6 tipov na správu blogu WordPress pre viacerých autorov

Väčšina blogov sa začína operáciou jednej osoby. Máte tému, ktoré vás skutočne zaujíma, a spustíte web, kde o ňom budete hovoriť. Po chvíli sa stránka začne rozrastať a jednoducho nie je dosť času na to, aby ste pre ňu vytvorili toľko obsahu, koľko by ste naozaj chceli, alebo môžete mať pocit, že potrebuje nový hlas na osvieženie vecí. Aby ste mohli pokračovať vo svojom raste, musíte sa rozhodnúť, že musíte priniesť ešte niekoľko autorov.


Predtým, ako zmeníte svoj blog na webovú stránku s viacerými autormi, mali by ste uviesť niekoľko základných procesov. Aby ste si v budúcnosti uľahčili život, budete potrebovať veci, ako sú pokyny pre prispievateľov a redakčný kalendár.

Akonáhle je stránka v prevádzke s niekoľkými prispievateľmi, správa všetkého sa stáva trochu ťažšou. Existujú rôzne redakčné povinnosti, ako napríklad udržiavanie prehľadu viacerých autorov a všetky konečné termíny na ich priradenie, ako aj zabezpečenie toho, aby napísaný obsah zodpovedal vašej vízii stránky a bol pravidelne uverejňovaný..

Pozrime sa na niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu so správou vášho blogu pre viacerých autorov a ako vás bude rásť, keď bude vaša stránka rásť..

1. Vždy pracujte ďalej

Je to úzko spojené s vaším redakčným kalendárom, ktorý ste vytvorili pred spustením stránky (vytvorili ste redakčný kalendár, však?). Ak máte na webe viac ako jedného autora, je dobré priradiť témy vopred, každý s termínom najmenej týždeň pred plánovaným zverejnením príspevku..

Takto postupujeme, aby ste dostali čas na úpravu príspevku, poskytli spätnú väzbu autorovi a zabezpečili, že na tento web budete mať pripravený obsah na niekoľko týždňov. S množstvom vopred naplánovaného obsahu máte potom slobodu posunúť príspevky ďalej v pláne publikovania, aby ste pokryli všetky problémy, ktoré máte so svojimi autormi..

Úspešná práca zachráni vašu duševnú zdravie viac ako ktorýkoľvek iný tip v tomto zozname.

2. Vytvorte stránku „Napíšte nám“

WriteForUs

Ak ste otvorení na to, aby vás autori oslovili, mali by ste mať na svojom blogu stránku, ktorá im uľahčí prístup k vám.

Táto stránka by mala obsahovať všetky informácie, ktoré autor potrebuje, aby vás mohol správne rozmiestniť. Môže to zahŕňať odkaz na vaše pokyny pre prispievateľov, presnú metódu, v ktorej chcete byť prezentovaní, alebo jednoducho niekde, kde môžu zadať svoje informácie, aby ste k nim mali prístup..

Táto stránka je nástroj, ktorý vám uľahčí život v budúcnosti. Čím väčší bude váš web, tým viac autorov bude chcieť písať za vás. Ak nie sú zavedené žiadne jasné procesy, trávite väčšinu času brodením sa prostredníctvom prezentácií autorov v rôznych štýloch, z ktorých žiadny nemusí byť vhodný pre vaše stránky..

3. Priradiť jeden editor

Na začiatku vášho blogu by mal byť iba jeden redakčný hlas. Či už ste to vy alebo niekto, koho najmete, aby ste túto prácu vykonávali, mali by mať pri každom príspevku uverejnenom na vašich stránkach ruku. Mať jediný editor spolu s pokynmi pre prispievateľov umožňuje konzistentný štýl na celom webe, čo bude prínosom pre vašich autorov aj vašich čitateľov..

S rastúcou stránkou bude možno potrebné pridať ďalších editorov pre rôzne sekcie alebo jednoducho preto, že pre jednu osobu je príliš veľa práce. Ak máte pre web jasný hlas od začiatku, jedným zo spôsobov, ako obsadiť tieto pozície editora, je propagácia vašich pravidelných prispievateľov, ktorí preukázali svoju kvalitu. Už sú zvyknutí pracovať so štýlom stanoveným vyšším redaktorom a budú schopní vynútiť, aby pre všetkých nových spisovateľov pre nich napísali v budúcnosti.

