Ako vytvoriť propagačnú elektronickú knihu pre váš web WordPress (v 4 krokoch)

Ako vytvoriť propagačnú elektronickú knihu pre váš web WordPress (v 4 krokoch)

Možno ste sa pohrávali s myšlienkou napísať e-knihu na chvíľu, ale ešte ste sa k nej nepriblížili. Koniec koncov, vytvorenie elektronickej knihy je príliš ťažké a časovo náročné, správne?


Keď zostavujete propagačnú elektronickú knihu, v parku nie je žiadna prechádzka, môžete to urobiť, ak na ňu dáte myseľ. Vydávanie elektronickej knihy má okrem toho mnoho výhod, napríklad vám umožňuje propagovať vaše webové stránky a etablovať sa ako autorita vo svojom odbore..

V tomto článku sme pripravili štvorstupňový proces, ktorý vám pomôže vytvoriť prvú propagačnú elektronickú knihu, ktorá pokrýva všetko od plánovania až po publikovanie. Poďme sa ponoriť!

Krok č. 1: Vyberte správne nástroje

Prvým krokom v procese písania e-kníh je nájdenie vhodných nástrojov. Písanie elektronickej knihy je z hľadiska formátovania oveľa iné ako bežný blogový príspevok, takže budete musieť nájsť nástroje, ktoré vám pomôžu tento aspekt vyriešiť, ako aj niektoré ďalšie. Z tohto dôvodu sme zostavili stručný zoznam našich obľúbených písacích nástrojov, ktoré sú pre váš prospech rozdelené do štyroch kategórií.

1. Písanie a úpravy

 • Microsoft Word. Pravdepodobne ste s týmto už oboznámení. Je to jeden z najlepších nástrojov na brainstorming a písanie akéhokoľvek typu obsahu. Ďalej vám to umožňuje nastaviť zložité makrá zvládať opakujúce sa úlohy, ktoré môžu byť dôležitým časom.
 • Google Dokumenty. Na papieri, Dokumenty Google sú veľmi podobné programu Microsoft Word, s výnimkou vynikajúcich funkcií spolupráce. Ak pracujete s editorom a potrebujete zostať na vrchole zmien a revízií, tento nástroj by mal byť priamo v uličke..

2. Formátovanie a prevod

 • PublishXpress. PublishXpress ponúka plynulé konverzie na internet .epub a .mobi formátov. Všetko, čo musíte urobiť, je nahrať zdrojový súbor, vybrať obal a kliknúť na ikonu previesť gombík.
 • Anthologize. Anthologize je doplnok WordPress, ktorý prevádza príspevky WordPress do PDF pomocou niekoľkých kliknutí.

3. Nástroje typu všetko v jednom

 • Pressbooks. Tento výkonný doplnok WordPress vám to umožní plánovať, písať, upravovať, formátovať a publikovať elektronické knihy priamo z hlavného panela.
 • kaliber. Táto aplikácia pre stolné počítače ponúka celú škálu funkcií na písanie, formátovanie, publikovanie a dokonca konverziu elektronických kníh medzi viacerými typmi súborov.

4. Nástroje WordPress

 • PDF a tlač od spoločnosti BestWebSoft. Čo ponúkať na svojich webových stránkach prémiový alebo bezplatný obsah vo formáte pdf? Tento bezplatný doplnok pridáva do vašich príspevkov tlačidlá PDF a Print, aby čitatelia mohli svoj obsah ľahko stiahnuť alebo vytlačiť na neskoršie čítanie.
 • Jednoduchý exportér PDF. Potrebujete exportovať všetky alebo svoje príspevky alebo všetky vlastné typy príspevkov? Tento bezplatný doplnok hromadne exportuje vaše príspevky do jedného súboru PDF, čím je proces rýchly a ľahký.

Krok č. 2: Začnite písať propagačnú elektronickú knihu

Keď nájdete tie správne nástroje, je čas zvinúť rukávy a začať písať. Táto fáza môže byť zdĺhavá a môže byť frustrujúca, preto je dôležité, aby ste sa držali procesu, ktorý vám vyhovuje. S ohľadom na to tu je návod my zvládnuť dlhé úlohy písania:

 1. Vyberte tému. Je to osobné rozhodnutie, ale pre dosiahnutie najlepších výsledkov by ste si mali zvoliť predmet, o ktorom ste vášnivý a informovaný.
 2. výskum. Preskúmajte svoju tému a začnite premýšľať o tom, aké informácie sa stanú súčasťou vašej e-knihy.
 3. Dajte dohromady obrys. Keď dôkladne preskúmate svoje nápady, vytvorte prehľad pre svoj projekt. Na tento účel neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá, vždy však môžete vyhľadať šablónu, ktorá vám pomôže začať.
 4. Napíšte svoj prvý koncept. Posaďte sa a začnite písať – v závislosti od vášho osobného vkusu môže tento krok zahŕňať veľké množstvo kávy. Možno budete chcieť vyhnúť úpravám v tejto fáze, pretože vás to môže spomaliť.
 5. Upravte a vyleštite svoj koncept. V ideálnom prípade by ste si mali urobiť malú prestávku medzi dokončením prvého konceptu a jeho úpravou. Skontrolujte, či neobsahujú nápady, ktoré by ste mohli vynechať, opakovanie slov, problémy s prúdením a samozrejme gramatické chyby a preklepy..
 6. korektúry. Tento krok najlepšie zvládne čerstvé oko, takže by ste mali premýšľať o outsourcingu editora. Dobrý editor by mal zachytiť všetko, čo ste vynechali počas predchádzajúceho kroku.
 7. Zverejnite svoju elektronickú knihu. Budeme hovoriť viac o tom, ako publikovať svoju elektronickú knihu ďalej, takže čítajte ďalej!

