Ako vytvoriť vlastné typy príspevkov WordPress

Ako vytvoriť vlastné typy príspevkov WordPress

Program WordPress dokáže zobraziť množstvo rôznych typov obsahu, ale jeho usporiadanie môže byť náročné. Predvolené možnosti sú dosť obmedzené a ich prispôsobenie môže byť mätúce. Preto som sa rozhodol zostaviť tohto stručného sprievodcu.


Použitím vlastných typov príspevkov môžete vytvoriť nový typ položky, napríklad príspevky a stránky, ktorý bude obsahovať inú množinu údajov. Bude mať vlastnú ponuku správcu, vlastné stránky úprav, vlastné vlastné taxonómie a veľa ďalších nástrojov..

Ak vás zaujíma, prečo ich vôbec potrebujete, sú najlepšie pre webové stránky s obsahom, ktorý je usporiadaný podľa nezvyčajnej štruktúry. Ak teda máte nejaký obsah, ktorý je potrebné zobraziť inak ako na bežných príspevkoch a stránkach, môže byť to, čo potrebujete, vlastný typ príspevku. Sú tiež skvelé pre SEO vďaka zabudovaným permalinkom.

Čo je typ vlastného príspevku?

Typ príspevku, napriek špecificky znejúcemu názvu, sa dá použiť pre akýkoľvek druh obsahu. Pravdepodobne ste ich už predtým videli, pretože vývojári používajú vlastné typy príspevkov na pridávanie portfólií, zamestnancov, posudkov a ďalších tém k témam WordPress. Vlastný typ príspevku je teda obyčajný príspevok s inou hodnotou post_type v databáze. Existuje päť predvolených typov príspevkov: príspevok, stránka, príloha, revízia a navigačná ponuka. WordPress 3.0+ vám však umožňuje pridávať vlastné.

Typy a taxonómie príspevkov WordPress

Pojem taxonómia sa často vyskytuje v súvislosti s vlastnými typmi príspevkov a pre niektorých môže byť trochu mätúci. Pre tých nových v programe WordPress sú taxonómie spôsob, ako zoskupiť príspevky a vlastné typy príspevkov. WordPress prichádza so štyrmi vstavanými: kategória, značka, kategória odkazu a formáty príspevkov. Viac sa o nich môžete dozvedieť na stránke WordPress Codex. Môžete si však tiež vytvoriť vlastné vlastné taxonómie a použiť ich vo svojich typoch príspevkov na zoskupovanie a triedenie obsahu.

Ako vytvoriť vlastný typ príspevku?

Pridávanie vlastných typov príspevkov do programu WordPress je veľmi jednoduché, pretože program WordPress obsahuje základnú funkciu register_post_type, ktorú je možné použiť na ich vytvorenie. To znamená, že ak ste vývojárom doplnkov, do témy, ktorú vytvárate, môžete ľahko zahrnúť vlastné typy príspevkov. Alebo ich môžete pridať prostredníctvom podradeného motívu alebo pomocou vlastného doplnku.

Manuálne vytvorenie vlastného typu príspevku (pomocou kódu)

Najprv treba najskôr uviesť, kde by ste mali pridať svoj kód? Najlepšie miesto na registráciu a pridanie vlastných typov príspevkov závisí od vášho projektu. Ak pracujete na klientskej stránke, ktorá už má aktívnu tému, budete chcieť vytvoriť podradenú tému a odtiaľ zaregistrovať svoje typy príspevkov. Ak vytvárate svoju vlastnú tému, môžete kód umiestniť do súboru function.php alebo do ľubovoľného iného súboru volaného zo súboru features.php. A ak vyvíjate doplnok, nezáleží na tom, kam pridáte kód, pokiaľ sa kód spustí pred háčikom akcie „init“, aby ste sa uistili, že je k dispozícii.

Na účely testovania, functions.php súbor bude v poriadku. Doplnok však zabezpečí, že svoje stránky nezrušíte pri zmene alebo inovácii témy.

