Ako vytvoriť obrázky zdieľateľného obsahu pre sociálne médiá

Ako vytvoriť obrázky zdieľateľného obsahu pre sociálne médiá

Cesta k dokonalému článku je dlhá. Vyberte tému, ktorá zaujme vaše publikum. Nájdite výrazný názov. Koncept obsahu. Čítajte, opakujte čítanie a znova čítajte, kým nebudete pripravení.


Napriek tomu je tu ešte jedna míľa, aby sa práca dokončila. Jeden z mnohých ľudí to nestará. Uistite sa, že príspevok je zdieľateľný na sociálnych sieťach.

„Toto je automatické!“ dalo by sa povedať. Iste, každá slušná inštancia programu WordPress je dodávaná s doplnkom, ktorý za vás spraví drzú šikovnosť. Nemusíte ani vedieť o Facebooku Open Graph alebo Twitter kartách.

Ale toto je iba polovica príbehu. Nechať váš článok meta znova použiť tak, ako je na sociálnych sieťach, môže byť v poriadku. Ale to rozhodne nie je skvelé.

Váš obsah na vašom webe v porovnaní so sociálnymi sieťami

Skôr ako vám ukážeme, ako pripraviť váš obsah na zdieľanie, pozrime sa, ako vyzerajú vaše médiá na vašom webe a sociálnych sieťach. Pretože sú často veľmi odlišné.

Povedomie o značke

Značkové záležitosti. Silná značka vám pomôže zlepšiť lojalitu zákazníkov, podporiť ústne, získať nových zákazníkov … Budovanie značky môže byť v skutočnosti hlavným účelom blogu, pre ktorý píšete, pretože to je často prípad firemných blogov..

Povedomie o značke

Ak je článok uverejnený na webovej stránke, branding spracuje samotná webová stránka:

 • Názov domény sa zobrazí v paneli s adresou prehliadača.
 • Webová stránka má často navigačný panel najvyššej úrovne, ktorý obsahuje logo a ako farbu pozadia používa hlavnú farbu loga.
 • Vďaka jedinečným funkciám (písmo, rozloženie atď.) Je web ľahko rozpoznateľný návratom návštevníkov.
 • Favicon na karte.

Čo sa stane so značkou, keď je článok zdieľaný na sociálnej sieti? Je (takmer) preč.

Pozrime sa, ako vyzerá zdieľaný článok na Facebooku:

Zdieľať na Facebooku

Hlavné komponenty:

 • Obrázok. Normálne sa jedná o veľký obrázok, prvý prvok, ktorý si vaši priatelia na Facebooku všimnú.
 • Názov. Tučným písmom sa zobrazuje prvý text, ktorý sa prečíta.
 • Opis.
 • Pôvodný názov domény. Tento prvok, zobrazený veľkými písmenami a svetlo šedý, sa ľahko prehliada.

Tieto prvky sú vo všeobecnosti orámované ďalšími informáciami. Hore, profilový obrázok a meno osoby, ktorá článok zdieľala, spolu s jeho komentárom. Nižšie sa mi páči hodnotenie a hodnotenie.

Značka, ktorá na webe bola všadeprítomná, je teraz takmer neviditeľná. Najhorší prípad: názov domény sa mierne líši od názvu značky (napr. „The New York Times“ sa stáva „nytimes.com“).

Odporúčaný obrázok

Bežný príspevok v službe WordPress prichádza s odporúčaným obrázkom. Tento univerzálny obrázok slúži na rôzne účely. Prvým z nich je často ísť s názvom v zoznamoch článkov, napríklad na hlavnej stránke blogu. Vytvára ľahko prehľadný dizajn záznamu, kde si návštevník môže ľahko všimnúť, čo ho zaujíma alebo čo už preskúmal..

Vybraný obrázok sa tiež pravidelne zobrazuje v hornej časti samotnej stránky článku. Vytvára priateľské pozvanie na čítanie obsahu a zabraňuje odmietnutiu drvivého textového bloku.

Tento obrázok môže spĺňať akékoľvek interné požiadavky. Široký obraz, povedzme 16: 9? Samozrejme! Štvorcový obrázok? Prečo nie! Vysoký obrázok? To by vytvorilo originálny dizajn!

Vybraný obrázok sa zvyčajne opakovane používa ako v prípade zdieľaní na sociálnych sieťach. Problém je, že pravidlá sú teraz stanovené na sociálnych sieťach. S twist: sociálne siete takmer nikdy nesťažujú, tiše orezať predstavovaný obraz, aby vyhovoval ich vlastným požiadavkám.

