Ľahké (a cenovo dostupné) spôsoby, ako zaistiť, aby stránky WordPress vynikali

Vyniká vaša stránka WordPress? Nie? Ak ste novým používateľom programu WordPress, je úplne bežné, že necháte tému robiť väčšinu ťažkých ťahov, a tak vytvárajú stránky, ktoré nevyzerajú zle, ale stránky, ktoré celkom pekne ladia s davom. Dôležitý je však pútavý a profesionálne vyzerajúci dizajn. Môže to byť dokonca dôležitejšie ako váš skutočný obsah.


Vo svete internetového marketingu je už dlho akceptovanou „skutočnosťou“, že „obsah je kráľom“, ale v skutočnosti je, nejaký výskum Zdá sa, že naznačuje inak. V skutočnosti, DESIGN webových stránok môže mať najväčší vplyv na prvý dojem.

Teraz nehovorím, že kvalita vášho obsahu nie je dôležitá (je to to, čo bude inšpirovať opakované návštevy a samozrejme zdieľanie), ale ak je váš návrh taký nevýrazný, že polovica vašich návštevníkov sa neobťažuje ani dlho vydržať. dosť na to, aby ste si ju mohli prečítať, prídete o veľa potenciálnych čitateľov / zákazníkov. Preto vám v tomto príspevku ukážem niekoľko jednoduchých a cenovo dostupných spôsobov, ako zaistiť, aby vaše stránky vynikli.

Používajte prispôsobiteľné témy / rámce z programu Get-go

WordPress-rámcov

Ak sa nechcete učiť, ako kódovať, aby ste mali nejakú kreatívnu kontrolu nad svojím webom WordPress, alebo si najmete profesionálneho vývojára, jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je vybrať si tému s možnosťami dizajnu. Pokiaľ však ide o to, aby ste mohli slobodne prispôsobiť svoju tému – nie je potrebné žiadne kódovanie -, aby ste vynikali od všetkých ostatných používateľov danej témy, nie všetky témy sa vytvoria rovnaké. Existuje veľa tém, ktoré umožňujú takmer 0 prispôsobení mimo možností prispôsobenia zabudovaných do WordPress (čo v skutočnosti nie je také veľa).

Niektoré vynikajúce alternatívy sú Total, Headway, Urobiť a nástenka (oboje zadarmo), aby sme vymenovali niekoľko z mnohých skvelých možností. Napríklad s programom Total máte úplnú kreatívnu kontrolu nad tým, ako bude váš web vyzerať, bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu. Pomocou nástroja na tvorbu stránok môžete vytvoriť ľubovoľné rozloženie a potom použiť ešte viac možností zabudovaných do každého modulu na prispôsobenie prvkov stránky.

Hoci témy ako Total sú dosť jednoduché na použitie pre väčšinu ľudí oboznámených s WordPress, zvládnutie úplného začiatočníka môže byť trochu zložité. Ak ste úplne novým používateľom WordPress, mali by ste zvážiť základnú tému s menším počtom možností prispôsobenia, ako napríklad ????? V takom prípade máte stále možnosť zmeniť farbu, písmo, veľkosť a všeobecné rozloženie stránok, ale väčšinou si vyberiete z prednastavených možností, namiesto toho, aby ste si zašpinili ruky, a nakresliate požadovaný web. Aj keď to znamená, že to znamená, že máte menšiu kontrolu nad detailmi, zároveň vám to uľahčí, aby vás nezachytili malé detaily a aby ste svoju webovú stránku efektívne prispôsobili širokým ťahom..

Teraz ani jeden druh témy nie je vo svojej podstate nadradený druhému, všetko záleží na zákazníkovi. Ale ak ste začiatočník v oblasti webdizajnu, ako aj WordPress, dobrým nápadom môže byť výber témy, ktorá vám poskytne určitú kreatívnu kontrolu nad dizajnom bez toho, aby vás ohromila možnosťami..

Ak ste do svojej aktuálnej témy zamilovaní a v zásade neposkytuje žiadne možnosti na prispôsobenie, nebojte sa, stále existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste ju vynikli, takže sa do toho pustite.

