Ako si prispôsobiť WooCommerce pre vašich najcennejších zákazníkov

Ako si prispôsobiť WooCommerce pre vašich najcennejších zákazníkov

Ako majiteľ firmy je každý zákazník výnimočný. Pretože na konci dňa a zákazník = príjem. Ale zo skupiny zákazníkov by ste mali byť schopní identifikovať tých, ktorí sedia nad ostatnými.


Toto nie sú vaši jednorazoví kupujúci. Sú to zákazníci, ktorí nakupujú vo veľkom, sú zdrojom opakujúcich sa výnosov alebo ovplyvňujú odporúčania, aby vám prišli. Zavolajme im zákazníci s najvyššou hodnotou – pretože, dobre, sú! Môžu zvýšiť váš ziskový graf exponenciálne za predpokladu, že budete spokojní.

Ako to robíte? Chystáte sa to zistiť!

Prispôsobené správy

Tento rok nastáva istý trend inteligentný obsah! Aký inteligentný obsah sa pýtate? Je to obsah, ktorý je prispôsobený potrebám zákazníka.

Využíva inteligentný obsah dynamický obsah na zobrazenie správ, výziev na akciu atď. namiesto nudného starého statického obsahu. To zvyšuje dojem používateľa. Vaši dlhoroční zákazníci by určite boli radi, keby sa im obsah priamo páčil.

„Je známe, že prispôsobený obsah má lepšiu výkonnosť ako všeobecný obsah, pretože oslovuje emócie zákazníka.“

Tu je príklad.

Prispôsobená uvítacia správa zákazníka

Namiesto všeobecnej správy „Ahoj tam“, „Ahoj {customer-name}“ funguje lepšie. Existujú nástroje, ktoré vám pomôžu identifikovať vašich vážených klientov a zobrazovať im prispôsobený obsah.

Prispôsobenie by zahŕňalo aj predvádzanie v obchodoch WooCommerce odporúčané výrobky na základe ich histórie nákupu alebo prehliadania.

TIP DOKUMENTÁCIE O WOOCOMMERCE # 1

Ako postupujete pri pridávaní prispôsobeného obsahu do obchodu WooCommerce?

Špeciálne ceny

Je zrejmé, že? Každý má rád veľa. Ale viac ako to, že každý má rád osobitný pocit.

Funguje to takto: beh a obchodná zľava vám môžu pomôcť zlepšiť predaj, ale ponúknuť špeciálne ceny Niektorí zákazníci ich budú udržiavať pri návrate k vám viac.

Vaši špičkoví zákazníci chcú vedieť, že pri nákupe od vás má hodnotu. Túto myšlienku môžete posilniť tým, že ich ponúknete personalizované určovanie cien. Existujú dva spôsoby, ako to dosiahnuť:

 1. Cena založená na množstve: funguje perfektne pre vašich veľkoobchodných kupujúcich. Viac úspor pre zákazníkov, ktorí nakupujú väčšie množstvo produktov
 2. Ceny založené na členstve: pre vašich verných zákazníkov. Čím vyššia je úroveň členstva, tým vyššia je zľava

Stanovenie ceny na základe rolí

TIP DOKUMENTU WOOCOMMERCE TECH # 2

Môžete nastaviť množstvo na základe množstva alebo ceny podľa zákazníka / skupiny / role pomocou:

Ponuky a zľavy

WooCommerce vám umožňuje nastaviť predajné ceny a dokonca naplánovať predaj. Ale choďte o krok vpred pre svojich špeciálnych zákazníkov a vytvorte prispôsobené ponuky na narodeniny alebo výročia.

Vynikajúci nápad môže byť narodeninový e-mail so zľavou alebo nákupný kredit!

TIP DOKUMENTU WOOCOMMERCE # 3

Toto je možné dosiahnuť pomocou doplnku pre e-mailový marketing, ako napríklad:

Výhody prepravy

Počuli ste o Amazon Prime? Okamžite zazvoní zvonček. Amazon Prime ponúka svojim hlavným zákazníkom jednodňovú prepravu. Prečo je to tak? To je výhoda, ktorú dostávajú za to, že sú (lojálni) členovia obchodu.

Nejde iba o prispôsobenie nákupného zážitku, ani o poskytnutie prínos z prepravných nákladov za to, že sú dlhodobými zákazníkmi alebo obchodnými partnermi.

Ako alternatívu môžete poskytnúť zľavy na prepravu na základe úrovne členstva. Ale zo všetkého najviac, uistite sa, že loď na čas, aby vaši najcennejšie zákazníci spokojní!

