Ako optimalizovať bočné panely WordPress pre lepšiu premávku a konverzie

Ako optimalizovať bočné panely WordPress pre lepšiu premávku a konverzie

Urobte si čas na optimalizáciu postranných panelov WordPress na svojich stránkach pre lepšiu premávku a konverzie by malo byť jednou z vašich hlavných priorít okrem vytvárania pôsobivého obsahu, aby prilákali nových čitateľov. Bočné panely sa často zanedbávajú, pretože nechápeme ich skutočnú funkciu. Považujeme ich iba za príslušenstvo k webovým stránkam a príspevkom. Preto naše bočné panely nevidíme ako mocný nástroj na dobré zapojenie používateľov.


V tomto článku stručne diskutujem o tom, pre ktoré bočné panely sú a aké sú spoločné prvky. Predstavím tiež niekoľko tipov na optimalizáciu bočných panelov pre dobré zapojenie používateľov, ktoré môžu viesť k lepšej premávke a konverzii.

Skutočná funkcia bočných panelov WordPress

Bočné panely WordPress zobrazujú na danej webovej stránke iné informácie ako hlavný obsah. Tieto obmedzené priestory sa nachádzajú na jednej alebo oboch stranách stránky a poskytujú domov pre widgety, ktoré zobrazujú naše reklamy, navigačné menu, kalendár, posledné príspevky atď..

Optimalizácia postranných panelov WordPress - výber miniaplikácií

Ktoré miniaplikácie bočného panela sú relevantné pre váš hlavný obsah?

Napriek obmedzenému priestoru však mnohí používatelia majú tendenciu vyplňovať bočné panely čo najväčším počtom miniaplikácií. Jedným z dôvodov je prispôsobiť rôznym potrebám a preferenciám používateľov stránok. Správca stránok preto môže chcieť, aby boli tieto widgety dostupné iba v prípade, že ich potrebuje jeden čitateľ. Navyše je to najpohodlnejší spôsob. Nakoniec bude stránka preplnená. Používatelia sa môžu cítiť zahltení príliš veľkým množstvom informácií alebo dokonca môžu stránku interpretovať ako „spam“. Výsledok je často negatívny – používatelia odchádzajú a nevracajú sa.

Táto situácia ukazuje, ako sa bočné panely WordPress stali jednou z najviac zanedbávaných častí webovej stránky. Preto vám chýba ich skutočná funkcia. To znamená držať iba widgety, ktoré sú pre hlavný obsah najrelevantnejšie, čo na druhej strane pomáha zvýšiť zapojenie používateľov. Všetci vieme, že dobré zapojenie používateľov znamená zvýšenie návštevnosti a lepšie šance na konverzie.

Ak chcete mať istotu, že nestratíte svoje publikum a nevyužívate výhody svojich bočných panelov, tu je niekoľko jednoduchých tipov, ako optimalizovať bočné panely WordPress na vašom webe..

1. Obmedzte počet zobrazených miniaplikácií

Urobte si čas a rozhodnite sa, ktoré widgety by ste mali vložiť do svojich bočných panelov. Viem, že to môže byť trochu ťažké. Ak je k dispozícii toľko miniaplikácií WordPress, môžete byť v pokušení pridať na svoje bočné panely toľko, koľko len môžete. Áno, je to najpohodlnejší spôsob. Myslíte si, že vám to nijako neublíži, ale navštívili ste stránku blogu, na ktorej sú na bočnom paneli stlačené viaceré reklamy, textové a predvolené miniaplikácie? Ak áno, aká bola skúsenosť? Ja sám považujem preplnene vyzerajúce stránky za úplne ohromujúce. Uprednostňujem stránku, ktorá je trochu menej komplikovaná na prezeranie, a tak zdôrazňuje hlavný obsah; a ich obsah je napriek tomu úhľadný na mieste a ľahko prístupný bez prílišného dotierania.

S cieľom pomôcť vám rozhodnúť sa, čo umiestniť na svoje bočné panely, je asi dobré pozrieť sa na niektoré z najpopulárnejších stránok a zistiť, aké widgety majú spoločné. To je presne to, čo som urobil. Pozrel som sa na asi 75 webových stránok a zistil som, že 43 z nich, ktoré na svojich blogových stránkach obsahovali bočné panely, bežne používalo tieto widgety.

