Ako navrhnúť svoje stránky WordPress s dynamickým obsahom

Ako navrhnúť svoje stránky WordPress s dynamickým obsahom

Ako môžem urobiť môj web profesionálnym? Je to otázka, ktorú sa mnohí začínajúci tvorcovia webových stránok pýtajú, kedy plánujú svoj projekt. Zrejmé odpovede budú zahŕňať vylepšenie dizajnu alebo pridanie množstva zaujímavých funkcií.


V skutočnosti je však jedným z najúčinnejších spôsobov, ako skutočne vylepšiť základnú webovú stránku a urobiť z nej profesionálny, vlastný, pridaním dynamického obsahu. Dynamický obsah poskytne vašim používateľom oveľa uspokojivejšie prostredie na vašom webe.

Úvod do dynamického obsahu

Čo je presne dynamický obsah?

Dynamický obsah označuje interaktívny webový obsah, ktorý sa mení v závislosti od času, polohy a používateľa. Keď používateľ prejde na dynamickú webovú stránku, WordPress stiahne správne informácie z databázy, aby sa používateľovi zobrazil v závislosti od toho, na ktorej stránke sa nachádzajú.

So statickým obsahom sa to, čo vidíte na klientskom rozhraní, nezmení. Ak chcete v ňom vykonať nejaké zmeny, budete viac ako pravdepodobne potrebovať pomoc vývojára. S dynamickým obsahom však môžu vlastníci webových stránok okamžite upravovať všetko na pozadí bez kódovania. To znamená, že informácie sa môžu meniť podľa toho, na čo sa používateľ pozerá, čo poskytuje oveľa interaktívnejší zážitok.

Na ilustráciu, ak ste na webových stránkach telocvične, možno budete chcieť pozrieť na rôzne dostupné telocvične. Každá telocvičňa bude mať samozrejme rôzne informácie, napríklad svoje meno, adresu a zoznam zariadení. Preto po kliknutí na každú telocvičňu uvidíte iný súvisiaci obsah, ktorý na ostatných stránkach nenájdete.

Vyváženie telocvične

Energy Club

Výhody dynamického obsahu

Dynamický obsah prináša na váš web veľa výhod, ktoré statický obsah nemôže ponúknuť.

 • Lepšia používateľská skúsenosť. Používatelia budú mať možnosť vidieť obsah, ktorý je im prispôsobený, napríklad rôzne ponuky, ktoré sa budú meniť podľa ich správania.
 • Zlepšite svoje KPI. Vďaka dynamickému obsahu môžete vylepšiť konverzie a znížiť mieru odchodov na svojom webe vytvorením prispôsobeného obsahu.
 • Hladká navigácia. Dynamický obsah poskytuje plynulý zážitok prostredníctvom webovej stránky v porovnaní so statickým obsahom, pretože môžete ľahko nájsť hľadaný obsah.
 • Ľahko sa aktualizuje. Svoju stránku môžete jednoducho upravovať na backende WordPress bez toho, aby ste museli najímať skúseného vývojára.
 • Reaguje na veľkosti obrazovky. Dynamická webová stránka sa ľahko dokáže prispôsobiť rôznym veľkostiam obrazovky v porovnaní so statickou.

Odporúčame vytvoriť dynamický obsah dvoma spôsobmi. Nižšie vám ukážeme dve možnosti a presne, ako môžete vytvoriť svoje webové stránky pomocou oboch.

1. Vytvorte dynamický obsah pomocou blokov s nástrojmi a Gutenberg

sada nástrojov

Informácie a sťahovanie

Začatie projektu Bloky sady nástrojov ponúka nový spôsob vytvorenia dynamického obsahu na WordPress pomocou editora blokov Gutenberg.

Od svojho uvedenia na trh pred rokom sa spoločnosť Gutenberg výrazne zlepšila, aby vám ponúkla jednoduchý a intuitívny spôsob navrhovania a implementácie vašich webových stránok. Najlepšie na tom je, že ne-kódovači môžu teraz ľahko vytvárať presne to, čo mali na mysli, pomocou Gutenberg a integrovaných doplnkov.

To zahŕňa dynamický obsah, ktorý môžu tvorcovia webových stránok vytvárať pomocou Gutenbergu vďaka blokovaniu nástrojov.

