Ako vyťažiť maximum z blogových príspevkov pre malé podniky

Ako vyťažiť maximum z blogových príspevkov pre malé podniky

Hovorí sa, že používatelia WordPressu každý mesiac zverejňujú okolo 70 miliónov blogových príspevkov. Znamená to, že by ste sa k nim mali pripojiť čo najskôr a začať sami blogovať?


Rozhodne. Vlastný blog môže v skutočnosti priniesť vášmu podnikaniu viac výhod. V podstate ide o lacnú alternatívu k prítomnosti na webe, ktorá vám poskytuje veľa príležitostí na zdieľanie vašich poznatkov, oslovenie cieľovej skupiny a konverziu návštevníkov webových stránok na zákazníkov. A najlepšie na tom je? Vďaka výkonným systémom na správu obsahu, ako je WordPress, je prevádzka vlastného blogu teraz jednoduchšia ako kedykoľvek predtým (v skutočnosti je to dôvod, prečo je WordPress ideálny pre každú malú firmu).

Zlou správou však je, že jednoduché založenie blogu nebude stačiť na čo najlepšie využitie jeho potenciálu. Našťastie máme niekoľko tipov, z ktorých sa môžete rýchlo stať úspešným blogerom. Poďme začať!

1. Prevod

Začať blogovanie

Spustenie blogu sa môže javiť ako celkom jednoduché rozhodnutie, najmä vzhľadom na výhody blogovania WordPress. Toto rozhodnutie však prichádza s niekoľkými ďalšími dôležitými rozhodnutiami – ako je výber správneho CMS a ďalšie nástroje alebo integrácie, ktoré vám môžu pomôcť čo najlepšie využiť vaše príspevky v blogu.

Ako môžete tento proces uľahčiť? Začnite s jednoduchým a obľúbeným redakčným systémom. Berúc do úvahy to 35,7% všetkých webových stránok na internete využíva technológiu WordPress. Je to určite jedno z najpopulárnejších (a najobľúbenejších) riešení. Navyše ju môžete ľahko spárovať s inými populárnymi doplnkami pre blogovanie – ako je Google Analytics, softvér na e-mailový marketing alebo nástroje SEO.

Zároveň by ste nemali zanedbávať vzhľad svojho blogu a kvalitu vizuálov, ktoré do svojich príspevkov zahrnete. Všetci by mali byť dostatočne lákaví, aby spríjemnili čítanie vášho blogu. Našťastie, keď si vyberiete WordPress, môžete pre svoj blog ľahko vybrať tú najlepšiu tému WordPress a urobiť niekoľko úprav, aby sa stal „lepším“. Keď hľadáte vhodné obrázky pre všetky svoje príspevky, potom sa fotografie a nástroje na návrh obrázkov online ozdravia.

2. Kontrola súťaže

ahrefs SEO Tools & Resources Premium Subscription

Ako už bolo spomenuté, existujú milióny blogov. V takom prípade nie je najľahšie získať váš blog a prilákať návštevníkov – najmä ak neviete, proti komu ste. Niečo, čo vám určite pomôže, je venovať si čas dôkladnému prieskumu vašich konkurentov. Mnohí z nich by mohli byť skúsenými blogermi, ale nemusí to nevyhnutne byť zlá vec. Mali by ste to považovať za príležitosť poučiť sa zo svojich chýb. Ako teraz môžete využiť túto príležitosť na maximum?

Najprv skúste identifikovať najvýkonnejšie blogy. Potom vyhľadajte vzory – ktoré blogové príspevky sa zdajú byť najúspešnejšie? Prečo? Je niečo, čo by ste mohli pridať k témam, ktoré priťahujú najviac čitateľov? Cieľom je nájsť si vlastný výklenok a špecifický uhol, ktorý môže odlíšiť váš blog od konkurencie.

Nerobte si starosti, ak zápasíte s analýzou konkurencie alebo ak vám zaberie príliš veľa času na to, aby ste si prezreli všetky blogy. Ak je to tak: jednoducho sa pokúste experimentovať s nástrojmi ako SEMrush alebo Ahrefs. Najmenej, čo pre vás môžu urobiť, je poskytnúť vám súbor relevantných kľúčových slov, ktoré zvyšujú návštevnosť vašich konkurentov, a konkrétne stránky, ktoré sú pre nich vysoko hodnotené..

3. Investujte čas do svojich vlastných blogových príspevkov

Najlepšie doplnky WordPress na vylepšenie vašich blogových stránok

Malo by to byť samozrejmé, ale určite nebudete mať maximum zo svojich blogových príspevkov, ak je ich kvalita na prvom mieste nízka. Pri blogovaní je potrebné sa postarať aspoň o niekoľko vecí – a sledovanie vašej konkurencie je len začiatok.

Po prvé: optimalizácia kľúčových slov. Našťastie vyššie uvedené nástroje vám tiež môžu pomôcť nájsť frázy, ktoré by mohli hľadať potenciálni zákazníci, a pre váš blog sú relatívne ľahko hodnotiteľné. Potom je čas napísať kúsok, ktorý budú potenciálni zákazníci ochotní prečítať a dúfajme, že sa o ne podelí.

Po druhé, pokiaľ ide o malé a stredné podniky, nikdy nie je na škodu získať informácie o sociálnych médiách, ako aj o priemyselných odvetviach a blogoch. Aby ste to dosiahli, musíte neustále publikovať premyslené a dôkladné zdroje a investovať do marketingu sociálnych médií. Je zaujímavé, že blogové príspevky sa omnoho pravdepodobnejšie zdieľajú na sociálnych sieťach predplatiteľmi e-mailu – preto nezabudnite zostaviť svoj e-mailový zoznam. Myslite na seba ako na odborníka v odbore, ktorý sa ešte len musí objaviť!

