Ako si vybrať najlepšie pridružené programy, ktoré chcete propagovať vo svojom blogu WordPress

Ako si vybrať najlepšie pridružené programy, ktoré chcete propagovať vo svojom blogu WordPress

Ak ste sa rozhodli založiť blog pridruženého marketingu, prvými krokmi bude nájdenie medzery v blogovaní a nastavenie stránok. Potom je čas vybrať si pridružené programy. Nesprávne programy môžu viesť k nízkym konverziám a zníženiu predaja, takže vaše rozhodnutie je tu rozhodujúce.


Výber efektívnych pridružených programov vám umožní speňažiť váš blog a generovať príjem. So správnymi pridruženými spoločnosťami budete mať možnosť budovať partnerstvá, zapojiť sa do podobne zmýšľajúcich komunít a viesť úspešné podnikanie..

V tomto článku sa chystáme diskutovať o tom, ako nájsť dokonalých partnerov a integrovať ich programy do vášho obsahu. Odporúčame tiež niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu zamerať sa na pridružené spoločnosti, ktoré sú pre váš blog najvhodnejšie a najziskovejšie. Poďme sa ponoriť!

Čo je to affiliate marketing (a ako vám to môže prospieť)?

Affiliate marketing je typ programu založený na zdieľaní príjmu. Propagujete produkty prostredníctvom pridruženej siete a získate províziu na základe predaja vygenerovaného z vášho webu. To sa dá dosiahnuť vytvorením úplných recenzií týchto produktov, jednoduchým pridaním odkazov na ne vo vašom obsahu a rôznych ďalších metód..

Ako pri každom podnikaní, začatie s pridruženým marketingom si vyžaduje čas a úsilie. Výhody sú však mnohé, vrátane:

 • Nízke počiatočné náklady. Naštartovanie vášho blogu o pridruženom marketingu si vyžaduje určitú investíciu (tu sú skutočné náklady na spustenie blogu WordPress, ak vás to zaujíma), nemalo by vás to však príliš stáť..
 • Nevyžaduje sa žiadna podpora produktu. Ako affiliate marketing musíte iba propagovať produkty iných ľudí. To znamená, že si nemusíte robiť starosti s nákladmi na vytváranie a predaj svojich vlastných položiek.
 • Flexibilný rozvrh. Pridružená webová stránka je niečo, čo môžete spravovať a rásť svojím vlastným tempom podľa vlastného rozvrhu.

Ak sú tieto výhody lákavé, môže byť pre vás pridružený blog vhodný. Kľúčom k úspešnému pridruženému podnikania je, samozrejme, výber správnych programov.

Ako identifikovať perfektných pridružených spoločností pre váš blog WordPress (3 kľúčové tipy)

Výhody toho, že ste pridruženým predajcom, sú bohaté, je dôležité, aby ste urobili prieskum, aby ste našli tie najlepšie programy, ktoré sa zapoja. Poďme na to a vysvetlite, ako tieto programy identifikovať.

1. Pochopte výklenok vášho blogu

Či už plánujete speňažiť svoj aktuálny blog alebo začať nový, musíte pochopiť „medzeru“ na svojich stránkach. Toto je ďalší výraz pre jeho zameranie – tému, o ktorej sa nachádza váš blog a ktorú čitatelia prichádzajú k vám, aby sa dozvedeli viac. Napríklad, Štúdio Justin Chung pohodlne zapadá do výklenku fotografie životného štýlu:

Štúdiová fotografia Justin Chung

Zatiaľ čo vy môcť založte si blog a píšte o všetkom, čo vás zaujme, je oveľa ťažšie takto rozvinúť špecializované publikum. Namiesto toho je zvyčajne najlepšie vybrať si špecifický výklenok a držať sa ho. Pochopenie výklenku vášho blogu vám umožňuje vytvárať cielenejší obsah a priťahovať ľudí zaujímajúcich sa o to, čo musíte povedať.

Vyjasnenie výklenku vášho blogu vám tiež umožňuje zvoliť si najlepšie pridružené programy. Môžete vykonať prieskum a spoznať svoje publikum, zistiť, čo ich zaujíma, aké otázky majú a aké problémy sa snažia vyriešiť. Pomôže vám to pri výbere najlepších pridružených produktov, ktoré chcete sledovať, pretože môžete propagovať produkty, ktoré vyhovujú jedinečným potrebám vašich čitateľov..

2. Začnite zoznamom produktov, ktoré momentálne používate

Ak používate konkrétny produkt, už rozumiete jeho výhodám a nevýhodám. Vaša znalosť tohto produktu vám umožní písať o ňom vedome a pravdivo. Preto je dôležité začať s výrobkami, s ktorými máte skúsenosti.

Zoznam potenciálnych produktov môžete prísť tak, že sa jednoducho pozriete okolo svojho domu (alebo svojho webu) a zhodnotíte, čo pre vás bolo hodnotné. Alebo sa môžete pozrieť na svoje minulé online nákupy a zabaviť sa v pamäti. Potom sa opýtajte sami seba, prečo ste zakúpili jednotlivé položky a ako to pre vás bolo užitočné. Vaše publikum bude pozostávať zo zákazníkov rovnako ako vy, takže môžete pomocou svojich osobných skúseností zistiť, o aké produkty by ostatní ľudia mohli mať záujem..

