Ako optimalizovať blogové príspevky na vašom webe WordPress pred publikovaním

Ako optimalizovať blogové príspevky na vašom webe WordPress pred publikovaním

Ahoj môj priateľ. Ak ste bloger ako ja, mali by ste vedieť, aké to je mať na sebe milión klobúkov naraz. Ako vlastník vlastného blogu hľadáte ten správny údaj, ktorý by mal byť zaujímavý pre vaše publikum. Ste jediný, kto je zodpovedný za písanie, úpravy a optimalizáciu obsahu SEO. Vykonávanie všetkých týchto a mnohých ďalších úloh súčasne nie je vtip. Keď kliknete na tlačidlo Publikovať, môžete ľahko vynechať niektoré dôležité body. Preto sme sa rozhodli prísť s týmto kontrolným zoznamom pre blogerov, aby sme vám pomohli mať istotu, že ste niečo nevynechali..


V tomto príspevku uvádzam 15 kľúčových vecí, ktoré musíte urobiť pred stlačením tlačidla „publikovať“. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať príliš veľa, väčšina z týchto krokov je dosť jednoduchá a rýchla. Navyše písanie dobrej kópie textu si zaslúži pár minút navyše potrebných na jeho úpravu, takže vaši čitatelia ocenia všetok čas a úsilie, ktoré ste vynaložili pri práci na ňom..

Krok 1: Vytvorte presvedčivý názov

Názov príspevku na blogu je jedným z najúčinnejších prvkov, ktoré môže obsahovať. V závislosti od toho, ako ho štruktúrujete, sa ľudia rozhodnú, či si vaša publikácia zaslúži pozornosť. Na základe spôsobu, akým píšete názov, váš blog získa / nezíska veľa organickej prevádzky z vyhľadávacích nástrojov. Názov príspevku je spravidla poslednou vecou, ​​na ktorej blogeri počas vytvárania príspevku pracujú. Prinajmenšom takto vytvárame príspevky na stránkach MonsterPost.

Pri práci na názve príspevku môžete použiť veľa rôznych techník. Začnite s pracovným titulom. Bude to základ vašej konečnej verzie nadpisu. Udržujte názov krátky. Na správne zobrazenie vo výsledkoch vyhľadávania bude stačiť až 70 znakov. Keď prídete so svojou verziou názvu príspevku, prečítajte si ho s niekým iným. Nezabudnite do názvu zahrnúť kľúčové slová alebo frázy. To zvyšuje vaše šance osloviť správne publikum a dosiahnuť širšiu expozíciu vo vyhľadávačoch.

Krok 2: Naformátujte svoju kópiu

Je ľahšie prečítať text, ktorý je rozdelený na menšie časti. Dobrým postupom je vyhnúť sa dlhým odsekom. 5-6 riadkov textov je správna dĺžka odsekov, ktoré si vaše publikum prečíta, a nie preskočiť.

Keď ľudia narazia na akýkoľvek blogový príspevok, spravidla preberajú obsah a potom sa rozhodnú ho prečítať. Prostredníctvom podnadpisov môžete lepšie doručiť správu vášho článku čitateľom. Používatelia tak môžu vidieť rýchly plán nápadov zvýraznených vo vašom príspevku, čím lepšie pochopia, o čom váš príspevok vlastne je..

Krok 3: Formátovanie obrázka

Všetci vieme, že jeden obrázok pridaný na webovú stránku sa rovná tisíc slov. Možno nič nemôže ublížiť vašej webovej stránke viac ako zlý obraz a fotografie v nesprávnom formáte. Predtým, ako sa váš príspevok zverejní, uistite sa, že každá časť vizuálneho obsahu je správne dimenzovaná a vyzerá dobre na akejkoľvek obrazovke zariadenia.

