Ako nastaviť marketingovú stratégiu pomocou

Zdá sa, že niektorí ľudia si myslia, že všetko, čo potrebujú, je nastaviť si stránku WordPress a odísť. Ako ste si však mohli uhádnuť, toto jednoducho nie je pravda. V skutočnosti musíte zostaviť marketingovú stratégiu a držať sa jej, ak chcete, aby váš web WordPress bol úspešný na dlhú trať.


Nižšie je uvedených šesť krokov, ktoré môžete podniknúť na vytvorenie marketingovej stratégie pre svoj web od základov.

Krok 1: Zvážte (a otestujte) svoj návrh

Vytvorenie webovej stránky, na ktorú sa pozeráte, je skutočným úspechom. Ako vám povie ktorýkoľvek dizajnér alebo vývojár, je to zriedkavý deň, keď sa počas procesu navrhovania na web nedozviete úplne. Takže keď narazíte na ten, ktorý máte radi každý deň, pravdepodobne máte pocit, že ste skutočne zasiahli značku. Bohužiaľ, iba páčiť, ako vyzerá web, nie je znakom úspechu.

Jediným spôsobom, ako skutočne zistiť, či je váš web úspešný, je otestovať ho. Existuje niekoľko nástrojov, ktoré vám to umožňujú relatívne ľahko. Mnohé sa dajú integrovať priamo do dashboardu WordPress, čo je úroveň pohodlia, s ktorou sa určite môžem dostať na palubu. Musíte zvoliť aspekt dizajnu svojich stránok, ktorý chcete otestovať. Potom vytvorte alternatívne verzie tohto konštrukčného prvku. Odtiaľ môžete vykonať A / B alebo viacrozmerný test pomocou Experimenty Google Analytics.

Experimenty s obsahom Google

Existuje doplnok WordPress (Bezplatný doplnok WordPress pre experimenty s obsahom Google), čo veľmi zjednodušuje vykonávanie týchto experimentov na vašom webe WordPress, ktoré sa oplatí skontrolovať, či máte vážne problémy s tým, aby bol váš web tak komerčný, ako je to možné..

Možno budete chcieť využiť funkciu vlastných typov príspevkov na vytváranie šablón príspevkov, ktoré je možné vykonať okamžite. Týmto spôsobom môžete spustiť novú vstupnú stránku alebo výzvu na akciu bez toho, aby ste sa museli ponoriť do kódu každý jeden raz. To tiež zabezpečí súdržnosť dizajnu na celom vašom webe.

Krok 2: SEO je marketing

Nie ako keby ste na to skutočne zabudli, ale optimalizácia vyhľadávacích nástrojov je určite hlavnou súčasťou vášho marketingového úsilia. Aspoň by to malo byť. Aj keď štruktúra väčšiny webových stránok WordPress vedie k rýchlemu hodnoteniu stránok, nie sú presne optimalizované hneď po vybalení. Za týmto účelom musíte urobiť jemné doladenie.

Pre začiatočníkov to znamená, že v nastaveniach zrušíte začiarknutie tohto nepríjemného políčka na odrádzanie vyhľadávacích nástrojov od indexovania tohto webu.

Odtiaľ budete musieť premýšľať o veciach, ako sú permalinky a 301 presmerovania a … no, môže to byť trochu ohromujúce. Preto som veľkým zástancom používania doplnku SEO. Samozrejme, výber správny jeden je nevyhnutný. Zlý môže vaše stránky zničiť a dokonca môže spôsobiť, že spoločnosti Google vám budú uložené pokuty. Nie dobré! Aj keď existuje niekoľko miest, ktoré sa kvalifikujú ako „dobré“, moje obľúbené je WordPress SEO od Yoast.

WordPress SEO od Yoast

Pomocou tohto doplnku môžete jednoducho zmeniť meta tituly, meta popisy, permalinky, nastavenia RSS a vytvoriť súbor XML sitemap pomocou niekoľkých kliknutí. Je to hlavný šetrič času a mal by ho používať niekto, kto sa obáva o pozíciu svojho vyhľadávacieho nástroja.

Krok 3: Zvážte možnosť stať sa pridruženým subjektom

Jedným zo spôsobov, ako rozšíriť dosah svojej stránky WordPress, je zvážiť pridružený marketing. Majú rôzne formy, z ktorých niektoré zahŕňajú zobrazovanie reklám pridruženej spoločnosti na bočnom paneli vašej stránky. Do svojich príspevkov môžete tiež vložiť informácie o pridružených firmách, aby ste im poskytli väčší dosah.