Ako blokujú súpravy nástrojov?

Bloky sady nástrojov je nový doplnok, ktorý môžete použiť na dvoch frontoch:

 1. Vytvárajte vlastné, rozšírené funkcie, ako sú šablóny obsahu, archívy a Názory.
 2. Podporujte dynamické zdroje pre bloky, ktoré sprístupňujú vaše vlastné polia a taxonómie na zobrazenie na vašich stránkach.

Z tohto dôvodu môžete použiť bloky nástrojov na jednoduché pridanie dynamického obsahu do všetkých príspevkov, stránok alebo šablón bez kódovania.

Nižšie som vytvoril príklad šablóny obsahu pre demo webovú stránku telocvične, ktorá zaisťuje, že každý príspevok v telocvični bude mať rovnaký dizajn, ale odlišný obsah vďaka dynamickému obsahu..

Šablóna obsahu sady nástrojov

Ako vytvoriť šablónu obsahu s dynamickým obsahom pomocou blokov s nástrojmi

Vytvorme šablónu pre vlastný typ príspevku pre telocvičňu na našom webe.

Budete musieť nainštalujte blok nástrojov predtým, ako začnete a uistite sa, že poznáte základy používania editora Gutenberg.

Existujú dva hlavné zdroje, z ktorých môžete čerpať dynamický obsah pomocou blokov nástrojov. Môžete použiť zdroj z aktuálneho príspevku alebo z vlastného poľa. Nižšie prejdeme obe možnosti, aby sme ukázali, kedy ich budete musieť použiť.

Zobrazenie dynamického obsahu z aktuálneho príspevku

Choďte na Sada nástrojov> Prístrojová doska a kliknite na ikonu Vytvorte šablónu obsahu možnosť vedľa typu príspevku, pre ktorý chcete vytvoriť šablónu obsahu.

Vytvorte šablónu obsahu

Teraz môžeme začať pridávať naše bloky na vytvorenie našej šablóny obsahu. Predstavme si, že chcem pridať obrázok. Najprv vyberte + vľavo hore pridajte blok.

Sada nástrojov Vytvorenie bloku

Prejdite nadol, kým nenájdete zoznam blokov s nástrojmi a nepridáte Blok obrázkov.

Blok obrázkov sady nástrojov

Zobrazí sa otázka s výzvou, či chcete používať dynamické zdroje alebo nie. cvaknutie Áno.

Dynamický zdroj obrázku sady nástrojov

Vyberte zdroj obrázka. Toto určuje, aký obsah bude WordPress vytiahnuť v závislosti od vybranej možnosti. Chcem v rámci bloku zobraziť odporúčané obrázky každej posilňovne, takže vyberiem Vybrané obrazové údaje voľba.

Vybrané obrazové údaje sady nástrojov

Na pravom bočnom paneli môžete svoj obrázok ďalej upraviť, ak chcete zmeniť zdroj dynamického obsahu alebo upraviť štýl obrázka, napríklad.

Nastavenia obrázka sady nástrojov

Zobrazenie dynamického obsahu z vlastného poľa

Rovnakú šablónu obsahu ako predtým môžeme použiť na vytváranie blokov s dynamickým obsahom z vlastného poľa. Tentokrát pridám vlastné pole pre hodnotenie každej telocvične ako dynamický obsah.

Prejdite na zoznam blokov nástrojov a pridajte Blok jedného poľa.

Sada náradia Single Field Block

Na bočnom paneli vpravo pod Zdroj poľa, vyberte Vlastné pole typ poľa.

Pod Skupiny vlastných polí rozbaľovacia ponuka telocvične typ príspevku. Upozorňujeme, že to bude ktorýkoľvek typ vlastného príspevku, z ktorého chcete vlastné pole vytiahnuť.

Pod Vlastné pole rozbaľovacia ponuka vyberte vlastné pole, ktoré chcete zobraziť. Vybral som si Rating voľba.

Vlastné polia sady nástrojov

Ak prepínate medzi rôznymi miestami v telocvični na klientskom rozhraní, uvidíte, že každý príspevok zobrazuje správnu cenu pre túto telocvičňu vďaka dynamickému obsahu. Všimnite si, ako sme na vytváranie dynamického obsahu vôbec nepotrebovali žiadne kódovanie.

