci vieme, že je to nevyhnutnosť. Ak chcete, aby vaše podnikanie rástlo (alebo dokonca pokračovalo v prevádzke), musíte mať svoje čísla v poriadku a pripraviť sa na každú daňovú sezónu.


Spôsobuje myšlienka daňového obdobia stres a úzkosť? Bojíte sa pripraviť tieto daňové formuláre pre svoj online obchod WooCommerce? Máte pocit, že nevidíte svoje obchodné informácie tak, ako by ste mali, pretože svoje účtovníctvo prevádzate v tabuľke?

Ak je odpoveď áno, potom týchto 5 základných účtovných tipov WooCommerce môže byť presne to, čo potrebujete! Implementujte tieto tipy a budete nabudúce dokonale pripravení na daňovú sezónu!

Predtým, než vás niekto zahltí, povedzme, že tipy, ktoré uvádzame nižšie, nepridajú prácu navyše k vášmu už zaneprázdnenému plánu. V skutočnosti pravdepodobne znížia vašu pracovnú záťaž! Vykonajte naše návrhy uvedené nižšie a nasledujúcu daňovú sezónu tak, že si kopnete nohy pohárom vína v ruke.

Ste pripravení na ponorenie? Začneme so základmi!

1. Stanovte pravidlá dane z obratu a zariadenie Nexus

Pri nastavovaní internetového obchodu a príprave na predaj vašich výrobkov alebo služieb je jednou z prvých vecí, ktoré musíte premyslieť, dane. Aj keď to nie je najatraktívnejšia téma, je potrebné ju pokryť. Najprv sa môže zdať ako prekážka, ale spoločnosť WooCommerce vám poskytuje množstvo zdrojov na podporu stanovenia daní. Dobrá správa je, že akonáhle budete mať svoje pravidlá dane z obratu prišiel, budete mať možnosť nakonfigurujte WooCommerce tak, aby účtoval daň z obratu automaticky!

Určite pravidlá dane z obratu a zariadenie Nexus

Poznámka – Najprv musíte začiarknuť políčko „Povoliť daňové sadzby a výpočty“ v časti Všeobecné nastavenia, aby ste povolili kartu Nastavenia daní.

Odporúčame stretnúť sa s účtovníkom, aby ste si boli plne vedomí svojich daňových povinností. Poloha vašej firmy, produkty, ktoré predávate, a daňová súvislosť určia daňové sadzby, ktoré musíte účtovať. Nezabúdajte, že sa môžu líšiť v závislosti od regiónu, štátu a krajiny.

Možno nemusíte vyberať daň z obratu, alebo možno ste jeden z tých šťastných, ktorí účtujú všetkým zákazníkom stanovenú sadzbu. Ak tak neurobíte, môže sa stať, že budete musieť vypočítať a vyberať daň na základe dodacej adresy zákazníka. Ak je to váš prípad, dôrazne vám odporúčame venovať čas kontrole a nastaveniu daní.

… a to nás privádza k ďalšiemu kroku!

2. Nastavte daňové pravidlá vo WooCommerce alebo použite doplnok pre správu daní

Keď určíte svoje povinnosti týkajúce sa dane z príjmu právnických osôb, je čas nakonfigurovať dane v internetovom obchode. Samotný WooCommerce ponúka možnosť automaticky účtovať daň z obratu za každú objednávku. Môže automaticky vypočítať a účtovať dane na základe produktov zákazníka, dodacej adresy a / alebo vašich daňových zón. To znamená, že pri každom predaji môže spoločnosť WooCommerce automaticky účtovať príslušnú daň z obratu.

Ak je vaša firma daňová súvislosť vyžaduje, aby ste si účtovali daň z obratu na základe dodacej adresy zákazníka alebo vo viacerých štátoch alebo krajinách, môže sa stať, že budete musieť nastaviť stovky daňových pravidiel (a zároveň zabezpečiť, aby boli všetky vždy aktuálne). V takom prípade sa môže ukázať ako mimoriadne užitočný doplnok na automatický výpočet dane.

