Ako nájsť svoje miesto na blogovanie s WordPress

Ako nájsť svoje miesto na blogovanie s WordPress

Ako nový blogger si možno nie ste istí, ako začať. Najmä, ak chcete zo svojho blogu získať veľké publikum alebo si zarobiť príjem, môžete ľahko premôcť počet rozhodnutí, ktoré musíte urobiť, ako napríklad to, o čom písať.


Pred vytvorením prvého obsahu alebo výberom perfektnej témy WordPress sa každý úspešný blogger začne rozhodovať o účele a zameraní svojho blogu. Po definovaní témy bude váš obsah jasne zameraný a pomôže vám zacieliť na správne publikum.

V tomto príspevku budeme diskutovať o dôležitosti výklenku a načrtneme niekoľko spôsobov, ako nájsť zameranie vášho blogu. Nakoniec predstavíme niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvoriť úžasný obsah pre váš blog. Poďme na to!

Čo je medzera vo vašom blogu (a prečo je dôležitá)?

Pokiaľ ide o blogovanie, vaša nika je zameranie alebo primárna téma vášho blogu. Popisuje, o čom je váš obsah, a môže byť taký široký alebo konkrétny, ako by ste chceli. Napríklad, delish je blog, ktorý pokrýva všeobecné recepty, kulinárske recenzie a správy, zábavné tipy a ďalšie:

snímka stránky delish.com

Jednoduchá vegetariánska kuchyňa , na druhej strane je blog špeciálne zameraný na varenie a konzumáciu (predovšetkým) rastlinnej stravy:

Jednoduchá vegetariánska kuchyňa

Oba webové stránky pevne zapadajú do potravinového výklenku. Jeden je však veľmi široký (spustenie škály od receptov po výber celebrít) a druhý sa zameriava na menší aspekt celkovej témy..

Je možné vytvoriť viacúčelový blog, ale tento druh stránok je ťažké prevádzkovať. Ak nemáte dostatok skúseností s blogovaním, odporúčame vám to proti nemu. Pre väčšinu ľudí je držanie sa jediného výklenku na blog omnoho inteligentnejšou stratégiou, pretože vám pomôže prilákať konzistentné publikum, ktoré sa zaujíma o vašu tému. Z tohto dôvodu si povedzme, ako rozhodnúť o svojom zameraní!

Možno vás zaujíma, ako si vybrať ten správny výklenok pre váš blog. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré vám umožnia rozvinúť loptu.

Krok 1: Spýtajte sa sami seba, čo vás zaujíma

Predtým, ako sa dostanete do výklenku pre blogovanie, zvážte, čo vás zaujíma. Keďže budete zodpovední za vytváranie konzistentného obsahu v tejto téme, malo by to byť niečo, o čo sa zaujímate a čo by ste mali veľa povedať. Navyše, vaše blogové príspevky znejú autentickejšie a menej ako predajné ihrisko, ak ste nadšení svojou témou.

Preto môžete začať zostavením zoznamu svojich vášní, záujmov a koníčkov. Potom sa zamerajte na tie, o ktorých máte čo povedať, a o ktorých si myslíte, že o nich môžete písať pre nadchádzajúce roky. Možno budete chcieť zvážiť svoje ciele aj v tomto bode. Ak napríklad plánujete speňažiť svoj blog, musíte si byť istí, že vaša výklenok je ziskový (o tom viac o chvíľu). Prípadne by ste sa mali snažiť zvýšiť povedomie o probléme alebo zdieľať informácie o vzdelávaní. Čokoľvek chcete od blogov, vaša nika by to mala byť schopná poskytnúť.

Krok 2: Začnite vytvárať nápady na obsah pre vaše miesto

Akonáhle budete mať na pamäti potenciálne miesto, je čas zistiť, či môžete prísť s kvalitným obsahom. Tento krok vám tiež pomôže zúžiť zameranie, najmä ak hľadáte zložitú tému. Použite svoje vlastné existujúce znalosti a zdroje online na vytvorenie niektorých potenciálnych obsahových nápadov. Tu je niekoľko tipov:

 • Prečítajte si ďalšie blogy a weby o vašej potenciálnej téme. Keď sa dozviete, ako vás ostatní môžu osloviť, vášne vás môže inšpirovať, môžete zistiť nové prístupy, ktoré existujúci blogeri nezohľadnili.
 • Vykonajte prieskum kľúčových slov a zistite, čo ľudia hľadajú vo vyhľadávačoch. Ak ľudia nebudú hľadať informácie o vašom výklenku, bude ťažké prilákať publikum. Nie ste si istí, kde začať? V tejto príručke sa dozviete, ako vymýšľať skvelé nápady na blog, pomocou ktorých môžete skvelé nápady potlačiť pomocou komentárov, sociálnych médií, kľúčových slov, brainstormingu a ďalších.
 • Nájdite malú medzeru vo väčšom poli alebo predmete. Príklady blogu o potravinách vyššie ukazujú, ako sa široká téma, ako je jedlo, môže preniknúť do menšej medzery. Ak sa téma, ktorá vás zaujíma, zdá byť príliš veľká, skúste nájsť menší predmet, na ktorý by ste sa mohli zamerať.

Keď ste si istí, že máte veľkú základňu pre obsahové nápady, z ktorých je možné čerpať, je čas určiť, ako ziskový bude váš výklenok.