4. Vytvorte databázu spisovateľov

Budete oslovení mnohými autormi, ktorí chcú písať pre vaše stránky. Niektoré z nich budú skvelé, iné nie. V každom prípade by ste mali mať tieto informácie po ruke, ako aj ich kontaktné údaje, aké úlohy splnili alebo majú nevybavené a ako ich zaplatiť po odovzdaní ich úlohy..

Databáza spisovateľov je ideálnym spôsobom. Nemusí to byť nič fantastické a vy môžete jednoducho vytvoriť tabuľku so všetkými týmito informáciami alebo použiť online CRM nástroj.

Avšak pristupujete k databáze, malo by to byť niečo, čo neustále aktualizujete s každým novým spisovateľom a každým pridelením, ktoré rozdáte svojim súčasným autorom..

5. Komunikujte so svojimi spisovateľmi

vy musieť Pravidelne komunikujte so svojimi autormi. Táto komunikácia sa môže pohybovať od vytvorenia vopred pripravenej e-mailovej odpovede pre nových autorov, ktorí pre vás chcú písať, až po spätnú väzbu o návrhoch, ktoré zaslali vaši súčasní autori. Čím viac komunikujete s autormi, najmä keď pre vás začínajú pracovať, tým viac dostanete sa z nich.

Nechcete však bombardovať svojich autorov e-mailom, zatiaľ čo sa pre vás snažia napísať príspevok. Mali by ste byť k dispozícii na zodpovedanie ich otázok a poskytnutie spätnej väzby, ak to potrebujú.

Mali by ste s nimi vždy okamžite komunikovať, len čo je priradenie dokončené a je čas ich zaplatiť. Neexistuje nič, čo by mohlo kyslý pracovný vzťah rýchlejšie ako autori, ktorí vás musia prenasledovať za sľúbenú platbu.

Buďte priateľskí a profesionálni a uvidíte vás vo väčšine situácií. Tieto oznámenia sú dobrým spôsobom na zistenie skutočnej osobnosti spisovateľa. Ak s vami nekomunikujú, prečo by ste s nimi chceli pracovať v budúcnosti? Vždy je jednoduchšie pracovať s dobrým spisovateľom, ktorý je profesionálny ako s vynikajúcim spisovateľom, ktorý je šupinatý.

Profesionálna komunikácia z oboch strán je nesmierne dôležitý.

6. Predveďte svojich spisovateľov

O tom som už hovoril, ale na predvádzanie všetkých vašich autorov použite doplnok, napríklad Fanciest Author Box. Spisovatelia radi vidia svoje meno v vedľajšej linke alebo v poli pre autorov na webovej stránke. Ak majú nejaký prostriedok na prepojenie so svojou prácou na vašom webe, získate od nich bezplatný marketing, keď zdieľajú svoju prácu prostredníctvom sociálnych médií.

Okrem toho, že dávate každému autorovi vlastný archív príspevkov – čo sa stane, keď im priradíte individuálne prihlásenie, a nie pomocou prihlásenia hosťujúceho autora – môžete si tiež vytvoriť stránku prispievateľa, v ktorej sú uvedení všetci vaši autori, a dá im hrdosť na vlastníctvo toho, čo píšu. , Bude to pre vás ťažšie pracovať a dá im, že ďalší malý tlak, aby každý článok, ktorý píšu pre vaše stránky, v najvyššej kvalite, ktorú sú schopní.

Ďalším spôsobom, ako predviesť svojich autorov, ktorí pravidelne prispievajú, je dať im „povýšenie“. Dajte im názov v poli pre autorov, ktorý odráža príspevok, ktorý prispievajú na vaše stránky, a oddeľuje ich od svojich všeobecných prispievateľov. Mohlo by to byť niečo také jednoduché ako nazvať ich „starším spisovateľom“ alebo urobiť z nich hlavný spisovateľa pre konkrétnu tému. Zlepší sa tým ich profil a zvýši sa ich snaha o to, aby vynikli z davu, aby zdôvodnili svoju nadmorskú výšku nad ostatnými autormi..

Máte ďalšie rady?

Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu so zložitým procesom spravovania webovej stránky s viacerými autormi. Toto nie je v žiadnom prípade rozsiahly zoznam rád, ale tieto tipy by vás mali informovať o mnohých problémoch, ktoré sa objavia.

Spravujete webovú stránku s viacerými autormi? Máte nejaké rady, ktoré sme tu nezaoberali? Radi by sme sa od vás dozvedeli v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map