Affiliate príjem môže byť lukratívny, ale musíte o tom byť inteligentní. Ak svojim návštevníkom pravidelne ponúkate veľa čerstvého obsahu, nič ich nevypne rýchlejšie ako náhly posun k produkcii produktov iných osôb. Vo vyhlásení o odmietnutí zodpovednosti na vašom webe je teda jasné, že na svojich stránkach máte pridružené produkty, ale dôkladne si ukážte, ako ich zobrazujete..

Krok 4: Využite reklamu vo svoj prospech

Po začatí pravidelnej návštevnosti svojich stránok by ste mali zvážiť ponuku inzercie nejakého druhu. Začať s paušálnymi reklamami môže byť správny spôsob, pretože vám dáva možnosť vyskúšať vodu z hľadiska záujmu inzerenta a zistiť, akú reakciu dostanú počiatočné reklamy..

Keď však vaše stránky získajú na popularite, môžete prejsť na model ceny za kliknutie alebo ceny za zobrazenie. Závisí to od toho, či sa pripojíte k reklamnej sieti (a ktorá z nich, ak áno) a od toho, čo zvyčajne robia ostatní ľudia vo vašom odvetví. Na zobrazovaných reklamách môžete vždy použiť aj testovanie A / B, aby ste zistili, ktorý model a aký typ funguje najlepšie.

Krok 5: Vytvorenie stratégie obsahu

Nie je možné predávať vaše stránky bez obsahu. V skutočnosti je to základ online marketingu. Preto musíte mať stratégiu pre svoj obsah, ktorá je v súlade s vašimi ostatnými marketingovými snahami a ktorá váš web dostane pred čo najviac očí..

Dobrá stratégia pre obsah zvyčajne odškrtne niekoľko kľúčových polí. Pre začiatočníkov to bude kúzlo plné informatívneho a zábavného písania, ktoré zaujme čitateľov. Bude to vzdelávať alebo potešiť. A najlepší obsah áno oba. Máte šťastie, že toto je vec, pre ktorú bol program WordPress postavený. Vytváranie nových stránok a nových príspevkov je jednoduché.

Redakčný kalendárový doplnok

Možno však budete chcieť lepšie sledovať svoj redakčný plán, ak sa tým skutočne chcete venovať. Pluginy ako Redakčný kalendár a CoSchedule sú ľahko použiteľné a uľahčujú spravovanie nových nápadov na blogové príspevky a kedy publikovať čo.

Krok 6: Sledujte svoj pokrok

Ak zaznamenáte nárast návštevnosti stránok alebo zvýšenie počtu konverzií, môžete si automaticky myslieť, že vaša najnovšia marketingová stratégia funguje, ale nie je bezpečné robiť takýto predpoklad. Vidíte, že tieto pozitívne príznaky mohli byť iba nátlakom alebo výsledkom len jednej konkrétnej súčasti vašej marketingovej stratégie. A pokiaľ nebudete sledovať svoje výsledky, nebudete mať predstavu, čo je to za súčasť.

Zjednodušene povedané, iba 15% vašej stratégie by mohlo fungovať, ale mesiac ste mesiac odpojili a zbytočne zbytočne strávite ďalších 85%. Nič z toho by ste nevedeli, keby ste ich nesledovali.

Môj zdroj na sledovanie výsledkov je Google Analytics. Umožňuje nastaviť ciele na sledovanie a môžete vložiť odkazy UTM na sledovanie zdroja vašich konverzií. Navyše môžete zostaviť vlastné prehľady, ktoré zobrazujú konkrétny druh informácií, ktoré chcete vidieť. A samozrejme, existuje Doplnok WordPress pre pohodlnú integráciu do informačného panela.


WordPress umožňuje jednoduché a jednoduché nastavenie a implementáciu marketingovej stratégie pre vaše webové stránky. Od samotného CMS až po rôzne doplnky, ktoré môžete použiť, ponúka dokonalý systém na zvýšenie návštevnosti stránok a zvýšenie počtu konverzií. Ak chcete pokračovať v čítaní na túto tému, prečítajte si Freddyho konečný sprievodca marketingom vašich stránok WordPress.

Vytvorili ste marketingovú stratégiu pre svoj web WordPress? Bolo na CMS niečo, čo sa na túto úlohu obzvlášť hodilo? Zadržalo ťa niečo späť? Rád by som sa dozvedel o vašich skúsenostiach v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map