Ako spustiť blog WordPress s vlastným hosťovaním za menej ako 15 minút

Keď som prvýkrát nainštaloval blog WordPress, takmer som si vytiahol vlasy. Tento proces sa dal ľahko sledovať, ale zakaždým, keď som sa dostal na koniec, dostal som chybu a rovnako ako mnoho iných chýb nikdy nepovedal, čo je zle. Neskôr po tom, čo som sa skontroloval u svojho webového hostiteľa a urobil v tejto záležitosti veľa hluku, informovali ma, že nejaký túlavý pes zjedol môj súbor .htacess. Takže som premenovaný postihnutý súbor a whoa, nainštaloval som svoj prvý blog WordPress vôbec!


Nebolo to nič veľké. Heck, kto si robím srandu? Pocit úspechu, ktorý prišiel s touto prvou inštaláciou, bol ako žiadny iný. Najprv ma potešilo, že inštalácia bola konečne úspešná. Po druhé, bol som nadšený, že som robil veľký krok k svojmu snu o vlastníctve online obchodu. Od tej doby som nainštaloval nespočet inštancií WordPress na webových serveroch aj v počítačoch.

Ak viete, čo robíte, inštalácia alebo skôr spustenie blogu s vlastným hosťovaním by malo trvať menej ako pätnásť minút. Je to ľahká práca a každý to dokáže. Ak ste nadšení a pripravení spustiť svoj prvý blog, dajte na časovanie tikať a prekonať to. Užite si a nezabudnite sa podeliť o svoje myšlienky v komentároch, vždy sa tešíme na vaše pripomienky.

Čo potrebuješ

Najprv si najprv ukážme, čo budete potrebovať. Budete potrebovať webhostingový balík. Samostatne hosťovaný blog WordPress na rozdiel od bezplatného blogu (napr. Yourname.wordpress.com) vyžaduje webový server. Na tomto mieste nainštalujete platformu WordPress. Ďalej je názov vašej domény. Toto je identita vášho blogu. Je to virtuálna adresa vášho blogu na webe (adresa URL). Pre tieto dva náležitosti je potrebná určitá forma platby. Nezabúdajte, že sa jedná o opakujúce sa mesačné alebo ročné platby, preto nezabudnite podľa toho zabezpečiť rozpočet.

Nakoniec budete potrebovať asi pätnásť (15) minút času na inštaláciu skriptu WordPress a prispôsobenie blogu s novou témou a niekoľkými doplnkami. Nemôžeme sa dočkať, až začnem …

Výber perfektného hostenia WordPress

Najprv získajme svoj blog hostiteľa WordPress s príjemným útulným domom. Pokiaľ nevlastníte webové servery, znova si musíte prenajať priestor na serveri. Túto tému sme sa už v minulosti mnohokrát zaoberali tu, tu a tu, ale ak ste tieto príspevky nikdy nevideli, tu je stručné zhrnutie faktorov, ktoré musíte mať na pamäti pri výbere správneho webhostingu pre svoj blog WordPress. :

