Ako vytvoriť web Small Business WordPress

Ako vytvoriť web Small Business WordPress

Rozhodli ste sa o spustení webovej stránky pre malé podniky? Je skutočne dôležité uznať potrebu vytvoriť silnú online prítomnosť a jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je web WordPress pre malé podniky. Prečo WordPress? Pretože WordPress je ideálny pre malé podniky! Toto poskytne vašej firme solídny základ a dobrú šancu odhaliť jej potenciál na webe. S programom WordPress je ľahké vytvoriť svoju značku, predať svoju firmu online a zistiť svoju identitu prostredníctvom kvalitného obsahu, ktorý ponúka váš web.


Aj keď vaša webová stránka by mala byť ľahko prístupná pre váš cieľový trh a prosím, rešpektujte jej estetické preferencie. Mal by tiež rozprávať príbeh vašej značky, líšiť sa od konkurencie a predstaviť sa potenciálnym zákazníkom. Jedným z predpokladov je, že prostredníctvom návrhu, ktorý implementujete a obsahu, ktorý vytvoríte pre svoju malú firmu, by ste mali byť schopní komunikovať s klientmi, že ste dôveryhodný a dôveryhodný zdroj..

Ako teraz postupujete pri vytváraní webovej stránky WordPress pre malé podniky? Tu je niekoľko kľúčových krokov a tipov, ktoré vám pomôžu začať.

Nastavenie vášho webu: Úplný začiatok

Ak sa cítite ohromení úvodnými krokmi pri vytváraní vlastnej webovej stránky, prečítajte si ju ďalej a my vám pomôžeme. Dobre premýšľajte o vzhľade svojho budúceho webu, jeho funkčných funkciách, názve atď. Svojmu webu WordPress pre malé podniky môžete vybaviť všetko vyššie uvedené, aby ste mohli sledovať cieľový trh svojej firmy, vyhľadávacích nástrojov a zvláštností svojej značky..

Nájdite dobrý hosting

Hosting WordPress

Jadrom každej webovej stránky je dobrý hosting. Keďže vytvárate webovú stránku WordPress pre malé podniky, odporúčame vám preskočiť zdieľané alebo základné plány hostingu v cloude a ísť na niečo, čo je spravované. Konkrétne by sme vám odporúčali pozrieť sa na zotrvačníky, Kinsta alebo WP Engine (čo WPExplorer používa). Všetky tri tieto spoločnosti ponúkajú špičkový, plne riadený hosting WordPress. To znamená, že sa o vás starajú o hardvér, softvér, zabezpečenie a ďalšie možnosti servera, aby ste sa mohli zamerať na budovanie svojho podnikania.

Vyberte a zaregistrujte názov domény

Spolu s hostingom vašej malej firmy budú webové stránky WordPress potrebovať aj doménové meno. Ale nebude to robiť žiadne staré meno. Názov domény vášho webu by mal byť značný a zapamätateľný. Prečo je to nevyhnutné? Pretože názov domény predstavuje vašu firmu a často vytvára prvý dojem o vašich službách. Preto musí byť pre vašu značku relevantná a pre návštevníkov nezabudnuteľná. Mali by si to pamätať a vrátiť sa na vaše stránky znova a znova.

Značka Templatemonster

Príklad: Template Monster branding

Tu je krátky zoznam vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere správneho názvu domény:

 1. Nechajte to stručné. Doménové meno s tromi alebo štyrmi slovami udrží pozornosť ľudí a bude ľahko zapamätateľné.
 2. Pre názov vašej domény nepoužívajte spojovníky ani čísla. Ide o to, že ľudia pri písaní alebo zdieľaní názvu domény často zabudujú zahrnúť spojovníky alebo ich umiestniť na nesprávne miesto. Pokiaľ ide o čísla, ľudia sú niekedy zmätení, nie sú si istí, či je číslo uvedené, alebo by malo byť uvedené v číselnej podobe. Nechcete, aby ľudia prišli na nesprávny web z dôvodu vloženia spojovníkov alebo čísel do názvu domény vašej firmy.?
 3. Zjednodušte výrok, písanie a kúzlo. Zjednodušením názvu domény zvýšite pravdepodobnosť jeho zdieľania. Ľudia by mali mať ľahšie hovoriť nahlas, písať alebo vyhláskovať.
 4. Uistite sa, že názov vašej domény je ľahko zapamätateľný a priraďuje sa k vašej značke. Verejnosť vás nájde online a bude vás zdieľať s ostatnými pomocou názvu domény. Preto musí byť pre vašu značku relevantná a musí ju dokonale reprezentovať. A nezabudnite, že by malo byť relatívne ľahké si ich vybaviť potom, čo ste ich videli alebo počuli. Ukončite svoje značkové doménové meno známym rozšírením. Rozšírenie „.com“ bude pravdepodobne najznámejšie (75 percent existujúcich doménových mien). Zvážte to ukončiť a ľahšie si zapamätajte ľudí, aj keď čas vyprší.

Názvy domén GoDaddy 0,99 USD

Keď použijete náš odkaz, získajte nový názov domény od GoDaddy za menej ako dolár (za prvý rok)! Je to vynikajúci čas na rebrandovanie alebo spustenie nového blogu a na uloženie novej úžasnej adresy URL.

Získajte doménu od GoDaddy

Návrh loga

Logo spoločnosti je rovnako ako názov domény vašich stránok súčasťou identity vašej značky. Pomáha tiež ľuďom zapamätať si vás. Chceli by ste mať úžasné logo na svojej webovej stránke WordPress pre malé podniky a urobiť trvalý dojem na vašich používateľov? Čo robí skvelé logo? Aspekty sa budú líšiť v závislosti od odvetvia a typu podnikania, v ktorom sa nachádzate, pre všetky logá však existujú spoločné prvky, ktoré chcú získať status skvelého loga.

Templatemonster: Logá

Príklad: Nákupná šablóna loga

Vaše logo by malo súvisieť s vašou značkou alebo produktom

Nepochopte – vaše logo nemusí nevyhnutne zobrazovať produkt, ktorý ponúkate, ale musí nejako súvisieť s tým, o čom je vaša značka. Môžete zahrnúť prvok, ktorý poskytuje predstavu o osobnosti vašej značky, hodnotách, o tom, ako vaše podnikanie funguje, čo ponúkate zákazníkom, atď..

Odlišuje sa od konkurencie

Vaše logo by malo vyzerať inak ako v dizajne, tak aj vo farebnej schéme, ako konkurencia. Ak je vaše logo podobné vašej konkurencii, môže to zmiasť spotrebiteľov a zabrániť im rozlíšiť identitu vašej značky v ich mysliach.

Vaše logo by malo byť vhodné na umiestnenie na web

Vaše logo sa bude zobrazovať mnohými spôsobmi, na viacerých kanáloch, digitálne aj v tlačenej podobe. Musíte sa ubezpečiť, že vaše logo vyzerá úplne dokonale všade, či už ide o domovskú stránku vášho webu alebo vizitku. To znamená použitie vysoko kvalitného a sietnice pripraveného písmang, svg alebo dokonca ikony.

Žiadne rozptýlenie

Vaše logo by sa malo hladko spájať so zvyškom estetiky webovej stránky WordPress vašej malej firmy. Nesmie odvádzať pozornosť používateľa od jeho obsahu a dizajnu. Udržujte svoje logo dostatočne jednoduché, aby mohlo fungovať v prospech vašej značky.

Urob si svoj web mobilným

Citlivosť nie je na vašom webe pre malé firmy voliteľná ani cool. Toto je len nevyhnutná vlastnosť. Viete, koľko používateľov internetu vlastní smartphone? 80 percent! Myslíte si, že vlastníci smartfónov chcú mať prístup k vášmu webu zo svojich mobilných zariadení? Samozrejme, že chcú.

