Ako a prečo pridať nekonečný list na svoj blog WordPress

Ako pridať nekonečný prejdite na svoj blog WordPress

Nekonečné posúvanie predstavuje efektívny spôsob, ako udržať návštevníkov na svojom webe WordPress aktívnym a aktívnym. Nekonečné posúvanie umožňuje publiku rýchly a ľahký prístup k neobmedzenému množstvu informácií. Vytvára to pozitívny dojem používateľa a môže to predĺžiť dobu, ktorú strávia čítaním obsahu a skúmaním vašich stránok. Spolu s výhodami nekonečného posúvania však môžu existovať aj niektoré problémy.


Tento článok vám umožní pochopiť výhody a nevýhody nekonečného posúvania a pomôže vám rozhodnúť sa, či ho chcete použiť na svojej webovej stránke WordPress. Potom budeme diskutovať o tom, ako to nastaviť pomocou modulu Jetpack, Infinite Scroll.

Čo je nekonečný zvitok?

Nekonečné posúvanie znamená jednoducho to, že používateľ môže posúvať neurčito. Namiesto toho, aby čitateľ dosiahol dolnú časť webovej stránky a preklikal sa na novú, nekonečná navigácia umožňuje ďalšej množine informácií len pokračovať v načítaní. To znamená, že návštevníci nikdy nemusia čakať na načítanie novej stránky. Obsah bude počas posúvania nadol nepretržite plynúť. Môže to zahŕňať ďalší príspevok vo vašom blogu alebo ďalšie položky z vašej galérie.

Hoci to môže byť veľmi efektívne, nekonečný posun nie je pre každého. Predtým, ako prejdete na inú službu, je potrebné najskôr zvážiť publikum a typ spusteného webu, aby ste zistili, či sú kompatibilné.

Kto v súčasnosti používa nekonečný zvitok?

pinterest

Veľkými zástancami nekonečného posúvania sú určite stránky sociálnych médií. Instagram, Pinterest, Facebook a Twitter používajú pre svoje informačné kanály nekonečný posun. To znamená, že väčšina populácie online bude v určitom okamihu používať nekonečné posúvanie.

Buzzfeed

Nekonečné posúvanie sa však neobmedzuje iba na sociálne médiá. Buzzfeed a Mashable tiež úspešne integrovali nekonečné posúvanie, takže to nie je funkcia, ktorá by sa mala obmedzovať iba na tweety a špendlíky. Ak máte obsahovo ťažký web alebo blog, ktorý sa neustále aktualizuje, o nové informácie, ktoré môžu poslucháči posúvať, potom môžete nekonečným posúvaním pravdepodobne práve to, čo vaše stránky potrebujú..

Výhody nekonečného zvitku

Použitie nekonečného posúvania má mnoho výhod. Nekonečné posúvanie umožňuje návštevníkom rýchly a ľahký prístup k informáciám na vašom webe. Jeho používanie je mimoriadne jednoduché a má návykovú kvalitu, ktorá vtiahne čitateľov a povzbudzuje ich k tomu, aby sa zapojili do vášho obsahu.

Zvyšuje trávenie času návštevníka na webe

Jednou z hlavných výhod nekonečného posúvania je to, že udržuje ľudí na vašom webe dlhšie. Diváci nemajú na výber, či chcú načítať druhú alebo tretiu stránku. A ako vieme, čím dlhšie návštevníci zostávajú na vašom webe, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa obrátia proti vašim cieľom, či už ide o zadanie ich e-mailovej adresy alebo zakúpenie produktu..

Zlepšuje používateľské prostredie

Používanie nekonečného posúvania výrazne zlepšuje dojem používateľov na vašom webe. Keď sa nové informácie načítajú zakaždým, keď sa čitateľ pustí do spodnej časti stránky, obsah sa objaví rýchlo a hladko. To má za následok, že vaše publikum nemusí robiť žiadne rozhodnutia, klikať na akékoľvek tlačidlá alebo čakať na načítanie stránky. Opäť to udrží návštevníkov na vašej stránke dlhšie a tiež to pomôže zvýšiť počet vracajúcich sa návštevníkov.

Prispôsobené pre mobilné zariadenia

Nekonečný zvitok je obzvlášť mobilný. Bez toho, aby museli stlačiť žiadne tlačidlá minút, môžu používatelia rolovať na svojich dotykových obrazovkách bez rozptyľovania. Rýchly prístup a jednoduché použitie sú pre väčšinu atraktívne a povzbudzujú návštevníkov, aby pravidelne navštevovali vaše stránky.

Kedy by ste nemali používať nekonečné posúvanie?

Nekonečný posun nie je vhodný pre všetkých a pre všetky webové stránky. Kedy by ste nemali používať nekonečné posúvanie?

Bude sa vášmu publiku páčiť?

S webom sú spojené niektoré problémy spojené s nekonečným posunom, často však môžu byť zastarané. Medzi bežné sťažnosti proti nekonečnému posúvaniu patrí; diváci sa dezorientujú, samotné množstvo dát nekonečného posúvania zobrazuje ohromujúcich návštevníkov alebo čitatelia nie sú schopní premiestniť obsah, keď ho prejdú.

Aj keď to mohli byť pôvodne skutočné sťažnosti, keďže nekonečné posúvanie sa dnes v sociálnych médiách tak často používa, široká verejnosť sa k nemu aklimatizovala. Nenechajte sa preto touto kritikou zbaviť zavádzania a testovania nekonečného posunu na vašom webe.

Je však potrebné mať na pamäti, že nekonečný zvitok je osobná voľba. Niektorí návštevníci môžu preferovať stránkovaný štýl načítania obsahu stránky naraz. Pokúste sa získať pre publikum pocit, ktorý vám pomôže pochopiť, ako budú reagovať na nekonečný posun.