Okrem kvalitných relevantných fotografií sú príspevky aj starať sa o aktualizáciu svojho blogu pomocou loga s vysokým rozlíšením, vďaka ktorému bude váš projekt rozpoznateľný pre širšiu webovú komunitu. Nezabúdajte ani na optimalizáciu alternatívnych značiek a názvov nadpisov vašich obrázkov. Pomôže vám to, aby sa váš obsah stal dostupnejším na webe.

Pri práci na WordPress vytvorenom na základe hotovej témy z TemplateMonster (napríklad) budete mať po ruke všetky nástroje na optimalizáciu SEO. Zamyslite sa teda nad svojím obsahom a požiadavkou na vyhľadávanie, ktorú použije vaše cieľové publikum.

Krok 4: Vybrané obrázky

Tento bod je obzvlášť dôležitý pre každého, kto používa blog založený na WordPress. Vylepšenie publikácií o odporúčané obrázky môže byť dôležité z niekoľkých dôvodov. V prvom rade je možné pomocou odporúčaného obrázka upútať pozornosť používateľov. V závislosti od toho, ako ho navrhnete, môže odporúčaný obrázok obsahovať zaujímavú správu alebo jasne uviesť veci, ktoré v príspevku zvýrazníte..

Odporúčané obrázky pre príspevky

Kvôli expanzii WordPress funkčnosť, odporúčaný obrázok vašej publikácie sa dá použiť rôznymi spôsobmi. Napríklad, toto sa dá automaticky stiahnuť, aby sa použilo ako posúvač posledných príspevkov.

Pridanie obrázkov so zvislými obrázkami s textmi umiestnenými nad nimi vám pomôže upútať väčšiu pozornosť na váš obsah, keď sa osoba posúva cez spravodajský kanál na platformách sociálnych médií. O dôležitosti sociálnych médií sa budeme v tomto príspevku diskutovať o niečo neskôr. Aj napriek tomu dobre navrhnutý vertikálny obraz robí váš obsah viditeľnejším, čím sa zvyšuje vaša šanca na zvýšenie premávky.

Krok 5: SEO

Aj keď nahráte svoj príspevok s nádhernými obrázkami a napíšete skvelú kópiu, všetko úsilie bude zbytočné, pokiaľ optimalizujete údaje pre vyhľadávacie nástroje. Spôsob, akým sa váš blog radí k priemyselným kľúčovým slovám v oblasti SERP, má zásadný význam, pokiaľ ide o zvýšenie ekologickej prevádzky a generovanie potenciálnych zákazníkov.

Ak chcete, aby bol váš blog lepšie viditeľný, nezabudnite do textu zahrnúť kľúčové slová založené na odvetví. Pri optimalizácii údajov sa ubezpečte, že kľúčové slová nemajú vplyv na celkovú čitateľnosť. Nezabudnite tiež pridať interné odkazy na iné stránky vášho blogu. To vám môže nielen pomôcť lepšie optimalizovať obsah pre vyhľadávače, ale tiež prinesie vašim čitateľom väčšiu hodnotu a zároveň im poskytne rýchly prístup k iným dôležitým údajom na vašich stránkach..

Krok 6: Kontrola odkazov

Po pridaní interných odkazov na váš obsah je najvyšší čas skontrolovať, ako všetko funguje. Spravidla by sa to malo robiť manuálne, aby sa vo vašom obsahu nevynechal jediný nefunkčný odkaz.

Externé odkazy tiež vyžadujú presnú manuálnu kontrolu. Obsahuje váš obsah nejaké tlačidlá CTA? Choďte ich tiež skontrolovať.

Krok 7: Kontrola viacerých zariadení

Ľudia čoraz častejšie uprednostňujú mobilné zariadenia, keď potrebujú skontrolovať správy alebo si pozrieť aktualizácie týkajúce sa uprednostňovaných tém. Preto skôr, ako začnete zverejňovať akýkoľvek obsah, dvakrát skontrolujte, ako dobre vyzerajú údaje, ktoré chcete zdieľať, na viacerých veľkostiach obrazovky..