Musíte sa postarať o pohodlie milovníkov mobilných modulov a zabezpečiť, aby ich zážitky na vašich stránkach boli vynikajúce. Vaša webová stránka WordPress pre malé podniky by mala byť správne naformátovaná pre svoju obrazovku a mala by byť plne funkčná. Odporúčame vám používať Test aplikácie Search Search Console pre mobilné zariadenia aby ste skontrolovali, či sú vaše webové stránky kompatibilné s mobilnými zariadeniami. Ak vaše stránky nespĺňajú očakávania používateľov mobilných modulov gadget, stratí dôveryhodnosť a ľudia ich neskôr nenavštívia..

Téma portfólia Fotografov zo zoin

Môžete si samozrejme vybrať responzívnu šablónu webovej stránky, napríklad vyššie uvedenú tému Zoomin. Ukážku si môžete vyskúšať na rôznych zariadeniach, ktoré máte po ruke, aby ste sa uistili, že skutočne reaguje. Alebo ak už máte tému, ktoré máte radi, použite naše tipy na prispôsobenie WordPressu pre mobilné zariadenia.

Optimalizácia vášho webu: Počiatočné kroky

Keď urobíte prvé kroky na vytvorenie svojej webovej stránky WordPress pre malé podniky, mali by ste si dať viac času a optimalizovať ju. Tu je niekoľko kľúčových spôsobov, ako vytvoriť svoj web pre svojich čitateľov.

Rozvíjať obsah

Pri vývoji webovej stránky WordPress pre malé podniky majte na pamäti SEO od samého začiatku. Všetok váš obsah, ako aj marketingové úsilie, by mali fungovať tak, že posúvajú vaše stránky na prvé miesto v rebríčku vyhľadávacích nástrojov, aby ich mohli vidieť viac ľudí online..

Váš doplnok SEO

Potrebujete pomoc s vašim SEO na mieste? Yoast je jedným z najlepších doplnkov, ktoré môžete nainštalovať a ktoré vám pomôžu optimalizovať obsah vašich webových stránok. Váš SEO obsahuje pridané možnosti pre súbory XML xml, optimalizácie názvov stránok, kontrolné zoznamy SEO a ďalšie.

Hodnota ponuky

Akýkoľvek obsah, ktorý vyvíjate a zverejňujete na svojich webových stránkach, musí vyriešiť problémy návštevníkov alebo im dať to, čo chcú alebo potrebujú. Urobte zo svojich webových stránok hlavný zdroj informácií vo svojej oblasti prostredníctvom relevantných a dôveryhodných informácií. Nebuďte len jedným miestom, kde by ste našli chmýří alebo rovnaký materiál k dispozícii inde.

Bonusový tip: Signály dôveryhodnosti, ako sú referencie, sociálne odkazy, značky dôveryhodnosti, ssl a ďalšie, môžete použiť na to, aby ste zákazníkom a novým návštevníkom ukázali, že môžu dôverovať vášmu webu..

Rozhodnite sa pre kvalitu

Vieme, že sa to bude zdať zrejmé, ale obsah zverejnený na vašom webe musí byť vysoko kvalitný a nesmie obsahovať nepresnosti, preklepy a zlú gramatiku. Tiež sa nemusíte plagiátorizovať – ​​venujte čas vytvoreniu vlastného obsahu od začiatku. Ak váš web obsahuje chyby alebo neoriginálny obsah, môžete stratiť dôveru návštevníkov a schopnosť umiestniť sa vo vyhľadávačoch.

Zamerajte sa na kľúčové slová a frázy

použitie správne kľúčové slová a frázy na vašom webe. Pomôže vám to optimalizovať pre vyhľadávacie nástroje a zaistiť, aby sa zobrazovali na ďalších stránkach s výsledkami vyhľadávania. Inými slovami, relevantné kľúčové slová zaistia, aby sa váš web objavil vo vyhľadávaní cieľového publika.

