8 dôvodov, prečo sa vyhnúť lacným webhostingom pre váš blog WordPress

Všetci sme boli pri výbere webhostingu. Všetci sme si položili rovnakú otázku – môžem pracovať s týmto hostiteľom? V jednom okamihu nášho života v systéme WordPress – konkrétne pri výbere webhostingu, sme si všetci položili otázku, že je to rovnaká otázka – môžem sa s týmto hostiteľom vyrovnať.?


Sieť hostiteľ, doslova je domovom vášho webu WordPress. A keďže rastie návštevnosť vašich stránok, musíme upgradovať hostiteľov. Nie je to však iba premávka, ale naša voľba sa riadi množstvom faktorov. – priemerná doba bezporuchovosti hostiteľa, kvalita služieb vrátane výkonu, rýchlosti a podporovaného softvéru, technické zručnosti podpory a – väčšina čo je dôležité, náklady.

Faktor nákladov

Hosting WordPress: faktor nákladov

Takmer všetci začiatočníci kladú rovnakú otázku pri výbere webhostingu:

Koľko to bude stáť?

Urobil som to a som si celkom istý, že si to tiež urobil! Keď sa ponoríte do prekrásneho sveta WordPressu, postupne si uvedomíte, že náklady na webhostingu, hoci riadiaci faktor ľudskej logiky, nie sú najdôležitejšie..

prečo? Dôvod je jednoduchý – keď sa dozviete viac o WordPress, zistíte, že existuje mnoho faktorov, ako napríklad automatické aktualizácie jadra, Ochrana DDoS, podarilo hosting, integrovaný CDN, a mnoho ďalších, ktorí vstúpia do hry, keď vstúpite do veľkej ligy.

Dovoľte mi vybrať najlacnejšiu a začať.

Toto je jeden z tých zlé (ale potrebné) zákruty v živote, o ktorom sa väčšina z nás neskôr zamyslí. Ale hej – poučujeme sa z našich chýb, nie? Ak ste sa nejako zázračne dostali do tohto článku pri výskume svojho nového hostiteľa webu, máte šťastie! Zjednodušene povedané, vyvarujte sa lacných webových hostiteľov (čoskoro uvidíte, prečo).

Problémy s lacnými webovými hostiteľmi

Väčšina faktorov diskutovaných v nasledujúcich odsekoch spolu súvisia. Je to viac reťazová reakcia – jeden deficit vedúci k ďalšiemu problému. Ak o tom premýšľate z obchodného hľadiska – základné rovnice ziskov a strát – zistíte, že dôvody sú úplne zrejmé. Začnime.

1. Závažné obmedzenia zdrojov

Hosting WordPress: Lacné obmedzenia zdrojov hostingu

Lacní weboví hostitelia zvyčajne používajú zlé alebo použité servery a / alebo kŕče čo najviac používateľov na týchto serveroch. V dôsledku toho sa výrazne zníži množstvo prostriedkov zdieľaných medzi jednotlivými používateľmi.

Napríklad, zvážte server s 8 GB RAM. Ak na tomto serveri vložíme do 100 ľudí, každá osoba získa približne 80 MB pamäte RAM. (8 x 1000/100). To je celkom slušné. Zvýšte toto číslo a začnete mať problémy.

Aký je problém?

 • Nízky limit pamäte PHP: Pre začiatok je tu starostlivo nízky limit pamäte PHP. Zistili sme, že WordPress beží na PHP, správny? S nízkym limitom pamäte PHP sú ruky WordPress zviazané. Pri inštalácii novej témy alebo spustení doplnku náročného na zdroje (napríklad a naplánované zálohovanie v cloude), WordPress zlyhá a budete čeliť biela obrazovka smrti.
 • Preťažená databáza: Pravdepodobne sa obmedzíte na jednu inštanciu databázy (to znamená iba jednu inštaláciu WordPress) a databázový server bude vážne preťažený. V dôsledku toho bude generovanie výsledkov dotazov (t. J. Latencia) chvíľu trvať, čo nakoniec zníži výkonnosť stránok..

