7 tipov na vytváranie pútavých príspevkov WordPress

Upútanie pozornosti publika je náročné, najmä ak váš blog obsahuje veľa obsahu. Či už máte produkt, ktorý chcete propagovať, aktivovaný e-mailový bulletin, do ktorého sa majú ľudia zapojiť, alebo jednoducho chcete rozšíriť svoju fanúšikovskú základňu, získať – a udržať – zapojenie vašich čitateľov je prvoradé. Na konci dňa chcete, aby ľudia počúvali, čo musíte povedať. Čo teda robíte, keď chcete získať a udržať záujem návštevníkov? Pozrite si niektoré z týchto tipov, ako vytvárať pútavé a pútavé blogové príspevky WordPress.


1. Vyvarujte sa zneužitia textu, aby vaši čitatelia boli zameraní

make-money-písanie

Blog nie je to isté ako román – bohužiaľ, veľa nováčikov blogerov má tendenciu zabudnúť na tento jednoduchý, ale dôležitý fakt. Keď ľudia čítajú príspevky v blogoch, chcú sa cez to vrhnúť bez veľkého úsilia. Pri prehliadaní Internetu väčšina ľudí netrpezlivo nájde informácie, ktoré si želajú, takže váš obsah musí byť prezentovaný takým spôsobom, aby čitatelia skimu mohli získať celkom jasnú predstavu o tom, čo sa týka rýchlo..

Ak sú čas a úsilie pre čitateľa faktormi, nebudú sa cítiť ako plniť úlohu prechodu veľkými časťami textu. Je dôležité, aby boli odseky dobre rozmiestnené – (1) nie viac ako 100 slov na odsek a (2) každý odsek oddelený zalomením riadka. Dobré pravidlá je potrebné dodržiavať. Týmto sa váš príspevok ľahšie prečíta, čo (dúfajme!) Udrží vašich návštevníkov na vašom webe dlhšie.

2. Dobre využívajte guľkové body a podnadpisy, aby ste svoj bod rýchlo dostali

Vyhýbanie sa textu je dobrý nápad, mali by ste však tiež často používať odrážky a podnadpisy. Vaši návštevníci nemusia nevyhnutne chcieť prečítať každé slovo vo vašom príspevku, takže sa pozerajú na podnadpisy a odrážky, aby získali všeobecnú predstavu o jeho posolstve.

Čím kratšie sú vaše príspevky, tým väčšia je šanca, aby vaši čitatelia reagovali na výzvu na akciu. Tu sa môžu hodiť nábojové body; môžete účinne nahradiť veľa obsahu ich používaním. Podnadpisy by nemali byť také zdĺhavé, aby bránili účelu, ani by nemali byť príliš krátke, aby vaši čitatelia stále nevedeli, o čom sú nasledujúce odseky. Mali by byť dostatočne dlhé a dostatočne opisné, aby poskytli stručný prehľad toho, čo bude obsahovať nasledujúci text.

3. Použite doplnok WordPress, aby ste zvýšili zaujímavosť svojho príspevku

Pridajte záujem pomocou upozornení WordPress

Existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré môžete použiť – zadarmo alebo platené – ktoré vám môžu pomôcť zaujať pozornosť vašich čitateľov. Tu je pár, ktoré by ste mohli zvážiť:

 • OptinMonster: O tomto úžasnom doplnku nemôžeme povedať dosť dobrých vecí. Ak chcete, aby sa čitatelia prihlásili na odber vašich poštových zoznamov, pridajte kontextové okno alebo lepivé upozornenie.
 • FooBar: Jedna z najpopulárnejších možností, Foobar je úžasná výzva na akciu a oznamovací pruh, prémiový doplnok WordPress, ktorý sa pridá na vaše stránky. Vyberte si vlastné farby, pridajte pruhy pre každú stránku / príspevok a pomocou viac ako 30 možností vytvorte dokonalé upozornenie.
 • NotiBar: Tento bezplatný doplnok je to, čo potrebujete, aby ste uverejnili dôležité upozornenie v hornej časti príspevku. Jednoducho vložte konkrétny kód do rozhrania doplnku. V hornej časti sa zobrazí upozornenie na upútanie pozornosti. Skvelá vec je, že vaši čitatelia môžu panel skryť, ak zistia, že po prečítaní je príliš rušivý..
 • Panel oznámení: Ďalšia bezplatná možnosť, Panel oznámení je veľmi podobný vyššie uvedenému panelu NotiBar, ale umožňuje trochu väčšiu flexibilitu. Môžete si vybrať z piatich rôznych farebných možností, ktoré lepšie zodpovedajú vašim stránkam. Po siedmich sekundách sa lišta automaticky skryje, takže je pútavá, ale nie dotieravá.