Krok 3: Zistite potenciál zárobku vášho nika

Ako sme už uviedli, ak plánujete speňažiť svoj blog, musíte si byť istí, že váš výklenok má potenciál zárobku. Existuje veľa spôsobov, ako to zistiť. Odporúčame vám postupovať podľa týchto podrobných pokynov a analyzovať každú oblasť, ktorú zvažujete:

 1. Používajte Google Plánovač kľúčových slov objaviť objem a trendy pre vaše kľúčové slová. Po prehľadaní viacerých kľúčových slov použite možnosť „Získať objem vyhľadávania“ na zobrazenie štatistík vrátane priemerného mesačného vyhľadávania. Podobne môžete použiť Trendy Google a zistite, či sú vaše kľúčové slová v súčasnosti populárne.
 2. Vyhľadajte, ako populárna je vaša téma aktívne blogy a weby. Pomyslite na blogy, ktoré pravidelne navštevujete, aby ste si prečítali svoje obľúbené témy. Sú stále v prevádzke? Niektoré blogy dokonca zverejňujú mesačné alebo štvrťročné výkazy, takže môžete zistiť, či dosahujú zisk.
 3. prehliadnuť fóra a nástenky súvisiace s vašou vášňou. Reddit je obzvlášť skvelé fórum, pretože má dosky pre takmer každú predstaviteľnú tému. Ak však máte radi niečo, čo už pravdepodobne navštevujete relevantné fóra (napríklad veľa používateľov WordPressu pravidelne navštevuje StackExchange a Fórum Envato).
 4. check sociálne médiá hashtagy a stránky fanúšikov týkajúce sa vašej témy. Uvidíte, či majú ľudia záujem a aktívne hovoria o vašom výklenku a / alebo kľúčových slovách.
 5. A čo je najdôležitejšie – existuje pridružený potenciál? Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako speňažiť svoj blog, je pridanie pridružených odkazov na odporúčané produkty alebo služby uvedené vo vašich príspevkoch. Registrácia do programov ako ShareASale,Pridružená spoločnosť CJ a dokonca Amazonka nájsť stovky ponúk produktov a služieb týkajúcich sa vášho výklenku (nezabudnite sledovať všetky Pokyny FTC pri použití pridružených odkazov).

Čím viac týchto ciest vedie k pozitívnym výsledkom, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budete zarábať peniaze vytvorením blogu v tomto výklenku..

Po skombinovaní tohto kroku s predchádzajúcimi dvoma krokmi by ste sa mali môcť usadiť vo výklenku, ktorý vás zaujíma, ponúka dostatok priestoru pre jedinečný obsah a má určitý potenciál zárobkov. Toto je, samozrejme, iba začiatok. Teraz, keď máte na pamäti výklenok, porozprávajme sa o tom, ako vytvoriť úžasný obsah.

Kľúčové nástroje na optimalizáciu medzeru v blogu

Ak chcete uspieť vo vybranom výklenku, váš obsah musí byť oboje cenný čitateľom a optimalizované pre vyhľadávače. Najlepším spôsobom optimalizácie obsahu je zabezpečenie vysokej kvality a použitie účinných kľúčových slov. Našťastie existuje niekoľko nástrojov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

Snímka obrazovky plánovača kľúčových slov google

Plánovač kľúčových slov Google, je to napríklad bezplatný nástroj, ktorý vám umožňuje vyhľadávať súvisiace kľúčové slová na základe témy vášho výklenku. Zobrazuje tiež objem vyhľadávania, ktorý vám pomôže určiť, ktoré témy sú obľúbené. Jediné, čo musíte urobiť, je vstúpiť do svojej nika témy a vygenerovať zoznam kľúčových slov.

Pomocou týchto kľúčových slov môžete potom začať vymýšľať nápady na príspevky Generátor nápadov spoločnosti Hubspot:

snímka obrazovky generátora nápadov blogu spoločnosti hubspot

Toto je ďalší bezplatný nástroj, ktorý vám v kombinácii s kľúčovými slovami pomôže vytvoriť optimalizované názvy príspevkov. Stačí zadať kľúčové slová a potom kliknúť Dajte mi nápady na blog! vytvárať potenciálne položky.

Samozrejme existuje aj veľa doplnkov WordPress, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám pomohli vytvoriť úžasný obsah. Nástroje, ako sú tieto, môžu zabezpečiť, aby bol váš nika obsah relevantný, užitočný a optimalizovaný pre vyhľadávacie nástroje. Tu je niekoľko návodov, ktoré vám pomôžu.

 • Vytvorte redakčný kalendár vo WordPress (a skutočne ho používajte). Editorský kalendár je skvelý spôsob, ako zostať na vrchole svojich tém a organizovať rôznych autorov. Našťastie WordPress uľahčuje vytváranie a plánovanie príspevkov pomocou týchto úžasných doplnkov edikortiálneho kalendára..
 • Naučte sa, ako usporiadať obsah na svojom webe WordPress. Písanie skvelého obsahu je iba časťou toho, čo robí blog populárnym. Zvýšte čitateľnosť a zapojte sa do týchto tipov a nástrojov na organizovanie obsahu blogu.
 • Zdroj a zdieľajte relevantný obsah na svojom webe WordPress pomocou užitočných nástrojov. Zvlnenie obsahu od nuly je iba jedným zo spôsobov, ako do svojich webových stránok pridať cenné informácie pre čitateľov. Ďalšou možnosťou je spravovať a zdieľať úžasný obsah z celého webu. Pomocou týchto troch doplnkov môžete dnes rýchlo a ľahko pridávať informačné kanály na svoj web podporovaný technológiou WordPress..

Keď ste novým blogerom, je dôležité, aby ste začali so správnym základom. Presné informácie o tom, čo je vaše výklenok, vedú k tomu, že vám pomôžu vytvoriť blog, nájsť publikum, generovať relevantný obsah a speňažiť vaše stránky (ak sú k dispozícii)..

Máte nejaké otázky týkajúce sa nájdenia medzery pre váš nový blog? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map