Ako používať dodávané produkty ako marketingovú techniku ​​pre váš obchod WordPress

Ako používať dodávané produkty ako marketingovú techniku ​​pre váš obchod WordPress

Marketingové stratégie pre elektronický obchod sú ako módne trendy. Po čase jednoducho skončíte s farbením látky inou farbou a jej nazývaním revolucionárom. Avšak, rovnako ako vyššie uvedená analógia, vaša kreativita je to, čo robí rozdiel v spôsobe, akým prezentujete svoj produkt. Medzi zásoby takýchto spoľahlivých stratégií, ktoré môžu byť použité na zvýšenie predaja, patrí použitie balíkov produktov.


Zväzovanie produktov už dlho používajú vlastníci digitálnych a fyzických obchodov. Koncept vo svojom jadre využíva skôr ľudskú tendenciu zvoliť si rad produktov za zľavnenú cenu, ako kupovať každý z týchto produktov osobitne. Vzhľadom na celkové úspory, ktoré prinesie, ako ich vníma zákazník, sa dá použiť na ich manévrovanie pri uskutočňovaní väčšieho nákupu, ako bol pôvodný.

Aj keď sa predpokladá, že balené výrobky sú pre zákazníkov motiváciou, dnes sa im nedávajú pod prísahu. Prečo? Dva dôvody.

  1. V momente, keď si zákazník myslí, že sa ho snažíte prinútiť, aby si kúpil niečo, čo nevníma podľa potreby, považuje nákup za náklad a úplne sa vrátil..
  2. Trh s elektronickým obchodom sa blíži k saturácii. Vzhľadom na veľký počet e-obchodov, ktoré vyhovujú rovnakému cieľovému publiku, zákazníci pravdepodobne prejdú na inú webovú stránku, aby získali to, čo potrebujú, ak zistia, že ste pri nákupe príliš zvedaví..

Vydrž, aj keď! To neznamená, že dodávané produkty sú slepou stratégiou. Naopak, existuje niekoľko skvelých aplikácií, v ktorých sa zväzky produktov môžu používať ako hlavná metóda marketingu, ak sa o tom budete usilovne starať..

Klasické stratégie predaja väčšieho množstva produktov z balíkov

Pri vytváraní internetového obchodu pomocou programu WordPress môžete obchodovať s týmto obchodom, zvýšiť výnosy a ponúknuť zákazníkom väčšiu hodnotu pomocou týchto metód spojených produktov.

Vytvorte hodnotu pre zákazníkov pomocou viazaných zväzkov

Reťazové balíčky sa vzťahujú na metódu použitú pri ponúkaní súvisiacich produktov zákazníkovi, a to buď bezplatne, alebo za veľmi zníženú cenu, ako poďakovanie za zakúpenie hlavného balíčkového produktu v e-shope..

Zistilo sa, že reťazené zväzky fungujú lepšie ako jednoduché zväzky produktov, pretože majú dvojakú výhodu; predávajú balík hlavných produktov, pretože s nimi sú spojené tieto bezplatné produkty a fungujú ako propagačné spúšťače pre podobné alebo relevantné produkty, ktoré môžu zákazníci prinútiť ku kúpe v neskoršej fáze.

Avšak najdôležitejšou úlohou, ktorú robia, je vytvoriť hodnotu pre zákazníkov. Kupujúci v obchode vnímajú ďalšie produkty ako odmenu za ich väčší nákup, čo ich povzbudzuje k častejšiemu návratu do vášho obchodu a vytváraniu verných zákazníkov..

Pomyslite na obchod s potravinami, ktorý vám ponúka bezplatný produkt so zväzkom A a tri bezplatné výrobky s balíkom s vyššou hodnotou B. Na čo by ste šli??

Ponuka prispôsobiteľných súprav produktov

Kto nemá rád výber? V skutočnosti, pokiaľ ide o nakupovanie online, „čím viac, tým lepšie“ je určite mantra. Ponúkať svojim zákazníkom výber pri vytváraní ich vlastných balíkov produktov je jednou z najobľúbenejších iterácií balíkovej produktovej stratégie.

To zaisťuje, že ľudia majú úplnú slobodu pri výbere výrobkov, ktoré hľadajú, a ich balení podľa potreby.

V prípade, že sa obávate problémov s kompiláciou, ktoré môžu spôsobiť predajcovia, vždy môžete zákazníkom ponúknuť vopred určenú skupinu produktov, z ktorej si môžu vybrať. To vám umožní efektívne mať kontrolu nad balíkom produktov, ale neobmedzuje zákazníkov na nákup produktov zahrnutých v predbalenom zväzku..

