Ako vytvárať a zdieľať obsah na vašom webe WordPress

TIPY Ako zdroj a zdieľať obsah na vašom webe WordPress

Ak uvažujete o pridaní nového obsahu na svoj web alebo blog, pravdepodobne premýšľate o vytvorení článkov s dlhým tvarom alebo originálnych príspevkov. Je to iba prirodzené a väčšina stránok bude chcieť uprednostniť jedinečný obsah. Môže to však byť aj šikovný krok na zdroj a zdieľanie relevantného obsahu tretích strán so svojimi čitateľmi, kedykoľvek budete mať príležitosť.


Jednou z najlepších vecí na internete je to, koľko informácií poskytuje prístup – je tu článok alebo web o takmer všetkom. Prepojenie na tento obsah alebo kurátorstvo na užitočné zdroje predstavuje službu pre vašich čitateľov a je vynikajúcim spôsobom, ako zbaviť seba samého tlaku..

V tomto článku budeme hovoriť o tom, prečo by ste mohli chcieť zdieľať obsah tretích strán, a diskutovať o najbežnejších spôsoboch, ako to dosiahnuť. Potom predstavíme niekoľko užitočných doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu dokončiť prácu. Začnime!

Ak uvažujete o zdieľaní obsahu tretích strán?

Agregátor RSS pre WP: WPNewsDesk

Skvelý príklad je WP News Desk (používa technológiu RSS Aggregator Pro), ktorá zdieľa správy z renomovaných zdrojov WordPress na webe.

Je dôležité mať na svojom webe dostatok kvalitného a originálneho obsahu. Zdieľaním vlastných jedinečných nápadov sa stanete odborníkom a príliš veľa duplicitný obsah na vašich stránkach môže byť pre optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja problematické. Je však tiež veľmi užitočné referencovať a zdieľať externý obsah spolu s vlastnou prácou.

Získavanie a zdieľanie relevantného obsahu tretích strán je šikovný nápad z týchto dôvodov (a viac):

 • Zmierňuje vaše pracovné zaťaženie – na svoj web môžete zahrnúť užitočnejší obsah bez toho, aby ste museli robiť všetko sami.
 • Ponuka externých zdrojov a citácií zvyšuje dôveryhodnosť vášho vlastného obsahu.
 • Môžete sa umiestniť ako informovaný orgán tým, že čitateľom nasmerujete na najlepšie miesta, kde nájdete informácie.
 • Zdieľanie obsahu druhých je vynikajúci spôsob, ako posilniť vzťahy a vzťahy.

Ak nikdy neuvádzate odkazy na externé zdroje ani ich nezdieľate, chýba vám príležitosť stať sa súčasťou väčšej konverzácie, ktorá už existuje online. Pokúste sa nájsť rovnováhu medzi pôvodným a zdieľaným obsahom, ktorý vám vyhovuje.

Ako zdieľať obsah s WordPress

Teraz diskutujme o tom, ako skutočne začať zdieľať obsah tretích strán. Existuje veľa možností a najlepší prístup vy bude závisieť od vášho webu, poľa a publika. S najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť použiť kombináciu stratégií.

Tu je niekoľko najúčinnejších prístupov:

 • Jednoduché prepojenie. Vytváranie externých odkazov v rámci vášho obsahu je jednoduché a umožňuje vám poskytovať citácie a ďalšie informácie, na ktoré nemáte čas (alebo priestor) na pokrytie seba. Je to základná stratégia, z ktorej môže ťažiť každý.
 • Agregácia obsahu. Tento prístup využíva kanály RSS na automatizáciu procesu zdieľania obsahu. Vďaka tomu je to rýchla a ľahká voľba. Na svoj web môžete vložiť informačné kanály, pomocou ktorých môžete natiahnuť a zobraziť relevantný obsah z celého webu. Takto získate svojim čitateľom aktuálne informácie o dôležitých informáciách v reálnom čase a ušetrí vám to veľa času. ]
 • Kurátor obsahu. Kurátor je proces zisťovania vonkajších zdrojov a ich prezentácie čitateľom prostredníctvom príspevku na blogu, bulletinu, sociálnej siete alebo nejakej inej metódy. Začnete s obsahom tretích strán, ale pridajte svoj vlastný vkus alebo názory. Je to pravdepodobne časovo najnáročnejšia z týchto možností, ale môže poskytnúť najväčšiu možnú kontrolu a potenciálnu hodnotu.