 • náklady: Nejde vždy o najlacnejšiu ponuku na trhu. Zároveň neplatíte za funkcie, ktoré nepotrebujete teraz ani v blízkej budúcnosti. Platba za to, čo potrebujete, znamená, že musíte vopred poznať požiadavky svojho blogu WordPress, ktorý hostíte. Weboví hostitelia ako WPEngine, Bluehost, GoDaddy a HostMonster majú niektoré skvelé ceny, dokonca aj za spravovaný hosting WordPress. Ak navyše niektorú z nich chytíte v dobrej nálade, môžete využiť štedré zľavy a kupóny, aby ste znížili svoje náklady na webový hosting (pozrite si našu stránku kupónov WordPress, kde nájdete niektoré z aktuálnych špeciálov hostiteľov). Začnite v malej miere alebo v závislosti od potrieb vašich webových stránok a podľa toho ich prispôsobte. Nehrajte lacno s online obchodom, ale nedovoľte, aby vás podnik obťažoval.
 • Vlastnosti & výkon: Chcete byť s webovým hostiteľom, ktorý „… zaručuje časy prevádzky, super rýchle servery, [neobmedzenú] šírku pásma a dostatok miesta na disku, aby vyhovoval vašim potrebám.“ Koľko je však dosť? Väčšina webových hostiteľov poskytuje okrem iných funkcií nemerané miesto na disku, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené subdomény. Ako základná hodnota by však pre väčšinu ľudí malo stačiť šírka pásma 5 GB za mesiac a 5 GB miesta na disku. Medzi ďalšie funkcie, ktoré treba mať na pamäti, patria okrem iného domény addon, služby zálohovania, e-mailová podpora a podpora skriptov. Jetpack prichádza s vynikajúcou funkciou, ktorá vám pošle e-mailové upozornenia zakaždým, keď dôjde k výpadku vašej stránky. Ak začnete dostávať veľa týchto upozornení, mali by ste zvážiť zmenu svojho hostiteľa alebo prechod na nadradený plán hostenia.
 • Kvalita podpory zákazníkov: Starostlivosť o zákazníka je na špičkovej úrovni. Ak máte radi svojich zákazníkov (a ktorí nie), vždy sa budete chcieť na ich tvári usmievať. Existujú samozrejme zákazníci, ktorých musíte čo najskôr kopnúť na obrubník, ale to nie je zmysel. Webový hostiteľ, ktorý si vyberiete pre svoj vlastný hostiteľský blog WordPress, by mal mať dobrú povesť pre zákaznícku podporu. Nechcete, aby vaši návštevníci videli chyby, pretože starostlivosť o zákazníka vášho hostiteľa nedokáže dostatočne rýchlo vyriešiť náhodný problém. Recenzie na internete vám rýchlo oznámia, či váš poskytovateľ hostingu WordPress vyberie hodnotu zákazníckej podpory.

Tu vo WPExplorer absolútne milujeme a vážime si všetkých našich čitateľov. Tiež milujeme a používame WPEngine – špičkového spravovaného hostiteľa WordPress – ale pre účely tohto tutoriálu som si vybral Bluehost, pretože je spoľahlivý, prichádza s množstvom úžasných funkcií a zákaznícka podpora je jednoducho úžasná..

Webhosting je však iba jednou časťou rovnice. Budete tiež potrebovať názov domény, aby si klienti, priatelia a rodina mohli nájsť blog WordPress na webe.

Výber perfektného názvu domény

Teraz, keď sme sa usadili na pohodlnom dome pre váš blog WordPress, potrebujeme iba adresu, takže nakoniec budete mať adresu URL pre svoje vizitky ľudia môžu nájsť vaše podnikanie. Vaše doménové meno môže byť čokoľvek, čo chcete. Môže to byť vaše meno, kombinácia vášho mena a vášho obľúbeného nápoja, názov vášho produktu s trochou zvratu – čokoľvek! Na webe som videl pár vtipných domén, ale príbeh je iný.

Mimochodom, doménové meno je niečo ako facebook.com alebo youtube.com v prípade, že máte hlavu v oblakoch. Zvyčajne stoja asi 10 dolárov ročne. Keď sa zaregistrujete v službe Bluehost, vždy môžete získať bezplatnú doménu. Mnoho ďalších webových hostiteľov ponúka bezplatnú doménu, takže sa v tomto ohľade necítite obmedzení.

Môžete sa rozhodnúť zaregistrovať svoje doménové meno u svojho hostiteľa webu alebo u partnera pre registráciu domén, ako je napríklad Namecheap (tu registrujem svoje domény) alebo GoDaddy. Či už zaregistrujete svoju doménu u registrátora alebo webového hostiteľa, nenechajte sa tým rozmýšľať, poviem vám presne, čo máte robiť, aby ste doménu nasmerovali na svoj blog WordPress za pár minút. Najprv si však vezmime a selfie vydýchnite a potom si vytvorte svoj webhostingový účet.

Vytvorenie účtu webhostingu

Na otvorenie účtu webhostingu budete potrebovať názov domény. Ak sa chcete zaregistrovať u registrátora domény, ako je ten váš, vydajte sa do Namecheap alebo kamkoľvek a jednoducho to urobte. Je to jednoduchý a priamy postup, ktorý neočakávam, že sa stretnete s akýmkoľvek problémom. Ak by ste chceli získať bezplatnú doménu (zadarmo najmenej jeden rok), prejdite na Bluehost a kliknite na zelené tlačidlo „Začíname hneď“ v strede domovskej stránky..