Nastavenia doplnku TaxJar

Doplnky ako TaxJar a Avalara AvaTax automaticky spravuje všetky vaše daňové výpočty – a dokonca vám pomôžu s vykazovaním a registráciou týchto daní. Tieto informácie potom odovzdajú, aby zabezpečili, že v objednávke WooCommerce bude správne účtovaná daň z obratu.

Takže ktorý doplnok na výpočet dane by ste si mali zvoliť? TaxJar a Avalara sú najobľúbenejšie možnosti. Odporúčame vám vyhodnotiť tieto dve ceny z hľadiska cien a funkcií, aby ste zistili, čo je pre vaše podnikanie najlepšie. Možno zistíte, že ceny TaxJar sú nižšie, ale Avalara ponúka viac funkcií.

3. Synchronizujte údaje WooCommerce s účtovnou platformou

Teraz, keď ste nastavený na účtovanie dane z obratu, ďalšia otázka znie: ako to budete sledovať? Bude potrebné, aby ste mohli prezentovať a započítať účtovanú daň z obratu a musíte si byť istí, že uvedené čísla sú presné. Naším najvyšším tipom na sledovanie vašej dane z obratu spolu s ďalšími pozoruhodnými údajmi, ako sú vaše tržby, je synchronizácia údajov s účtovnou platformou..

Synchronizácia údajov WooCommerce s účtovnou platformou

WooCommerce je platforma elektronického obchodu, nie účtovná platforma. Neposkytuje úroveň zhromažďovania účtovných údajov, ktorú musíte pripraviť na daňové obdobie alebo zobraziť zásadné informácie o výkonnosti svojej firmy. Môžete však zadať všetky svoje údaje spoločnosti WooCommerce do účtovnej platformy, aby ste mohli dôkladne sledovať svoje financie a mať všetky svoje údaje na jednom mieste..

Najpopulárnejšou účtovnou platformou je QuickBooks. Existuje niekoľko rôznych verzií QuickBooks a najobľúbenejší je QuickBooks Online. K tejto platforme môžete pristupovať z ľubovoľného zariadenia kedykoľvek. QuickBooks ponúka neuveriteľne užitočné funkcie, ako napríklad jednoduché sledovanie výdavkov (stačí nasnímať fotografiu potvrdenky!), Ako aj možnosti fakturácie..

QuickBooks vás bude stáť medzi $ 40 – 70 dolárov mesačne a rýchlo sa zaplatí za množstvo času a práce, ktoré vám ušetria. V skutočnosti to môže nakoniec zautomatizovať veľa práce, za ktorú by ste museli zaplatiť účtovníkovi.

Založenie spoločnosti QuickBooks bude zvyčajne trvať asi 30 minút a počas nastavovania vám odporúčame stretnúť sa s účtovníkom, ktorý vám poskytne osvedčené postupy.

Po nastavení QuickBooks môžete začať vkladať údaje o predaji WooCommerce do QuickBooks. Aj keď ste z technického hľadiska mohli svoje predaje WooCommerce zadať manuálne, mohlo by to trvať dosť dlho, ak máte viac ako hŕstku objednávok. Našťastie existujú spôsoby, ako automatizovať tento proces!

QuickBooks Sync for WooCommerce od MyWorks

Aplikácia QuickBooks Sync for WooCommerce by MyWorks automaticky synchronizuje všetky údaje WooCommerce s účtovnou platformou QuickBooks..

Naše hlavné odporúčanie je automatická synchronizácia údajov WooCommerce s QuickBooks automaticky pomocou QuickBooks Sync for WooCommerce od MyWorks Software. Synchronizáciou sa prevezmú všetky vaše predaje, zákazníci, produkt, inventár, údaje o platbách a ďalšie údaje a zosynchronizuje sa s QuickBooks. Všetko sa to stane automaticky a v reálnom čase, čo si z vašej strany nevyžaduje žiadne ďalšie úsilie.

