Ako monitorovať analýzu sociálnych médií pomocou WordPress

Monitorovanie analýzy sociálnych médií pomocou WordPress

Dôvod monitorovania sociálnych médií je veľmi jednoduchý. Chceme sa dozvedieť, čo funguje a čo nie. Je nevyhnutné pochopiť, ktoré sociálne mediálne kanály, kampane a obsah sú úspešné a majú vplyv na vaše podnikanie. A ktoré nie sú. Na základe týchto informácií môžete zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť svoju stratégiu v oblasti sociálnych médií.


Sledovanie metrík sociálnych médií, interpretácia výsledkov a potom aplikácia toho, čo ste sa naučili, na vaše kanály sociálnych médií môže byť náročné. V tomto článku sa zameriame na to, ako môžete pomocou nástroja Google Analytics sledovať výkonnosť vašich sociálnych médií a pomôcť tak pri konverzii vášho webu oproti jeho cieľom..

Základná analýza sociálnych médií

Analýzy na Twitteri

Mnoho nástrojov sociálnej analýzy ukazuje základné metriky sociálnych médií. Môže ísť napríklad o to, koľko nových sledovaní ste mali tento mesiac, aký obsah mal najobľúbenejší a zdieľaný obsah a koľko ľudí si prezeralo váš profil. Toto sú všetky užitočné informácie. Ak ste v tom čase, odporúčam vám používať prehľady metrík poskytované jednotlivými kanálmi sociálnych médií..

Facebook, cvrlikání, Instagram podnikania, Pinterest Obchodné, a mnoho ďalších veľkých kanálov sociálnych médií poskytuje vynikajúce informácie o výkonnosti vášho účtu. Získate tak dobrý prehľad o tom, ako vaši sledovatelia interagujú s vašimi profilmi. A na aký obsah dobre reagujú.

Ak však chcete získať podrobnejšie správy so zameraním na analýzu sociálnych médií v súvislosti s konverziami na webových stránkach, mali by ste zvážiť použitie nástroja Google Analytics..

Prečo by ste mali používať Google Analytics?

Google Analytics

Google Analytics sa bežne používa na sledovanie metrík na mieste. Tento komplexný nástroj sa však často prehliada pri vykazovaní sociálnych médií, čo je veľká chyba.

Google Analytics je mimoriadne cenné riešenie, pretože vám umožňuje merať vplyv, ktorý majú vaše kanály sociálnych médií na vašu webovú stránku WordPress. Môže zistiť, ktoré kanály sociálnych médií a sociálny obsah vysielajú na vaše stránky návštevnosť a v akom množstve. Potom môžete stanoviť ciele na meranie toho, ako výkonnosť sociálnych médií ovplyvňuje konverzie vašich stránok.

Môžete napríklad stanoviť ciele, aby ste mohli presne sledovať, koľko potenciálnych zákazníkov ste získali v dôsledku prenosu zo sociálnych médií, koľko ľudí pochádzajúcich zo sociálnych médií zakúpilo produkty na vašom webe a peňažnú hodnotu vašich sociálnych sledovateľov. Pozrime sa teda podrobnejšie na to, ako nastaviť, používať a analyzovať Google Analytics …

Začíname so službou Google Analytics

Nastavenie služby Google Analytics je veľmi jednoduché a môžete začať používať. Jednoducho sa zaregistrujte a zaregistrujte svoju webovú stránku WordPress. Po spustení a spustení služby Google Analytics môžete začať sledovať analýzu svojich stránok.

Prehľad akvizície

Na najzákladnejšej úrovni môžete sledovať, odkiaľ prichádzajú návštevnosti vašich webových stránok WordPress. V časti Akvizícia> Prehľad uvidíte, koľko ľudí navštívilo vaše stránky z kanálov sociálnych médií v porovnaní s inými zdrojmi. Môžete tiež porozumieť správaniu návštevníkov na svojich stránkach.

Prehľad akvizície 2

Kliknutím priamo na „Sociálne siete“ sa dostanete k podrobnému rozpisu toho, koľko návštevnosti prišlo z každého kanála sociálnych médií. Tu vidíte počet ľudí, ktorí navštívili váš web, ako dlho zostali na vašom webe, a mieru konverzie pre každý kanál sociálnych médií..

Ak však chcete čo najviac využívať službu Google Analytics, musíte sledovať jednotlivé ciele spojené s webovým serverom WordPress. Umožní vám to zistiť, či váš web konvertuje proti jeho cieľom. A ako konkrétne sociálne médiá pomáhajú dosiahnuť tieto konverzie.

Ako nastaviť sledovanie cieľov v službe Google Analytics

Ak chcete na svojom webe povoliť sledovanie cieľov, musíte najskôr pridať Správca značiek Google na svoju webovú stránku WordPress. Zahŕňa to pridanie určitého kódu na každú stránku vášho webu, aby služba Google Analytics mohla sledovať správanie používateľa a konverzie na vašom webe.

Existujú jasné pokyny, ako to urobiť Podpora Google. Ak však nemáte skúsenosti s pridaním kódu na svoju webovú stránku WordPress, môže to byť niečo, s čím budete potrebovať pomoc.

Po nastavení Správcu značiek Google musíte v službe Google Analytics vytvoriť svoje vlastné prispôsobené ciele stránok. Umožní vám to sledovať, ako vaše kanály sociálnych médií prispievajú k úspechu vašich stránok.

Vytváranie cieľov pre váš web WordPress

Nastavenie sledovania cieľov v službe Google Analytics je veľmi jednoduchý postup, ktorý sa opakuje Podpora Google poskytuje podrobné informácie o tom, ako to urobiť.

