Ako pripraviť váš web WordPress na tlač

Ako zabezpečiť, aby vaše stránky WordPress boli pripravené na tlač

Ako webový dizajnér, vývojár alebo vlastník webových stránok je zriedkavé, že budete potrebovať vytlačiť svoje webové stránky. Ak však vznikne potreba a musíte odoslať svoje webové stránky do tlačiarne, chcete si byť istí, že vyzerajú rovnako dobre ako na papieri ako na obrazovke..


Ak váš web nie je pripravený na tlač, vaše stránky budú nielen vyzerať neusporiadane na papieri, ale môžu sa tiež vykresľovať ako nízka kvalita tlače na papier. Je zrejmé, že to nie je to, čo chcete vy alebo vaši návštevníci webu vidieť. Pamätajte, že nie všetci návštevníci webových stránok čítajú webový obsah online.

V tomto príspevku sa chystáme diskutovať o tom, ako pripraviť webovú stránku WordPress tak, aby bola každá vytlačená stránka na papieri svieža a usporiadaná. Po prvé, aká je potreba webovej stránky pripravenej na tlač?

Prečo pripraviť váš web WordPress na tlač?

Možno sa oprávnene pýtate, prečo je potrebné, aby bol váš web pripravený na tlač, pretože väčšina používateľov internetu používa na surfovanie na internete digitálne zariadenia. Pravda je, že by ste nemali robiť predpoklady týkajúce sa toho, ako ľudia čítajú obsah vašich webových stránok. Faktom je, že väčšina návštevníkov webových stránok číta obsah priamo online, ale je dobré sa postarať o tých pár ľudí, ktorí si môžu vaše webové stránky vytlačiť. A vzhľadom na to, že nie je veľa práce na príprave webovej stránky na tlač, nie je dôvod, aby sa tak stalo.

Vo všeobecnosti by ste mali dbať na všetky možné spôsoby prístupu k vášmu obsahu, vrátane tlače. V podstate chcete byť pripravení na všetko, čo vaši návštevníci webu môžu chcieť použiť na váš obsah. Ak napríklad čitateľ nájde príspevok relevantný pre svoju prácu a rozhodne sa ho použiť ako referenčný bod v prezentácii, bude si ho chcieť vytlačiť. Nikdy neviete, kto navštívi vaše stránky a ako budú používať obsah. Ako sa teda môže váš blog WordPress vykresliť s jasnou jasnosťou na digitálnych obrazovkách aj na papieri?

Doplnky WordPress pripravené na tlač

Ako ste očakávali od opráv WordPress, k záchrane je vždy doplnok. Písanie vlastných CSS pre tlač je silné, ale vyžaduje trochu plánovania, nehovoriac o dodatočných hodinách, ktoré sa vyskytujú pri testovaní a opravovaní. Ak si teda neželáte, aby vám pri písaní CSS boli špinavé ruky, stačí si pre túto prácu vybrať doplnok. Existuje niekoľko doplnkov, ktoré môžete použiť v závislosti od zložitosti rozloženia blogu. Tu je niekoľko tipov na zváženie:

Ľahké sociálne zdieľanie doplnku WordPress

Ľahko sociálno-share-for-WordPress

Jeden z najobľúbenejších doplnkov na CodeCanyon, Easy Social Share je vybavený vynikajúcimi funkciami, ktoré uľahčia čitateľom zdieľať vás blog. Doplnok nielenže obsahuje podporu pre viac ako 20 hlavných sociálnych sietí, ale obsahuje aj užitočnú možnosť tlače, ktorú môžete pridať do ľubovoľného príspevku alebo stránky. A keďže tlačidlo Tlač je súčasťou všetkých tlačidiel zdieľania v sociálnych sieťach, je to rýchly a bezproblémový spôsob, ako pridať možnosť tlače na svoj web..

Priateľský k tlači a tlačidlo PDF zadarmo

wordpress-print0friendly-pdf-button

Tlačidlo priateľské k tlači a tlačidlo PDF vytvára tlačové verzie vašich webových stránok kliknutím na tlačidlo. Potom môžete stránky uložiť ako PDF alebo vytlačiť na papier. Podporuje viac ako 20 jazykov a automaticky upravuje jazyk tak, aby vyhovoval jazykovým nastaveniam používateľa. Doplnok je dodávaný s množstvom ďalších funkcií a najlepšie zo všetkých, môžete ho používať zadarmo (s reklamami). Ak chcete verziu bez reklám, musíte si kúpiť predplatné.

