Ako používať Patreon na vytlačenie obsahu WordPress

Ako používať Patreon na vytlačenie obsahu WordPress

V tomto článku ste sa dozvedeli viac o tom, ako môžete Patreon použiť na crowdfund. Prečo? Možno ste si založili svoj blog WordPress ako hobby. Alebo ste investovali veľa času do vytvorenia hodnotného obsahu, aby ste si zarobili nejaký pasívny príjem a nevideli žiadnu skutočnú návratnosť? To môže byť obzvlášť frustrujúce, ak máte slušné sledovanie, ale tradičné zdroje príjmov neprinášajú ani dosť na pokrytie poplatkov za hosťovanie.


V tomto scenári možno budete chcieť získať viac informácií crowdfunding. Jedná sa o veľmi populárny spôsob získavania peňazí, ktorý zlepšuje koncepciu hrotu s hrotmi v starej škole. Najmä Patreon sa stáva pre tvorcov stále bežnejším spôsobom, ako konzistentne zarábať príjmy. Stručne povedané, umožňuje vašim sledujúcim prispievať na náklady na vašom webe a generovať pravidelný príjem z vášho obsahu.

V priebehu tohto príspevku vám predstavíme Patreona a preskúmame jeho výhody. Potom vám ukážeme, ako ho integrovať s webom WordPress, aby ste mohli svoj obsah vytlačiť. Poďme sa ponoriť!

Úvod do Patreonu a jeho prínosy

Patreon Crowdfund vaše stránky

Jednoducho povedané, Patreon je členská platforma, ktorá vám umožňuje dostávať platby priamo od vášho publika. Prostredníctvom tejto stránky generujete príjmy z obsahu, ktorý už vytvárate. Fanúšikovia alebo patróni sa zaväzujú zaplatiť sumu, ktorú si vyberú, ktorá je zvyčajne splatná každý mesiac alebo vždy, keď uverejníte nový obsah. Keď použijete Patreon na crowdfund, berú malý poplatok a dostanete zvyšok peňazí.

Patreon dáva predplatiteľom spôsob, ako sa pripojiť k vašej komunite a zaplatiť vám za to, že si užívajú veci, ktoré si užívajú, bez toho, aby ste potrebovali sprostredkovateľa. Keďže si vyberajú sumu a frekvenciu platby, nemusia sa nikdy báť neplánovaných poplatkov. Ešte dôležitejšie je, že Patreon vám pomôže vybudovať si s publikom vzťah so sponzormi a umelcami.

Tu je niekoľko základných výhod platformy:

 • Získate predvídateľný príjem. Keďže môžete jasne vidieť, koľko každý účastník platí a akú frekvenciu (napríklad za príspevok alebo mesačne), viete, koľko peňazí môžete očakávať.
 • Stále môžete používať iné zdroje príjmu. Ak používate pridružené odkazy, Google AdSense alebo akýkoľvek iný druh generovania výnosov, môžete z nich naďalej ťažiť bez toho, aby to ovplyvnilo váš účet Patreon..
 • Vlastníctvo obsahu si ponecháte. Všetko, čo vytvoríte, je stále vaše a Patreon si neuplatňuje žiadne vlastnícke práva.
 • Nemusíte spravovať platby ani podporu. Všetky podrobnosti o spracovaní platieb a poskytovaní podpory pre platformu Patreon sú spracované za vás.

Predtým, ako začnete, je dôležité si uvedomiť, že používanie Patreonu na crowdfund funguje najlepšie, keď už máte na svojom blogu alebo webe nejaké diela. Vaši sponzori sa o tejto možnosti dozvedú zvyčajne prostredníctvom vašich webových stránok a sociálnych médií a rozhodnú sa vás podporiť, pretože si užijú váš obsah. To znamená, že by ste mali mať čas na vybudovanie publika pred pozývate ich, aby sa stali patrónmi.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti, je to Patreon si účtuje finančný poplatok, na základe percentuálneho podielu vašich sponzorov. Sadzby sú transparentné, ale môžu sa zmeniť, čo môže mať vplyv na vašich patrónov a vaše zárobky na ceste.

Ako používať Patreon na vytlačenie obsahu WordPress

Aj keď na to, aby ste boli úspešní v Patreone, nepotrebujete tisíce pravidelných návštevníkov stránok, skôr ako začnete, mali by ste mať nejaký druh sledovania. Zvyšovanie návštevnosti stránok prostredníctvom SEO, aktívne zapájanie sledovateľov na sociálnych sieťach a poskytovanie vysokokvalitného obsahu sú všetky spôsoby, ako vygenerovať solídne sledovanie. Potom si môžete nastaviť svoj účet na Patreone!