V skutočnosti je blogovanie skvelým spôsobom, ako zdieľať svoje vedomosti so zákazníkmi a uplatniť svoju autoritu ako lídra v tomto odvetví. Mnoho firiem sa snaží dosiahnuť presne to, ale nie všetky z nich venujú dostatočnú pozornosť svojim blogovým príspevkom, aby tak mohli urobiť. Uistite sa, že dávate všetky svoje kúsky nejakú myšlienku (a ak je to možné druhý názor) – v dlhodobom horizonte to skutočne pomôže odlíšiť sa od ostatných..

4. Buďte dôslední

Ako naplánovať hromadne príspevky v systéme WordPress

Žiadne obavy – dôslednosť sa netýka zverejňovania obsahu každý deň. Kvalita tu stále záleží na množstve, ale nemení to skutočnosť, že pravidelné uverejňovanie príspevkov je tiež dôležité. Nestačte „dať všetky svoje vajcia do jedného košíka“ tak, že do týždňa zverejníte niekoľko blogových príspevkov a potom mesiace zostanete úplne ticho..

V podstate platí, že čím viac publikujete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budete musieť osloviť cieľové publikum a čo najlepšie využiť svoj blog. Aj keď neexistuje jediný recept na úspech, pokiaľ ide o frekvenciu publikovania, naozaj stojí za to zostať konzistentný. v skutočnosti, 44% blogerov uprednostňujte uverejňovanie nových príspevkov „iba“ 3-6 krát mesačne, ale stále to robte pravidelne.

Zachovanie konzistentnosti sa vzťahuje aj na vaše úsilie o propagáciu obsahu. Najmä na začiatku môže byť naozaj ťažké prilákať všetkých čitateľov. Pokúste sa vyčleniť určitý rozpočet na propagáciu svojich blogových príspevkov. Ak sú skutočne kvalitné (ako sme už diskutovali), mali by začať čoskoro samy vytvárať nejaké organické zdieľania, hodnotenia „páči sa mi“ a e-maily..

Znova: nespočívajte len na vavrínoch. Neustále píšte, vylepšujte a propagujte svoj obsah pri každom blogovom príspevku. Ak potrebujete nejakú pomoc pri sledovaní, zvážte použitie editorského kalendára na plánovanie a organizovanie blogu.

5. Buďte na pozore spätných odkazov a príspevkov hostí

Publikovanie príspevku WordPress

Propagácia obsahu sa netýka iba reklám na sociálnych médiách a e-mailového marketingu – pomocou príslušných spätných odkazov a príspevkov pre hostí môžete ľahko vybudovať autoritu a zvýšiť návštevnosť svojho blogu. A v mnohých prípadoch naň nemusíte utrácať žiadne peniaze. Čo sa na tom nepáči?

Je dôležité vyberať si prepojovacie stránky a text ukotvenia, ako aj príležitosti na uverejnenie príspevku hosťa. Ak váš obsah skutočne prispieva k rešpektovanému zdroju, môže vám ľahko poslať určitú návštevnosť (a potenciálnych zákazníkov). Naopak, keď prispievate k pochybným stránkam, pravdepodobne nebudete budovať dôveru medzi cieľovým publikom. Ešte raz: nezabudnite, že pokiaľ ide o blogovanie, je to všetko okolo kvalita.

6. Zapojte sa s vašimi návštevníkmi blogu

Vylepšite zapojenie a zabráňte stratám potenciálnych zákazníkov pomocou doplnkov pre vyskakovacie okná WordPress

Dúfajme, že už ste vytvorili vysoko kvalitné, možno dokonca provokujúce blogové príspevky súvisiace s vašou firmou, a okrem toho prilákali značný počet návštevníkov. Čo keby však chceli položiť otázku týkajúcu sa vášho obsahu?

Áno, máte pravdu – dôkladné blogové príspevky sú úplne schopné vyvolať konverzáciu s vašimi potenciálnymi zákazníkmi. Aby sa tak stalo, uistite sa, že máte vo svojom blogu dobre zobrazenú sekciu kontaktov (jeden z týchto doplnkov kontaktných formulárov) a ponechajte priestor pre pripomienky.

Ešte lepšie je, že by ste mohli implementovať aj doplnky na podporu zapojenia. Pridaním predplatného komentára (napr Prihlásiť sa k odberu obnovených komentárov), automaticky otváraných okien alebo dokonca doplnok pre live chat (napríklad LiveAgent) na svojom blogu môžete viesť skutočnú konverzáciu so svojimi čitateľmi.

Začnite čo najlepšie využívať svoje príspevky v blogu

Stále si nie ste istí, či vaša SMB potrebuje blog? Položte si týchto pár otázok:

 • Mám dostatok času na dôsledné vytváranie hĺbkového obsahu?
 • Môžem osloviť svojich zákazníkov týmto spôsobom?
 • Môžem vyťažiť maximum zo svojich blogových príspevkov?

Ak je odpoveďou na všetky vyššie uvedené otázky „Áno, samozrejme!“, Je pravdepodobné, že uspejete a zo svojho blogu získate maximum. Akonáhle ste na to, majte na pamäti všetky naše tipy a nebojte sa experimentovať s rôznymi nástrojmi a taktikou. Kľúčom je zistiť, čo najlepšie funguje pre vaše podnikanie, a pokračovať v tom. Môže to byť najskôr pokus a omyl, ale výsledky vás môžu z dlhodobého hľadiska skutočne prekvapiť.

Pamätajte: súťaž nikdy nespí! Vzhľadom na počet blogových príspevkov, ktoré pravidelne uverejňujú iba používatelia WordPressu, niekto už možno bojuje za vašich zákazníkov. Nedovoľte im vyhrať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map