Ako urýchliť svoj blog WordPress

Ako zrýchliť vaše webové stránky

Keď hovoríme o rýchlosti webových stránok, veľa vydavateľov – používateľov WordPress alebo nie – bude tvrdiť, že je to skutočne dôležitý faktor, ktorý je potrebné dôsledne udržiavať z toho dôvodu, že môže priamo ovplyvniť dojem používateľov. Jeho účinok je taký obrovský, že v skutočnosti, 40% používateľov internetu uviedli, že opustia web, ktorý sa načíta trvať dlhšie ako 3 sekundy (preto je veľmi dôležité zrýchliť WordPress).


V dnešnom svete, v ktorom sa miera pozornosti ľudí skracuje, je nevyhnutné, aby všetci vlastníci webových stránok chápali hodnotu rýchlosti ako kľúčového faktora celkovej používateľskej skúsenosti, a preto je to dôležitý signál na to, aby sa dobre umiestnili na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov..

Skontrolujte nasledujúce položky, keď sme zhromaždili niektoré triky a metódy, ktoré potrebujete na urýchlenie WordPress a pomoc pri načítaní vášho webu rýchlosťou blesku..

1. Otestujte svoju aktuálnu rýchlosť webových stránok

Pingdom Tools

Než budete môcť optimalizovať rýchlosť svojich webových stránok, musíte poznať svoj východiskový bod. To znamená, že budete musieť zmerať počiatočnú rýchlosť svojich webových stránok. Tu je niekoľko najlepších bezplatných online nástrojov, ktoré vám pomôžu určiť, ktoré časti vášho webu môžu spôsobovať prekážky:

 • Štatistiky Google PageSpeed: Skopírujte a prilepte webovú adresu svojej webovej stránky a zistite, ktoré oblasti môžete naladiť, aby ste zvýšili rýchlosť svojej stránky na stolných a mobilných zariadeniach (napríklad optimalizácia obrázkov, oprava nefunkčných odkazov atď.).
 • Test rýchlosti stránok Pingdom: Vyhodnocuje všetky časti vašej webovej stránky a poskytuje prehľad výkonnosti doplnený o hodnotenie a odporúčania.
 • GTmetrix: Vyhodnotí vaše webové stránky tak, že vám dá skóre PageSpeed ​​a YSlow, informuje vás o dobe načítania stránky, veľkosti stránky a počte podaných žiadostí, ako aj o riešeniach na vylepšenie vášho webu..
 • Test rýchlosti cloudového webu: Tento nástroj ponúka analýzu obrazu rýchlosti testu webovej stránky. Prečo je to úžasné? Pomôže vám ukázať, ako môžete zvýšiť rýchlosť svojich stránok jednoduchou optimalizáciou obrázkov (nie sú potrebné žiadne zložité kódovania ani vylepšenia stránok)..
 • KeyCDN Speed ​​Test: KeyCDN ponúka skvelú službu CDN, ale poskytuje aj bezplatné nástroje na testovanie rýchlosti stránok a výkonu. Stačí zadať svoju adresu URL a zaznamenať svoje skóre pred a po vyladení, aby ste videli, koľko môžete urýchliť WordPress.

2. Vyberte si dobrého poskytovateľa hostingu, aby ste urýchlili WordPress

Hosting servera WP

Ak prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu alebo ak váš web používa veľa iného obsahu, napríklad videá alebo infografiky, prioritou je nájsť spoľahlivého poskytovateľa hostingu. Ak máte na svojom webe vážne problémy, pravdepodobne budete chcieť vykopať bezplatné alebo zdieľané hostingové služby a namiesto toho sa rozhodnúť pre kvalitne spravovaný hosting WordPress. Používame a milujeme WP Engine a nemôžeme ich dosť odporučiť. Ich plne spravované hostingové platformy znamenajú, že sa nemusíte starať o svoj server a viac o svoj obsah.

Ale ak je to viac, ako potrebujete, existuje veľa možností zdieľaného hostenia, z ktorých sú dostupné, a sú životaschopnejšie, ak práve začínate. Potom, keď to bude potrebné, môžete zväčšiť svoj plán pre väčšie pridelenie šírky pásma alebo iné hostiteľské výhody, ktoré prichádzajú s väčšími plánmi. Pre zdieľaný hosting sa nám páči Bluehost, pretože ponúka veľa skvelých výhod pre nových blogerov, ale tiež radi Cloudways, ak hľadáte ľahký cloud hosting.

