Ako pridať súvisiace príspevky do svojho blogu

Ako pridať súvisiace príspevky do svojho blogu

Pridanie súvisiacich príspevkov do vášho blogu môže pomôcť zlepšiť zapojenie obsahu, udržať návštevníkov na vašich stránkach a zvýšiť vaše SEO. Uvedením svojich čitateľov do iného relevantného obsahu na svojich stránkach získate pôsobivý dojem používateľa, ktorý nakoniec pomôže vášmu webu dosiahnuť jeho ciele. Zostáva iba otázka, ako pridať súvisiace príspevky do blogu WordPress?


V tomto článku sa podrobne zaoberáme výhodami použitia súvisiaceho doplnku príspevkov. Potom sa pozrieme na to, ako nainštalovať Jetpack na svoju webovú stránku WordPress a nastaviť jeho modul Súvisiace príspevky. Na záver zvážime niekoľko ďalších doplnkov WordPress, ktoré môžu do blogu pridať aj pôsobivé sekcie súvisiace s príspevkami.

Prečo by ste mali používať doplnok súvisiacich príspevkov?

Súvisiace príspevky PríkladPoužívanie doplnku pre súvisiace príspevky na vašej webovej stránke WordPress môže mať mnoho výhod. Pozrime sa na niektoré z nich …

Majte návštevníkov na svojich stránkach

Keď na vaše stránky príde nový návštevník, nebude vedieť, čo robiť alebo kam hľadať. Je vašou úlohou, aby cesta publika na vašich stránkach bola čo najjednoduchšia a najjednoduchšia. Ak vaši návštevníci musia premýšľať o tom, kam by mali ísť ďalej, musia vaše webové stránky zlepšiť svoju navigáciu.

Mnoho návštevníkov vašej stránky nájde vašu stránku prostredníctvom vyhľadávacieho nástroja a príde na konkrétny príspevok alebo stránku, ktorá súvisí s ich pôvodným vyhľadávaním. Problém je v tom, že keď ľudia dokončia čítanie článku, ktorý ich na prvé miesto prilákal, pokiaľ nie je uvedené inak, okamžite odídu. Tu môže byť užitočný doplnok pre súvisiace príspevky.

Zobrazením súvisiacich príspevkov pod článkom hovoríte návštevníkom, čo majú robiť ďalej. Predvádzanie obsahu v podobnom mieste ako príspevok, ktorý práve prečítali, bude udržiavať ich záujem o to, čo vaše stránky môžu ponúknuť. Čím viac stránok si prezerajú, a čím dlhšie minú na vašom webe, tým väčšia je pravdepodobnosť, že konvertujú v porovnaní s cieľmi vášho webu.

Vytvorte Loyal After

Vytvorenie lojálnej stránky by sa malo zamerať na všetky webové stránky WordPress. Súvisiaci doplnok príspevkov pomôže vašim návštevníkom ľahký prístup k množstvu článkov, vďaka čomu sa vášmu obsahu zobrazí čas, ktorý by pravdepodobne nedostal inak. Čím viac vaše publikum číta, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa stanú fanúšikmi vášho písania a obsahu webových stránok, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť, že vás budú sledovať a zdieľať vaše články na sociálnych médiách, a pravidelne sa vracať na vaše stránky..

Vylepšite svoje SEO

Doplnok na súvisiace príspevky predstavuje efektívny spôsob, ako vylepšiť SEO vášho webu WordPress. Povzbudením vašich návštevníkov, aby čítali čoraz viac blogových príspevkov, sa zvyšuje počet zobrazení stránky a čas strávený na webe. Zároveň sa znížia miery odchodov. Všetky tieto metriky sú vyhľadávacími nástrojmi vnímané pozitívne a pomôžu vášmu obsahu ohodnotiť sa dobre.

Opätovné použitie starého obsahu

To, že neustále musíte vymieňať nový obsah, ktorý je rýchlo zakopaný, môže byť frustrujúce. Použitie doplnku pre súvisiace príspevky je skvelý spôsob, ako získať vaše staršie, ale stále vysoko kvalitné obsah, zobrazením publika.

Takže teraz ste videli niektoré z impozantných výhod, ktoré použitie doplnku pre súvisiace príspevky môže priniesť. Poďme sa ďalej pozrieť, ako pridať funkčnosť súvisiacich príspevkov na vaše webové stránky WordPress.