1. Vytvorte si Patreon účet

Zaregistrujte sa na účet tvorcu Patreon

Ak už ste členom Patreonu, stačí sa prihlásiť do svojho účtu a prejsť na svoj nastavenie a vyberte položku Staňte sa Stvoriteľom. Na druhej strane, ak ste na webe úplne nový, môžete jednoducho kliknúť na ikonu Spustiť moju stránku gombík na domovskej stránke Patreonu. Odtiaľ sa môžete zaregistrovať pomocou svojho účtu Facebook alebo pomocou svojho e-mailu.

2. Zostavte si stránku Patreon

Úvodná obrazovka na vytvorenie účtu Patreon Creator

Ďalej budete musieť vytvoriť svoju stránku Patreon. Tento praktický sprievodca vás prevedie týmto procesom. Existuje niekoľko krokov, takže je najlepšie, ak máte pripravené nasledujúce veci:

 • Vaše účty sociálnych médií spolu s profilom a titulnou fotografiou.
 • Nápad, ako si želáte nastaviť rozvrh platieb.
 • Prezentácia vytvárajúca publikum (môžete tiež zvážiť vytvorenie úvodného videa).
 • Plány, ako odmeniť svojich sponzorov za podporu (mimoriadny alebo skorý obsah, tvorba videí alebo príspevkov, špeciálne fórum alebo informačný bulletin atď.).

Ak budete mať tieto podrobnosti pripravené, proces vytvárania stránky bude oveľa jednoduchší. Všetky tieto informácie samozrejme môžete kedykoľvek neskôr upraviť.

3. Propagujte svoje spustenie na svojich stránkach a na účtoch sociálnych médií

Keď budete mať pripravenú stránku, môžete ju kedykoľvek spustiť. Tu sa veci stávajú zaujímavými. Najskôr je však potrebné urobiť niekoľko krokov a propagovať svoju stránku Patreon na svojom webe WordPress a na platformách sociálnych médií. V opačnom prípade nikto nikdy nebude vedieť o tejto príležitosti.

Pred kliknutím na ikonu odpálenie (ktoré umožnia vyhľadávanie vašej stránky na platforme), zvážte nasledujúce tipy na spustenie:

 • Naplánujte si úvod do svojho uvedenia na trh tým, že prediskutujete svoje členstvo v Patreone a načrtnete svoje ciele publiku.
 • Využite svoje nástroje na spustenie, a nezabudnite si zobraziť ukážku svojej stránky.

Akonáhle sa vaša propagačná akcia pred spustením dostane z cesty, pokračujte a zverejnite svoju stránku Patreon. Nezabudnite, že budete chcieť pokračovať v jeho propagácii na svojich stránkach a kdekoľvek inde, kde vaše publikum visí.

4. Použite tlačidlo Free Patreon, Widgety a Plugin na integráciu Patreonu do WordPress

Tlačidlá, widgety a doplnky Patreon

Teraz, keď ste spustili svoju stránku v Patreone na crowdfund, budete chcieť udržať tempo na svojich stránkach. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je použitie doplnku, ktorý spája vaše stránky priamo s vaším účtom Patreon. Na tento účel odporúčame Tlačidlo Patreon, widgety a doplnok.

Tento doplnok predstavuje jednoduchý spôsob integrácie vašej webovej stránky alebo blogu s programom Patreon. Umožňuje vám:

 • Tlačidlá výzvy na akciu (CTA) pridajte priamo na svoje stránky WordPress.
 • Zahrňte miniaplikácie, ktoré spájajú vaše stránky a príspevky priamo s vaším účtom Patreon.

Navyše, ak inovujete na profesionálnu verziu, môžete dokonca zahrnúť obsah patrón iba priamo na svoje stránky WordPress. To vám umožní prepojiť váš špeciálny obsah Patreonu a zároveň povzbudiť fanúšikov, aby vás podporovali.


Šanca je, že vynakladáte veľké úsilie na vytváranie obsahu pre svojich sledovateľov. Aj keď to môžete urobiť pre lásku k tvorbe, je tiež inteligentné zaistiť finančnú podporu pomocou Patreonu na crowdfund, aby ste mohli pokračovať v produkcii vysoko kvalitného obsahu. Ideálnym spôsobom je umožniť svojim sledujúcim stať sa patrónmi, ktorí poskytujú stabilný príjem.

V tomto príspevku sme diskutovali o výhodách používania Patreonu na crowdfundovanie vášho obsahu WordPress. Vysvetlili sme tiež, ako začať a ako integrovať Patreon do vášho existujúceho webu. Ale možno nám niečo uniklo. Máte nejaké otázky týkajúce sa použitia Patreonu na vytlačenie vášho obsahu? Porozprávajte sa o nich v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map