7 dôležitých krokov, ktoré musíte urobiť pred spustením webovej stránky WordPress

7 dôležitých krokov, ktoré musíte urobiť pred spustením webovej stránky WordPress

Spustenie prvého webu WordPress je vzrušujúci zážitok. Pre mnohých je to začiatok nového dobrodružstva, ale pre ostatných to môže byť skutočná bolesť hlavy.


Dôvodom je to, že mnohí nedokážu vykonať jednoduché, ale dôležité činnosti pred spustením svojich webových stránok, čo môže mať za následok všetko od útoku hackerov až po úplnú stratu údajov bez nádeje na ich získanie späť..

Našťastie tomu môžete zabrániť pomocou správnych nástrojov. Nižšie sú uvedené sedem krokov, ktoré by ste mali podniknúť pred spustením webovej stránky WordPress.

1. Vyberte správnu tému

Vyberte správny motív WordPress

Nájdenie správnej šablóny pre váš web je pravdepodobne najdôležitejším krokom celého procesu. Dôvodom je skutočnosť, že téma nastavuje tón celého vášho webu.

Ak napríklad vytvoríte firemný web, ale zvolíte motív bez profesionálneho vzhľadu, nebudete vás brať vážne.

Odporúčam hľadať šablóny na základe kategórie stránok, na ktoré sa zameriavajú, a potom určiť, ktorý návrh sa najviac hodí pre vaše stránky.

2. Vytvorte zálohu

Ako zálohovať WordPress

Vytvorenie webovej stránky vyžaduje veľa času a úsilia. Bohužiaľ, všetka táto energia môže ísť do odpadu v mihnutia oka. Preto je nevyhnutné zálohovať program WordPress vrátane všetkých vašich súborov, kódu a obsahu.

podľa vytvorenie zálohy, budete mať istotu, že vaše webové stránky sa môžu kedykoľvek obnoviť. Najlepšie zásuvné moduly pre zálohovanie vám umožňujú vytvárať naplánované zálohy, čím sa zabezpečí, že vždy, keď pridáte alebo upravíte svoj web, získate novú kópiu.

Rád vytvorím vlastné zálohy a uložím ich na svoj počítač ako ďalšie opatrenie.

3. Opevnite svoju administratívnu oblasť

Ako chrániť správcovskú oblasť WordPress

Pretože WordPress je taký populárny platforma na vytváranie webových stránok, je náchylnejší k útokom hackerov ako ostatní. Preto je nevyhnutné opevniť svoj backend všetkými prostriedkami, ktoré máte k dispozícii.

Najviditeľnejším spôsobom, ako začať, je výber silného hesla. Namiesto toho, aby ste si vybrali slovo, ktoré sa dá ľahko uhádnuť, použite kombináciu písmen, číslic, špeciálnych znakov a veľkých písmen.

Ďalej nastavte a dvojstupňové overenie proces. Okrem hesla budete na vstup na svoj web potrebovať aj kód Google Authenticator. Chcete rýchlu opravu? Pokladňa niektoré z týchto úžasných dvojfaktorových overení doplnkov WordPress, ktoré môžu pomôcť.

Nakoniec chráňte svoju administračnú oblasť WordPress limituje počet pokusov o prihlásenie. Môže to pomôcť zabrániť útokom hrubou silou – bežnou technikou používanou hackermi, pri ktorej sa opakovane skúšajú rôzne prihlasovacie kombinácie. Niektoré hostingové spoločnosti túto funkciu zabudujú (napríklad WP Engine), takže pred inštaláciou doplnkov, ako je napr Obmedziť pokus o prihlásenie alebo Uzamknutie prihlásenia.

Zabezpečením vášho backendu sa môžete starať o iné veci.

4. Pripojte sa k nástrojom Google Tools

Doplnky WordPress na integráciu služieb Google

Aj keď je možné sledovať vývoj vašich webových stránok pomocou nástrojov dostupných v systéme WordPress, odporúčame vám pripojiť svoje stránky k Google Search Console a Google Analytics.