Ako pridať súvisiace príspevky do WordPress pomocou JetPack

Ako pridať súvisiace príspevky s

O chvíľu sa pozrieme na to, ako použiť Jetpack na pridanie sekcie súvisiacich príspevkov do vášho blogu. Existuje však množstvo ďalších bezplatných a prémiových doplnkov týkajúcich sa príspevkov WordPress, ktoré sú všetky uskutočniteľné možnosti. Dôležité je, že niektoré témy, ako napríklad Total (ktoré sme vytvorili tu vo WPExplorer), vlastne obsahujú vlastný nástroj na súvisiace príspevky. Pred inštaláciou doplnku pre súvisiace príspevky preto vždy skontrolujte, či vaša téma neobsahuje túto funkciu.

jetpack je riešením s bohatými funkciami, ktoré môže na vaše webové stránky WordPress pridať pôsobivé funkcie. Vytvoril Automattic, Jetpack sa skladá zo širokého sortimentu modulov, ktoré sú všetky odhodlané zvyšovať výkonnosť vašich stránok. V tomto článku sa však zameriame na modul Súvisiace príspevky.

Príklad doplnku Jetpack Related Posts

Súvisiace príspevky vám umožní pridať atraktívnu časť súvisiacich príspevkov (ako je uvedené vyššie) pod každý článok na vašom webe. Tento nástroj bude analyzovať každý príspevok a potom vašim návštevníkom zobrazí ďalšie kontextové články, ktoré by ich mohli zaujímať.

Jetpack poskytuje niekoľko možností rýchleho prispôsobenia, ale môžete aj ďalej nakonfigurujte sekciu súvisiacich príspevkov pomocou kódu. Súvisiace príspevky sa generujú na základe ich obsahu, ako aj akýchkoľvek určených značiek alebo kategórií. Spoločnosť Jetpack sa tiež zaväzuje, že všetky spracúva a podáva zo svojho cloudu. To znamená, že na serveri vášho webu nie je žiadne ďalšie zaťaženie, čím sa zaistí, že nebude ovplyvnená rýchlosť vášho webu.

Inštalácia a nastavenie Jetpacku je veľmi jednoduché a súvisiace príspevky je možné aktivovať jednoducho kliknutím na tlačidlo. Ak teda na svoje stránky chcete rýchlo pridať štýlovú sekciu súvisiacich príspevkov, môže to byť doplnok pre vás. Pozrime sa, ako to nastaviť …

Krok 1: Nainštalujte Jetpack

Otvorte informačný panel WordPress av ponuke vyberte položku Pluginy> Pridať nové.

Pridajte nový doplnok

Do funkcie vyhľadávania napíšte „Jetpack“. Raz Doplnok Jetpack bola nájdená kliknite na Inštalovať> Aktivovať.

Jetpack aktívny

Teraz nájdete ponuku Jetpack, ktorá bola pridaná do vašej ponuky WordPress.

Krok 2: Aktivujte súvisiace príspevky

Ak chcete aktivovať modul Súvisiace príspevky, vyberte z ponuky WordPress Jetpack> Nastavenia. Potom vyberte kartu Premávka a prejdite nadol na Súvisiace príspevky.

Aktivácia súvisiacich príspevkov

Ak chcete zapnúť funkciu súvisiacich príspevkov, aktivujte tlačidlo vedľa položky Zobraziť súvisiaci obsah po príspevkoch. Potom si môžete vybrať z niekoľkých jednoduchých možností prispôsobenia, ktoré vám umožnia použiť veľké nápadné rozloženie, a do sekcie pridať súvisiaci názov..

Krok 3: Prispôsobenie sekcií súvisiacich príspevkov pomocou nástroja na prispôsobenie

Posledný vývoj Jetpacku vám teraz umožňuje ďalej upravovať sekciu súvisiacich príspevkov pomocou nástroja na prispôsobenie témy. Otvorte svoj Prispôsobiteľ kliknutím na Jetpack’s Try it Now call to action alebo prostredníctvom ponuky WordPress Vzhľad> Prispôsobiť. Vaše stránky sa potom otvoria naživo a zobrazia sa vám prispôsobiteľ WordPress.

