Ako vytvoriť odkazy na blogu WordPress pre zvýšenú angažovanosť

vytvárať odkazy na zapojenie

Keď ľudia narazia na váš blog, spravidla vykonajú jednu z dvoch akcií:


 1. Odrazte rovno
 2. Začať čítať

Dnes sa chcem zamerať na túto druhú akciu, pretože niekto, kto začína Čítanie je na začiatku cesty, ktorú by ste mali prevziať pod kontrolou. Návštevník, ktorý číta nejaký text na vašom webe, sám o sebe nenabízí nič hodnotné – kľúčom je zarábať na tomto počiatočnom zapojení a nakoniec prinútiť návštevníka, aby vykonal akúkoľvek primárnu požadovanú akciu, ktorú si želáte..

Pri určovaní miery angažovanosti vašich návštevníkov a pravdepodobnosti ich konverzie prichádza do úvahy veľa faktorov (napríklad dizajn a kópia). Jedným z veľmi vplyvných, ale zriedka diskutovaných faktorov je jednoduchý hypertextový odkaz. Realita je taká, že odkazy sú mimoriadne výkonné nástroje a ignorovanie osvedčených postupov týkajúcich sa ich vytvorenia môže mať za následok fungovanie vášho blogu ako sita, pričom každá jamka predstavuje odkaz..

V tomto príspevku vám chcem pomôcť spropagovať veľa z týchto dier. Ak budete postupovať a implementovať rady uvedené nižšie, pravdepodobne sa vám v priebehu času zlepší miera interakcií a konverzií az menej hmatateľného hľadiska tiež výrazne zlepšíte dojem návštevníkov..

Ako formátovať svoje odkazy

Začnime absolútnymi základmi. Každý odkaz na vašom webe by mal byť jasne znázornený ako odkaz – t. j. malo by sa jasne odlíšiť od iného textu na stránke a malo by byť zrejmé, že ide o odkaz.

V deväťdesiatych rokoch bolo spojenie typicky modré a podčiarknuté takto. Ľudia si zvykli na odkaz vyzerajúci určitým spôsobom, a tak by sa zmätili, keby boli konfrontovaní podčiarknutý text rovnakej farby ako text tela alebo text, ktorý mal inú farbu, ale nebol podčiarknutá.

Podčiarknutý modrý text je v našich mysliach stále všadeprítomný ako odkaz, dnes však hyperlinky, ktoré nie sú podčiarknuté, sú bežné a úplne prijateľné. Mali by ste však zabezpečiť, aby vaše odkazy boli zreteľne vynikajúce. Nenechajte používateľa zmätený, pokiaľ ide o to, čo je alebo nie je odkazom v žiadnom momente na vašom webe. A hoci podčiarknuté odkazy v týchto dňoch nie sú takmer také rozšírené, je rozumné nepodceňovať na vašich stránkach spravidla žiadny text, pokiaľ nejde o odkaz. Väčšina ľudí stále spája podčiarknutý text na webe s hypertextovými odkazmi, a preto by mal byť vyhradený iba pre hypertextové odkazy. Ak chcete zdôrazniť text, tučným písmom zvýraznite kľúčové frázy (napr. Je to naozaj dôležité) a kurzívou navrhnite skloňovanie vo vokalizácii slova (napr. I naozaj chcem aby si si to prečítal).

Ukotviť text

Pre tých z vás, ktorí nepoznajú, je text ukotvenia jednoducho slová použité v odkaze, z ktorých najbežnejším je kliknutie tu. Kotviaci text je nesmierne dôležitý z niekoľkých dôvodov (optimalizácia vyhľadávacieho nástroja WordPress je zrejmým príkladom), ale v tomto príspevku sa chcem zamerať na použiteľnosť, čím v podstate myslím ľahkosť, s akou niekto môže pochopiť, čo odkaz vedie k pred kliknú na to.

