Ľahké spôsoby, ako vylepšiť svoj blog WordPress zadarmo

Obsah je dôležitý (nikto sa s vami nebude hádať), ale dôležitý je aj vzhľad a funkcia vášho blogu. Každý web alebo blog potrebuje občas TLC, ale šťastie pre vás nemusí byť ťažké. Existuje veľa spôsobov, ako vylepšiť dizajn blogu zadarmo (alebo v jeho blízkosti).


Mnoho blogerov a správcov webových stránok si môže myslieť, že musíte byť profesionálnym vývojárom webových stránok alebo návrhárom, aby ste aktualizovali vzhľad svojich stránok. Toto nemôže byť ďalej od pravdy! Dajte svojmu mini mini človeka rýchly, jednoduchý, zábavný a bezplatný web – ukážeme vám, ako na to.

1. Upravte svoje ponuky a widgety

Presnejšie povedané, dajte navigačnej ponuke, bočnému panelu a päte všetky dôkladné raz znova. Je ľahké zabudnúť aktualizovať odkazy alebo widgety podľa času (myslím, že je to už Pumpkin Spice Latte sezóna!).

Urobte si podrobný pohľad na to, čo v týchto oblastiach vystupujete. Pridajte dôležité odkazy a odstráňte irelevantné z vašich ponúk. Potom vyčistite svoj postranný panel a pätu a zobrazte dôležité informácie, ako sú nedávne alebo populárne príspevky, miniaplikácia bulletinu, možno aj informačný kanál Instagram alebo dokonca jednoduchá sekcia (čokoľvek má zmysel pre váš web).

2. Aktualizujte starý obsah

Vytvárajte a aktualizujte obsah

Nedovoľte, aby váš užitočný obsah zastaral. Niekedy skvelé príspevky potrebujú iba pár vylepšení, aby zostali relevantné. Inštitút marketingu obsahu má veľký článok o ako oživiť obsah klobúk. Vráťte sa späť a pridajte inú perspektívu, pridajte nové užitočné odkazy alebo požiadajte svojich čitateľov, že otázky sú skvelým spôsobom, ako pridať hodnotu starým príspevkom. Navyše je to skvelé pre SEO – vyhľadávacie nástroje radi vidia, že aktualizujete svoj obsah.

Podobne je veľmi možné, že sa vzhľad vášho blogu v určitom okamihu zmenil alebo možno budete chcieť zmeniť estetiku. Uistite sa, že vaše obrázky majú zmysel s vašou súčasnou online prítomnosťou. Môže to zahŕňať odovzdanie loga pripraveného na sietnicu, pridanie nových odporúčaných obrázkov na staré príspevky alebo použitie niektorých nových fotografií zamestnancov namiesto tých, ktoré ste vytvorili pred 5 rokmi..

3. Opravte svoje SEO

SEO určuje, či a kde sa zobrazia vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. To znamená, že je nesmierne dôležitá a vy by ste ju mali pravidelne kontrolovať. Napriek tomu sme sa osobne stretli s prekvapivým počtom blogerov, ktorí zanedbávajú svoj SEO, ale nenechajte sa jedným z nich.!

Váš doplnok SEO

Najskôr musíte mať nainštalovaný dobrý doplnok SEO, ak ešte nemáte. Používame a odporúčame váš SEO. Má všetko, čo potrebujete na správu svojho miestneho SEO, vrátane súborov Sitemap, titulov, strúhanky a ďalších.

Kontrola prerušeného odkazu

Ďalším kľúčovým aspektom SEO je oprava nefunkčných odkazov. Vyhľadávacie nástroje sa vám nepáčia, keď sa pokúsite prepojiť na neexistujúce stránky. Najjednoduchší spôsob kontroly nefunkčných odkazov na vašom webe je pomocou nástroja.

