6 lokalizačných hackov na zvýšenie návštevnosti vašich stránok WordPress

6 lokalizačných hackov na zvýšenie návštevnosti vašich stránok WordPress

Lokalizácia webových stránok je jedným z ušľachtilejších a užívateľsky príjemnejších spôsobov, ako prilákať nové publikum do vašej firmy. Avšak s toľkými miestami, ktoré sú už vo vašom odbore prítomné, je toho len toľko, čím môžete vyniknúť.


Značky majú v priemere stopy na 7 rôznych trhoch prostredníctvom 7 rôznych lokalizačných ponúk (vrátane natívneho). Štúdie tiež ukazujú, že 75% používateľov online radšej čítať a nakupovať v ich rodnom jazyku. Z toho je zrejmé, že lokalizácia sa stáva nevyhnutnosťou s rastúcou konkurenciou v mnohých online odvetviach.

Aj tu prichádzajú neortodoxné, mimoriadne míľové lokalizačné hacky. Tieto prekladateľské činnosti sú priemyselnému odvetviu viac-menej známe. Vyžadujú si však pri implementácii osobitný záväzok a starostlivosť, a preto ich väčšina podnikov zanedbáva.

Výhody lokalizácie obsahu

Po prvé, poďme sa pozrieť, prečo by ste mali venovať veľkú pozornosť lokalizácii.

Rozšírená viditeľnosť online

Stručne povedané, lokalizácia predstavuje úplný preklad obsahu vašich stránok WordPress do iných jazykov. Je len logické, že tento krok prinesie vašej značke a návštevnosti ako celku niekoľko výhod.

Jednou z najzreteľnejších výhod lokalizácie je zvýšenie poradia vyhľadávacích nástrojov a celková viditeľnosť online. Vaše stránky sa budú vďaka lokalizovanému obsahu oveľa pravdepodobnejšie zobrazovať na stránkach s výsledkami vyhľadávania ľudí na stránkach Google, Bing a Yahoo..

Širší dosah publika

Ľudia nemusia nevyhnutne hovoriť anglicky, aby mohli používať internet. Zaistenie toho, aby bol váš obsah k dispozícii v globálnych jazykoch, zaistí, že na svoje stránky prilákate širokú škálu ľudí. Patria sem populárne jazyky ako nemčina, ruština, španielčina a francúzština.

Návštevníci a zákazníci, ktorí by inak pravdepodobne neuviedli na vašu stránku ďalší pohľad, sa budú môcť tešiť z vášho obsahu, objednať si vaše produkty a inak s nimi komunikovať. Tým sa tiež otvoria dvere na ústne šírenie o vašom webe lokálne v rôznych častiach sveta. Osoba vo Francúzsku s väčšou pravdepodobnosťou zdieľa článok alebo produkt vo francúzštine. Tým, že oslovíte publikum v ich rodnom jazyku, môžete zvýšiť dosah a návštevnosť webových stránok.

High RoI

Majitelia firiem a správcovia stránok často považujú lokalizáciu a optimalizáciu stránok za zbytočné výdavky. Investovanie do lokalizácie vášho webu prinesie časom ovocie. Ak sa ubezpečíte, že váš obsah bude môcť porozumieť a používať viac ľudí, budete s väčšou pravdepodobnosťou konvertovať na kupujúcich, sledovateľov a ovplyvňujúcich používateľov..

To by nebolo možné prostredníctvom žiadneho iného spôsobu online reklamy alebo SEO. Prečo? Pre jednoduchú skutočnosť, že väčšina ľudí nehovorí viac ako jedným jazykom. Návratnosť investícií (RoI) zapojená do lokalizácie WordPress je skutočný faktor, ktorý stojí za zváženie pred ponorením do samotného lokalizačného procesu..

Lokalizácia hacks zvážiť

Teraz pre „hacky“. Tu je 6 priamych spôsobov lokalizácie obsahu na vašom webe WordPress pre lepšiu návštevnosť.