Bežné miniaplikácie bočného panela WordPress

 1. Widget na aktiváciu bulletinu
 2. Menu navigácie vnútorných odkazov
 3. inzercia
 4. Ikony sociálnych médií
 5. Populárne / populárne príspevky
 6. Kategórie
 7. Posledné / Posledné príspevky
 8. Vyhľadávací formulár
 9. o
 10. Súvisiace príspevky

Môžete sa samozrejme odchýliť od bežných postupov, pretože je dôležité, aby ste sa rozhodli na základe starostlivého zváženia toho, čo vaše stránky potrebujú..

Dôležité: Uistite sa, že miniaplikácie nie sú nadbytočné

Starostlivo si preštudujte, pre čo je každá miniaplikácia určená, aby ste sa uistili, že jej vlastnosti sú jedinečné. Nepotrebujete 5 rôznych sociálnych miniaplikácií len preto, že každý vyzerá trochu inak. Jeden je veľa.

Využite ďalšie oblasti pripravené na widgety (napríklad hlavičku alebo pätu)

Týmto spôsobom nenasýtite svoje miniaplikácie na bočnom paneli. Môžete tiež chcieť, aby sa na postranných paneloch, záhlaví a päte súčasne zobrazila jedna alebo dve dôležité widgety. Používatelia majú k nim ľahký prístup, nech sa nachádzajú kdekoľvek na stránke. Inak môžete mať tieto dôležité widgety pevné, lepivé a plávajúce. Viac o tom neskôr.

Zvážte zariadenia, ktoré vaše publikum používa

Väčšina používateľov webu uprednostňuje prehliadanie prostredníctvom svojich mobilných zariadení. Chcete sa ubezpečiť, že vaše stránky nevyzerajú preplnené pomocou miniaplikácií na malých obrazovkách mobilných zariadení. Aj keď najlepšie témy WordPress by mali byť plne citlivé, vždy môžete použiť vývojárske nástroje webového prehľadávača (tu) Sprievodca prehliadačom Chrome) alebo prémiový nástroj, napr CrossBrowserTesting na prezeranie a testovanie vašich stránok. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že optimalizujete bočné panely WordPress na bežné veľkosti obrazovky.

Optimalizácia postranných panelov WordPress - obmedzenie miniaplikácií

Nechcete, aby vaše stránky vyzerali preplnené, ak do bočného panela vložíte príliš veľa miniaplikácií.

2. Prispôsobte bočné panely na stránku alebo príspevok

Znovu opakujem, dôležitosť je dôležitá (keď optimalizujete bočné panely WordPress, ako aj pokiaľ ide o takmer všetky ostatné aspekty vašej stránky). Ktoré z vybratých miniaplikácií sú relevantné pre konkrétnu stránku alebo príspevok? Mali by sa ukázať ako jediní. Napríklad nie všetky stránky musia zobrazovať najnovšiu miniaplikáciu pre príspevky; nie všetky príspevky musia obsahovať životopisy určitého autora; a možno by sa na všetkých stránkach malo uviesť vaše e-mailové prihlásenie.

3. Použite plávajúce miniaplikácie

Majte tieto dôležité widgety (alebo dokonca celý bočný panel) sledovať svojich používateľov pri posúvaní stránky nahor a nadol. Tieto pevné, lepivé a plávajúce widgety uľahčujú používateľom konanie, kedykoľvek cítia potrebu. Môžu tak urobiť bez ohľadu na to, kde sú na stránke. Už sa nemusíte posúvať nahor po bočný panel alebo dole po pätu, aby ste sa zmocnili tých widgetov, s ktorými musia pracovať..

V súčasnosti má väčšina blogových príspevkov fixné widgety, väčšinou odkazy na sociálne médiá a navigačné panely. Plávajúce widgety môžete tiež zmeniť na tlačidlá s výzvou na akciu tak, že ich zastrčíte do rohu stránky. Stačí pridať kliknutie alebo animáciu automaticky otváraných okien kliknutím (namiesto toho, aby boli automaticky otvárané automaticky nad hlavným obsahom).

Dosiahnite svoj cieľ efektívnej optimalizácie bočných panelov WordPress

Teraz, keď ste sa naučili niekoľko spôsobov optimalizácie bočných panelov WordPress, pozrime sa na veci, ktoré musíte vlastniť, a urobte ich, aby ste ich dosiahli..

Krok 1: Pochopte, čo zákazníci požadujú a čo vaše podnikanie potrebuje

Rozumiete, čo hľadajú návštevníci vašich stránok, a viete, že máte to, čo hľadajú. Všetko, čo musíte urobiť, je zabezpečiť, aby ich vaše bočné panely viedli pri vyhľadávaní informácií alebo produktov, ktoré potrebujú, na vašich webových stránkach. Nechcete ich inak odvádzať.