Do svojej šablóny obsahu som pridal niekoľko ďalších blokov s dynamickým obsahom. Pozrite sa, ako teraz vyzerá na klientskom rozhraní.

Príklad sady náradia

2. Vytvorenie dynamického obsahu spolu

Ďalším rovnako efektívnym spôsobom vytvorenia dynamického obsahu je použitie témy Total na vytvorenie vstavaných dynamických poštových šablón.

Aké funkcie celková ponuka ponúka??

Total je jednou z najpopulárnejších tém na WordPress a je dodávaný s množstvom funkcií, ktoré môžete ľahko nastaviť bez toho, aby ste na vykonávanie týchto úloh museli sťahovať viac doplnkov..

 • Ľahký demo dovozca – Ak sa rozhodnete importovať jedno zo 40 predpripravených demoverzií, premente svoju prázdnu stránku na plne funkčný web plný obsahu jedným kliknutím..
 • Drag & drop Builder stránky – Total je integrovaný s populárnym tvorcom stránok WPBakery, aby vám poskytol intuitívny tvorca drag & drop, takže môžete ľahko vytvárať svoje webové stránky..
 • 100 s prvkov na tvorbu stránok – Na prispôsobenie svojich stránok využite stovky prvkov nástroja na tvorbu stránok spoločnosti Total.
 • Ľahko prispôsobiteľné – Pomocou nastavení živého prispôsobovača môžete na webe zmeniť množstvo prvkov vrátane farieb, písiem, šírok a oveľa viac.
 • Priateľské pre vývojárov – Total je dodávaný s množstvom vstavaných háčikov a filtrov, ktoré vám uľahčujú úpravu motívu pomocou útržkov 450+ dostupných v online dokumentácii.

A samozrejme môžete vytvárať dynamický obsah pomocou súčtu. Nižšie uvádzame príklad toho, čo môžete dosiahnuť dynamizáciou jednoduchej položky portfólia.

Ako vytvoriť šablónu dynamického obsahu spolu

Choďte na Vizuálny skladateľ> Šablóny a kliknite na tlačidlo OK Pridať nové. Potom pomenujte šablónu.

Celkové rozloženie príspevku v portfóliu

Najprv pridám Príspevok médií prvok, ktorý zobrazí akékoľvek médiá, ktoré pridáte do svojich príspevkov. V prípade portfólií by to mohol byť hlavný obrázok, galéria, video atď.

Ďalej uvediem Uverejniť obsah modul, ktorý zobrazí všetok obsah, ktorý sa pridá k príspevkom v editore.

Celkový počet príspevkov

Pomocou súčtu môžete do svojej dynamickej šablóny zahrnúť niekoľko prvkov príspevku. Pridajte názov príspevku, meta údaje, súvisiace položky, značky, sociálne odkazy a ďalšie. Po dokončení kliknite publikovať.

Teraz musíme priradiť dynamickú šablónu k nášmu vlastnému typu príspevku v portfóliu. Ak to chcete urobiť, prejdite na WordPress Customizer, potom zamierte na portfólio a vyberte šablónu, ktorú ste práve vytvorili Dynamická šablóna (rozšírené).

Celková dynamická šablóna

Teraz môžete vidieť svoje médiá v akcii. cvaknutie Uložiť a publikovať a váš dynamický obsah by mal byť pripravený.

Celkový frontend dynamickej šablóny

Vytváranie dynamických šablón je obzvlášť dobrá voľba, ak vytvárate webové stránky pre klientov. Pomocou nich môžete raz vytvoriť šablónu a okamžite ju priradiť ku všetkým položkám svojho portfólia. Nielen to, ale ak potrebujete zmeniť rozloženie, všetko, čo musíte urobiť, je upraviť šablónu a všetky položky portfólia sa tiež aktualizujú..


Povedzte nám svoje skúsenosti s tvorbou dynamického obsahu! Teraz máte dve metódy na vytváranie dynamického obsahu. Môžete si ich stiahnuť Bloky sady nástrojov alebo Total Theme ešte dnes a začnite s prevádzaním svojich webových stránok zo základného na vlastný.

Použili ste na pridanie dynamického obsahu na svoj web niektorý z týchto nástrojov? Dajte nám vedieť, ako sa vám to podarilo v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map