Ak si nie ste istí, skúste na svojom webe otestovať nekonečný posun, aby ste mohli zmerať reakciu. Dôsledne sledujte svoju analýzu, aby ste skontrolovali čas strávený na webe, mieru odchodov, vracajú sa čísla návštev a konverzie. Pomôže vám to zistiť, či je u vašich návštevníkov obľúbený nekonečný posun a ako to ovplyvňuje výkonnosť vašich stránok.

Je na to váš web vhodný??

Reálnejší dôvod na nepoužívanie nekonečného posúvania je prepojený s typom stránky, ktorú prevádzkujete. Nie všetky webové stránky sa hodia na nekonečné posúvanie. Ak má váš web konkrétny cieľ založený na tom, že vaše publikum vykonáva určitú úlohu, môže to znamenať, že nekonečný posun nie je pre vás. Nekonečné posúvanie môže rozptýliť vaše publikum, čo im môže zabrániť v dokončení úlohy v ruke. V konečnom dôsledku to môže zastaviť konverziu vášho webu oproti jeho cieľom.

Webové stránky elektronického obchodu sa ukázali ako nevhodné s nekonečným posunom. Zistilo sa, že hoci ľudia majú tendenciu prezerať si viac výrobkov v internetovom obchode s nekonečným posunom, majú tendenciu klikať na menej. Môže to ovplyvniť predaj a spokojnosť zákazníkov s vašimi stránkami, čo môže viesť k nedostatku zisku a menšiemu objemu vracajúcich sa zákazníkov.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že nekonečné posúvanie funguje najlepšie na stránkach, ktoré obsahujú veľké množstvo obsahu, ktorý sa pravidelne zverejňuje. Ak váš web nemá ťažký obsah, môže byť zbytočné nekonečné posúvanie.

Jetpack Infinite Scroll WordPress Plugin

Ak ste sa rozhodli vyskúšať nekonečný posun, ďalším krokom je nastavenie. jetpack, tím WordPress.com ponúka sadu bezplatných doplnkov alebo modulov, ako sú známe. Medzi nimi je aj Nekonečný zvitok modul. Tento doplnok vám umožňuje povoliť nekonečné posúvanie na vašom webe WordPress, takže ďalšie príspevky sa automaticky zobrazia, keď sa čitateľ blíži dolnej časti stránky.

Nastavenie nekonečného posúvania Jetpacku

Tento doplnok je veľmi rýchly a ľahko nastaviteľný. Najskôr nainštalujte Jetpack na svoju webovú stránku.

jetpack

Potom v časti Nastavenia Jetpack vyberte Vzhľad.

vzhľad

Posúvaním nadol vyhľadajte položku Nekonečné posúvanie a aktivujte ju zapnutím.

Jetpack Infinite Scroll

Kľúčovým bodom, ktorý treba pamätať pri nastavovaní tohto doplnku, je to, že funguje iba s témami, ktoré majú nekonečnú podporu posúvania. Najnovšie témy už budú mať túto podporu zabudovanú, ale ak sa vaša téma neboja, nebojte sa. Stránka podpory nekonečného posúvania poskytuje podrobné pokyny o tom, ako pridať nekonečnú podporu posúvania témy.

Po aktivácii modulu sa na vašom webe automaticky spustí nekonečné posúvanie. Keď sa návštevník posunie nadol, pri každom novom načítaní sa zobrazí sedem nových príspevkov. Každé načítanie potom môžete zobraziť v službe Google Analytics ako nové zobrazenie stránky. Pomôže vám to monitorovať vašu analýzu.

Prispôsobenie funkcií nekonečného zvitku

CSS sa dá v prípade potreby použiť aj na zmenu funkcií Infinite Scroll. Pokyny, ako to urobiť, nájdete znova na stránke podpory Nekonečné posúvanie.

Čo by ste mali zvážiť prispôsobenie?

Zmena päty

Kritika nekonečného posúvania je, že pretože čitatelia nikdy nedosiahnu koniec stránky, nikdy nepristúpia k päte. Nekonečné posúvanie Jetpacku prichádza s pevným pätou, ktoré sa zasunie, keď sa posúvate nadol po stránke.

Štandardná päta však nemusí zodpovedať dizajnu vášho webu. Vzhľad tejto päty sa môže zmeniť alebo sa môžete rozhodnúť nepridať pätu vôbec, v závislosti od potrieb vášho webu..

Pridajte tlačidlo „Načítať viac príspevkov“

Nekonečné posúvanie ponúka možnosť pridať tlačidlo „Načítať viac príspevkov“. To umožní publiku rozhodnúť sa, či bude pokračovať v posúvaní stránky, čo môže byť dobrým médiom medzi nekonečným posúvaním a načítaním stránky naraz. Ak si nie ste istí, ako budú vaši návštevníci reagovať na nekonečné posúvanie, môže to byť pre vaše stránky dobrá voľba.

Záverečné myšlienky

Nekonečné posúvanie je skvelý spôsob, ako osloviť svojich návštevníkov, poskytnúť im pôsobivý dojem používateľa a pomôcť predĺžiť čas, ktorý strávia na vašom webe..

Použitie Jetpacku na nastavenie nekonečného posúvania na webovej stránke WordPress je rýchle a ľahké, napriek tomu mimoriadne efektívne. Po spustení použite štatistiku stránok Jetpack, ktorá vám pomôže sledovať analytiku a monitorovať, či nekonečný posun má pozitívny vplyv na výkonnosť vašej stránky..

Čo si myslíš o nekonečnom zvitku? Pridáte na svoj web WordPress nekonečný posun? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map