Väčšinou je to v poriadku. Ľavý / pravý alebo horný / dolný obrázok je mierne orezaný a výsledok je rovnako dobrý, ako keby to urobil človek..

Ale niekedy nie je automatické orezanie v poriadku. Napríklad v jeho rozhovor Tim Ferris, Andrew Weil vyzerá dobre:

Automatické zaostrovanie: blogový príspevok

Po zdieľaní na Facebooku stráca časť hlavy:

Automatické orezávanie: Na Facebooku

Hlavným problémom nie je samotný výsledok. Dalo by sa argumentovať, že výsledok je slušný. Skutočným problémom je nekontrolovaný autopilot: úloha bola ponechaná na Facebooku. Čo je nešťastné, keď sa tento článok zdieľal viac ako 1 000-krát.

Názov a popis

Textové metaúdaje sú ďalším zdrojom nezrovnalostí medzi webovou stránkou a sociálnymi sieťami.

Na webových stránkach je priestor pridelený názvu zvyčajne neobmedzený. Ak máte tendenciu byť podrobní, web bude rád vyhovieť.

Názov a popis

Sociálne siete sú ďalším príbehom. Facebook obmedzuje názov na dva riadky, skrátenie a pripojenie elipsy na príliš dlhé tituly. Musí to byť kombinované s platformami: stolné prehľadávače ťažia z väčších obrazoviek ako natívne aplikácie smartfónov.

Desktopová anotácia na Facebooku

Facebook Mobile Annotation

Je to kritický problém? Pravdepodobne nie. Ale to, čo nie je normálne, je skrátenie titulu bez toho, aby ste o tom vedeli.

Opis je ďalšou textovou informáciou, ktorú je možné použiť na prenášanie ďalších informácií. Facebook to ukazuje:

Článok Facebook Zdieľať

Ale LinkedIn nie je:

Článok LinkedIn Zdieľať

Preto by blog B2B, ktorý sa pravdepodobne bude zdieľať na LinkedIn, mal lepšie využívať dlhé tituly na využitie dostupného priestoru a mal by vynaložiť malé úsilie na popis, ktorý sa zriedka uvidí..

Zviditeľnite svoju značku, keď návštevníci zdieľajú váš obsah

To bolo kvôli problémom. Čas na riešenie! Po zdieľaní obsahu na sociálnych sieťach sa vaša značka iba vyplaví. Existuje však priestor na slobodu prejavu, ktorý sa dá využiť: obraz.

Priznajme si to. Odporúčané obrázky sú často neobsadené. Nie je to zlé, určite nie. Chýbajú im však originality, vďaka čomu sú nezaznamenateľné v oceáne podobných obrazov.

Sociálne podiely bez brandingu

Ak nedôjde k revolúcii v umení fotografie, môže taký obraz priniesť aspoň vašu značku:

Sociálne akcie so značkou

Aj keď to obrázok ešte viac nezaujme, logo WPExplorer je teraz viditeľné. Príležitostní používatelia sociálnych sietí si to môžu všimnúť, uvedomiť si, že toto logo videli skôr, alebo mu tento článok venovali pár sekúnd alebo pozornosť, pretože sa predtým zaoberali programom WPExplorer..

Príbeh sa nemusí zastaviť. Aj keď stále používate bežné obrázky fotografií, môžete svojim obľúbeným obrázkom dať identitu. Keď sa zobrazujú na sociálnych sieťach, články WPExplorer sa zrazu stanú týmito tmavomodrými obrázkami s bielym logom v ľavom dolnom rohu. Ľudia, ktorí sú niekoľkokrát vystavení tomuto dizajnu, si to môžu dobre všimnúť, aj keď sa rýchlo posunú preč.

Ako vytvoriť zdieľateľné obrázky pre vaše príspevky

Podobne ako väčšina vecí, existuje ťažký spôsob a jednoduchý spôsob, ako pridať svoju identitu značky pri uverejňovaní obrázkov.

Ručne (tvrdá cesta)

Realizácia týchto praktík nie je raketová veda. Obrázky môžu byť upravené buď dodávateľom, alebo sami. Články je možné zdieľať pred oficiálnym uverejnením a skontrolovať pomocou iPhone.