Pokiaľ ide o písanie obsahu v dlhom formáte, ako je napríklad elektronická kniha, vyplatí sa čo najviac štruktúrovaná a rozdelenie procesu na niekoľko krokov spôsobí, že úsilie bude oveľa menej stresujúce ako jeho riešenie bez plánu..

Krok č. 3: Naformátujte svoju elektronickú knihu

Snímka obrazovky obalu elektronickej knihy.

Príklad atraktívneho obalu elektronickej knihy.

Po dokončení písania elektronickej knihy je čas pracovať na jej rozložení a formátovaní a potom previesť dokument na požadovaný typ súboru. Správne formátovanie vašej elektronickej knihy je dôležité, aby sa správne zobrazovala na všetkých druhoch displejov, najmä na obrazovkách s malými rozmermi..

Ak ste spokojní s rozložením a formátom elektronickej knihy, musíme ju previesť na vhodný typ súboru, aby sa minimalizovali chyby kompatibility. Toto sú v súčasnosti najpopulárnejšie formáty súborov elektronických kníh:

 • PDF: Tento typ súboru je mimoriadne rozšírený vďaka svojej širokej škále kompatibility.
 • mobi: Mobipocket (alebo mobi) Je ideálny, ak potrebujete vykresliť komplexný obsah s ľahkosťou a flexibilitou.
 • ePub: Tento populárny formát elektronickej knihy ponúka solídny zážitok a je podporovaný väčšinou čítacieho softvéru.

Z týchto troch je PDF vďaka svojej bežnej podpore zďaleka najpopulárnejším formátom. V súčasnosti však bude mať väčšina ľudí pravdepodobne prístup k softvéru na čítanie, ktorý podporuje širokú škálu typov súborov, takže v prípade, že je hlavným problémom kompatibility, nemusíte si predvolene zvoliť PDF.

Krok č. 4: Odovzdajte a zverejnite svoju elektronickú knihu

Po všetkej usilovnej práci zostáva už len zverejniť vašu elektronickú knihu a počkať, kým sa začnú liať žiariace recenzie. Pokiaľ ide o publikovanie, existujú dve hlavné možnosti. Pozrime sa teda na výhody každej z nich, aby sme vám pomohli rozhodnutie.

Vlastné publikovanie knihy

Prvou možnosťou je publikovať knihu sami. To znamená, že nebudete musieť prechádzať distribučným agentom. Je to také jednoduché, ako nahrať elektronickú knihu na svoj web WordPress a zasiahnuť publikovať Tlačidlo. Vlastné publikovanie môže byť najlepšou cestou, ak pracujete s obmedzeným rozpočtom alebo nechcete zdieľať svoje zisky s online distribútorom. Okrem toho vám umožňuje udržať kontrolu nad celým procesom, čo vám môže ušetriť veľa bolesti hlavy.

Pomocou Jednoduché digitálne sťahovanie (EDD) plugin, môžete celý proces spracovať priamo z informačného panela WordPress. V skutočnosti. máme dokonca aj celého sprievodcu Easy Digital Downloads, ktorý vás prevedie procesom nastavenia vášho internetového obchodu prvýkrát.

Doplnok Easy Digital Downloads.

Ak chcete bezplatne ponúkať svoju elektronickú knihu, Stiahnutie zadarmo add-on for EDD vám to umožňuje bez toho, aby boli kupujúci nútení prejsť pravidelným procesom platby. Namiesto toho všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť ich e-mail výmenou za vašu elektronickú knihu.

Kontaktujte distribútora

Druhou možnosťou, pokiaľ ide o publikovanie, je použitie distribútora elektronických kníh. S distribútorom jednoducho nahráte svoju elektronickú knihu, nastavíte cenu a sadnete si, zatiaľ čo pre vás robia všetku ťažkú ​​prácu (samozrejme za poplatok). Niektoré z našich obľúbených distribučných služieb zahŕňajú SmashwordsDraft2Digital, a Priame publikovanie Amazon Kindle.

Ak nemáte dostatok času na to, aby ste zverejnili svoju elektronickú knihu, správna distribučná služba vám môže zaťažiť vaše plecia. Nezabúdajte však, že väčšina služieb prichádza s vlastnými pokynmi a budete ich musieť riešiť, aby ste aktualizovali svoju elektronickú knihu a prijímali platby. Ak vám tieto malé nevýhody nevadia, zvážte všetky možnosti.


Publikovanie elektronickej knihy môže byť frustrujúce, ak neviete, kde začať. Riešenie problému s pevným plánom by vám však malo pomôcť dokončiť rýchlejšie a ušetriť veľa bolesti hlavy.

Tu sú štyri hlavné kroky, ako napísať a zverejniť svoju prvú propagačnú elektronickú knihu:

 1. Nájdite správne nástroje pre danú prácu.
 2. Sadnite si a napíšte.
 3. Naformátujte svoju e-knihu.
 4. Zverejnite svoju elektronickú knihu na svojich webových stránkach alebo pomocou distribučnej služby.

Ako riešite zložité projekty písania, ako sú propagačné elektronické knihy? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map