Bluehost

Tým by ste sa dostali na stránku registrácie, kde si môžete vybrať balík webhostingu. V čase písania správy sú k dispozícii tri balíčky: začiatočník za 3,95 dolárov mesačne, plus za 6,95 dolárov mesačne a obchodný profesionál za 14,95 dolárov mesačne:

select-your-plán

Majte na pamäti, že ide o propagačné ceny iba pre prvý termín (takto funguje takmer akákoľvek zľava pri hostovaní). Po prvom funkčnom období sa ceny obnovia v bežných cenách. Stále je to veľmi cenovo dostupný hosting a je ideálny pre každého, kto práve začína.

Ak zaregistrujete svoje domény u registrátora oproti svojmu webovému hostiteľovi, budete musieť upraviť informácie o svojom mennom serveri (DNS). Ak si zakúpite hostingový balík od spoločnosti Bluehost, budete ho musieť pridať ns1.bluehost.com ns2.bluehost.com do záznamov vášho menného servera. Nie je to príliš komplikované, ale ak potrebujete pomoc, neváhajte kontaktovať svojho registrátora domény alebo vyhľadať jeho časté otázky.

Po registrácii vašej domény môže trvať aj jej šírenie asi 24 hodín. V tomto tutoriále tento čas neberieme do úvahy. Ak ste si práve zakúpili svoju doménu, musíte si urobiť trochu prestávky na kávu ��

To z cesty, choďme na ďalší krok. Vyberte plán, ktorý zodpovedá vašim potrebám. To by vás malo viesť na stránku, na ktorú pridáte alebo vyberiete názov svojej domény:

prihlásiť sa teraz

Ak chcete bezplatnú doménu, použite pole vľavo. Ak už máte doménové meno, použite pole vpravo. Vyberte jedinečnú doménu, ale nezabudnite, že váš výber nemusí byť k dispozícii:

domény nedostupný

Ak nie je k dispozícii, stačí si vybrať inú doménu alebo zmeniť .com rozšírenie na niečo ako .org, .net alebo .us medzi ostatnými. Na konci dňa dostanete vždy doménu, ktorá vás poteší, takže sa jej nepotíte.

Kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a mali by ste prejsť na ďalšiu stránku, ktorá zhromažďuje vaše informácie, podrobnosti o balíku a fakturačné údaje. Vyberte, čo potrebujete, zadajte svoje informácie o fakturácii a kliknite na zelené tlačidlo Ďalej v dolnej časti. Bluehost vám umožňuje platiť kreditnou kartou alebo pomocou služby PayPal, takže ste tu dobre krytí. Pokračujte a dokončite platbu.

Teraz čo?

Prihláste sa do svojho e-mailového účtu a zobrazí sa vám e-mail „Vitajte v službe Bluehost“. Tento úvodný e-mail obsahuje všetky odkazy, ktoré potrebujete, aby ste mohli začať. Do svojho účtu sa môžete prihlásiť na adrese https://my.bluehost.com/cgi-bin/cplogin alebo kliknutím na niektorý z odkazov v uvítacom e-maile. Váš ovládací panel (tiež nazývaný c-panel) by mal vyzerať takto:

ovládacieho panela

Zábava, správne?

Inštalácia blogu WordPress s vlastným hosťom

V časti „Tvorcovia webových stránok“ kliknite na ikonu WordPress. Zábavná časť sa práve začína. Nová otvorená karta vedie k inštalácii Mojo Marketplace One Click. Stačí kliknúť na zelené tlačidlo „Inštalovať“ alebo zvoliť možnosť „Importovať“ existujúcu inštaláciu programu WordPress. V našom prípade je to „Install“.

Na nasledujúcej stránke vyberte doménu, do ktorej chcete nainštalovať svoj blog WordPress. Vaša doména by sa tu mala zobraziť tak dlho, ako bola zaregistrovaná. Kliknite na položku Skontrolovať doménu. Počkajte päť sekúnd. Začiarknite políčko „Zobraziť rozšírené možnosti“ a nastavte svoje používateľské meno a heslo správcu. Súhlaste s podmienkami a potom kliknite na „Inštalovať teraz“. Počkajte niekoľko sekúnd alebo si dajte kávu.