1. Optimalizácia kľúčových slov vo všetkých jazykoch

Optimalizácia kľúčových slov vo všetkých jazykoch

Krátko sme sa zaoberali otázkou optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO), ale čo v praxi predstavuje? V skratke, SEO umožňuje webovým stránkam zaraďovať vysoké alebo nízke hodnotenie v závislosti od úrovne optimalizácie prítomnej v obsahu. Preto je dôležité dodržiavať štandardy SEO stanovené spoločnosťou Google, aby sa zabezpečila vysoká návštevnosť vašich stránok WordPress. Jedným z najväčších problémov podnikateľov je skutočnosť, že mnoho medzinárodných zákazníkov jednoducho nekupuje produkty, ktoré nezodpovedajú ich životnému štýlu..

Napríklad, 33% opýtaných nakupujúcich jednoducho uviedla, že odmietajú kúpiť všetko, čo je uvedené výlučne v USD. Aspekt sociálneho inžinierstva predaja je pri konverzii rovnako dôležitý ako celý proces lokalizácie webovej stránky. Preto je dôležité v SEO na vašich stránkach zvážiť medzinárodné kľúčové slová.

Platformy ako Google Adwords a SEM Rush boli vytvorené od základov, aby vyhovovali potrebám SEO jednotlivých webových stránok. Tieto nástroje sú skvelou bránou k lokalizácii obsahu na celom webe, najmä pokiaľ ide o zvýšenie celkovej návštevnosti. Zabezpečia, aby ste vedeli najnovšie odvetvové trendy a kľúčové slová a umožnili oveľa presnejšiu a zmysluplnejšiu lokalizáciu samotného obsahu..

2. Lokalizácia multimediálneho obsahu

Preklad médií WPML

Nie je žiadnym tajomstvom, že ľudia pri prehliadaní internetu prechádzajú obsahom. Je to však v rozpore s tým, aby boli na vašich webových stránkach zapojené. Aby ste to mohli zmeniť, mali by ste uvažovať o lokalizácii vášho multimediálneho obsahu okrem očakávaného základného textu na každej stránke. Všetky vaše obrázky, videá a zvukové materiály prispievajú k konečnému výsledku, ktorý je príležitostnou, ale častou konverziou návštevníkov.

Prepisy, titulky alebo dokonca úplné lokalizačné úsilie vložené do multimediálneho obsahu hovorí o vás ako o značke. Ľudia budú s väčšou pravdepodobnosťou naraziť na vaše stránky a zapojiť sa do vášho obsahu, ak môžu zažiť celý rozsah toho, čo sa snažíte komunikovať..

Rodinná alebo neúplná lokalizácia je niekedy horšia ako žiadna lokalizácia. Nepristupujte k prekladu obsahu pomocou metód pre domácich majstrov a zabezpečte, aby boli všetky informácie na vašich stránkach lokalizované podľa typu obsahu.

Dobrý prekladový doplnok WordPress by mal obsahovať možnosti prekladu médií. Týmto spôsobom môžete upraviť názov, popis alebo dokonca samotný obrázok podľa jazyka.

3. Lokalizácia špecifická pre kultúru

Bežná mylná predstava o lokalizácii je, že je to rovnaké ako preklad. Obaja však nemohli byť od seba vzdialení. Preklad predstavuje priamy, originálny preklad originálneho obsahu do iného jazyka. Lokalizácia od tohto procesu oddeľuje kultúrny, sociálny faktor, ktorý je za tým.

Napríklad návštevníci z Číny a USA uvidia veci rôznymi spôsobmi napriek vášmu maximálnemu úsiliu upokojiť obe strany. Tu začína hrať lokalizácia vášho obsahu do každého konkrétneho jazyka.