2. Ovládač pevného disku

Hosting na WordPress: lacný hosting pevný disk

Pevné disky na serveroch sú zvyčajne drahšie ako ich náprotivky na pracovnej ploche. Je to kvôli ich lepšej spoľahlivosti, rýchlejšiemu výkonu a väčšej priemernej životnosti. Akýkoľvek pevný disk je degradovateľný zdroj a má teda stredný život. To znamená, že po špecifikovanej životnosti sa pravdepodobnosť zlyhania pevného disku významne zvyšuje spolu s poklesom výkonu pod prijateľnú úroveň.. Stručne povedané, po uplynutí určenej životnosti pevného disku – to mali by byť vyradený.

To však nie je prípad lacných webhostingov. Budú naďalej používať tieto utajené pevné disky (alebo dokonca pevné disky), ktoré nakoniec zlyhajú … a tiež všetky vaše údaje!

3. Malé alebo žiadne zálohy

Zálohy WordPress

Najčastejšie si noví používatelia neuvedomujú dôležitosť zálohovania, čo ich robí zodpovednosť dobrej hostingovej spoločnosti pravidelné zálohy. Každý dobrý hostiteľ, napríklad BlueHost alebo WPEngine, si bude pravidelne zálohovať vaše webové stránky a uchovávať ich až 30 dní!

Šanca lacného web hostiteľa, ktorý pravidelne zálohuje, je dosť nízka. Aj keď tak urobia, budú existovať neprijateľné obmedzenia veľkosti a krátke doby zálohovania. Ako bonus vám môžu dokonca účtovať poplatky za obnovenie zálohy!

4. Neskúsená podpora

Hosting na WordPress: Lacný hosting, neskúsená podpora

Po prvé, reakcia na lístok bude pomalá. Nemusí existovať ani vhodný podporný softvér. Ak sa vám podarí prekonať tieto dve prekážky, tu je ďalšia – podpora nemusí byť schopná vám pomôcť s pomerne jednoduchými problémami s hostením. Nemyslím si, že komplikované problémy sa ani nespochybňujú – ste sami.

5. nekvalifikovaní technici = dlhšie prestoje

Hosting WordPress: Lacný hosting s dlhšími prestojmi

Backend technici sú ľudia, ktorí udržiavajú servery – všetko od pripojenia káblov po inštaláciu aktualizácií OS a zabezpečenia. Kvalifikovaní administrátori serverov sú veľmi drahí – koncept lacných hostiteľov, ktorým sa rád vyhýba ako mor.

Prestoje sú však nevyhnutnou súčasťou podnikania zdieľaného hostingu. To najlepšie zo série má pokročilý softvér, ktorý má zabrániť jeho účinku. S lacnými webhostingmi sa však stretnete s nedostatočnými a čiastkovými serverovými prostriedkami – napríklad s problémom pevného disku, o ktorom sme diskutovali predtým. Spojte to s neskúsenými technikmi a máte záujem časté a predĺžené prestoje.

6. Oznámenia o častom nadmernom používaní

Hosting WordPress: Lacné oznámenia o nadmernom používaní hostingu

Na vašich webových stránkach sa niekedy vyskytnú dopravné špičky. Napríklad, ak váš odkaz prechádza niekto, kto je slávny, alebo je populárny na Reddit. akýkoľvek normálny zdieľaný hostiteľ to zaznamená do protokolu ako nadmerné využívanie zdrojov.

Ale nezvažujme to. Lacné webhostingy obmedzujú vaše zdroje takým spôsobom, že dokonca a moll zvýšenie prevádzky vám prinesie oznámenie o nadmernom používaní. Opakujte to niekoľkokrát a môžu dokonca zablokovať váš účet a zadržať ho tvoj údaje, až kým nezaplatíte pokutu za vyúčtovanie!