Jedným zo štandardnejších spôsobov odlíšenia lokality WordPress od ostatných, ktoré používajú rovnakú tému, aby sa stránka stala vlastnou, je použitie loga namiesto štandardného textu nadpisu + písma. Ak máte obmedzený rozpočet alebo si len chcete mať, môžete si napríklad vytvoriť svoje vlastné, iba textové logo. Môže to znieť nesmierne, ale starostlivým výberom písiem a farieb si môžete vytvoriť veľmi profesionálne vyzerajúce logo.

Ak sa chcete dozvedieť, ako to urobiť sami, môžete sa pozrieť tento podrobný návod na uverejnenie príspevku to vám ukáže, ako vytvoriť jeden od začiatku do konca. (Blog je tiež príkladom veľmi obľúbeného webu, ktorý používa logo iba pre text, ak vás to znepokojuje.)

Existuje veľa miest, kde môžete získať logo lacno, populárne, ale kontroverzné alternatívou bootstrap-budget je Fiverr. Kde teoreticky môžete získať hotové logo za 5 dolárov. Ide o to, že sa nepodávate len preto, že budete musieť urobiť svoj vlastný výskum a nájsť návrhára, ktorý má skúsenosti s navrhovaním log, ktoré vyzerajú presne ako to, čo by ste mohli chcieť. Čakanie je tiež často dosť dlhé. (Tiež je to 5 babiek, takže neočakávajte jedinečný dizajn, očakávajte nejaký vhodný klipart spolu s textom v chladnom písme.)

Možno najobľúbenejšou alternatívou stredného rozsahu je 99 návrhov, kde si najmete dizajnéra vopred a potom to navrhne, nie. Na 99designoch začnete súťaž o dizajn a vy si budete môcť vybrať medzi množstvom dizajnov, ktoré podľa vás najviac rezonujú s vami a vašou značkou. Je to ako mať zručnosti dizajnéra sami, pretože pri všetkých výberoch si zachovávate veľa kreatívnej kontroly.

Na vytvorenie vlastnej webovej stránky použite doplnok Tvorca stránok

vizuálne skladateľ

Použitím nástroja na tvorbu stránok môžete úplne zmeniť prvý dojem, ktorý návštevník získa, keď navštívi vaše stránky. Môžete si vybrať z doplnkov na tvorbu stránok, ktoré sme už skontrolovali, alebo si môžete vybrať podľa vlastného výberu. Ak ste sa rozhodli ísť s niektorou z tém, ktoré som odporučil skôr, môže mať vo vašej téme tvorca stránok, vstavaný už.

Tvorcovia stránok robia proces vytvárania vlastného webu spravovateľným pre používateľov WordPress, ktorí nie sú vývojármi. Program Visual Composer je zďaleka jedným z najpopulárnejších doplnkov WordPress na vytváranie stránok, ktorý je k dispozícii, a to z dobrého dôvodu. Ľahko použiteľné rozhranie umožňuje používateľom vytvárať stránky na klientskom rozhraní, aby ste mohli vidieť svoju stránku na svojom živom webe v priebehu vytvárania stránky (medzi ne patrí aj výber farieb, stĺpcov, výňatkov, posúvačov a ďalších, ktoré sú živé ako vyladíte ich).

Použite svoje miniaplikácie / bočný panel

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako zmeniť vzhľad a dojem z vašich webových stránok, je umiestnenie kľúčových vizuálnych prvkov do bočného panela. Môže ísť o mini-bannery s vlastným dizajnom alebo jednoducho vyzerajúce a užitočné doplnky pre miniaplikácie, ktoré dobre zapadajú do zvyšku dizajnu vašich stránok. Napríklad doplnok widget, ktorý zobrazuje obľúbené príspevky a zobrazuje ich odporúčané obrázky. Pokladňa úložiska doplnkov WordPress.Org – majú veľa vynikajúcich bezplatné miniaplikácie ktoré môžete použiť na zmenu vzhľadu svojich webových stránok.

Odstráňte bočnú lištu / plnú šírku

full-width-webové stránky

V súčasnosti tieto možnosti ponúka veľa tém. Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je urobiť ich z nich. Často je to také ľahké ako začiarknutie políčka alebo kliknutie na tlačidlo. Závisí to od témy, kde nájdete možnosti rozloženia. Pre náš motív Celkom je však možné zvoliť rozloženie v plnej šírke globálne z Prispôsobovača motívov alebo na základe jednotlivých stránok pomocou jednotlivých Nastavenia stránky..