Ak to chcete urobiť správne, je dobré pracovať s rodenými hovorcami a spisovateľmi s titulom v rôznych jazykoch. Tvorcovia dvojjazyčného obsahu nemusia stačiť, ak si obsah vašich stránok vyžaduje rovnaké technické znalosti a ľudský prístup. Ako sme už spomenuli, vyhnúť sa prekladu pre domácich majstrov aby sa zabezpečilo zvýšenie návštevnosti vášho webu WordPress a následné miery konverzie po celom svete.

4. Prehodnoťte svoje používateľské rozhranie a navigáciu

Prehodnoťte svoje používateľské rozhranie a navigáciu

To, že ste preložili svoj obsah do jazykov, ako sú japončina, gréčtina a taliančina, ešte neznamená, že ste skončili svoju prácu. V skutočnosti je jednou z najväčších prekážok pri lokalizácii webových stránok technická optimalizácia samotného webu WordPress.

Problémy s kódovaním textu sa môžu vyskytnúť kedykoľvek, keď sú prítomné početné abecedy. Nielenže budete musieť upraviť svoje používateľské rozhranie (UI), aby sa prispôsobili týmto zmenám, ale budete tiež musieť zmeniť zadné kódovanie prezentovaného obsahu. Textové typy Unicode, ako napríklad UTF, sú ideálnou voľbou pre lokalizované webové stránky, najmä pre tie, ktoré majú tucet ponúkaných jazykov.

Podobne bude potrebné prepracovať používateľské rozhranie navigácie, vstupnej stránky a kategórií tak, aby vyhovovali technickým potrebám každého jazyka. Tým sa zabezpečí oveľa vyššie hodnotenie SEO pre vaše stránky a z dlhodobého hľadiska sa zvýši aj návštevnosť vašich stránok WordPress.

Použitie dobre kódovanej témy WordPress (napríklad témy Total WordPress), ktorá podporuje RTL a rôzne typy textu, je skvelým miestom na začatie.

5. Uľahčite a sprístupnite konverziu

Uľahčite a sprístupnite konverziu

Miera konverzie síce sleduje počiatočnú návštevnosť, ale jej úlohu pri zviditeľňovaní vašich stránok nemožno nadhodnotiť. Stránky, ktoré majú v úmysle elektronický obchod, by mali byť prioritou v maximálnej možnej miere zdôrazniť tlačidlá nákupu na rozhraní svojich stránok..

Blogy by mali urobiť to isté pre sekcie komentárov a tlačidlá sociálnych médií. Zatiaľ čo stránky spoločnosti by mali uprednostňovať zákaznícku podporu a kontaktné linky. V závislosti od primárnej úlohy vášho webu pri online prezentácii vašej firmy by ste mali zaistiť, aby bolo ľahké zapojiť sa a konvertovať pre každého, kto by mohol navštíviť..

Zabezpečíte tak, že vaši návštevníci sa po príchode na web dostanú do styku s prezentovaným obsahom bez ohľadu na ich rodný jazyk alebo výber umiestnenia. To môže zase viesť k vyšším mieram konverzie, lepšiemu poradiu SEO a vyšším výnosom pre vaše podnikanie v závislosti od miesta, v ktorom pôsobíte (predaj, reklama, služby atď.).

Optimalizujte svoje stránky na generovanie potenciálnych zákazníkov a nezabudnite na SEO a lokalizáciu. Napríklad s OptinMonster môžete vytvárať cielené kampane na základe polohy. Týmto spôsobom si môžete zvoliť štýl prihlásenia (vyskakovacie okno, formulár vo forme, zámer ukončiť atď.) A text, ktorý najlepšie vyhovuje cieľovému publiku..

6. Spätná väzba a komunikácia s publikom

Nakoniec je jedným z najlepších nástrojov, ktoré máte k dispozícii, pokiaľ ide o lokalizáciu stránok, samotné publikum. Uistite sa, že ste vždy otvorení návrhom, spätnej väzbe, konštruktívnej kritike a náhodnému žartovaniu so svojím publikom. Využite každú príležitosť, ktorú máte k dispozícii, na konverzáciu a rozhovor o relevantných odvetvových témach, ako aj o ich myšlienkach a názoroch na váš web a značku..

