Ako sa vlámať do nasýteného blogového výklenku

Ako sa vlámať do nasýteného blogového výklenku

Ak ste na blogovaní nováčikom, môže vás ohromiť počet úspešných blogov, ktoré sú momentálne v prevádzke. Možno sa dokonca pýtate, či stojí za to sa ponoriť na taký konkurenčný trh. Stručne povedané, možno budete mať pocit, že priestor, pre ktorý chcete blogovať, je už nasýtený.


Avšak to, že medzera je populárna, nemusí nevyhnutne znamenať, že sa jej musíte vyhnúť. V skutočnosti to môžete vidieť ako príležitosť. Výklenok je nasýtený, pretože ľudia majú záujem o to, čo musíte povedať alebo predať. Jednoducho potrebujete správny prístup, aby ste dostali ich pozornosť.

V tomto príspevku diskutujeme o tom, ako vstúpiť do nasýteného výklenku a nájsť nový prístup na existujúcom trhu. Poskytneme vám aj niekoľko rád, ako vylepšiť svoje hodnotenie v oblasti, ktorá ponúka extrémne tvrdú konkurenciu. Začnime!

Čo je saturovaný výklenok?

Copyblogger

Copyblogger vyniká v oblasti vysoko nasýteného obsahu.

nasýtené miesto na blogovanie je taká, v ktorej prevláda veľká konkurencia pre jedno publikum. Samozrejme, že existuje nejaký nesúhlas o tom, či môže byť výklenok skutočne nasýtený. Bez ohľadu na to, koľko ľudí tam bloguje o tej istej veci, vždy máte príležitosť preniknúť do terénu.

Nasýtené miesto nemusí byť nevyhnutne zlá vec. Dokazuje to, že pre váš obsah je pripravené publikum, a to znamená, že máte väčšiu komunitu, s ktorou sa môžete spojiť, keď získate trakciu a autoritu. Na druhej strane je však oveľa ťažšie vyčleniť sa z konkurencie v tejto oblasti. Ak nenájdete spôsob, ako rozlíšiť svoj blog, nezískate svoj podiel publika, ktoré je tam vonku.

Ak ste na výzve zadať nasýtené miesto, existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť svoje šance na úspech. Pozrime sa teraz na niektoré z týchto metód.

Tipy, ako efektívne preniknúť do nasýteného blogového výklenku

To, ako dobre sa vám darí v nasýtenom výklenku, bude závisieť od vášho prístupu a schopnosti sledovať ho. V ideálnom prípade chcete stratégiu, ktorá vám pomôže vyniknúť a poskytne hodnotu pre vaše cieľové publikum. Tieto tipy by vám mali pomôcť s oboma aspektmi.

1. Upravte svoje témy a cieľové publikum

Penny Hoarder

Na internete existujú tisíce blogov o finančnom poradenstve, ale Penny Hoarder stále získava názory v miliónoch.

Ak sa váš výklenok javí ako nasýtený, stále môžete vyniknúť jedinečným prístupom k svojmu obsahu. Namiesto toho, aby ste sa pokúsili pokryť všetko vo svojom výklenku, nájdite konkrétny aspekt, ktorý môžete nájsť pre nápady. Môžete to urobiť preskúmaním svojej konkurencie a potom pomocou svojej jedinečnej sady zručností a odborných znalostí nájsť nový uhol, od ktorého sa môžete priblížiť k svojmu obsahu..

Penny Hoarder blog je skvelým príkladom nájdenia kreatívneho uhla v nasýtenej oblasti. Namiesto poskytovania tradičného investičného poradenstva poskytuje poradenstvo o tom, ako získať finančnú prosperitu o niekoľko centov naraz. Toto zameranie hovorí k cieľovému publiku, ktoré tvoria hlavne mladí dospelí, ktorí začínajú s rozpočtovaním, sporením a investovaním..

Ak tento pojem nepoznáte, vaša cieľová skupina je vaším zamýšľaným čitateľom alebo ľudia, ktorých očakávate, získajú hodnotu z vášho blogu. Ak ste určili svoju konkrétnu tému alebo podvýbor, môžete pre svoj obsah vylepšiť správne publikum. Keď určíte svoje zameranie aj cieľové publikum, môžete začať upútať pozornosť pomocou marketingových nástrojov, ako sú e-mailové zoznamy a sociálne médiá..