TIP DOKUMENTU WOOCOMMERCE # 4

Prispôsobené prepravné sadzby možno dosiahnuť pomocou:

 • WooCommerce Advanced Shipping: nastavenie podmienených zliav pri preprave

Vernostné výhody

„Verní zákazníci majú v priemere až 10-krát vyššiu hodnotu ako ich prvý nákup.“

Doplnok SUMO Rewards Points

Ak prevádzkujete obchod s elektronickým obchodom, jedným z vašich najcennejších aktív je vaša existujúca zákaznícka základňa. Koniec koncov sa preukázalo, že existujúci zákazníci od vás častejšie nakupujú ako prví kupujúci. Ak teda chcete udržať spokojnosť svojej existujúcej zákazníckej základne, mal by sa vášmu obchodu s elektronickým obchodom dariť – samozrejme je to oveľa ľahšie povedané, ako urobené!

Existuje mnoho spôsobov, ako udržať zákazníka, a jednou z najlepších stratégií je zavedenie vernostnej schémy. Ak chcete implementovať niečo, pozrite sa na plugin SUMO Rewards Points, ktorý je k dispozícii za 49 dolárov. Môžete ho integrovať do WooCommerce a doplnok je kompatibilný so všetkými témami podporovanými WooCommerce.

SUMO Rewards Points vám umožňuje rozdávať vernostné body rôznymi spôsobmi. Najviditeľnejším spôsobom je, samozrejme, keď zákazník nakupuje z vášho obchodu. Napríklad môžete ponúknuť 1 bod odmeňovania za každú minútu 1 $ a doplnok umožňuje určiť peňažnú hodnotu každého bodu. Okrem nakupovania môžete povzbudiť návštevníkov, aby vykonávali určité akcie ponúkaním vernostných bodov. Môžete ponúknuť body za zdieľanie v sociálnych sieťach, zanechať kontrolu, odporučiť priateľa alebo zaregistrovať účet s vami. Opäť môžete určiť, aká je odmena za každú z týchto akcií. S SUMO by ste sa mohli dokonca pokúsiť vygenerovať nejaké hlášky na sociálnych médiách rozdaním vernostných bodov ako súčasť súťaže (buď za vstup, alebo pre víťaza).

Návštevníci potom môžu pri pokladni vyplatiť svoje vernostné body za peniaze z nákupu. Môžete tiež určiť minimálny / maximálny počet bodov, ktoré sa majú vyplatiť pri jednom nákupe. Ak chcete dať svojim zákazníkom dôvod, aby ste od vás pokračovali v nákupe nad konkurenciou (okrem ponúkania skvelých služieb!), Zavedenie vernostnej schémy sa môže ukázať ako veľmi efektívne.

Zákaznícky servis

Vaši vážení zákazníci si zaslúžia osobitnú pozornosť. Mali by mať vernostnú výhodu, že sú s vami tak dlho spojení. Okrem zliav, alebo dokonca bezplatného propagačného materiálu, poskytujte špičkovú kvalitu zákaznícky servis. V rámci tejto služby ich môžete poslať aj poštou školiace videá produktov alebo usporiadajte webináre zamerané na školenie produktov, ktoré kupujú.

TIP DOKUMENTÁCIE O WOOCOMMERCE # 5

Personalizovaný zákaznícky servis je možné pridať pomocou:

Bezplatná propagácia

Stratégiou, ktorá je zárukou spokojnosti zákazníka, ale úplne zadarmo, je propagácia jeho značky na vašom webe.

podľa predstavovať ich príbeh na vašom blogu, alebo pridaním rozhovoru so zákazníkmi môžu spôsobiť, že sa budú cítiť výnimočne a že sa im bude tiež dariť nejaká premávka. Môže to mať nielen úžitok, ale môže ukázať aj iným zákazníkom, na ktorých vám záleží; zlepšenie celkového vnímania značky.

BONUSOVÝ TIP

K príspevku môžete pridať posudky zákazníkov o vašich produktoch. Trochu sebapropagácie nikdy nikomu neublížilo ?! :-P

Likvidácia

Či už ide o prispôsobené správy alebo cenotvorbu, vďaka použitiu takejto taktiky sa zákazníci cítia dôležití. A to je zmysel?! Ide o to, aby ste zákazníkom dali najavo, že si ich vážite.

Implementácia týchto stratégií je veľmi jednoduchá a majú dlhodobé výhody. Akonáhle sa budete usilovne snažiť ich implementovať, vaši vážení zákazníci sa budú cítiť dobre … a to sa tiež budete cítiť dobre! ��

Máte tu ďalšie nápady, ktoré by ste radi videli? Sekcia komentárov je otvorená na diskusiu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map