Toto je neoceniteľný zdroj spätnej väzby a kritiky, ktorú by ste ťažko hľadali náhradu. Medzinárodné publikum, ktoré príde na vaše stránky, bude mať nepochybne tipy a rady, ako ešte vylepšiť svoju lokalizáciu. Ich vstup sa tak stane cenným prínosom pre vašu prebiehajúcu optimalizáciu webových stránok, takže ich názory budú v praktickom význame.

Opäť sa to robí, aby sa zabezpečilo vyššie prenosy pre vaše stránky WordPress. Neznamená to však, že by ste mali veci uchovávať prísne technické a profesionálne. Zapojte sa do konverzácie rovnako ako na sociálnych médiách a populárnych fórach, aby ste na svojich sledovateľov urobili čo najlepší dojem.

Najlepšie lokalizačné doplnky

Lokalizácia je fantastický nástroj, ale preklad obsahu môže byť únavný. Musíte tiež navrhnúť spôsob, ako zobrazovať svojim čitateľom lokalizovaný obsah bez toho, aby ste poškodili SEO. Tu prichádza dobrý prekladový doplnok.

WPML

Doplnok WordPress pre preklad WPML

Info & DownloadView The Demo

Aj keď nejde o samostatnú platformu, stále je to jeden z najlepších doplnkov WordPress venovaných lokalizácii obsahu. Je to celkom intuitívne a nenápadné, čo umožňuje hĺbkovú lokalizáciu manuálne aj automaticky. WPML obsahuje aj integráciu SEO a ďalšie kvalitatívne doplnky života, ktoré môžu výrazne zvýšiť vašu prevádzku v žiadnom momente.

TranslatePress

TranslatePress - preklad WordPress a viacjazyčný doplnok

Preklady webu WordPress nemusia byť zložitý proces, ak sa na prácu dostanete pomocou správneho doplnku. TranslatePress je ľahko použiteľný doplnok, ktorý dokáže preložiť celú webovú stránku naraz, vrátane formulárov. Je plne integrovaný do prekladu Google, a preto má prístup k desiatkam jazykov, ktoré môžete používať. Preložiť Press je dokonale vhodný pre webové stránky elektronického obchodu, pretože je ľahký a nenápadný.

Weglot

Viacjazyčný doplnok WordPress Weglot

Ak sa snažíte lokalizovať svoj web WordPress pre rôzne krajiny a publikum, Weglot ponúka spôsob, ako zefektívniť váš proces. Robí to prostredníctvom automatickej detekcie obsahu, čo znamená, že máte centralizovaný prístup ku všetkému svojmu napísanému obsahu prostredníctvom používateľského rozhrania Weglot. Umožňuje tiež tímovú spoluprácu, ktorá vám umožňuje pozvať ďalších autorov a prekladateľov na vaše webové stránky, aby sa z dlhodobého hľadiska dosiahla lepšia kvalita prekladov..

V zhrnutí

Napriek zrejmej túžbe po väčšej premávke a konverzii je dôležité, aby ste sa umiestnili na internet topánky vášho publika v tom. Preskúmajte najobľúbenejšie jazyky vo vašom odbore a to, či budú mať zmysel z hľadiska existujúceho obsahu.

Neuspokojte sa s trendmi mimo názorov úspešných firiem, pretože úspech nie je univerzálny – je veľmi subjektívny. Akonáhle sa uspokojíte s jazykmi, ktoré budete sledovať vo svojom prebiehajúcom úsilí o optimalizáciu, majte na pamäti tieto hacky. Je to vynikajúci spôsob, ako zvýšiť celkový výkon vašich stránok WordPress!

Máte nejaké ďalšie tipy alebo triky na lokalizáciu? Alebo otázky týkajúce sa tých, ktoré sme zdieľali? Zanechajte komentár – radi by sme vás počuli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map