Ste pripravení na reláciu úprav obrázkov? Vezmite si svoj obľúbený obrázok, spustite preferovaný softvér alebo službu a vytvorte určené veľkosti:

 • Facebook a LinkedIn očakávajú obrázok v rozlíšení 1 200 × 630. Menší obrázok môže mať na obrazovkách s vysokým rozlíšením nižšiu kvalitu. Väčší obrázok nemusí byť spracovaný vôbec. Obrázok, ktorý nemá očakávaný pomer 19,1: 10, sa po zdieľaní môže orezať alebo vygenerovať úplne iné rozloženie. Nezabúdajte, že Facebook sa spolieha na Open Graph, ktorý je nožom sociálnych metadát Švajčiarskej armády. Väčšina služieb ich hľadá a uplatňuje svoje vlastné obmedzenia. Je dôležité držať sa očakávaní Facebooku, ktoré sú de facto štandardom.
 • Twitter nevynucuje prísne rozlíšenie, ale pomer 2: 1 s minimálnymi a maximálnymi veľkosťami. 1 500 × 750 je skvelé, ale možno budete chcieť zmenšiť obrázok.
 • Pinterest je zložitejšia. Potrebuje 600 × 600 štvorcových obrázkov. Alebo vysoký, 600 × 900 obrázkov. V skutočnosti je všetko, čo spadá medzi 1: 1 a 2: 3, v poriadku. Podporované sú aj veľmi vysoké obrázky s rozmermi 600 × 1260. Tieto formáty boli aktualizované v roku 2018, takže predchádzajúce predpoklady môžu byť teraz neaktuálne.

Teraz, keď máte svoje obrázky, je čas ich upraviť a pridať svoju značku. Jeden po druhom. Malo by to byť ľahké a zároveň nudné. Najmä ak sa domnievate, že táto operácia musí byť vykonaná najmenej dvakrát, pretože Facebook a Twitter vyžadujú obrázky rôzneho pomeru.

Hlavným problémom tohto prístupu je čas. Písanie článku je už zdĺhavý, časovo a energeticky náročný proces. Určite nechceme pridať ďalší krok navyše.

Automaticky (ľahká cesta)

Ako efektívne vytvárať značkové obrázky? Aj keď existuje veľa skvelých doplnkov WordPress pre sociálne médiá, jednoducho na vaše stránky pridajú tlačidlo „zdieľať“. V skutočnosti vám nepomáhajú formátovať a optimalizovať vaše poštové médiá na zdieľanie.

Tu je užitočný doplnok WordPress. Konkrétne Resoc Social Editor pre WordPress ktorý automatizuje väčšinu procesu a umožní vám zvládnuť manuálnu časť za pár sekúnd.

Resoc Social Editor je panel možností, ktorý je umiestnený pod vaším bežným editorom príspevkov. Môžete to považovať za editora WYSIWYG („Čo vidíte, je to, čo získate“) pre sociálne siete.

Resoc Social Editor pre WordPress

Navrhnite prekrývajúci obrázok raz pre všetkých a použite ho na vybraný obrázok dvoma kliknutiami. Alebo ho nastavte ako predvolené, aby sa vaše sociálne obrázky automaticky označovali značkou.

Prekrytie editora Resoc Social

Facebook autocropping nie je tak dobrý s aktuálnym obrázkom? Jednoducho pretiahnite obrázok alebo ho priblížte alebo oddialte pomocou myši. Nie je potrebný externý nástroj.

Resoc Social Editor Autocropping

Vydanie názvu a popisu už nie je hádanie. Počas písania si môžete pozrieť, ako bude váš článok vyzerať na hlavných platformách.

Názov a popis Resoc Social Editor

záver

Pri vytváraní zdieľateľného obsahu pre sociálne médiá je „dosť dobrý“ de facto štandard kvality. To nie je prekvapujúce, keď dosiahnutie „vynikajúceho“ vyžaduje podstatne viac času a úsilia.

Resoc Social Editor pre WordPress mení obchod. Keď sú tieto úlohy poloautomatizované alebo plne automatizované, stáva sa ľahkým, aby boli vaše články vynikajúce, keď sa zdieľajú na sociálnych sieťach.

V súčasnosti sa to môže ľahko stať diferenciátorom. S toľkými svetskými sériovými fotografiami, ktoré sa používajú ako odporúčané obrázky, stačí jednoduchá zmena pridania loga, ktorá vzbudí pozornosť alebo dokonca povedomie o značke opakovanou expozíciou.

Aby bol prvý krok ešte ľahší, tím Resoc navrhne prekrývanie identity vašej značky zadarmo. Po nainštalovaní doplnku upravte príspevok, kliknite na položku „Vytvoriť nové prekrytie“, potom na „Vyžiadajte si prekrytie identity svojej značky ZADARMO“ a pod.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me