Používatelia internetu sú v súčasnosti v dnešnej dobe dosť dôvtipní, a preto nepotrebujú držať ruky rovnakým spôsobom ako pred 10-15 rokmi. Každý odkaz už nie je potrebné uvádzať pomocou kotviaceho textu „kliknite sem“ – namiesto toho je pre návštevníka omnoho užitočnejšie popisovať a oveľa lepšie pre „tok“ textu intuitívne zahrnúť odkazy. Zoberme si napríklad tieto dva texty kotvy:

 1. Ak sa chcete dozvedieť viac o našich produktoch, kliknite sem.
 2. Zistite viac o našich produktoch.

Text druhého ukotvenia vyniká viac, je ľahšie pochopiteľný a ľahšie naň klikne. Stručne povedané, je oveľa lepšia ako alternatíva „kliknite sem“. Vždy by ste sa mali snažiť do svojho blogu zahrnúť kontextovo relevantný text ukotvenia.

Pokiaľ ide o prezentáciu, vyzerá elegantnejšie vylúčiť interpunkčné znamienka z textu kotvy. Ďalej je dôležité, aby ste zostali dôslední v tom, ako vylúčite interpunkčné znamienka z textu ukotvenia, pretože tým sa používateľská skúsenosť stane predvídateľnejšou a príjemnejšou.

Názov textu

V zásade existujú dva prvky, ktoré opisujú odkaz a pomáhajú používateľom rozhodnúť sa, či naň majú kliknúť alebo nie. Prvý (a najdôležitejší) je text ukotvenia, ale jeden by nemal ignorovať hodnotu textu nadpisu.

Vo väčšine prehliadačov stolných počítačov je text nadpisu odkazu malý kontextový text, ktorý sa objaví, keď prejdete kurzorom na odkaz (pre ktorý bol definovaný text nadpisu):

Text odkazu názvu odkazu

Ak text ukotvenia poskytuje kontext, text nadpisu poskytuje vysvetlenie. Vyššie uvedený príklad je dokonalý – text ukotvenia a okolitého tela nás vedie k presvedčeniu, že tento odkaz vedie k niečom, čo sa týka (a) Jakoba Nielsena a (b) jeho reputácie „kráľa použiteľnosti“ a textu názvu. objasňuje, že odkaz vedie k biografii hostenej na konkrétnej webovej stránke. Nebolo by praktické zaradiť nadpisový text ako kotviaci text, ale slúži ako užitočné doplňujúce informácie.

Preto vždy, keď je to vhodné, použite nadpis. Nemusíte vždy používať nadpisový text – napríklad v situácii, keď je úplne zrejmé z textu ukotvenia, kam bude odkaz smerovať. Tu sú dva bežné príklady:

V mojom nedávnom príspevku na tému WPExplorer „Periodická tabuľka doplnkov WordPress (a mojich najlepších 5)“ som uviedol zoznam mojich najlepších 5 doplnkov z 108 najsťahovanejších na WordPress.org.

Text ukotvenia prvého odkazu obsahuje nadpis príspevku, s ktorým je spojený. Text ukotvenia druhého odkazu poskytuje názov webovej stránky, na ktorú odkazuje. V obidvoch prípadoch nie je reálne zvýhodnenie opakovania kotviaceho textu ako nadpisového textu alebo zahrnutia toho, čo by pravdepodobne bolo nadbytočné informácie ako nadpisového textu..

Ak chcete ďalšie príklady efektívneho použitia nadpisového textu, umiestnite kurzor myši nad všetky odkazy v tomto príspevku. Niektorí nemajú text názvu (a malo by byť zrejmé, prečo), zatiaľ čo iní áno.

Otváranie systému Windows na nových kartách (alebo nie)

Pokiaľ ide o použiteľnosť na webe, zistil som, že otázka, či otvoriť odkazy na nových záložkách, je často sporným bodom. Po zvážení problému vo veľkej miere je môj názor nasledujúci: či by ste mali otvoriť odkazy na novej karte, úplne závisí od prepojenia..