Čo robí dobrého hostiteľa WordPress

Pri výbere poskytovateľa hostingu určite existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré by ste mali zvážiť. V závislosti od vašich individuálnych potrieb to môže zahŕňať:

 • Cena (často cena číslo 1 pre nových blogerov)
 • Zadarmo doménové meno
 • Podpora SSL alebo zadarmo Poďme šifrovať integráciu SSL
 • Bezplatná migrácia webových stránok (dôležité, ak nechcete sami migrovať svoje webové stránky WordPress)
 • Plne zvládnuté
 • Technické špecifikácie (PHP, Nginx atď.)
 • Denné zálohy webových stránok, aj keď stále odporúčame používať doplnky na zálohovanie WordPress sami
 • Chat, e-mail alebo telefonická podpora pre rýchlu technickú pomoc
 • FTP / SFTP prístup
 • Celkové hodnotenie / recenzie

3. Vyberte tému Awesome WordPress

V súčasnosti máte k dispozícii veľa vizuálne ohromujúcich tém. Vzhľad však nemusí nutne zodpovedať výkonu, najmä ak je téma zle kódovaná. Ak by vývojár nevedel, čo robia, váš web by mohol spomaliť aj jednoduchý motív blogov. Najlepším riešením je vybrať tému s veľkým skóre rýchlosti.

Total Drag & Drop WordPress Téma

Celkový motív WordPress

Odporúčame samozrejme našu tému Total WordPress. Ručne postavená priamo tu vo WPExplorer, je nielen plná skvelých funkcií, ale je tiež neuveriteľne rýchla. Stačí sa pozrieť na tohto sprievodcu Kinstou, ako na to optimalizujte tému Total WordPress pre rýchlosť!

Téma obsahuje množstvo vstavaných možností pre farby, písma, rozloženia, vlastné typy príspevkov, štýly hlavičiek a ďalšie. Nepoužívate vlastný typ príspevku (alebo inú funkciu) zamestnanca? Súčet zahŕňa nastavenia optimalizácie na zakázanie funkcií na urýchlenie WordPress na pozadí vašich webových stránok.

Súčasťou témy je aj WPBakery Page Builder, drag & drop vizuálny skladateľ stránok. To sa dá použiť na vytvorenie plne prispôsobiteľných návrhov webových stránok bez spomalenia vášho webu (dôverujte nám – stačí sa pozrieť na ukážky témy Total Theme a zistiť, ako rýchlo môže byť váš web).

Elegantná bezplatná téma WordPress

Elegantná bezplatná téma WordPress

Hľadáte jednoduchý, rýchly a bezplatný motív pre svoj blog, portfólio alebo obchodnú webovú stránku? Elegantná bezplatná téma je vynikajúcou možnosťou, ktorá obsahuje vstavané a ľahko použiteľné funkcie, ako napríklad šablónu domovskej stránky, typy príspevkov zamestnancov a porfólií a základný blog. Téma obsahuje niekoľko možností prispôsobenia farieb, loga, miniaplikácií päty a niekoľko ďalších nastavení. Ale to je to, čo udržuje elegantný ľahký! Ak chcete pridať ďalšie prispôsobenia, zvážte pridanie vlastného CSS alebo použitie dobre kódovaného vizuálneho editora, ako je napríklad žltá ceruzka.

Predvolená téma dvadsaťsedemnásť

Dvadsaťsedemnásť motív WordPress

A nakoniec, predvolená téma WordPress roka je zvyčajne dobrou voľbou pri zvažovaní rýchlosti stránok. Keď sa pozriete na Dvadsať sedemnásť (aj predchádzajúce roky) je téma dobre kódovaná a funkcie sú udržiavané na minime, čo je dobrým ukazovateľom, že ani po pridaní obsahu by téma nemala spomaľovať rýchlosť stránky (pri pridávaní doplnkov by ste mali brať ohľad na vedomie).

Ak však chcete vyskúšať inú tému (alebo dokonca vyskúšať celkom pre seba), na testovanie ukážok tém použite iba testy rýchlosti, s ktorými sme prepojení vyššie..

4. Vyvarujte sa rušeniu svojich stránok zbytočnými doplnkami

Doplnok na sledovanie dopytov WordPress zadarmo

Ak vás zaujíma, či príliš veľa doplnkov môže spomaliť výkonnosť vášho webu WordPress, odpoveď je možno. To naozaj, ak to bude záležať na veľkosti vašich doplnkov, či sú navzájom kompatibilné, či dôjde k prekrývaniu funkcií, a čo je najdôležitejšie, ak sa jedná o správne kódované doplnky (rovnako ako témy, aj keď inštalujete jednoduchý doplnok) pre sociálne odkazy môže zablokovať vaše stránky, ak je zle kódované).