Customizer

Posuňte zobrazenie nadol do Prispôsobovača a kliknite na Súvisiace príspevky. Tu vám nástroj na prispôsobenie ponúka ďalšie možnosti prispôsobenia vrátane zmeny rozloženia, zobrazovania miniatúr a pridania dátumu uverejnenia každého článku. Svoje zmeny môžete na svojom webe kedykoľvek zobraziť a keď ste spokojní so sekciou súvisiacich príspevkov, vyberte možnosť Uložiť a zverejniť..

Ako vidíte, nastavenie funkcie súvisiacich príspevkov na vašom webe WordPress je rýchly a ľahký proces. Ak však nie ste presvedčení, že sa jedná o doplnok pre vás, tu je niekoľko ďalších možností …

Alternatívne príspevky súvisiace s Jetpack

Ak nechcete používať JetPack, môžete si vybrať z množstva ďalších doplnkov. Úplný zoznam nájdete v našom článku o najlepších súvisiacich doplnkoch pre príspevky, ale tu sú dve z našich obľúbených alternatív Jetpack..

Ďalší súvisiaci príspevok (YARPP)

Ako pridať súvisiace príspevky s YARPP

Ďalší súvisiaci príspevok (YARPP) je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spôsob pridávania súvisiacich príspevkov na svoju webovú stránku WordPress. YARPP poskytuje niektoré pôsobivé funkcie a dá vám väčšiu kontrolu nad vzhľadom a pozíciou súvisiacej poštovej sekcie ako Jetpack.

YARPP vám umožňuje zvoliť, či chcete zobraziť príspevky, stránky alebo vlastné typy príspevkov pomocou miniatúr alebo zoznamu. Pod každý príspevok blogu, na bočnom paneli alebo do informačného kanála RSS môžete pridať aj súvisiacu sekciu príspevkov. YARPP používa svoj pokročilý algoritmus, ktorý berie do úvahy obsah, uverejňovať tituly, značky, kategórie a vlastné taxonómie na zobrazenie relevantného obsahu vašim čitateľom.

Nevýhodou použitia YARPP na vašich webových stránkach je, že môže byť extrémne náročná na databázy. Z tohto dôvodu ho zakázalo množstvo hostiteľských služieb WordPress, vrátane WPEngine.

Súvisiace príspevky Pro

Ako pridať súvisiace príspevky s Súvisiace príspevky Pro

Related Posts Pro je prémiový doplnok WordPress, ktorý si môžete kúpiť od CodeCanyon. Tento výkonný doplnok je mimoriadne prispôsobiteľný a obsahuje tri rôzne rozloženia a 65 preddefinovaných šablón. Tým sa zabezpečí, že sekcia súvisiacich príspevkov bude vytvorená podľa vašich presných špecifikácií, ktoré zodpovedajú vašej značke. Ak si nie ste istí, ako pridať súvisiace príspevky, je to jednoduchý spôsob, ako to urobiť, a to všetko bez toho, aby ste sa museli dotknúť riadku kódu.

Related Posts Pro tiež podporuje celý rad obsahu, vrátane vlastných typov príspevkov, vlastného obsahu, kategórií, príspevkov, stránok a ďalších. Vďaka integrácii s programami bbPress a WooCommerce, ako aj ďalšími doplnkami elektronického obchodu, môžete zobraziť súvisiace produkty alebo témy fór..

Napriek pokročilým funkciám má Related Posts Pro vlastné nastavenie. A s tímom bezplatnej užitočnej podpory môžete rýchlo zobraziť príslušný súvisiaci obsah na svojej webovej stránke WordPress.

Záverečné myšlienky týkajúce sa doplnkov súvisiacich príspevkov

Ako vidíte, pridanie doplnku pre súvisiace príspevky do blogu WordPress je efektívnym spôsobom, ako zabezpečiť pôsobivý dojem používateľa. Zobrazením obsahu publika, ktorý je relevantný pre článok, ktorý čítajú, je väčšia pravdepodobnosť, že návštevníci prekliknú a pokračujú v prehliadaní vašich stránok. Pomôže to znížiť mieru odchodov, zlepšiť čas, ktorý ľudia trávia na vašom webe, a pomôže vám vytvoriť komunitu lojálnych sledovateľov pre váš blog..

Máte viac tipov na to, ako pridať súvisiace príspevky do WordPressu? Alebo ste na svojom webe WordPress použili súvisiaci doplnok príspevkov? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map