AI a WordPress: Ako môže umelá inteligencia pomôcť vášmu webu

AI a WordPress: Ako môže umelá inteligencia pomôcť vášmu webu

Vidíte, o čom sa hovorí v denných správach a ešte viac v technických časopisoch a blogoch. Nárast umelej inteligencie spôsobil, že ľudia premýšľajú o tom, že roboti prevzali svet, ako sú knihy sci-fi, filmy a televízne programy. Umelá inteligencia alebo umelá inteligencia sú však omnoho viac. Áno, v maloobchodných predajniach začíname vidieť autá s vlastným riadením a samoobslužné kiosky, ale určite ste videli umelú inteligenciu šírenú v niekoľkých odvetviach, ako je medicína, vzdelávanie, výskum alebo dokonca AI a WordPress..


Vaša prvá myšlienka by mohla byť: „Ktoré prvky programu WordPress by mohli byť nahradené umelou inteligenciou?“

Najkvalitnejší obsah napíšu spisovatelia a vedci. Weboví návrhári prijímajú podrobné pokyny od klientov na manipuláciu s kódom a úpravu položiek, ako sú typografia, farby a obrázky. Môže byť počítač taký pokročilý, že by sa tieto úlohy stali zastaranými? Možno v budúcnosti, ale odteraz je to dosť ťažké duplikovať s AI.

AI však už nejaký čas existuje vo svete WordPressu a webovom dizajne všeobecne. Niektoré nástroje na kontrolu pravopisu sa pri písaní učia vašim tendenciám a poskytujú odporúčania na zlepšenie písania. Existuje tiež veľa nástrojov na správu obsahu na zostavovanie predtým vygenerovaných článkov pre blog alebo bulletin. To isté sa dá povedať o mnohých analytických nástrojoch, ktoré sa podrobnejšie zaoberajú tým, odkiaľ prichádzajú vaši zákazníci a ako by ste ich mohli získať späť na svoje webové stránky..

Stručne povedané, AI už do istej miery existuje. Samozrejme existujú pokročilejšie formy AI, napríklad v prípade spoločností vyrábajúcich roboty, ktoré dokážu chodiť a učia sa otvárať dvere. Určite však vidíme viac vylepšení v oblasti AI, pokiaľ ide o WordPress.

Čo presne je umelá inteligencia (a ako sa spája s webovým dizajnom WordPress?)

V súčasnosti sa umelá inteligencia točí okolo niečoho, čo sa nazýva strojové učenie. To znamená, že stroj plní úlohy, ktoré zvyčajne robia ľudia, a nakoniec sa naučí lepšie tieto úlohy plniť rovnako ako človek. AI má klady a zápory. Optimisti vidia umelú inteligenciu ako spôsob, ako nahradiť tie zamestnania, ktoré sa nepovažujú za žiaduce alebo rozumné pre ľudí. Mnoho ľudí sa tiež cíti, že AI môže byť použitá ako doplnková technológia, takže by to nevyhnutne nemalo nahradiť lekára na operačnej sále, ale skôr by jej pomohlo dokončiť operáciu bezpečnejšie a rýchlejšie..

Na druhej strane skeptici majú pocit, že umelá inteligencia je povinná nahradiť všetky pracovné miesta, a necháva nás prísť na to, kto bude mať z týchto strojov finančný prospech a čo bude robiť každý so svojimi životmi. Potom samozrejme existuje myšlienka sci-fi, že stroje sa stanú vnímavými a ovládajú svet alebo zotročujú ľudstvo.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše názory na AI mierne alebo extrémne, je jedna vec istá: AI zostáva tu. Nielen to, ale už vidíme veľa doplnkov a tém využívajúcich umelú inteligenciu.

Niektoré z doplnkov, ktoré sa spoliehajú na AI, sú veľmi užitočné na vytváranie obsahu a na zrýchlenie procesu webového dizajnu. Doplnky a integrácie založené na AI sú v tomto odvetví celkom nové, takže nie je to zlý nápad testovať ich a vidieť, ako fungujú pre vašu organizáciu, ale neexistujú žiadne záruky. Napríklad niektorí z týchto vývojárov doplnkov by mohli kedykoľvek prestať vydávať aktualizácie. Niektoré z nich nemusia pracovať presne tak, ako ste očakávali.

AI je však vzrušujúce, preto vám chceme načrtnúť niekoľko spôsobov, ako môže pomôcť vám a vašim webovým stránkam WordPress.