Všetky tieto prístupy vyžadujú trochu počiatočnej práce. Našťastie, WordPress ponúka množstvo nástrojov, ktoré vám pomôžu implementovať stratégie zdieľania obsahu.

Je pravda, že jednou z najlepších vecí v programe WordPress je, že existuje doplnok pre takmer všetko, čo by ste mohli chcieť urobiť. Nájdenie dokonalého doplnku však môže byť ťažké, takže nižšie sme zhromaždili niekoľko najlepších možností spravovania obsahu a agregácie na zdieľanie obsahu tretích strán..

1. WP RSS Agregátor

Doplnok agregátora RSS spoločnosti WP

Ak vás myšlienka agregácie obsahu zaujme, je to doplnok, ktorý môžete vyskúšať. WP RSS Aggregator vám umožňuje kombinovať niekoľko informačných kanálov RSS a zobraziť ich spoločne na vašom webe. Môžete si vybrať zdroje, o ktorých si myslíte, že budú najcennejšie, integrovať ich do jedného užitočného zoznamu a nechať doplnok nechať zvyšok. WP RSS Aggregator je solídna možnosť, ak chcete zdieľať užitočný obsah tretích strán bez toho, aby ste si zašpinili ruky tým, že budete robiť „manuálnu“ prácu..

Kľúčové vlastnosti

 • Importujte a kombinujte toľko informačných kanálov RSS, koľko potrebujete
 • Použite skratku na jednoduché zobrazenie obsahu informačného kanála na vašom webe
 • Stanovte rôzne limity obsahu, ktorý sa importuje, zobrazuje a ukladá

Základná verzia nástroja WP RSS Aggregator je bezplatná, ale ak chcete veľa jeho užitočnejších funkcií (napríklad import obsahu RSS ako príspevok a zobrazenie výpisov a obrázkov z položiek informačných kanálov), musíte si kúpiť jednu alebo viac z jeho prémiové doplnky.

2. Echo RSS

Echo RSS Importer / Generator

Ďalšou možnosťou je, aby sme doplnok Echo vytvárali príspevky z informačných kanálov RSS, ako aj vytvárali svoje vlastné neobmedzené množstvo vlastných informačných kanálov RSS pre svojich čitateľov. Tento doplnok ponúka jednoduchý spôsob, ako spravovať obsah zameraný na vaše publikum. Doplnok sa pripojí k verejným kanálom RSS a generuje príspevky na vašom vlastnom blogu, ktoré potom môžete následne použiť na vytvorenie vlastného RSS..

Kľúčové vlastnosti

 • Využíva rozhranie SimplePie API
 • Automatické generovanie príspevkov
 • Vytvorte neobmedzené informačné kanály RSS

Veľkým problémom je, že obsah nie je skutočne jedinečný. Aj keď ponúka jednoduchý spôsob, ako ponúknuť svojim čitateľom špecializovaný obsah (napríklad by ste mohli zdieľať a odkazovať na najnovšie krypto-tipy z rôznych blogov na svojej vlastnej výmennej stránke), nedoporučoval by som sa naň spoliehať na celý váš obsah. potreby tvorby.

3. MyCurator

Doplnok MyCurator

Doplnok MyCurator je trochu jedinečný. Namiesto poskytnutia zdrojov vám doplnok prichádza s článkami, ktoré považuje za relevantné. Ako? Po vytvorení témy, ktorá vás zaujíma, hľadajte zdroje, jednoducho výsledky hlasovania nahor a nadol, ktoré poskytuje doplnok. Cieľom MyCurator je na základe vašich hlasov poskytnúť cielený obsah pre potreby vytvárania vašich článkov.

Kľúčové vlastnosti

 • Inteligentné kurovanie obsahu pomocou hlasov nahor / nadol
 • Nastavenie upozornení RSS a zdrojov
 • Zadajte svoj jazyk

Službu MyCurator môžete používať zdarma pre jednu tému, musíte sa však zaregistrovať do prémiového plánu na viac ako to. Pro plány sú ceny až 15 dolárov / mesiac pre až 6 tém a obchodné plány za 30 dolárov / mesiac pre neobmedzené témy.