Kontrola prerušeného odkazu funguje dobre pre malé weby (je však dôležité si uvedomiť, že tento zdieľaný hostingový plán nie je povolený niektorými zdieľanými plánmi hostenia, pretože používa veľa zdrojov). Osobne používame bezplatné Integrita pre Mac aplikáciu na vykonávanie pravidelných kontrol chýb na našich vlastných stránkach.

4. Zrýchlite veci

Žiadny z vašich návštevníkov nechce čakať 60 sekúnd, kým sa načíta váš web. Nechcú ani čakať 10 sekúnd. Žijeme vo svete „daj mi to teraz“, takže je dôležité udržiavať web rýchlo.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako pomôcť zrýchliť vaše webové stránky bez toho, aby ste museli utrácať peniaze navyše za lepší hosting alebo službu CDN (hoci ak máte každý mesiac niekoľko náhradných dolárov, bola by to najlepšia možnosť).

Odstráňte nepotrebné doplnky

Pred inštaláciou akýchkoľvek nových doplnkov si zoberte súpis tých, ktoré už máte nainštalované. Nepoužívate tento doplnok na vytváranie faktúr WooCommerce PDF? Deaktivovať a odstrániť. Používate nový doplnok SEO, ale stále máte nainštalovaný starý? Vymaž to.

Podobne si pozrite aj doplnky pre duplicitné funkcie. Naozaj potrebujete dva posuvné doplnky? Pravdepodobne nie. Vyberte si svojho obľúbeného a zbavte sa ostatných.

Nainštalujte doplnok do vyrovnávacej pamäte

Celková medzipamäť W3

Ak medzipamäť nepoužívate, mali by ste byť. Niektoré hostingové spoločnosti zahŕňajú zabudované ukladanie do vyrovnávacej pamäte (napríklad WP Engine), takže už môžete mať povolenú ukladanie do vyrovnávacej pamäte, a dokonca ju nepoznáte.

Pridanie vyrovnávacej pamäte na váš web je jednoduché vďaka bezplatným doplnkom. Našou najobľúbenejšou je W3 Total Cache. Môžete si prečítať našu úplnú príručku nastavenia W3 Total Cache, kde nájdete podrobné pokyny, ale v podstate stačí nainštalovať doplnok, nakonfigurovať niekoľko nastavení a potom kliknúť na Uložiť.

Nainštalujte doplnok na fajčenie

Doplnok na optimalizáciu obrazu WP Smush

Okrem zobrazovania stránok a príspevkov pomocou vyrovnávacej pamäte môžete webovú stránku ďalej zrýchliť aj optimalizáciou obrázkov. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je použitie služby, ako je napr TinyPNG alebo app ImageOptim (pre Mac) na vytvorenie optimalizovaných obrázkov pred ich pridaním na vaše príspevky alebo stránky.

Ale čo ak sa chcete vrátiť späť a optimalizovať obrázky, ktoré už sú v knižnici médií? Alebo optimalizujte obrázky za chodu, keď ich odovzdáte na svoj web? vyskúšať WP Smush autor: WPMU DEV. Tento bezplatný doplnok vám dáva možnosť zmenšiť veľkosť súboru bez zníženia kvality všetkých vašich obrázkov.

5. Znovu zvážte tému

Mali by sme hovoriť o tom, ako vylepšiť internet dizajn Najlepší spôsob, ako to urobiť, je zmeniť vzhľad. Pre WordPress je dizajn vášho webu určený vašou témou, takže možno je čas hľadať nový.

Vyskúšajte novú bezplatnú tému WordPress

Téma bezplatného blogu a časopisu WordPress

Témy zadarmo sú vynikajúcim spôsobom, ako aktualizovať vzhľad svojej webovej stránky, dobre, zadarmo. WordPress.org má vo svojom úložisku veľa bezplatných tém a máme tu aj veľa bezplatných tém WordPress tu na WPExplorer. Ale bez ohľadu na to, kde si novú tému zapamätáte, nezabudnite najskôr zálohovať svoje stránky WordPress pred vykonaním akýchkoľvek zmien (len pre prípad).