Ak je typ vlastného príspevku skutočne dôležitý, zvážte vytvorenie doplnku na použitie. V prípade nezasvätených doplnkov sa nevyhnutné doplnky inštalujú do špeciálneho adresára v priečinku s obsahom a automaticky sa povolia na všetkých stránkach. Doplnky pre použitie musia byť zobrazené v predvolenom zozname doplnkov na stránke s doplnkami v službe wp-admin.

Vlastný typ príspevku však môžete k WordPressu pridať cez register_post_type () Funkcie. To vám umožní definovať nový pomocou niekoľkých štítkov. Po vytvorení hlavičky môžete túto funkciu použiť pred ADMIN_MENU, ale po after_setup_theme akčné háčiky. Ak je vytvorený správne, môžete ho vytiahnuť pomocou niekoľkých riadkov kódu. Z WordPress Codex, Tu je jednoduchý príklad nového vlastného typu príspevku:

function create_post_type () {
register_post_type ('acme_product'),
pole (
'labels' => array (
'name' => __ ('Products'),
'singular_name' => __ ('Product')
),
'public' => true,
'has_archive' => true,
)
);
}
add_action ('init', 'create_post_type');

Takto by sa vytvoril typ príspevku s názvom „produkt“, ktorý je označený ako „acme_product“. register_post_type funkcia získa dve hodnoty. Prvým z nich sú „menovky“ názvu. Druhý je „verejný“, aby sa zobrazil na obrazovke správcu a na vašom webe. A nakoniec „has_archive“ na povolenie archívu nového typu príspevku.

Po nastavení by ste mali vidieť položku ponuky pre vlastný typ príspevku, mali by ste byť schopní pridávať príspevky, zobraziť zoznam príspevkov v správcovi a navštíviť ich na svojom webe. Existuje veľa ďalších hodnôt alebo argumentov, ktoré môžete pridať na vlastnú stránku. Úplný zoznam z nich je uvedený na internete zaregistrovať stránku typu príspevku v Codexe.

Potom vytvorte obrázok ikony 16 × 16 pixelov a uložte ho do svojej aktuálnej zložky doplnku. Vyžaduje sa to pre ikonu vlastného typu príspevku na informačnom paneli. Ďalšou možnosťou je použitie ikony písma. Ak by ste mali záujem prichádzať na túto trasu, máme rýchly sprievodca, ako používať Dashicons pre vaše vlastné typy príspevkov, ktoré by ste si mali prečítať. Potom môžete pokračovať a aktivovať doplnok.

Poznámka k pomenovaniu: hoci je lákavé a pohodlné používať jednoduchý identifikátor typu vlastného príspevku, je lepšie predponu uviesť. Použite krátky menný priestor, ktorý identifikuje doplnok, motív alebo webovú stránku, ktorá používa vlastný typ. Ak chcete získať podrobnejšiu príručku, prečítajte si Tuts + sprievodca na vlastné typy príspevkov WordPress. Vykopávajú do viacerých možností kódu a vlastného typu príspevku, ak chcete svoje typy príspevkov sami kódovať. Ak však chcete rýchlejšiu a ľahšiu možnosť, čítajte ďalej!

Vytvorenie vlastného typu príspevku pomocou doplnku

Typy príspevkov Neobmedzený doplnok

Najjednoduchší spôsob, ako pridať nové vlastné typy príspevkov, je pomocou doplnku. Zadarmo Typy príspevkov Neobmedzený doplnok stáva sa vytváranie a správa vlastných typov príspevkov hračkou. Môžete si dokonca vytvoriť vlastné taxonómie.

Musíte len nainštalovať doplnok. Môžete ho chytiť priamo z adresára WordPress (pozri odkazy vyššie). Alebo ho nainštalujte z hlavného panela WordPress pod Doplnky> Pridať nové a vyhľadajte „neobmedzené typy príspevkov“ – mal by to byť prvý výsledok. Stačí nainštalovať a aktivovať.