Zbavte sa týchto spamových komentárov

Jedným z najpopulárnejších doplnkov pre WordPress je Akismet, Vďaka tomu je vhodným úvodom k tomu, ako AI môže pomôcť vašim stránkam WordPress. Ak nepoznáte Akismet, je to vlastne jeden z doplnkov, ktorý je predinštalovaný pri každej inštalácii WordPress..

Preto by ste to mohli mať aj bez toho, aby ste o tom vedeli. Akismet je absolútnym záchrancom pre blogerov a všetkých používateľov WordPress. Prečo? Pretože ak ste niekedy spustili program WordPress bez Akismetu, viete, aké sú šialené pripomienky k spamu.

Tieto komentáre spomaľujú vaše stránky a nechávajú vás, aby ste prepadli neporiadok manuálne. Preto spoločnosť Akismet používa strojové učenie a AI na odstránenie spamových komentárov, ktoré by sa na vašich stránkach nemali zobrazovať. Akismet sa dozvie, ktorí roboti s najväčšou pravdepodobnosťou zasiahnu vaše stránky, a beží na pozadí bez toho, aby ste si toho všimli.

Vylepšite svoje SEO

Ak používate doplnok, ako je napríklad SEO, viete, že navrhuje aj vylepšenia vášho obsahu na základe toho, čo bolo napísané. Má niektoré prvky strojového učenia, ale má radi doplnok WordLift skutočne analyzuje váš obsah pomocou AI.

AI a WordPress

Hlavným rozdielom medzi nástrojom strojového učenia, ako je Wordlift a Yoast SEO, je to, že Wordlift vytvára graf znalostí pre vaše stránky. Preto sú odporúčania SEO prispôsobené vášmu obsahu. Čo je super, je to, že dostanete niekoľko faktov a čísel, ktoré pomôžu vášmu SEO a vytvoria lepšie blogové príspevky.

Automaticky preložiť na základe užívateľa

Mnoho webových stránok má viacjazyčné schopnosti. Avšak ľahší spôsob, ako preložiť WordPress, je využiť výhody AI Prekladač jazykov Google. Nainštalujete doplnok do svojho bočného panela alebo pomocou krátkeho kódu, potom to pôjde do práce, dozviete sa o svojich návštevníkoch a obsahu na svojich webových stránkach, a preto poskytuje kvalitnejšie preklady.

Zdieľajte súvisiaci obsah

Väčšina blogerov vie, aké dôležité sú „súvisiace príspevky“ na to, aby používatelia mohli čítať viac článkov. K dispozícii je veľa súvisiacich doplnkov pre príspevky, z ktorých niektoré používajú strojové učenie, aby zistili, ktoré z vašich ďalších príspevkov súvisia s čítaním.

Súvisiace príspevky pre WordPress od Biblio je solídny výber, pretože algoritmy AI odhaľujú relevantné články. Recomendo plugin je ďalší súvisiaci doplnok obsahu s AI. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že môžete zdieľať všetky druhy súvisiaceho obsahu, nielen blogové príspevky.

Nechajte AI napájať svoj živý chat

Aj keď by som nemal nadšenie z toho, že nechám AI a WordPress prevádzkovať celý svoj rozhovor so zákazníckou podporou, má to zmysel pre tie jednoduchšie otázky, na ktoré by mohla odpovedať umelá inteligencia, čo ľuďom uvoľňuje čas hovoriť s ostatnými zákazníkmi..

Zadarmo live chat + 24/7 automatizovaný robot robí to len tak, že plní jednoduché úlohy a posielajú zákazníkov správnym smerom. Napríklad môžu hľadať určitý produkt alebo možno potrebujú kupón, ktorý je momentálne aktívny. Spolu s učením, ktoré sa uskutoční po aktivácii, vám doplnok umožňuje vytvoriť si vlastné konzervované odpovede, keď sa objaví určitá otázka.

Pochopte, aké emócie cítia vaši čitatelia

Watsonfinds je doplnok WordPress využívajúci IBM Watson AI. Možno ste videli reklamy spoločnosti Watson, ale neviete, čo to znamená. Pokiaľ ide o WordPress, Watsonfinds hodnotí, ako sa vaši čitatelia cítia pri pohľade na váš obsah. Poskytuje emocionálne skóre založené na určitých slovách a frázach použitých v obsahu.

Ako môžu AI a WordPress pomôcť vašim stránkam?

Ako vidíte, pre AI je v WordPress veľa využití. Niektoré z nich sú stále v práci, ale odporúčame vám vyskúšať si ich a zistiť, ako reagujú.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa AI a WordPress alebo akékoľvek ďalšie návrhy, ktoré by podľa vás mali byť zahrnuté do nášho zoznamu, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Radi by sme počuli vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map