7. Slabá bezpečnosť

Hosting WordPress: Lacný hosting Slabá bezpečnosť

Bezpečnosť je jedným aspektom, ktorý je nováčikmi bohužiaľ podkopaný. To by však nemalo ospravedlňovať hostiteľskú spoločnosť. Mali by to byť skúsení, však? Lacní weboví hostitelia majú skutočne zlé bezpečnostné opatrenia. Základné brány firewall, nedostatočná ochrana pred malvérom a takmer nulová ochrana pred útokmi DDoS spôsobujú, že váš web je zraniteľný pred množstvom útokov.

Vaše stránky sa stanú ihriskom pre detských hackerov.

Našťastie používate WordPress, ktorý má veľa zabudovaných bezpečnostných mechanizmov. Ak na svojom webe veľa jazdíte, napríklad internetový obchod, zvážte prechod na prémiový bezpečnostný doplnok, ako sú iThemes Security Pro a VaultPress pre pridanú vrstvu zabezpečenia.

Problém s malvérom

Významným príkladom by mohla byť injekcia škodlivého kódu. Hackeri môžu rýchlo nájsť bezpečnostné medzery v databáze a potichu prekĺznuť do škodlivého kódu – proces známy ako injekcia MySQL. V dôsledku toho sa z vašich stránok stane doména infikovaná škodlivým softvérom, bez toho aby ste o tom vedeli. Google označí vašu doménu ako bod distribúcie škodlivého softvéru, a vaše poradie v oblasti SEO klesá.

Jeden bod zlyhania

Ak server používa jediný databázový server bez záloh, jediný útok škodlivého softvéru môže viesť k infikovaniu všetkých inštancií databázy na serveri. To znamená, že to ovplyvní všetky lokality hostené v tomto databázovom serveri (každý jeden)! V dôsledku toho, ak bude napadnutá doména inej osoby, môžete mať aj následky.

8. Skryté náklady

WordPress Hosting: Lacné skryté náklady na hosťovanie

Keď spoločnosť účtuje poplatky za produkty alebo služby, ktoré by mali byť bezplatné, kategorizujeme ich ako skryté náklady. Lacné webhostingy sú plné takýchto zvratov. Môžu vám účtovať poplatky za:

 1. Obnova zálohy
 2. Prenos domény (veľmi veľké množstvo)
 3. Zvyšovanie eskalovanej vstupenky na podporu
 4. Prípady nadmerného využívania zdrojov

Bol to raz, keď som dal do svojej chamtivosti a kúpil si lacný jeden dolár VPS. Pomyslel som si, prečo to nevyskúšať? Podľa očakávania nič nefungovalo. Na konci dňa som musel vyzdvihnúť podporný lístok, aby som sa dozvedel, že mi už fakturovali 5 $ za otvorenie podporného lístka, nieto na to reagovať!

záver

Hosting WordPress: najlepší hosting

Lacné webhostingy nehovoria nič iné ako katastrofu. Pri výbere webhostingu musíme byť opatrní, aby vyhovoval našim potrebám. Najlepšie je vybrať skúsených a známych webhostingov, ako sú WPEngine, Media Temple, SiteGround, Cloudways alebo Bluehost, ktoré zaistia bezpečnosť vašich webových stránok. Môžete sa dozvedieť viac o najlepší weboví hostitelia v hostiteľskej príručke spoločnosti VentureHarbour. Keď zdieľaného hostiteľa vyrastiete, môžete prejsť na výkonnejšie možnosti, ako je spravovaný hosting WordPress.

Máte teda zdieľaný príbeh o hosťovaní? Radi by sme vedeli, aké sú vaše skúsenosti. Tiež, ak máte nejaké tipy pre hostiteľov, ktorým sa treba vyhnúť, alebo tých, ktorých si treba vybrať, podeľte sa o svoju možnosť s našimi ďalšími čitateľmi uvedenými nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map