Ak to vaša téma podporuje …

V tomto okamihu sa presúvame do oblasti, ktorú mnoho tém nepodporuje a že v skutočnosti neexistujú žiadne doplnky, ktoré by sa zaoberali dostatočne dobre, aby sa oplatilo zaoberať sa. Ak to vaša téma nepodporuje.

Zmeniť písma

Teraz je to niečo, čo bude vyžadovať niekoľko riadkov kódu, pokiaľ ste si nevybrali tému s možnosťou tak urobiť. Ak to však vaša téma umožňuje a vy už máte na výber niekoľko typov písma, odporúčame vám prečítať si ich tento článok o párovaní písiem najprv. Pomôže vám to pri výbere písiem, ktoré spolupracujú pri vytváraní profesionálnej atmosféry, namiesto toho, aby stránky vyzerali, akoby trpeli viacnásobnou poruchou osobnosti..

A ak vaša téma neprichádza so zabudovanou možnosťou písma, môžete vždy použiť doplnok. WP Google Fonts bezplatný doplnok WordPress predstavuje rýchly a ľahký spôsob, ako do svojej témy pridať podporu pre viac ako 670 vlastných písiem Google.

Zmeňte farebnú schému

color-picker

Aj keď to môže byť skvelý, možno najlepší spôsob, ako vaše stránky vyniknúť, je to tiež nebezpečná cesta, ako zostať nepripravený. Prečítaj toto článok o niektorých bezpečnostných pokynoch aby ste s farebnou schémou nezašli príliš ďaleko. A ak vaša téma používa plochý dizajn, niektoré môžete „ukradnúť“ inšpiráciou pre farebné palety tu.

Až budete pripravení vylepšiť farby svojich webových stránok, aj keď väčšina tém to uľahčí. Mnoho motívov (zadarmo a prémiových) prichádza s integrovanými farebnými vzhľadmi, vlastnými farebnými možnosťami v nástroji na prispôsobenie motívov alebo s možnosťami pre farby zabudované do nástroja na tvorbu stránok. Alebo, rovnako ako v prípade písiem, môžete nainštalovať aj bezplatný doplnok vyladiť farby svojich tém.

Zmena dimenzií / ďalších vecí

Môžete napríklad znížiť výšku hlavičky svojich stránok a získať tak viac svojho skutočného obsahu na prvý dojem návštevníka. Alebo môžete zväčšiť / zmenšiť šírku bočného panela. Zvyčajne je to priamočiara a niekedy je to len na základe testovania a skutočného pohľadu na výsledky, aby ste zistili, či existujú nejaké zlepšenia..

Témy využívajúce nástroje na tvorbu stránok vám umožňujú voľne sa pohybovať medzi prvkami, takže môžete podľa potreby pridať viac medzier alebo ľahko zmeniť poradie prvkov stránky. Okrem všetkých ďalších tém, ako je napríklad Total, sa okrem všetkých funkcií pridaných tvorcom drag & drop pridávajú aj vstavané možnosti takmer pre každý prvok témy (výplň hlavičky, šírka bočného panela, veľkosť obrázka, nastavenie citlivosti a mnoho ďalších)..

Nech robíte čokoľvek, udržujte ho v čistote

Jednou z vecí, ktorú mnohí ľudia robia zle, keď sa snažia prispôsobiť svoje webové stránky, je to, že namiesto zmeny niekoľkých z už existujúcich kľúčových prvkov dizajnu pridávajú veľa nepotrebných prvkov, aby lepšie zosúladili svoju vlastnú značku a víziu..

Vaša stránka nemusí byť zložitá, aby vyzerala dobre. V skutočnosti je to vo väčšine prípadov pravý opak. Preplnené a príliš zložité webové stránky sa považujú za škaredšie ako jednoduché a ľahko sledovateľné. To znamená, že aj keď máte možnosť zvoliť si 4 bočné lišty alebo nalepiť svoje logo na 8 miest, možno sa jednoducho držte jedného..

Ak máte nejaké plány, s ktorými zápasíte, príbehy o úspechoch alebo otázky, podeľte sa o ne. Alebo ak máte nejaké tipy alebo doplnky, ktoré vám pomohli prispôsobiť váš web, radi by sme vedeli, o čo ide. Zanechajte nám komentár nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map