Krok 2: Vyberte najlepšie nástroje na vytvorenie vysoko pútavej webovej stránky

Vyberte doplnky, ktoré vám pomôžu ušetriť čas navrhovaním a programovaním každej časti vášho webu vrátane bočných panelov. Aj keď by ste určite mohli vývojára vylepšiť a vytvoriť niečo vlastné, už máte k dispozícii veľa skvelých možností. Z veľkého množstva doplnkov dostupných v úložisku WordPress si môžete vybrať, čo najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Existujú doplnky určené na správu postranných panelov a miniaplikácií WordPress s menšou alebo vôbec žiadnou kódovacou prácou.

Možnosti miniaplikácie WordPress Plugin

Napríklad doplnok s názvom Widget Options, ktorý je k dispozícii zadarmo v úložisku WordPress, vám umožňuje vykonávať jednoduché aj zložité úlohy správy miniaplikácií – od ovládania viditeľnosti (stránky, príspevky, obmedzenia zariadení a užívateľa), štýlov, animácií až po podpora nástroja na tvorbu stránok.

Optimalizácia postranných panelov WordPress - skrytie alebo zobrazenie miniaplikácií

Ľahko skryte alebo zobrazte miniaplikáciu na ktorejkoľvek zo svojich stránok WordPress.

Jednou z hlavných funkcií Možnosti miniaplikácií je ovládanie viditeľnosti miniaplikácie na stránkach a príspevkoch. Pomocou tejto funkcie môžete obmedziť počet zobrazených miniaplikácií iba na relevantné, čím prispôsobíte svoje bočné panely na stránku alebo príspevok. Tento bezplatný doplnok navyše riadi viditeľnosť widgetov podľa typu zariadenia – mobil, tablet alebo počítač. Toto je veľmi užitočné, keď musíte ovládať počet miniaplikácií, ktoré sa zobrazia na malých obrazovkách mobilných zariadení.

Pre výkonnejšie funkcie (a podporu) zvážte inováciu na Možnosti miniaplikácie Premium. To zahŕňa pridané možnosti štýlov widgetov, lepivých miniaplikácií, ukladania do vyrovnávacej pamäte, vlastných odkazov na miniaplikácie, možností povolení a ďalších možností.

Prečo by ste mali používať bočný panel a doplnok pre správu miniaplikácií? pretože podniky mali by berte tvorbu obsahu a propagáciu produktu vážne. Navrhovanie webových stránok v súlade so značkou a návštevníkmi stránok je jednou z vašich hlavných priorít. Musíte nájsť spôsob, ako splniť svoj cieľ, ktorým je efektívne poskytovať vysoko pútavé webové stránky z hľadiska času a peňazí.

Existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré sú k dispozícii za poplatok alebo zadarmo, a väčšina z nich je navrhnutá tak, aby vám umožnila spravovať vaše stránky WordPress s menšou alebo vôbec žiadnou kódovacou prácou. Preč sú dni, keď musíte stráviť dlhé hodiny programovania každý časť vašich webových stránok. Doplnky s jednoduchou alebo obmedzenou funkciou sú navyše vypnuté; Doplnky typu všetko v jednom sú zapnuté. Je to preto, že použitie týchto typov doplnkov znamená, že sa míňa menej peňazí a žiadne prepínanie z jedného doplnku do druhého. Použitie jedného doplnku na optimalizáciu postranných panelov WordPress na celom vašom webe preto stojí za to.

Krok 3: Vyberte rozloženie pre funkčnosť a štýl

Ľudia požadujú najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako získať potrebné informácie. Pokiaľ ide o bočné panely, či už vyberiete dvojstranový, jednostranný panel alebo rozloženie bez bočného panela, zvážte, ako táto voľba ovplyvní celkovú funkčnosť vašich stránok. Pamätajte, že bočné panely by mali používateľom stránok pomôcť zapojiť sa. Ak sa rozhodnete pre rozloženie bez bočného panela, nezabudnite umiestniť tieto miniaplikácie premyslene, aby vaši používatelia mohli ľahko preskúmať váš web..

Záverečné slová o optimalizácii postranných panelov WordPress

Vďaka za prečítanie! Dúfam, že tento článok pomôže pri uvedomení si, že postranné panely WordPress nie sú iba doplnkom k našim webovým stránkam. Zohrávajú dôležitú úlohu pri dosahovaní lepšej premávky a konverzií.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map