Vylepšite svoju aktuálnu tému

total-Customizer

Ak vaša aktuálna téma WordPress už obsahuje možnosti úprav v aplikácii WordPress Customizer, zmena motívu nemusí byť potrebná. Napríklad naša téma Total WordPress obsahuje veľa možností na úpravu prvkov hlavičky, typov písma, archívnych stránok, položiek príspevkov, prvkov päty a rozloženia plus ďalšie. Jednoducho použite polia, výber farieb a prepínače a potom kliknite na tlačidlo Uložiť. Ľahké ako facka.

SiteOrigin CSS

Ale ak máte radi svoj motív a nemáte veľa možností štýlu, stále máte možnosť nainštalovať doplnok CSS pre živé editory. Tieto doplnky zvyčajne pracujú s rozhraním point and click a poskytujú vám možnosti na zmenu farieb, písiem, výplní a ďalších prvkov stránky..

SiteOrigin ponúka prekvapivo úžasnú voľnú možnosť. Ale ak vám nevadí minúť pár dolárov, náš obľúbený je CSS Hero. Je ľahko ovládateľný, plný výkonných možností a je pekné sa naň pozrieť.

6. Pridajte funkcie pre svojich čitateľov

Posledným tipom, ktorý máme na vylepšenie vášho webu WordPress, je podniknúť kroky na zlepšenie zapojenia vašich čitateľov. Pretože vaši čitatelia sú koniec koncov tým, pre ktorých ste vytvorili svoj web.

Vylepšite svoje komentáre

Doplnok Jetpack WordPress

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zapojiť čitateľov, je vylepšenie systému komentovania. Predvolené komentáre programu WordPress fungujú dobre, ale nechajú sa trochu hľadať. Ak už používate JetPack pre WordPress (ktorý je ako kuchynský drez doplnkov), máte šťastie. Ak povolíte Komentáre JetPack Čitatelia môžu zanechať komentáre pomocou svojich účtov v sociálnych médiách a prijímať e-mailové upozornenia.

Disqus

Ďalšou skvelou možnosťou je Disqus. S týmto bezplatným doplnkom môžete na svoj web WordPress pridať obľúbený systém komentovania Disqus. Čitatelia tak môžu komentovať svoj sociálny profil alebo účet Disqus, ako aj odporúčať a zdieľať váš príspevok s ostatnými členmi Disqus..

Pridajte registráciu na odber bulletinu

MailChimp pre doplnok WordPress

Ak ešte nemáte informačný bulletin, mali by ste ho získať. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako zostať v kontakte so svojimi pravidelnými čitateľmi. MailChimp je to, čo používame, a je zadarmo pre zoznamy s až 2 000 odberateľmi. Navyše existuje veľa jednoduchých doplnkov na optimalizáciu vašej prihlasovacej formy.

Páči sa nám Doplnok MailChimp pre WordPress čo uľahčuje pridanie prihlásenia na odber bulletinu na váš bočný panel, ako aj možnosť prihlásenia na odber do formulára na odoslanie komentárov. Ponúkajú tiež Doplnok pre hornú lištu MailChimp rozšírenie na pridanie upozornenia do hornej časti vášho webu so žiadosťou čitateľov o prihlásenie.

Choďte aplikovať, čo ste sa naučili

Teraz sa pobavte! Vylepšenie dizajnu webových stránok a optimalizácia webových stránok nemusia byť náročné alebo nákladné – existuje veľa spôsobov, ako optimalizovať svoje webové stránky bez akýchkoľvek nákladov..

Preto sa prihláste na svoje stránky WordPress (práve teraz!) A začnite s čistením ponúk, aktualizáciou starého obsahu, opravou SEO, zrýchlením svojich stránok, obnovením témy a zlepšením metód zapojenia čitateľov. Viem, že to dokážete! ��

Máte nejaké ďalšie tipy na vylepšenie svojho blogu WordPress? Alebo nápady na aktualizáciu dizajnu svojich webových stránok zadarmo? V komentároch sa s nami môžete podeliť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map