Aj keď jedným z kľúčových diferenciálov, ktorý oddeľuje WordPress od iných platforiem, je jeho široká škála doplnkov, nemusí to nevyhnutne znamenať, že musíte nainštalovať všetky zobrazené doplnky. Pokúste sa iba Inštalácia doplnky, ktoré potrebujete vymazať doplnky, ktoré už nepoužívate (nemá zmysel byť správcom doplnkov) a nezabudnite aktualizovať vaše doplnky, aby ich udržali v špičkovej forme.

Pri výbere doplnkov nezabudnite zamerať skôr na kvalitu než na kvantitu. Tu je niekoľko tipov na správu doplnkov:

 • Pred inštaláciou nového doplnku a po ňom otestujte rýchlosť svojho webu (a zálohujte ho bezpečne)
 • Použite profiler výkonu doplnkov ako bezplatný Monitor dopytov
 • Rozhodnite sa pre doplnky s viacerými funkciami (napríklad Jetpack – doplnok typu všetko-v-jednom programu WordPress)

5. Povoľte medzipamäť WordPress

Super vyrovnávacia pamäť WP

Jedným z najistejších spôsobov, ako urýchliť WordPress, je nastavenie ukladania do vyrovnávacej pamäte (dokonca aj v WordPress to hovorí v kódex). Môže to výrazne zvýšiť rýchlosť načítania vášho webu, aj keď používate zdieľanú hostingovú službu. Funguje to tak, že namiesto spustenia PHP a vytvorenia databázových hovorov pri každej návšteve zobrazuje statickú kópiu vašej webovej stránky a tým šetrí tonu šírky pásma..

WordPress tento proces používa na viacerých miestach svojho vnútorného fungovania. Úroveň medzipamäte ďalších procesov WordPress (a nakoniec aj WordPress ako celok) však môžete zvýšiť nainštalovaním doplnkov pre vyrovnávaciu pamäť, ako je W3 Total Cache alebo WP Super Cache.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, prečo by ste ho mali používať a ako ho implementovať na svoje webové stránky? Vyskúšajte nášho úplného sprievodcu vyrovnávacou pamäťou WordPress.

6. Zrýchlite WordPress pomocou CDN

Výhody používania CDN pre vaše stránky WordPress

Sieť na doručovanie obsahu je priame rozšírenie servera vašich webových stránok na celom svete, ktoré ukladá do vyrovnávacej pamäte statický obsah vašich webových stránok. Statický obsah vašej stránky, ako sú obrázky, súbory CSS a súbory JavaScript, sa na týchto rôznych serveroch ukladajú ako kópie v pamäti. Keď návštevník klikne na váš web, server, ktorý je najbližšie k jeho umiestneniu, načíta váš obsah a následne ho doručí.

Okrem zrýchlenia doručovania obsahu vašim návštevníkom je ďalšou výhodou použitia CDN s WordPress to, že minimalizuje vašu latenciu, pretože znižuje vzdialenosť medzi serverom a koncovým strojom (v porovnaní so zdieľaným hostingom alebo riadenými hostingovými službami, ktoré využíva iba jeden server). Test latencie webových stránok vykonaný spoločnosťou KeyCDN ukázal, že webové stránky používajúce CDN môžu okamžite zaznamenať 73% zníženie latencie..

Pre užívateľov WordPress existuje veľa skvelých možností CDN. Medzi najlepších poskytovateľov CDN podľa nášho názoru patrí CloudFlare, jetpack je fotón a CDN77 (ktorý má 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu).

7. Aktualizujte svoju verziu PHP

PHP-FPM

Pre začiatočníkov je PHP skriptovací jazyk na vytváranie dynamických interaktívnych webových stránok, ako je WordPress. WordPress sa spolieha na PHP pri vykonávaní svojho kódu na generovanie webových stránok. Verzia PHP má obrovský vplyv na výkonnosť vašich webových stránok WordPress – takže ak môžete upgradovať na PHP 7, choďte na to, aby ste urýchlili inštalácie WordPress na váš server. V skutočnosti benchmark vykonávaný spoločnosťou Kinsta Managed Hosting ukázal, že PHP 7 je takmer dvakrát rýchlejší ako jeho predchádzajúca verzia.