Vždy je veľkou výhodou vytvoriť web na základe citlivý rámec. To vás oslobodzuje od potreby vyvíjať samostatné verzie vašich stránok pre stolné a mobilné zariadenia, čo je nákladovo efektívne a zároveň šetrí čas..

Spoločnosť Google navyše vo výsledkoch vyhľadávania zaraďuje webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia. Vďaka správnemu zobrazeniu obsahu na rôznych veľkostiach obrazovky môžete zabiť dvoch vtákov jedným kameňom. Na jednej strane bude váš blog príjemnejší pre používateľa. Na druhej strane sa v službe Google stane dostupnejšou.

Našťastie pre vás sú najobľúbenejšie témy už pripravené. Napríklad téma Total ponúka rozloženie reagujúce na tekutiny hneď po vybalení z krabice. Téma však obsahuje aj bonusové možnosti, ak chcete nastaviť vlastné šírky stránok pre všetky veľkosti zariadení.

Krok 8: Kompatibilita medzi prehliadačmi

Teraz, keď vieme, že váš obsah funguje na akejkoľvek obrazovke zariadenia hladko, je na čase skontrolovať, ako sa zobrazuje vo všetkých hlavných webových prehľadávačoch. Zamyslite sa nad možnými aplikáciami na prehliadanie webu, ktoré by vaše publikum mohlo používať, a zistite, ako sa tam obsah načíta a zobrazuje.

Krok 9: Podporte diskusie

Keď sa vrátime k úprave príspevku, urobíme z vašej kópie povzbudivé a povzbudivé diskusie. Ako viete, či váš článok priniesol čitateľom nejakú hodnotu, pokiaľ nedostanete ich pripomienky?

Jedným z osvedčených spôsobov, ako podnietiť diskusie pod vašimi príspevkami, je položiť čitateľom na konci článku niekoľko otázok. V časti prehľadu ľudia často hľadajú stručné zhrnutie vecí, ktoré ste zdôraznili vo svojej publikácii, alebo nejaký druh „výzvy na akciu“, aby skutočne niečo urobili. Dokončenie textu pomocou otázky alebo dvoch môže povzbudiť vašich čitateľov, aby zanechali komentár so svojimi vlastnými dojmami o veciach, ktoré ste zvýraznili, alebo sa podelili o svoje vlastné skúsenosti s navrhovanou témou..

Krok 10: Korektúry

Znie to ako niečo, čo by mali blogeri robiť ako predvolenú akciu, avšak z nejakého dôvodu nie všetci pred uverejnením svoje príspevky korigovali. Aby ste nevyzerali ako idiot, ktorý bol príliš lenivý na to, aby ste skontrolovali text pred jeho zverejnením, dôrazne sa odporúča korigovať to, čo ste napísali niekoľkokrát..

Môžu sa vyskytnúť bežné pravopisné chyby, ktoré by ste mohli urobiť v zhone vyjadrenia svojich myšlienok v dokumente. Všetci sme ľudia a robíme chyby. Len preto, aby ste nepoškodili svoju povesť, a nechajte svojich čitateľov, aby si užívali každý riadok textu, ktorý zdieľate, svoje texty starostlivo korigujte.

Pri práci na publikácii blogu napíšte jej polovicu a koncept uložte. Prezrite si každé jedno napísané slovo a znova skontrolujte, či ste neurobili pravopisné chyby. Pred zverejnením publikácie opravte všetky toky písania. Čítajte vetu za vetou. Korektúrujte niekoľkokrát a až potom sa ďalej pohybujte.

Krok 11: Zverejniť a pripnúť

Teraz, keď ste vykonali všetky úpravy a optimalizáciu, je najvyšší čas, aby sa váš príspevok zverejnil. Ďalším krokom bude pripnutie vášho článku na Pinterest. Ak ste pre svoj blog ešte nevytvorili samostatnú tabuľu, je najvyšší čas to urobiť.