Obrazy vo vysokom rozlíšení

Webovú stránku obsahujúcu iba text je ťažké absorbovať. Používateľ rýchlo stráca koncentráciu. Aj keď je text napísaný odborníkom, obsahuje užitočné informácie, zriedkavá osoba ho bude čítať, ak sa zobrazuje v jednom obrovskom bloku. Rozbite svoj text vizuálnymi prvkami. Je to mazaný trik, ktorý udrží pozornosť čitateľa a vzbudí záujem.

Vizuály, ako sú infografiky, obrázky, grafy, grafy, videá a gify, priťahujú oveľa viac pozornosti ako samotné slová a ponechávajú si ich dlhšiu dobu. To nie je všetko, používanie atraktívnych vizuálnych prvkov na vašom webe vám môže pomôcť získať viac prichádzajúcich odkazov a zdieľaní.

Bonusový tip: Nájdite si čas na optimalizáciu obrázkov pre WordPress, aby ste sa uistili, že sa vaše stránky rýchlo načítavajú a sú priateľské k SEO.

Majte stratégiu marketingu obsahu

Čo je obsahový marketing? ako Inštitút marketingu obsahu hovorí, obsahový marketing je strategický marketingový prístup zameraný na vytváranie a distribúciu hodnotného, ​​relevantného a konzistentného obsahu s cieľom prilákať a udržať si jasne definované publikum – av konečnom dôsledku viesť k výnosnej zákazníckej akcii.

Online marketing, ktorý sa uskutočňuje prostredníctvom blogov, videí, príspevkov v sociálnych médiách, e-mailových spravodajcov atď., Vám umožňuje propagovať vašu značku pomocou relevantného obsahu, ktorý bol vytvorený aj bez uvedenia značky. Obsah vytvorený pre vašu webovú stránku WordPress pre malé podniky je možné zdieľať nielen tam, ale aj na získanie priamej návštevnosti.

Ciele marketingovej stratégie vašej značky sa môžu líšiť od ostatných stratégií. Pre všetky stratégie marketingu obsahu sú však spoločné dve veci. Sú expozíciou značky a zvyšuje sa počet konverzií. Zaujmite svoje cieľové publikum vytvorením obsahu, ktorý je zaujímavý a užitočný pre vaše publikum, a sledujte tých, ktorí interagujú s vaším obsahom, a dáva im možnosť zostať v kontakte so svojou značkou..

Vytvorte obsah, ktorý sa predáva sám. Nepíšte bežné veci, ktoré nájdete všade na internete. Problém je v tom, že publikovanie obsahu, ktorý neprispieva k vytvoreniu identity značky v mysliach ľudí, a vyzerá podobne ako to, čo už urobili vaši konkurenti. Ak sa to urobí správne, obsahový marketing vám umožní využívať jeho viaceré výhody:

 • Rebríček vyhľadávacích motorov sa zvyšuje. Keď vo svojich marketingových kampaniach použijete správne kľúčové slová a frázy vylepšené zverejňovaním obsahu, ktorý je možné zdieľať, váš web začne vykazovať zreteľný nárast pozícií vyhľadávacích nástrojov..
 • Zvýšenie návštevnosti. Pôvodný obsah, ktorý neobsahuje agresívnu propagáciu, upúta pozornosť publika a vzbudí záujem. A po upútaní pozornosti a vyvolaní záujmu vášho cieľového záujmu (pomocou dobrých CTA) bude vaša malá firma schopná zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok..
 • Vývoj vašej značky na cieľovom trhu. Keď vytvoríte obsah, ktorý vyhovuje potrebám publika a vo vzťahu k vašej značke, vytvorí sa medzi vami a publikom silné prepojenie. Ľudia, ktorí uvidia váš obsah, budú môcť spojiť dva ciele a opakovane navštíviť vaše webové stránky.
 • Získavanie nových zákazníkov. Ak je marketing obsahu správne, je pre vás jednoduchšie osloviť ľudí, ktorých by ste inak nemuseli osloviť. Môže obsahovať viac kanálov online a môže sa zdieľať s cieľovým publikom, aby oslovil nový potenciál.