Ak chcete začať, kliknite na ikonu „Správca“ v ľavom dolnom rohu. Vyberte možnosť „Ciele> Pridať nové“ a potom jednoducho postupujte podľa krokov na vytvorenie svojich cieľov.

Stanovenie cieľov

Existuje mnoho typov cieľov, z ktorých si môžete vybrať, ale tie, ktoré vytvoríte, by mali byť priamo prepojené s cieľmi vášho webu WordPress. Ak napríklad predávate produkty, budete potrebovať cieľ sledujúci online platby na vašom webe. K tomuto cieľu môžete pridať aj peňažnú hodnotu, ktorá vám umožní presne sledovať, aký príjem vášmu médiu prinesie vaše podnikanie..

Medzi ďalšie ciele, ktoré môžete sledovať, patrí zapojenie sa do vášho webu, otázky týkajúce sa vašich služieb, počet uskutočnených rezervácií alebo rezervácií a oveľa viac. Firemné stránky by sa mali vždy usilovať o dosiahnutie viacerých cieľov súčasne, preto si podľa toho aj svoje ciele stanovte.

Aké sociálne analýzy môžete sledovať pomocou služby Google Analytics?

Po nastavení vašich cieľov budete mať prístup k podrobným účtom o tom, ako vaše kanály sociálnych médií pomáhajú vášmu webu WordPress konvertovať proti jeho cieľom. Pozrime sa na niektoré z najdôležitejších správ o analýze sociálnych médií, ktoré môže služba Google Analytics vygenerovať …

Prehľad v sociálnej oblasti

Prehľad v sociálnej oblasti

Ak chcete zobraziť prehľad analýz sociálnych médií, vyberte položku Akvizícia> Sociálne siete> Prehľad. Tu vidíte počet konverzií, ktoré vaše stránky dosiahli oproti dosiahnutým cieľom. Dôležité je, že v prehľade sa uvádza, koľko konverzií prišlo zo sociálnych médií a konkrétne ktoré kanály.

Sieťové odporúčania

Sieťové odporúčania

V časti „Sociálne siete> sprostredkovania siete“ nájdete prehľad o tom, koľko návštevnosti každý kanál sociálnych médií odosiela na váš web. Získate tiež podrobnosti o správaní používateľov. Patria sem údaje o počte zobrazení stránky, priemernom trvaní relácie a ďalších údajoch. Pomôže vám to pochopiť, ktoré siete dobre spolupracujú s vaším obsahom a ktoré zaostávajú.

konverzie

konverzie

Prehľad „Sociálne siete> Konverzie“ vám pomôže zmerať presný úspech a hodnotu vašich kanálov sociálnych médií s ohľadom na ciele vašich webových stránok. Budete mať možnosť zistiť, na ktorých sociálnych sieťach sa dosahuje najviac konverzií, ku ktorým konverziám prispievajú, a peňažnú hodnotu, ktorú pridajú do vašej firmy..

Tok používateľov

Tok používateľov

Prehľad „Tok používateľov“ je skutočne zaujímavý, pretože zobrazuje cesty, ktoré si návštevníci zo sociálnych médií vybrali na vašich stránkach. Môžete vidieť, kde ľudia vstúpili na vaše stránky, s ktorými stránkami a kde odišli. To je vynikajúce na pochopenie cesty, ktorú vaše publikum v sociálnych médiách prechádza na vašom webe WordPress. Poskytuje vám tiež prehľad o tom, o aký obsah majú vaši návštevníci osobitný záujem.

Ako pridať informačný panel služby Goggle Analytics do WordPress

Google Analytics pre WordPress

Keď už viete všetko o službe Google Analytics, existujú jednoduché spôsoby, ako integrovať svoje analytické prehľady do inštalácie WordPress. Tu je len niekoľko z našich obľúbených doplnkov na pridanie analytikov Google do WordPress.

Informačný panel Google Analytics pre WordPress (zadarmo): Jeden z našich obľúbených doplnkov nás Informačný panel Google Analytics pre WordPress. Tento ľahko použiteľný doplnok pridáva správy o vašej premávke, zobrazení stránky, odrazy a ďalšie práva na WordPress. Ak potrebujete pomoc s nastavením doplnku, stačí sa pozrieť na nášho sprievodcu o tom, ako integrovať Google Analytics s WordPress.

MonsterInsights (Freemium): Ďalšou skvelou možnosťou je MonsterInsights ktorý používa model freemium. Stiahnite si bezplatnú verziu doplnku a pridajte do WordPress svoj dashboard Google Analytics a štatistiky v reálnom čase. Chcieť viac? Inovujte na prémiu za pokročilejšie podávanie správ.

Google Analytics pre JetPack (Premium): Ak hľadáte prémiovú možnosť, JetPack Premium zahŕňa integráciu so službou Google Analytics. Existuje mnoho dôvodov, prečo sa vám Jetpack all-in-one páči, a že máte k dispozícii pokročilé štatistiky stránok Google, ktoré sú na dosah ruky, len čerešničkou na torte.

Záverečné úvahy o analýze sociálnych médií

Ako vždy pri monitorovacej analýze, kľúčom je interpretácia údajov. Potom podľa toho vykonajte zmeny v stratégii sociálnych médií. Pozrite sa, ktoré kanály sociálnych médií sú najúčinnejšie pri konverzii proti cieľom vašej webovej stránky. A aký typ obsahu pomáha pri tomto úspechu. Rovnako dôležité je vedieť, ktoré sociálne platformy nevykonávajú, takže môžete vykonať potrebné zlepšenia.

Ako monitorujete svoju analýzu sociálnych médií? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map