Typy príspevkov Neobmedzený doplnok - Vytvorte nové typy príspevkov

Na spodnú časť informačného panela sa pridá nová položka ponuky Typy príspevkov. Kliknutím na ňu začnete vytvárať nové typy príspevkov a taxonómie. Existuje veľa možností pre vlastný typ príspevku alebo názov taxonómie, vďaka ktorému sa nový typ príspevku zviditeľní autorom, kde sa objaví na hlavnom paneli (alebo v rámci podponuky, napríklad v časti „Nastavenia“), ikony ponuky, podporovaných metaboxov (stačí skontrolovať tie, ktoré chcete zahrnúť), a dokonca aj rozšírené nastavenia rozhrania REST API.

Vyberte možnosti, ktoré chcete povoliť pre svoj nový typ príspevku, a uložte ho. To je všetko. Je pripravený ísť! Na hlavnom paneli jednoducho vyhľadajte meno, ktoré ste zadali svoj nový typ vlastného príspevku. Náš je na obrázku vyššie pomenovaný „Moje typy príspevkov“. (Poznámka – miesto sme nepriradili, takže bolo jednoducho pridané po existujúcich typoch príspevkov na našom testovacom webe.)

Typy príspevkov Neobmedzený doplnok - možnosti celkom

Typy príspevkov bez obmedzenia boli vytvorené tak, aby fungovali skvele s akýmkoľvek motívom WordPress, ale ak používate motív Total WordPress, budete mať prístup k množstvu exkluzívnych a výkonných možností. Nastavte vlastnú hlavnú stránku pre strúhanku, vyberte možnosti rozloženia archívu nového typu príspevku, vyberte vstupné (a jednorazové) bloky a meta, povoľte ďalšie / predchádzajúce stránkovanie a ďalšie.

alternatíva: WCK Sada na tvorbu WordPress PRO

Vlastník vlastných typov príspevkov a vlastných polí - WCK

Info & DownloadView The Demo

Sada WordPress Creation PRO PRO je prémiový doplnok WordPress, ktorý uľahčuje prispôsobenie vašej inštalácie WordPress, aby klienti alebo prispievatelia videli iba to, čo chcete. Tento výkonný doplnok vám dáva kontrolu nad vlastnými poliami a typmi príspevkov, aby ste vytvorili svoju vlastnú vyčistenú inštaláciu WordPress.

Ak ste webový vývojár, pravdepodobne už viete, že pre niektorých klientov môže byť WordPress ohromujúci. Jedným zo spôsobov, ako im pomôcť pri zefektívňovaní procesu používania ich webových stránok, je skrátiť to, čo môžu a nemôžu vidieť na pozadí ich WordPress. inštalácie. Zadajte súpravu WordPress Creation Kit PRO. Týmto môžete vytvoriť užívateľsky prívetivú inštaláciu WordPress špecifickú pre vášho klienta. Môžete vytvoriť a premenovať vlastné typy príspevkov a taxonómie, aby im uľahčili porozumenie, alebo skryť niektoré z možností nastavenia zahrnutých do témy WordPress, ktorú ste použili pre ich webové stránky. S aplikáciou WordPress Creation Kit PRO môžete robiť tóny.

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou súpravy WordPress Creation Kit PRO sú zahrnuté vlastné polia. V závislosti od typu príspevku, ktorý vytvárate, možno budete chcieť pridať textovú oblasť pre obsah, rozbaľovaciu ponuku možností (napríklad tituly zamestnancov alebo typ vybavenia použitého na fotografovanie), dátum alebo niečo iné. Program WordPress Creation Kit PRO obsahuje čokoľvek, čo potrebujete, obsahuje 11 voliteľných polí, takže môžete svojim klientom uľahčiť používanie typov príspevkov..

záver

Vlastné typy príspevkov môžu znieť zastrašujúco, ale nemusia byť. S trochou praxe môžete získať základy vlastných typov príspevkov a vytvoriť stránky, ktoré potrebujete. A s bezplatným doplnkom Typy príspevkov bez obmedzenia nie je ospravedlnenie. Teraz, keď máte základné základy, dajte nám vedieť, ak máte akékoľvek ďalšie otázky. Alebo ak máte ďalšie užitočné tipy, zdieľajte ich! Neváhajte a napíšte mi riadok do komentárov nižšie. Začnime diskusiu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map