Vytvárajte odkazy na zvýšenie premávky

Vytváranie odkazov je nevyhnutným prvkom, ktorý znamená lepšie SEO a väčšiu návštevnosť smerovanú na vaše stránky. Správne odkazy vybudované na vaše stránky z iných slušných zdrojov navyše zvyšujú dôveryhodnosť vášho webu a považujú sa za dôveryhodný zdroj informácií..

Mali by sme vám povedať, čo je prepojenie budov? Je to proces získavania spätných odkazov na vaše webové stránky z iných kvalitných stránok. Ako získať tieto spätné odkazy? Môžete použiť hosťovacie príspevky, infografiky alebo dokonca FAQ stránky, ktoré ľudí privedú späť na vaše stránky, keď kliknú na odkaz, ktorý takýto druh obsahu obsahuje.

Vytváranie odkazov je skutočne dôležité pre vytvorenie spoľahlivej webovej stránky pre vašu malú firmu, ktorá povedie k väčšej návštevnosti z iných miest na webe.

Ďalší rozvoj identity a sledovania vašej značky

Všetko, čo uverejňujete online, musí hovoriť jednotným hlasom, ktorý sprostredkuje vašu značku a osobnosť. Každý, kto príde na vašu malú firmu, WordPress, by mal byť schopný identifikovať, o čom je vaša značka, a sledovať všetky jej novinky a akcie. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu spevniť vašu identitu a vytvoriť si nasledujúce online.

Spustite blog

Prostredníctvom blogových príspevkov na vašom webe sa vaša malá firma môže vybudovať ako odborník v tejto oblasti a poskytnúť svojim zákazníkom cenný obsah, ktorý si potom môžu zapamätať a zdieľať s ostatnými online..

Jednoduchý doplnok pre autorské schránky

Môžete tiež využiť silu hosťujúcich blogov pre svoje stránky. Osoba, ktorú sa rozhodnete prispievať do blogu svojich stránok ako hosť, by sa mala dobre prepojiť s vašou značkou a jej obrázkom. Prostredníctvom online sledovania vášho hosťujúceho prispievateľa môžete tiež získať nových návštevníkov na svoje stránky, ktorí by sa tam inak nedostali. Ak sa rozhodnete pre príspevky na svojom blogu, zvážte pridanie a Jednoduchý autorský box na zahrnutie odkazov na webové stránky a sociálne profily vášho hosťujúceho autora.

Prepojte svoj web so sociálnymi médiami

Zahrňte odkazy na všetky svoje firemné účty sociálnych médií na svoje webové stránky. Umiestnite ich na očakávaných miestach, niekde, kde návštevníci ľahko nájdu vaše ikony sociálnych médií. Napríklad ich môžete výrazne umiestniť na domovskú stránku alebo na jasne viditeľnú kartu, na ktorú je možné kliknúť. Títo malí pomocníci v oblasti sociálnych médií vám poskytnú trvalé sledovanie vašej značky prostredníctvom špecializovanej sociálnej komunity.

AddThis Social Share Plugin

Ak vaša téma už neobsahuje sociálne prepojenia a vstavané sociálne zdieľanie, zvážte použitie doplnku Tlačidlá AddThis Share. Doplnok integruje odkazy na rýchle zdieľanie pre viac ako 200 sociálnych sietí a obsahuje jednoduché možnosti stylingu, ktoré prispôsobia vaše tlačidlá zvyšku vašej webovej stránky..

Zhromažďujte informácie o návštevníkoch a zvyšujte počet konverzií

Využite každú možnosť na získanie svojich kontaktných informácií. Nestrácajte šancu, keď návštevníci navštívia váš web a získajú viac informácií o vašej firme, značke a službách. Nabádajte ich, aby zdieľali svoje kontaktné informácie podľa skvelého obsahu stránky, formulára na odber bulletinu alebo ponuky na stiahnutie bezplatnej elektronickej knihy.