Výsledok? Všetky vaše údaje o predaji sa automaticky zosynchronizujú s QuickBooks a správne sa kategorizujú! Potom môžete sledovať svoje príjmy, výdavky, náklady na tovar a ďalšie! Úrovne zásob zostanú aktuálne medzi WooCommerce a QuickBooks!

4. Kľúčové údaje o sledovaní a hlásení

Sledovanie a vykazovanie kľúčových údajov

Keď synchronizujete svoj obchod WooCommerce s účtovnou platformou, ako je QuickBooks, budete môcť dôkladnejšie sledovať svoje obchodné zdravie sledovaním dôležitých čísel. Tieto kľúčové údaje zahŕňajú vaše príjmy, výdavky, náklady na predaný tovar a zisky.

Účtovné platformy uľahčujú spúšťanie týchto prehľadov a účtovníctvo QuickBooks dokonca vytvára prehľadové informačné panely, ktoré vám umožňujú okamžite sledovať zdravotný stav vašej firmy. Ako sme už povedali, synchronizáciou údajov o predaji WooCommerce s účtovnou platformou budete mať vždy presné čísla a následne budete môcť kedykoľvek sledovať zdravie svojej firmy.!

Odporúčame spustiť prehľady a zladenie účtov často. Je to ako ísť k lekárovi – je najlepšie sa pravidelne kontrolovať a zachytiť akékoľvek problémy skôr, ako sa objavia!

Jedným z najdôležitejších údajov, ktoré je potrebné sledovať, je váš cashflow. Ak ešte nemáte samostatný firemný účet, odporúčame vám ho vytvoriť. Vďaka oddeleniu podnikových financií od osobných financií bude všetko oveľa jednoduchšie. Najjednoduchší spôsob, ako sa ubezpečiť, že vaše podnikanie zarába peniaze, je sledovať cashflow. Sledujte, čo prichádza, a sledujte, čo vyjde, aby ste si boli istí, že môžete včas splniť všetky finančné záväzky.

Ďalej vám odporúčame sledovať svoje zásoby a náklady na predaný tovar. Toto je kľúčová postava na pochopenie toho, čo v skutočnosti predávate z každého predaného produktu. Môžete dokonca zistiť, že pri niektorých predajoch produktov strácate peniaze! QuickBooks to pre vás môže ľahko vypočítať, takže sa budete musieť len pozerať na čísla.

Ďalším dôležitým je výdavky! Vaša účtovná platforma bude tiež schopná kategorizovať svoje výdavky – preto venujte pozornosť celkovým počtom, ako aj jednotlivým číslam. Navrhujeme tiež kategorizáciu vašich výdavkov ako fixných alebo variabilných.

Ďalej nezabudnite sledovať svoj celkový počet tržby a zisky, ešte pred zdaňovacím obdobím. Musíte zvážiť, či vaše daňové výdavky prichádzajú do daňovej sezóny, a vyčleniť peniaze na ich pokrytie.

5. Poznať vaše termíny

Ako naplánovať hromadne príspevky v systéme WordPress

Chýbajúci termín je ako zmeškanie narodenín – okrem daňových úradov nikdy nezabudnete na to, čo ste urobili! Vyhľadajte svoje termíny, pridajte ich do kalendára, nastavte budíky, urobte všetko, čo potrebujete na zapamätanie. Existujú dokonca aj prémiové služby, napríklad internet Kalendár dodržiavania právnych predpisov ktoré môžete použiť na udržanie prehľadu nad svojím rozvrhom. Nezabudnite podať žiadosť včas!

Majte na pamäti, že možno budete musieť podať štvrťročné dane. Ak si nie ste istí, obráťte sa na svojho účtovníka. Pokiaľ ide o čísla, sú najlepším priateľom!

Aj keď môžete svoje účtovníctvo zadať externe, ak sa pripravíte vopred a zavediete automatizované systémy na miesto, nebudete sa mať čoho báť, keď nabudúce príde daňová sezóna! Teraz sa môžete rozlúčiť s tými účtovnými bolesťami hlavy a krabicami na topánky, ktoré sú plné účteniek, a pozdravte hladké a bezproblémové účtovníctvo..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map