Inovácia však môže alebo nemusí byť vašou voľbou. Informujte sa u svojho poskytovateľa hostingu, aby ste zistili, či váš server ešte nebol inovovaný, alebo či nájdete časovú os pre inováciu. Niektoré staré funkcie už nemusia byť podporované, preto sa uistite, že po inovácii dôkladne otestujete svoje webové stránky (vrátane témy a doplnkov).

8. Optimalizujte obrázky na zvýšenie rýchlosti stránok

WP Smush Image Optimizer

Optimalizáciou obrázkov môžete znížiť aj čas načítania svojich webových stránok. Pri nahrávaní obrázka na svoju webovú stránku WordPress si môžete zvoliť kompresiu alebo uloženie ako progresívneho JPG. Ďalšie spôsoby optimalizácie obrázkov na urýchlenie WordPress sú nasledujúce:

 • Pred nahrávaním pomocou základného softvéru na úpravu fotografií upravte veľkosť a orezajte obrázky
 • Pred odovzdaním pomocou aplikácie skomprimujte a optimalizujte obrázky Kraken.io (jednoduchý a bezplatný optimalizátor)
 • Nahraté obrázky zmenšite pomocou doplnkov na optimalizáciu obrázkov, ako sú napr WP Smush, WP Smush Pro (náš obľúbený) alebo Ewww Image Optimizer
 • Zakázať hotlinking obrázkov (alebo aspoň podniknúť kroky na zabránenie hotlinkingu)
 • Definujte veľkosti obrázkov v rámci témy WordPress
 • Odkladajte načítavanie obrázkov, kým to nie je potrebné, s lenivým načítaním doplnku WordPress

9. Vyčistite svoju databázu a limitujte následné revízie

Optimalizácia databázy

Po dlhom používaní webového servera WordPress bude databáza obsahovať nepoužité, osirelé a duplicitné údaje, ktoré nepotrebujete, takže optimalizácia databázy WordPress by mala trvať minútu. Odstránenie týchto údajov môže znížiť veľkosť databázy, čo výrazne urýchli proces zálohovania a čo je dôležitejšie, zlepší sa tým celkový výkon vášho webu..

Revízie tiež zaberajú miesto vo vašej databáze, preto je vhodné obmedziť počet uložených konceptov na minimálne 2 alebo 3, ktoré slúžia ako záložné kópie. Jednoducho pridajte tento riadok kódu do súboru wp-config.php:

define ('WP_POST_REVISIONS', 3);

Alebo, aby ste si uľahčili život, môžete použiť doplnok. Jednou z populárnych možností je WP Optimize, čo zahŕňa jednoduché možnosti vyčistenia vašich príspevkov, komentárov, spätných sledovaní, metadát a ďalších.

10. Vypnite Pingbacks a Trackbacks

Vonkajšie odkazy

WordPress štandardne odosiela a prijíma pingy a spätné odkazy z a na iné webové stránky. Stáva sa to, keď iné stránky spomenú váš web, ktorý vás zase upozorní a po schválení aktualizuje údaje vo vašom príspevku. To môže spôsobiť, že sa na vaše stránky pridajú irelevantné odkazy, čo môže spôsobiť zmätok vašich návštevníkov a tiež to ovplyvní výkonnosť vašich webových stránok..

Nastavenia diskusie WordPress

Ak chcete na svojom webe WordPress zakázať upozornenia na pingbacky a trackbacky, prihláste sa na informačný panel a potom choďte na Nastavenia> Diskusia a zrušte začiarknutie políčka „Povoliť upozornenia na odkazy z iných blogov (pingbacky a trackbacky)“ voľba.

Zabalenie

Ak budete mať silný vplyv na rýchlosť svojich webových stránok, výrazne sa zvýšia vaše stránky nielen vo vyhľadávacích nástrojoch, ale aj vo vzťahu k publiku a zákazníkom. Hoci web s optimalizáciou rýchlosti nie je všetko, môže vám veľa pomôcť pri zvyšovaní návštevnosti vašich webových stránok a môže zvýšiť počet spokojných používateľov, ktorí sa nakoniec môžu obrátiť na kvalitných potenciálnych zákazníkov a predaj..

Urýchlite WordPress infographic

Chcete si prečítať tipy na zrýchlenie vášho webu WordPress? Pokladňa to vizuálny sprievodca zrýchlením WordPress od WP Shrug o tom, ako zrýchliť vaše webové stránky WordPress, ktoré si môžete prezerať a sťahovať z ich blogu.

A ako vždy, neváhajte klásť akékoľvek otázky, ktoré by ste mohli mať, alebo pridať svoje vlastné tipy, ako zrýchliť WordPress v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map