Vráťte sa späť a kliknite na čierne tlačidlo „Zobraziť poverenia“, ktoré sa zobrazuje na oranžovom pruhu v hornej časti stránky. Tým sa otvorí ďalšia stránka s adresou URL vášho blogu a prihlasovacími údajmi. Prihláste sa do svojho blogu WordPress cez http://www.yourdomain.com/wp-admin. Nahraďte youdomain.com skutočným názvom domény hneď, ako ho máte.

V predvolenom nastavení si nový blog WordPress s vlastným hosťovaním všimne najnovšiu verziu témy WordPress známej ako dvadsaťštrnásť. Je to základná téma a ak sa vám nepáči zeleno-čierna mash-up, jednoducho choďte na Vzhľad -> Témy v ponuke správcu WordPress. Odtiaľ kliknite na „Pridať nové“ a vyberte si z tisícov bezplatných tém dostupných na WordPress.org.

Naša bezplatná zbierka tém je plná úžasných tém, pomocou ktorých môžete vylepšiť vzhľad svojho blogu. Ak však hľadáte perfektnú tému WordPress navrhnutú na prispôsobenie vašim potrebám, odporúčam tému WordPress Total Drag & Drop..

V tomto okamihu sme si veľmi dobre nastavili váš blog WordPress a mali by ste mať s tým pokojné robiť všetko, čo chcete. Sa dostal do plugins aktivovať Akismet – smrteľného zabijáka spamu – a nainštalovať akýkoľvek typ doplnkov, ktoré sa vám páčia, zo sociálnych médií, členstva v eCommerce a správcovských doplnkov, aby som spomenul niekoľko.

Nemôžete sa dočkať, až zverejníte svoj vlastný obsah? Ísť do Príspevky -> Pridať nové vytvoriť svoj prvý blogový príspevok, Stránky -> Pridať nové vytvoriť novú stránku (napr. krátku stránku s informáciami o vašom poslaní) alebo Médiá -> Pridať nové  nahrať zvukové, obrazové alebo obrazové súbory. Môžete tiež nahrať súbory na stiahnutie, takže môžete voľne zdieľať svoju eKnihu PDF. Predvolená veľkosť nahraného súboru je obmedzená na 50 MB, ale môžete to ľahko zmeniť pridaním niekoľkých riadkov kódu do niektorého súboru PHP. V tejto chvíli sa však nemusíte obávať, dozviete sa o tom všetko včas.

Panel správcov WordPress je krásny a ľahko použiteľný. Aj keď ste začiatočník (greenhorn per se), mali by ste sa s programom WordPress skvele venovať. Nezabudnite sa kedykoľvek odhlásiť z webu. Nadovšetko sa bavte, ako sa len dá.

Viac zdrojov

Niektoré z nasledujúcich článkov ma inšpirovali, takže ak by ste si chceli prečítať viac o nastavení blogu WordPress s vlastným hosťovaním, nemôžem myslieť na lepšie zdroje:

Ak narazíte na zachytenie

Stáva sa to, všetci robíme chyby. Takže len v prípade, že narazíte na nejaké problémy, tu je niekoľko užitočných odkazov s vynikajúcimi tipmi pre nováčikov, váš blog a dokonca aj SEO. V našom blogu sú samozrejme aj ďalšie užitočné informácie (pomocou tohto šikovného vyhľadávacieho poľa v názve nájdete, čo potrebujete).

 • Ste novým používateľom WordPress? Vyvarujte sa týchto 10 chýb nováčikov
 • 15 bežných chýb WordPress s riešeniami
 • 15 chýb WordPress, ktorým sa treba za každú cenu vyhnúť
 • Post Series: Bežné chyby WordPress na mieste SEO
 • Post Series: Ako zbohatnúť svoj blog WordPress v 10 jednoduchých krokoch

záver

Čo som vynechal? Mmmh, v tejto chvíli neviem na nič. Je tu asi 16:00 a na pozadí sa hrá „Party The Pain Away“ od Tech N9ne. Došla mi káva, čo znamená, že musím ísť dolu. Až nabudúce sa porozprávame v sekcii komentárov nižšie. Adios a God Speed ​​amigos!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map