Ako obnoviť heslo WordPress pomocou MySQL

Ako obnoviť heslo WordPress pomocou MySQL
  1. 1. Ako obnoviť svoje heslo WordPress pomocou phpMyAdmin
  2. 2. Aktuálne čítanie: Ako obnoviť heslo WordPress pomocou MySQL

Naša séria WordPress Password Recovery je usporiadaná podľa popularity uvedeného tutoriálu. Pre začiatočníkov máte najobľúbenejšiu možnosť obnovy – t. J. Pomocou phpMyAdmin.


Existujú poskytovatelia webhostingu, ktorí neposkytujú program cPanel a / alebo phpMyAdmin. Čo teda robíš? Prečítajte si tento článok!

WPMYSQL-Cover

Uisťujeme vás, pretože program WordPress používal jednu databázu – (zvyčajne MySQL), každý poskytovateľ hostingu musí mať systém správy databáz, ktorý sa nazýva DBMS. V tomto návode použijeme MySQL príkazový riadok (skrátene CMD), čo je bezplatná DBMS licencovaná na základe GNU General Public License v2.

predpoklady

Obnovenie hesla pomocou MySQL CMD vyžaduje menší počet krokov a možno ho považovať za univerzálny systém na obnovenie hesla; v tom zmysle, že sa dá použiť takmer v každom prijateľnom scenári.

Musíte však mať pracovné znalosti o databázach a o tom, ako WordPress s nimi interaguje. Okrem toho musíte poznať aj nasledujúce technické aspekty:

  • Názov databázy, ktorú používa inštalácia WordPress
  • Adresa servera MySQL (IP alebo názov hostiteľa)
  • Prihlasovacie údaje MySQL používateľa root
  • ID používateľa, ktorého pridružené heslo chcete zmeniť. Toto je zvyčajne 1, pretože počas inštalácie WordPress vytvárame administrátorského používateľa. Používateľské meno správcu môže byť „jack“ alebo „Mike“ alebo „admin“, ale ID používateľa bude vždy 1, pretože ide o prvého používateľa, ktorého vytvárate.

Prihlasovanie do príkazového riadka MySQL

windows

Ak vykonávate offline inštaláciu programu WordPress vo Windows pomocou WAMP alebo XAMPP, spustite MySQL CMD kliknutím na ikonu WAMP> MySQL> MySQL konzola. Tým sa priamo prihlásite. Nie je potrebné zadávať žiadne ďalšie príkazy. Zamierte na ďalší krok.

MySQL Console WAMP

linux

Väčšina poskytovateľov zdieľaného hostenia, VPS, dedikované servery používajú variant Linuxu, medzi ktoré patria napríklad CentOS, Debian, Fedora alebo Ubuntu..

Ak v systéme Linux spúšťate offline inštaláciu programu WordPress pomocou protokolu LAMP, jednoducho spustite emulátor terminálu a zadajte príkaz:

mysql -u root -p

Ak sa snažíte obnoviť heslo na vzdialenom serveri, pripojte sa k nemu pomocou SSH pomocou ľubovoľného klienta SSH – napríklad obľúbeného klienta na svete – Putty. Po prihlásení na vzdialený server sa na prihlásenie do MySQL použite nasledujúci príkaz:

mysql -u root -p 

Prihlasovanie do MySQL na vzdialenom serveri VPS

Obnovenie hesla WordPress:

Teraz, keď máte prístup k MySQL CMD označenému výzvou „mysql>“, je čas na prácu s mágiou. No, nie mágia – len dobré príkazy MySQL. ��

MySQL Shell

predpokladov:

  • Názov databázy WordPress: wp_genesis
  • ID užívateľa: 1
  • Nové heslo: WPEXPLORER

PRACOVNÁ ČINNOSŤ:

Zadajte nasledujúce príkazy ditto:

použitie wp_genesis;
VYBERTE ID, user_login, user_pass OD WP_users;
UPDATE wp_users SET user_pass = MD5 („WPEXPLORER“) KDE ID = 1 LIMIT 1;

V prípade, že posledný príkaz nejde podľa snímky obrazovky, vymažte jednotlivé úvodzovky a ručne ich napíšte do CMD. To by malo stačiť.

Obnovte heslo WP z MySQL CMD WAMP

Týmto sa resetuje heslo administrátora na WPEXPLORER. Pri nastavovaní nového hesla samozrejme musíte použiť silnejšie heslo. Po dokončení môžete MySQL CMD ukončiť pomocou príkazu:

východ

Výukový program pre video

Tu je video tutoriál popisujúci celý proces. Odporúčame prečítať si tento článok ako prvý, ale ak hľadáte rýchlu opravu, je to vaša fronta:

záver

Na záver by som rád pripomenul, že časť a) je jednoduchšia, pretože 90% hostiteľských spoločností prichádza s phpMyAdminom. Ale ak máte nejaký voľný čas, odporúčam vám vyskúšať túto časť (pomocou MySQL), pretože vám poskytne určité skúsenosti s manipuláciou s príkazmi a databázami MySQL. A kto vie – možno to bude v budúcnosti užitočné!

Prevencia je lepšia ako liečba

LastPass

Túto sériu som začal tým, že som povedal, ako sa služby ukladania a zálohovania hesiel líšia LastPass prospievať. Nechápte ma zle – nebolo mojím úmyslom stretnúť sa ako ponižujúce. Skutočne milujem a používam LastPass každý deň. Mám nainštalovaný v telefóne a vo všetkých prehľadávačoch vo všetkých mojich počítačoch. Život (pre mňa) by sa bez neho zastavil. Úprimne povedané, bez nej nemôžem prežiť.

LastPass, pretože je to jeden z najkompletnejších a najprijateľnejších pre správu hesiel. Veľmi odporúčam jeho použitie. A zakaždým, keď sa prihlásite na nový web, nezabudnite si heslo skutočne uložiť! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me