4. Stlačte dopredu

PressForward Plugin

PressForward je bezplatný doplnok, ktorý môžete použiť na navrhnutie vlastnej sady zdrojov na agregáciu obsahu. Doplnok funguje s informačnými kanálmi RSS, rovnako ako mnoho ďalších možností v našom zozname, ako aj so záložkou pre konkrétne zdrojové stránky. Jedinečné je však to, že existujú zabudované možnosti priradenia, automatické presmerovanie na pôvodný zdroj a podpora tímov (napr. Prispievateľov, redaktorov alebo iných užívateľských rolí)..

Kľúčové vlastnosti

 • RSS, Atom feed a bookmarklet sourcing
 • Integrujte štandardizovaný obsah
 • Uložte spravovaný obsah ako koncepty
 • Pridajte zdroj obsahu alebo presmerujte na zdroj

Zábavný fakt o tomto 100% bezplatnom (bez výpredajových) doplnkov je, že ho spravuje Univerzita Georgea Masona. Bola vytvorená ako súčasť ich podobne pomenovaného projektu PressForward, ktorého cieľom je centralizácia digitálnych médií a vytváranie centier obsahu..

5. Kurátorský balík

Obrázok doplnku Curation Suite.

Ak je kurátor obsahu viac štýlom, pozrite sa na program Curation Suite. Toto komplexné riešenie pridáva do editora príspevkov bočný panel, ktorý vám umožní hľadať externý obsah bez toho, aby ste šli kamkoľvek. Priťahuje obsah z rôznych zdrojov, ktoré sa zameriavajú na správy, sociálne médiá, obrázky a videá. Kurátorský balík je ideálnym nástrojom na rýchle vyhľadávanie a organizovanie zdrojov na vytváranie užitočných kurátorských stránok alebo príspevkov.

Kľúčové vlastnosti

 • Obmedzte vyhľadávanie na určité spoľahlivé zdroje
 • Pomocou vizuálneho editora môžete rýchlo pridať obsah do svojho príspevku
 • Využite skratky, ktoré vám umožňujú pridať akýkoľvek obsah na vaše stránky, a to aj vtedy, keď sa nenachádzate na hlavnom paneli

Suite Curation nie je lacný – bude vás stáť 197 dolárov ročne na ročné členstvo (alebo 24 dolárov mesačne, ak uprednostňujete túto trasu). Je to však ideálna voľba pre tých, ktorí sa chcú zaoberať správaním obsahu, a z dlhodobého hľadiska vám ušetrí veľa času a energie..

6. Prietok

Doplnok WordPress pre sociálny prúd

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Doplnky uvedené vyššie vynikajú agregáciou obsahu z informačných kanálov RSS alebo správou tradičného obsahu. Ale čo sociálne médiá? To je miesto, kde Flow Flow svieti. Pomocou Flow Flow sa môžete sťahovať zo sociálnych prúdov a vytvárať responzívnu mriežku obsahu relevantnú pre vašich čitateľov.

Kľúčové vlastnosti

 • Citlivé rozloženie s načítaním AJAX
 • Tlačidlá a počítadlá sociálnych médií
 • Možnosti zoradenia a vyhľadávania sietí
 • Kompatibilné s viacerými miestami

To znamená, že bezplatná verzia Flow Flow podporuje iba Facebook, Twitter, Instagram a Pinterest. Ak chcete používať informačný kanál RSS, blogové príspevky alebo iné siete (Youtube, Soundcloud, Tumblr, atď.), Budete musieť upgradovať na Flow Flow Pro. Ale vzhľadom na to, že je to cena za rozumných 35 dolárov, povedal by som, že to stojí za investíciu.


Získavanie obsahu z celého webu je perfektný spôsob, ako sa stať súčasťou širšej komunity. Svoju dôveryhodnosť posilníte zdieľaním užitočných zdrojov a vyzvete ostatných, aby zdieľali svoj vlastný obsah na oplátku. Okrem toho budete môcť rýchlejšie rozvíjať svoje webové stránky alebo blog pridaním materiálu rýchlejšie.

Máte nejaké tipy, ako nájsť úžasný obsah, ktorý môžete zdieľať so svojimi čitateľmi? Povedzte nám o nich v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map