Dovoľte mi vysvetliť svoje stanovisko požiadaním, aby ste zvážili, akú hodnotu má otvorenie odkazu na novej karte. Ak sa na novej karte otvorí odkaz, zostane webová stránka, na ktorej bol používateľ pôvodne, otvorená a obrazovka zostane na svojej poslednej pozícii na stránke. Preto, ak máte dôvod domnievať sa, že niekto by mohol chcieť preskúmať odkaz na vašom blogu, ale vrátiť sa po dokončení jeho presmerovania, mali by ste ho otvoriť na novej karte..

Na druhej strane, ak máte dôvod sa domnievať, že konkrétny odkaz predstavuje jasnú trasu od existujúcej stránky, má zmysel, aby sa tento odkaz otvoril na tej istej karte..

Na ilustráciu príkladov toho, ktoré odkazy by sa mali otvoriť na existujúcich alebo nových kartách, sa pozrieme ďalej na príklad textu nadpisu, ktorý som použil vyššie:

V mojom nedávnom príspevku na tému WPExplorer „Periodická tabuľka doplnkov WordPress (a mojich najlepších 5)“ som uviedol zoznam mojich najlepších 5 doplnkov z 108 najsťahovanejších na WordPress.org.

Oba tieto odkazy sa otvárajú na nových kartách. Prečo? Pretože oba predstavujú dočasný odklon od tohto príspevku – odkazy, ktoré by ste sa mali rozhodnúť preskúmať pred návratom, aby ste si prečítali zvyšok tohto príspevku. Podobne by ste sa ich mali vôbec vôbec neskúmať. V oboch prípadoch sa otvárajú na nových kartách, aby ste sa na tento príspevok mohli ľahko vrátiť, keď budete pripravení.

Teraz sa pozrite na nasledujúci obrázok:

Screenshot predchádzajúceho príspevku

Toto je snímka obrazovky z dolnej časti nedávneho príspevku WPExplorer, na konci časti s komentármi. Odkaz v pravej dolnej časti stránky by sa mal otvoriť na existujúcej karte. Prečo? Pretože používateľ dosiahol koniec stránky a ako taký pravdepodobne strávil obsah existujúceho príspevku a je pripravený ísť ďalej. Toto je iba jeden príklad – odkazy, ktoré by sa mali otvoriť na existujúcej karte, sa v skutočnosti môžu nachádzať na ľubovoľnej pozícii na webe. Medzi ďalšie odkazy, ktoré by sa mali otvoriť na existujúcich kartách, patria navigačné prvky (horný navigačný panel alebo zoznam kategórií atď.) A výzvy na akciu (ako napríklad pole na odber bulletinu).

Jedným z populárnych argumentov proti tomuto prístupu je, že výber, či sa má otvoriť na novej karte, by mal byť ponechaný na užívateľovi. V ideálnom svete by to tak bolo, ale existujú dva dôvody, prečo tomu tak nie je:

 1. Nie všetci používatelia sú dostatočne dôvtipní na to, aby otvárali odkazy na nových kartách, keď je to pre nich vhodné.
 2. Dokonca aj najchudobnejší používateľ môže omylom otvoriť odkaz na existujúcej karte, keď by bolo pre nich lepšie otvoriť ho na novej karte.

To je takmer všetko, čo musím povedať o téme odkazov – ak na svojom blogu implementujete vyššie uvedené pokyny, som presvedčený, že uvidíte skok v populárnych metrikách interakcie, ako sú čas na webe, miera odchodov a priemerné akcie na návštevníka. Nielen to, ale návštevníci vašej stránky budú mať omnoho intuitívnejšie používateľské rozhranie vo forme jasne označených a popísaných odkazov, ktoré ich správne nasmerujú..

Kľúčom je vždy pamätať na návštevníka – aby zážitok z prehliadania vašich stránok radosťou mal byť vždy najvyššou prioritou. Nepoužívajte skratky, ako je slepé otváranie všetkých odkazov na nových kartách alebo ponáhľanie sa spôsobom, akým formátujete odkazy – pracujte na tom, aby ste používateľovi pomohli (a nie aby ste ich frustrovali) a vyťažíte všetky výhody.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map