Zvážte prípad internetového obchodu, ktorý predáva módu a doplnky na líčenie. Vzhľadom na škálu odtieňov pokožky, výber značiek, palety farieb a osobné preferencie je ťažké vytvoriť balíčky produktov pre každého nakupujúceho. Namiesto toho si tu môžete vytvoriť prispôsobiteľnú súpravu tašiek, kde by si kupujúci mohol vybrať z ponúkaných produktov podľa svojich požiadaviek.

Ponuka prispôsobiteľných súprav produktov

Kompozitná alternatíva

Balíky zložených produktov sa používajú vždy, keď sa na obrázku objavia nejaké väčšie úpravy. Ide o kombináciu tvorby hodnoty a prispôsobených metód spájania. Váš základný produkt alebo zväzok produktov tu zostane konštantný, ale periférie sa dajú podľa potreby prispôsobiť. Ak vlastníte internetový obchod, ktorý predáva fotoaparáty a fotografické vybavenie alebo nábytok alebo dokonca prispôsobené klenoty pre domácich majstrov, môže to byť vynikajúca možnosť na zvýšenie popularity vašich balíkov produktov..

Zoberme si príklad obchodu, ktorý predáva fotoaparáty online. Máte k dispozícii zväzok šošoviek DSLR +, ale ako ďalší zväzok, ktorý môžete zakúpiť so základným zväzkom, môžete ponúknuť ďalší šošovku, súpravu so sadou, pamäťovú kartu a statív. Ak sa vyskytne situácia, keď zákazník nepotrebuje, povedzte statív, má možnosť podľa potreby prispôsobiť tento zväzok..

Toto je jednoduchý príklad použitia kompozitných zväzkov. Môžete dokonca povzbudiť nákupy naprieč platformami a vytvoriť komplexnejšie balíčky.

Alternatívy s pridanou hodnotou a ponukou

Zmiešajte to

Toto je klasický prípad dodávaných produktov a maximalizuje zážitok z nakupovania naživo. Zákazníci môžu nakupovať výrobky vo veľkom za zvýhodnené ceny, s voliteľnými variáciami v tom istom zväzku. Tu nastavíte pevný počet položiek, ktoré môžu byť pridané do balíka, a ľudia môžu pridávať jednotlivé alebo viac položiek podľa svojho výberu.

Zoberme si prípad online cukrárne, kde si ľudia vyberú z ponuky čokolády a pečiva. Máte produktové škatule veľkostí 4, 6, 8, 12 atď. Ľudia si môžu vybrať rôzne odrody čokolády alebo viac jednotiek toho istého produktu a objednať si ich nákup.

Ponúknite voliteľné varianty balíkov

Prečítajte si o skúsenosť Patricka Poptasi, aby ste sa dozvedeli viac o rôznych spôsoboch použitia zväzkov zmiešaných produktov v online cukrárni.

Skupiny sú dobré

Predaj zoskupených produktov je kľúčovou stratégiou pre obchody, ktoré predávajú potrebné veci, ktoré ľudia nemajú tendenciu tráviť prehliadaním. Znovu citovaním príkladu obchodu s potravinami vidíme, ako to môže byť prospešné, ak máte pripravené výrobky, ktoré by ste potrebovali týždeň alebo mesiac. To by mohlo zahŕňať všetko od oleja po chlieb, zeleninu až po instantné jedlo, napríklad pre 2 ľudí.

Môžete dokonca rozšíriť myšlienku a pripraviť zoskupené zväzky podľa kategórie; vegáni, vegetariáni, milovníci mäsa, zdravie a kondícia a mnoho ďalších, alebo s rôznym trvaním, týždeň, štrnásť dní, dva mesiace atď..

Celý balík môže mať pevnú cenu, ktorá je nižšia ako celkové náklady na jednotlivé položky a napriek tomu v rámci vášho ziskového rozpätia. Všetci kupujúci musia urobiť, je vybrať si svoj produktový balík a vyskúšať! Urobíte pár kliknutí a mesačné nákupy potravín!

vysvetlivky

Balené produkty sú skvelým spôsobom, ako podporiť hromadné nákupy, a môžu sa použiť na a rôzne aplikácie. Môže to byť jedna z najstarších stratégií v knihe, napriek tomu to funguje bezchybne.

Aký je váš názor na používanie balíkov na zvýšenie miery konverzie? Máte nejaký iný inovatívny spôsob, o ktorý by ste sa chceli podeliť? Vložte komentár a dajte nám vedieť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map