2. Nájdite problém vo svojom výklenku a ponúknite riešenie

Nezáleží na tom, aký výklenok si vyberiete, v súvislosti s témou sa budú vyskytovať bežné otázky. Povedzme napríklad, že máte blog o elektronickom obchode a jedna z položiek, ktorú predávate, získava trakciu. Začínate si však všimnúť, že na rovnakom produkte ako Amazon sú sťažnosti na rovnaký produkt.

Blogovanie o sťažnostiach alebo problémoch a ponúknutí riešenia vás dostane pred krivku. Ľudia, ktorí hľadajú riešenie tohto problému, zistia, že ste ho riešili preventívne. Pri kúpe sa budú cítiť istejšie a zvýšená lojalita zákazníkov vám prinesie úžitok.

Neustále aktualizované informácie o najnovších trendoch vo vašom výklenku vám môžu pomôcť pri identifikácii problémov alebo sťažností a ich včasnom riešení. Môžete sa dokonca rozhodnúť zamerať svoj blog na riešenie konkrétneho typu problému, čo je skvelý spôsob, ako nájsť jedinečný uhol.

3. Poskytnite hodnotu svojej nika a publiku

Backlink

Brian Dean’s Backlinko.com dominuje v segmente SEO.

Jedným zo spôsobov, ako poskytnúť hodnotu pre vaše miesto aj pre vaše publikum, je ponúknuť riešenia a monitorovacie trendy na riešenie problémov. Váš obsah však musí byť tiež užitočný. Keď vytvoríte obsah, ktorý je lepší ako konkurencia, prirodzene prilákate väčšie publikum.

Ďalším spôsobom, ako sa nachádzať v nasýtenom výklenku, a zároveň zvyšujúcim hodnotu, je implementácia stratégie budovania prepojení. Odporúčame mrakodrapová technika na vytvorenie prepojenia, ktoré zahŕňa tri základné kroky. Najprv musíte nájsť obsah, ktorý si zaslúži odkaz. Vyhľadajte články a webové stránky, ktoré sú vo vyhľadávačoch vysoko hodnotené pre konkrétne kľúčové slová, na ktoré chcete zacieliť a ktoré sú často prepojené

Potom urobte niečo ešte lepšie. Nájdite spôsoby, ako vylepšiť pôvodný obsah dôkladnejšou aktualizáciou neaktuálnych informácií alebo vylepšením vizuálneho dizajnu. Nakoniec oslovte weby, ktoré odkazovali na pôvodnú skladbu, a dajte im vedieť, že máte k tejto téme komplexnejší a aktualizovanejší príspevok..

4. Vylepšite svoj SEO, aby bol váš blog konkurencieschopný

SEO je kľúčom k dosiahnutiu pokroku vo vašom výklenku. Uistite sa, že optimalizujete svoje stránky pre vyhľadávače, čo vám pomôže umiestniť sa vyššie vo výsledkoch stránky, čo umožní publiku nájsť vás uprostred mora podobných blogov..

Pokiaľ ide o posilnenie vášho SEO, budete sa musieť zamerať na vrahový obsah a solídny plán budovania odkazov. Potom na svoje stránky aplikujte bežné stratégie SEO, napríklad začlenením kľúčových slov a optimalizáciou odkazov.

Existuje tiež veľa nástrojov WordPress SEO, ktoré vám môžu pomôcť vylepšiť vaše SEO. Ak ešte nemáte obľúbenú možnosť, dôrazne vám odporúčame SEO. Okrem toho, že je vysoko hodnotený a ľahko použiteľný, umožňuje aj vylepšovanie všetko aspekty SEO vo vašom blogu. Váš sprievodca vám tiež poskytne užitočného sprievodcu WordPress SEO, ktorý vám skutočne nadhodnotí vaše hodnotenie.


Začíname v blogu výklenok, najmä nasýtený, môže byť skľučujúce a vzrušujúce. Dobrou správou je, že viete, že je na vás publikum pripravené a čaká na vás, či môžete nájsť ten správny spôsob, ako sa doň zapojiť. Preskúmanie a skutočné pochopenie nasýteného výklenku vám môžu pomôcť prilákať pozornosť a vyniknúť z davu.

Máte otázku, ako sa dostať do konkurenčného alebo nasýteného výklenku? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me