Hneď ako bude publikácia zverejnená, pripnite si obrázky, ktoré ste do nej zahrnuli, na svoju vlastnú dosku Pinterest. O pár dní choďte do toho a nájdite príslušné tabule, kde môžete urobiť to isté. Pri takýchto jednoduchých opakujúcich sa akciách môžete svoju publikáciu distribuovať širšiemu publiku, vďaka čomu bude váš blog na webe lepšie vyhľadateľný..

Krok 12: Zdieľajte svoj príspevok na Facebooku a Twitteri

Získajte chuť na ďalšie šírenie publikácie na Facebooku a Twitteri. Môžete ich zdieľať buď manuálne, alebo použiť programy na plánovanie po rozvrhnutí, ktoré automaticky urobia všetko za vás. Ak chcete zvýšiť viditeľnosť svojich príspevkov, priložte k obrázkom tweety a príspevky na Facebooku. Pri odovzdávaní príspevkov do sociálnych médií s vizuálnym obsahom sa uistite, že ste ich upravili podľa veľkosti Facebook a Twitter štandardy.

Krok 13: Zverejnite Tweety pre Tweety

Informačný kanál Twitter sa aktualizuje o nové príspevky obrovskou rýchlosťou. Je preto pravdepodobné, že publikácia, ktorú zdieľate iba raz, sa stratí pri stálom toku ďalších tweetov. Aby sa tak nestalo, odporúča sa zdieľať nové blogové príspevky na Twitteri niekoľkokrát v priebehu nasledujúcich pár dní po ich uverejnení na vašom blogu..

Môže sa zdať ako skľučujúca úloha zdieľať vaše príspevky manuálne znova a znova. V takom prípade sa začnú hrať programy plánovania po rozvrhnutí. S ich pomocou môžete nastaviť ten istý príspevok, ktorý sa má objaviť v spravodajstve niekoľko dní po uverejnení, a komunite sociálnych médií pripomenúť jej existenciu v priebehu niekoľkých mesiacov. Takto môžete znova a znova distribuovať svoj starší obsah.

Krok 14: Komentáre

Kedykoľvek váš príspevok dostane komentár, nenechávajte ho bez odpovede. Zaoberá sa to tak komentármi, ktoré ľudia zanechávajú pod vašim príspevkom na vašom blogu a v sociálnych médiách. Vyvinúť ďalšie úsilie, aby ste odpovedali na komentáre obsahujúce otázky. Extra premyslení čitatelia by tiež mali dostať odpoveď na svoje úvahy.

Reakciou na komentáre preukážete, že vám záleží na stanovisku vašich čitateľov a že si ceníte každý okamih, ktorý strávia prečítaním vášho článku. Keď to uvidia, ľudia sa s väčšou pravdepodobnosťou vrátia, pretože uvidia, koľko si vážia.

Krok 15: Analytics

Okrem komentárov používateľov, ktoré sú silnými ukazovateľmi verejného záujmu o vaše príspevky, sa odporúča sledovať celkový počet zobrazení stránky a odrazov, ktoré dosiahol každý príspevok, ktorý ste uverejnili minulý mesiac.. Google Analytics vám pomôže zvládnuť túto úlohu lepšie ako čokoľvek iné. Štatistiky vám ukážu, aké témy sú medzi vašimi čitateľmi najžiadanejšie, takže získate lepšie pochopenie, akým spôsobom by ste mali pokračovať v dosahovaní väčšieho úspechu..

Zabalenie

Tu ideme. To bolo 15 z najviac osvedčených a najúčinnejších krokov, ktoré musia blogeri vziať do úvahy pred zverejnením svojich príspevkov na webe. Niektoré z nich sú vyskúšané a pravdivé, ale nie menej účinné. Použite ich v praxi a zistite, o čo viac sa publikum zapája do vášho blogu.

Mimochodom, je na zozname niečo iné, čo by podľa vás malo byť uvedené? Vypočujte si vaše myšlienky v sekcii komentárov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map