Spoločnosť Google poskytuje nielen viac údajov ako akýkoľvek iný nástroj na sledovanie webových stránok, ale môže tiež poskytovať prehľady prehľadávania o základných prvkoch vášho webu vrátane informácií o tom, ako rýchlo sa načíta, či sa načíta správne a či neexistujú žiadne chýbajúce alebo nefunkčné odkazy..

Môžete tiež použiť Google Search Console nájsť chyby 404, čo uľahčuje monitorovanie a opravu problémov na mieste skôr, ako začnú ovplyvňovať vašu komunikáciu.

Google Analytics je nevyhnutné na pochopenie publika, ich obľubu a nepáči. Ak nemôžete pomenovať tri charakteristiky svojich používateľov, pravdepodobne nemáte prehľad o tom, kto sú alebo odkiaľ pochádzajú..

Pretože sa tieto nástroje nastavujú tak ľahko, naozaj ich nemožno ospravedlniť. Ak chcete začať so službou Google Analytics alebo jednoducho integrovať služby Google do programu WordPress, jednoduchý spôsob nezabudnutia nájdete v našom blogu..

5. Nastavte e-mail na svoje doménové meno

Rozšírte / zostavte svoj zoznam e-mailov na svojom webe WordPress

Informovaní webmasteri vedia, že e-mail pripojený k názvu domény webu je kľúčovým prvkom nastavenia pred spustením a vytvorením zoznamu e-mailov..

Dôvodom je, že použitie e-mailovej adresy z inej domény (napr. Gmail.com) môže spôsobiť problémy na ceste. Môžu sa pohybovať od e-mailových upozornení, ktoré sa nedoručia poštovým serverom, ktoré zamieňajú vašu poštu s podvodnými e-mailmi.

E-mailová adresa založená na doméne používateľom tiež demonštruje, že vaše e-maily prichádzajú priamo zo zdroja a nielen že vyzerajú profesionálnejšie.

Ak ste e-mailový účet nenastavili pred spustením, teraz je čas to urobiť. Ak e-mail nie je podporovaný alebo je zahrnutý v pokladni vášho plánu hostingu G Suite od spoločnosti Google. Je to vynikajúci nástroj, ktorý uľahčuje správu užitočných nástrojov pre vašu malú firmu na jednom mieste,

6. Otestujte skúsenosti používateľa

Ako zefektívniť webovú stránku WordPress a zlepšiť používateľské prostredie

Pri vytváraní webovej stránky je ľahké chytiť sa do markantky a vynechať celkový obraz. Môže to ovplyvniť mnoho aspektov webovej stránky, je to však zvlášť škodlivé pre celkovú používateľskú skúsenosť vašej webovej stránky.

Pred spustením je nevyhnutné otestovať používateľské prostredie a zefektívniť vaše webové stránky. Nielenže vám dá dobrú predstavu o tom, ako vaše stránky fungujú, ale tiež môže pomôcť pri odhaľovaní chýb alebo problémov, ktoré ste predtým nevideli..

Úloha však nie je len zverená. Je dôležité získať cudzí pohľad na to, ako sa stránka „cíti“. Často sme spokojní s prácou a chýbajú nám medzery.

Len sa ubezpečte, že ste sa poradili dôsledne a zvážili mnoho rôznych uhlov pohľadu.

7. Vykonajte testy výkonnosti

Pingdom Tools

Aj keď je výkon technicky súčasťou používateľskej skúsenosti, kategória je taká dôležitá, že jej venujem celý bod. Výkonnosť vašej webovej stránky ovplyvňuje všetko od miery odchodov po SEO. Je to z toho dôvodu, že používatelia očakávajú rýchle načítania a rovnako aj spoločnosť Google.

Ak rýchlosť načítania vášho webu nie je optimálna, vykonajte opatrenia, aby ste sa ubezpečili, že sa urýchli pomocou nástroja na ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Pomocou nástrojov, ako je napríklad, môžete skontrolovať, ako každé opatrenie ovplyvňuje váš web Pingdom.

záver

Týchto šesť krokov je iba začiatok. Najúspešnejšie webové stránky prevádzkujú ľudia, ktorí sa nikdy neprestanú učiť a ktorí vždy hľadajú lepšie a efektívnejšie riešenia.

Veľa šťastia pri štarte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me