4. Názov je Vstupenka

Predtým, ako čokoľvek iné na webovej stránke, vaši čitatelia si pravdepodobne najskôr všimnú názov vášho príspevku. Využite túto skutočnosť zabezpečením zaujímavého názvu. Chcete, aby vzbudil záujem čitateľa tak, aby bol naklonený držať sa, aby zistil, o čom je váš príspevok. Poskytnite dostatok informácií, aby sa chceli dozvedieť viac, ale nedávajú to všetko ďalej.

5. Pridajte obrázky ku každému príspevku

fotografické vybavenie

Rovnako dôležitý ako názov a dobrý obsah je pre každý príspevok, rovnako ako pridanie lákavého obrázka. Príliš veľa textu sa môže po chvíli stať monotónnym – takmer bez ohľadu na to, ako pútavé je vaše písanie – takže musíte pridať kvalitný obrázok, ktorý vzbudí zvedavosť a povedzte svojim čitateľom, o čom je váš príspevok, bez toho, aby si museli prečítať každé slovo.

Len si predstavte, že si prečítate webovú stránku, ktorá má obrázok v porovnaní s obrázkom bez. Pravdepodobnejšie budete chcieť lesknúť sa nad prvým. Všetci pridaní návštevníci vášho blogu, ktorí môžu vytvoriť obrázok, sa oplatia nájsť ďalších pár minút, aby sa našli perfektné fotografie.

6. Každú častú zmenu veľkosti písma

Pravdepodobne budete počuť protichodné rady týkajúce sa veľkosti, typu a uniformity písma, ktoré sa má použiť v blogových príspevkoch. Aj keď si možno budete chcieť pohrať so svojím písmom, pravdepodobne zistíte, že zmena veľkosti a typu môže niekedy pridať nejaký vizuálny záujem.

S tým však musíte byť opatrní. Príliš veľa variantov môže viesť k tomu, že váš príspevok bude preplnený a mätúci, čo vašu pozornosť odvráti. Ak chcete začať opatrne, použite pre nadpis, podnadpis, obsah a nadpisy bočného panela inú veľkosť a typ písma. Môžete tiež skúsiť zväčšiť veľkosť písma a zlepšiť tak viditeľnosť, čo vedie k vyššej miere prekliknutia. Samozrejme, môžete to urobiť sami, ale mnoho prémiových tém WordPress, ako je napríklad Total, obsahuje rozsiahle možnosti typografie, takže pomocou panela možností tém môžete zmeniť písmo, veľkosť, rozstup riadkov a ďalšie pomocou niekoľkých kliknutí..

7. Na optimálne rozloženie stránky použite mriežky

Konečné rozloženie mriežky a galérie

Spravovanie rozloženia stránky a vizuálne príťažlivé zobrazenie obsahu môže byť s použitím mriežky omnoho jednoduchšie. Rozloženie mriežky je jednoduchý spôsob, ako vám pomôcť zobraziť vaše príspevky na domovskej stránke vášho webu, ako aj rozložiť obrázky a ďalšie zaujímavé položky. Používanie doplnku WordPress je jednoduchý spôsob, ako pridať mriežku na svoje stránky, aby ste efektívne spravovali vzhľad a dojem z každého blogového príspevku. Tu je niekoľko doplnkov na vyskúšanie:

 • Základná mriežka: Jedná sa o výkonný prémiový doplnok, ktorý uľahčuje pridávanie sietí pre všetky typy príspevkov. Vytvoril ThemePunch (majstri za úžasnou Slider Revolution)
 • USquare – Universal Responsive Grid: Tento prémiový doplnok sa veľmi ľahko nastavuje a používa na správu svojich príspevkov. Môžete si vyrobiť veľa sietí a potom k nim pridať, čo sa vám páči. Po pridaní konkrétnej položky ju môžete upraviť tak, ako uznáte za vhodné, vrátane farby, názvu, popisu atď.
 • Šok rozloženia mriežky: Tento bezplatný doplnok rozloženia mriežky WordPress ponúka všetky úžasné funkcie, ktoré vám pomôžu vytvoriť responzívne rozloženie vašich príspevkov. Medzi možnosti tvorcu patrí veľkosť a typ písma, počet položiek, ktoré sa majú zobraziť, ako sú položky zoradené, aké funkcie sa majú zobraziť, veľkosti políčok atď. Aj keď je k dispozícii platená inovovaná verzia tohto doplnku, bezplatná verzia ponúka veľké množstvo funkcií.

Čím viac blogujete, tým viac objavíte nové triky, pokiaľ ide o to, aby boli vaše príspevky skutočne vynikajúce; nevyhnutne pomáha udržiavať návštevníkov na vašej stránke dlhšie. Tieto tipy určite stoja za vyskúšanie, ale pravdepodobne som niektoré nevynechal. Aké taktiky robia vy použiť na vytváranie pozornosti pútavých príspevkov WordPress? Rada by som počula vaše nápady, preto ich uverejnite v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map