Doplnok WordPress zdarma pre tlač WP

wp-print-plugin

Toto je ďalší skvelý malý doplnok, vďaka ktorému je váš blog WordPress pripravený na tlač bez problémov. Nemá toľko funkcií ako predchádzajúci doplnok, má však slušnú sadu nastavení na ovládanie prvkov stránky na tlač. Na webovej stránke sa zobrazuje jedno tlačové tlačidlo, ktoré umožňuje používateľom vygenerovať tlačovú verziu ľubovoľnej stránky, ktorú chcú.

Vlastné CSS na tlač

Ak ste s kódovaním spokojní, dobrým východiskovým bodom, keď chcete, aby bol váš blog WordPress pripravený na tlač, je CSS. V skutočnosti je príprava vašich webových stránok na tlač v podstate spojená so zapísaním niektorých štýlov CSS na skrytie alebo zobrazenie prvkov, aby boli na papieri zreteľné. Ak vaša téma nie je pripravená na tlač alebo ak chcete pridať vlastné štýly tlače, najprv si vytvorte podradenú tému, aby ste mohli pridať svoj vlastný CSS alebo nainštalovať a aktivovať svoj obľúbený doplnok Custom CSS..

Teraz už stačí pridať vlastné štýly tlače (CSS), aby sa vaše webové stránky pripravili na tlač, a to je ľahké. Stačí urobiť vyhlásenie a potom napísať svoje štýly v tomto vyhlásení takto:

@media print {
/ * vaše štýly tlače * /
}

Vyhlásenie je mediálny dotaz, ktorý používa zadané štýly na kontrolu vzhľadu vašich webových stránok pri tlači .

Druhou metódou je umiestnenie všetkých štýlov tlače do samostatného súboru CSS. Toto je čistejší a usporiadanejší spôsob práce a je obzvlášť užitočný pri vykonávaní údržby vášho blogu. Jednoducho vytvorte nový súbor CSS, napíšte svoje štýly (nezabudnite začať s @media print deklarácii a potom načítajte svoj vlastný súbor CSS pre tlač do svojej témy. To, čo vložíte do svojho súboru štýlov, je úplne na vás, ale v zásade zahrniete všetko, čo sa chcete objaviť, do tlačenej verzie svojho blogu..

Tu je niekoľko všeobecných pokynov, ktoré sa týkajú štýlu tlače:

 • Niektoré časti, ktoré vo svojej tlačenej verzii nechcete zobraziť, napríklad bočný panel. V takom prípade, keď používate displej: žiadny Ak chcete tieto časti skryť, nezabudnite usporiadať zvyšné bloky tak, aby pri tlači vaše stránky nevyzerali neusporiadane.
 • Namiesto rozmerov em alebo pixelov použite body pre veľkosť písma, ktoré sú najlepšie pre digitálne obrazovky. Na druhej strane tlačiarne najlepšie fungujú s bodmi.
 • Verzia pre tlač vášho blogu by mala používať celú šírku. V digitálnych zariadeniach je dobré obmedziť veľkosť šírky, ale pri tlači na papier to nevyzerá dobre.
 • Odstráňte obsah v sekcii komentárov, najmä ak ide o veľmi aktívny blog.
 • Odstráňte obsah navigácie a päty (jednoducho použite displej: žiadny o týchto prvkoch). Vo väčšine prípadov je textový obsah na vašich stránkach dôležitý len v tlačených verziách, takže pri písaní tlačenej CSS by ste sa mali sústrediť hlavne na.
 • Okrem predchádzajúceho bodu by ste mali zvážiť aj skrytie všetkých obrázkov, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné na pochopenie príslušného textového obsahu. Je zrejmé, že všetky ostatné interaktívne prvky médií by sa mali predvolene skrývať, pretože sú iba neporiadkom na papieri. Odkazy by sa tiež mali odstrániť, pretože nemajú zmysel na papieri.

WordPress.org obsahuje pekný príklad tlačovej šablóny, ktorú môžete použiť ako referenciu pri písaní. Pozrite sa na to tu.

Zabalenie

Vytvorenie webovej stránky pripravenej na tlač nie je vecou, ​​o ktorej si mnohí ľudia myslia pri vytváraní svojich webových stránok. Je však dôležité od začiatku navrhovať web aj tlač. Napriek tomu, ak ste to neurobili a teraz sa cítite uviaznutí vo väzbe, je to celkom ľahké opraviť. V skutočnosti, vzhľadom na to, aké jednoduché je implementovať tlačové štýly do vašej témy, väčšina ľudí – dokonca aj nováčikovia WordPress – by mala byť schopná vykonať tieto zmeny sami, najmä ak používajú niektorý z doplnkov odporúčaných vyššie.

Plánujete teda, aby bol váš blog pripravený na tlač? Ak ste už tieto opatrenia prijali, ako to dopadlo? Chcel by som sa dozvedieť všetko o vašich skúsenostiach v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map