Ak máte zoznam možností, ďalším krokom bude rozhodnutie, ktoré produkty sú ideálnymi pridruženými kandidátmi. Vyskúšajte tieto tipy a zistite, ktoré produkty budú najlepšie fungovať:

 • V okolí produktu môžete vytvoriť „vždyzelený“ obsah? Najlepšie je spoľahnúť sa na výrobky, ktoré sú spoločné a konzistentné.
 • Odporučili by ste tento produkt ľuďom, ktorí vám dôverujú? Ak je na vašom zozname produkt, ktorý by ste neodporúčali niekomu, na kom vám záleží, nemali by ste ho ponúkať publiku.
 • Má výrobok predajca si cení svojich pridružených spoločností? Ak váš pridružený predajca nehodnotí svojich marketingových pracovníkov, nemôžete mu dôverovať, aby ste ocenili svoje publikum.

Ak produkt spĺňa všetky vyššie uvedené kritériá, zistili ste, že je osobne hodnotný, a hodí sa do výklenku vášho blogu, je to perfektný kandidát.

3. Preskúmajte svoje potenciálne pridružené spoločnosti pomocou obľúbených trhovísk

Snímka obrazovky služby Share-A-Sale

Pridružený trh alebo sieť je sprostredkovateľ medzi vami ako obchodníkom a vaším predajcom ako poskytovateľom programov. Pomocou trhu môžete rozhodnúť, ktoré programy sú k dispozícii a určiť, či budú pravdepodobne ziskové.

Tu sú solídne možnosti, ako začať:

 • ShareASale: Na tomto trhu je k dispozícii viac ako 2 500 programov založených na províziách. Triedenie ponuky ShareASale je skvelým východiskovým miestom.
 • Pridružená spoločnosť CJ: CJ Affiliate ponúka viac ako 3 000 značiek. Použitie tejto stránky na nájdenie správnych pridružených spoločností vyžaduje niekoľko ďalších krokov, ale oplatí sa vám venovať čas.
 • ClickBank: ClickBank, podobne ako ShareASale, je štandardom v affiliate marketingu. Začať je ľahké vďaka prístupu orientovanému na spotrebiteľa.
 • Amazonka: Nie je divu, že Amazon je vždy istá stávka pre akýkoľvek pridružený obchod. Nielenže existujú milióny produktov, ktoré môžete odporučiť, ale províziu získate aj za celý nákup zákazníka (nielen za položku, s ktorou ste prepojení)..

Každý trh ponúka cenné informácie pre pridružený výskum. Odporúčame im, aby ste sa všetci pokúsili rozhodnúť, ktorá z nich bude pre vás najvýhodnejšia.

Ako bez problémov pridať pridružené odkazy k vášmu obsahu

Teraz, keď ste si vybrali svoje pridružené programy a produkty, je čas pridať ich odkazy na váš obsah. Tu je niekoľko rád, ako začať:

 • Nevkladajte do svojho príspevku viac pridružených odkazov. Príliš veľa odkazov odcudzí čitateľov hľadajúcich hodnotný obsah.
 • Vytvorte rovnováhu medzi skúsenosťami používateľov a zarábaním peňazí. Minimalizujte reklamu vo svojom obsahu, aby bola zameraná, a speňažujte strategicky.
 • follow Pokyny FTC pre potvrdenie produktu. Dodržiavanie pravidiel udržiava vašu firmu vierohodnú (a našťastie existuje niekoľko úžasných nástrojov, ako napríklad bezplatné Zverejnenie informácií o pridruženom podniku pre WooCommerce doplnok, ktorý môžete použiť na ľahké odhalenie pridružených vzťahov na vašom webe).

Existuje tiež mnoho nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť integrovať pridružené odkazy k vášmu obsahu. Tu je niekoľko, ktoré stojí za vyskúšanie:

 • E-Junkie umožňuje predávať pridružené produkty priamo z vášho webu alebo blogu. Svoje provízie môžete spravovať aj prostredníctvom pridruženej platformy.
 • Ľahké pridružené odkazy je doplnok WordPress, pomocou ktorého môžete spravovať každý pridružený odkaz na svojich webových stránkach. Môžete sledovať kliknutia, pridávať krátke odkazy a vytvárať kategórie odkazov z rovnakého miesta.

Bezproblémové pridávanie pridružených odkazov vyžaduje prax. Najprv odporúčame zaujať minimalistický prístup, až kým nebudete mať pod pásom nejaké skúsenosti.


Ak sa rozhodnete generovať príjem prostredníctvom svojho blogu, budete to chcieť urobiť čo najvernejšie. Ak nemáte skúsenosti s produktom, riskujete svoju autoritu obchodníka. Preto je také dôležité zvoliť si vhodných pridružených spoločností.

Máte nejaké otázky o tom, ako si vybrať perfektných partnerov pre svoj blog WordPress? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me