MailChimp pre WordPress

Zhromažďovanie e-mailových adries vašich návštevníkov prostredníctvom predplatného bulletinu je pre vašu firmu spôsob, ako zvýšiť počet konverzií. V závislosti od vašej informačnej služby môžete použiť doplnok typu MailChimp pre WordPress bezproblémovú integráciu formulára na registráciu bulletinu na svoj web. Konvertujte návštevníkov webových stránok, ktorí prvýkrát navštívili, na lojálnych zákazníkov tým, že im dáte zaujímavý obsah, a potom ich prostredníctvom svojich bulletinov neustále informujte do svojich e-mailových schránok..

Nájdite medzeru na trhu

Svoje výrobky / služby nemôžete predať každému. Táto zlá stratégia spôsobí, že váš web bude príliš všeobecný, pokiaľ ide o obsah, aby ho skutočne pritiahlo a spojilo sa s niekým. Mali by ste nájsť ten správny výklenok pre svoj web a usilovne pracovať na uspokojení jeho potrieb. Úzke zameranie a vaše stránky prilákajú viac ľudí v menšom okruhu segmentu trhu.

Tepelná mapa Mouseflow

Nie ste si istí svojím cieľovým trhom? Alebo si možno nie ste istí, na čo čitatelia vo vašom výklenku klikajú? Potom to urobte prieskumom trhu. Vyskúšajte službu, ako sú tepelné mapy Mouseflow, aby ste zistili, čo robia vaši návštevníci. Si hotový? Teraz sa dostaňte k vytváraniu obsahu, ktorý zaujíma vaše cieľové publikum, a pomocou svojich tepelných máp podľa toho usporiadajte svoj obsah.

Sledujte svoj pokrok pomocou sledovacích nástrojov

Nemáte zmysel investovať svoje zdroje a vytvárať webové stránky WordPress pre malé podniky, ak neviete, či je vaše úsilie odmenené alebo nie. Akonáhle uvediete svoj web do prevádzky, začnite sledovať jeho výkonnosť.

Google Analytics pre WordPress

Môžete napríklad použiť komplexný nástroj na sledovanie online, ako je Google Analytics, a potom ho integrovať do hlavného panela WordPress s bezplatný doplnok GADWP zhromažďovať údaje o výkonnosti vašich webových stránok. Tento nástroj vám ukáže, koľko ľudí navštevuje každú z vašich stránok, koľko času tam trávia, cez ktoré iné online kanály vstupujú na vaše stránky atď. Získanie týchto informácií vám umožní zobraziť úplný obraz toho, čo vy robia správne a čo je potrebné zlepšiť, aby sa mohol posunúť ďalej.

Nad tebou …

V tomto článku bolo spomenutých veľa bodov, takže sa môžeme pozrieť na niektoré kľúčové cesty s sebou.

 • Dobrý hosting a odborne vyrobená téma WordPress špecifická pre vašu malú firmu Nika na webovej stránke WordPress vám môže ušetriť dosť času a peňazí pri spustení prvého webu.
 • Zostavte svoju webovú stránku WordPress pre malé podniky spôsobom, ktorý vyústi do rozvoja značky, lojálneho sledovania a všeobecného vystavenia na webe..
 • Vytvorte si obsah tak, aby bol jedinečný, súvisiaci, zaujímavý a zdieľateľný pre vaše cieľové publikum.
 • Ak máte pochybnosti, pomocou doplnku pridajte funkcie na ďalšiu optimalizáciu svojej webovej stránky WordPress pre malé podniky.

Považujete túto príručku za užitočnú? Alebo máte nejaké nezodpovedané otázky týkajúce sa vytvorenia vašej webovej stránky WordPress pre malé podniky? V komentároch zanechajte svoje myšlienky a dojmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me