Ako využiť svoj blog WordPress, aby ste mohli pristáť vo svojom vysnívanom zamestnaní

Ako využiť svoj blog WordPress, aby ste mohli pristáť vo svojom vysnívanom zamestnaní

O hľadaní práce existuje klišé, ktoré hovorí: „Nie je to to, čo viete, ale kto viete.“ Aj keď toto príslovie nehovorí o celom príbehu, nemožno poprieť, že spojenia, ktoré v živote vytvoríte, môžu mať obrovský vplyv, pokiaľ ide o určenie vašej kariéry. Efektívne získavanie zručností v oblasti „vytvárania sietí“ sa však môže zdať prinajlepšom náročné alebo dokonca nemožné.


Ak hľadáte prácu alebo dokonca úplne novú kariéru, blogovanie môže byť riešením, ako dostať svoje meno a „osobnú značku“ k ideálnym zamestnávateľom. Ak máte blog zameraný na zamestnanie, budete medzi ostatnými uchádzačmi o zamestnanie okamžite vyniknúť. A čo je dôležitejšie, váš blog vám môže pomôcť efektívne sa spojiť vo vašom odbore pred uchádzate sa o novú pozíciu.

V tomto príspevku vás prevedieme štvorstupňovým procesom použitia blogu na vyslanie vašej vysnenej práce. Zaoberáme sa mnohými dôvodmi vrátane toho, ako vytvoriť osobnú značku a ako využiť váš blog na získanie autority vo vašom odbore. Až budete hotoví, budete mať oveľa lepšiu pozíciu na to, aby ste si zabezpečili svoju vysnívanú prácu. Začnime!

Krok 1: Definujte účel svojho blogu

Ak chcete zaistiť efektívnosť svojho blogu, musíte ho označiť správne. S týmto vedomím je prvým krokom definovanie účelu vášho blogu.

S definovaným účelom máte východiskový bod pre aký typ obsahu budete musieť vytvoriť. Cieľom je poskytnúť perspektívu vášho odvetvia hlasom, ktorý zamestnávatelia budú brať vážne.

Pokiaľ ide o definovanie účelu vášho blogu, odporúčame vám urobiť si domácu úlohu. Začnite s nasledujúcimi tromi úlohami:

 1. Identifikujte svoju budúcu vysnívanú prácu. Konkrétne vedieť, čo chcete robiť vo svojej vysnívanej kariére, vám pomôže určiť vašu cieľovú skupinu.
 2. Výskum potenciálnych zamestnávateľov. Preskúmanie zamestnávateľov vám pomôže pochopiť, či sú správne ciele pre vaše úsilie v blogovaní.
 3. Nastavte si svoje osobné kritériá pre svoju vysnívanú prácu. So stanovenými kritériami máte východiskový bod pre svoje obsahové témy.

Až budete hotoví, mali by ste vedieť, ako vyzerá vaša vysnívaná práca a ako zamestnávatelia túto prácu ponúkajú.

Krok 2: Vytvorte svoje portfólio

Naša téma Total WordPress je univerzálna a dá sa použiť pre rôzne typy portfólia.

Portfólio online môže slúžiť ako volacia karta pre potenciálnych zamestnávateľov a skvelý spätný odkaz na obsah vášho blogu. Našťastie, vytvorenie jedného môže byť jednoduchšie, ako si myslíte s WordPress.

Mali by ste začať výberom vysoko kvalitnej témy WordPress so silným dizajnom zameraným na portfólio. Keď to budete mať, mali by ste zostaviť zoznam svojich úspechov, ktoré prispejú k dobrým prvkom portfólia. Ak pre svoje portfólio nemáte žiadne (alebo veľa) položiek, skúste vytvoriť ukážku alebo „predstierať“ projekt, ktorý vám predstaví váš talent. Uistite sa, že každá položka, ktorú uvediete vo svojom portfóliu, bude dobre zladená so zamestnávateľmi, ktorých ste vybrali počas prieskumu v prvom kroku.

Teraz môžete na svoj web WordPress pridať prvky svojho portfólia. (Ak ste svoje stránky ešte nenastavili, teraz je čas to urobiť!) Po dokončení vám odporúčame požiadať dôveryhodných priateľov alebo členov rodiny, aby skontrolovali vaše portfólio a poskytli vám úprimnú a konštruktívnu spätnú väzbu. Pomocou tejto spätnej väzby môžete optimalizovať svoje portfólio, až kým s ním nebudete spokojní.

Nezabudnite, že vaše portfólio nie je nikdy dokončené. Mali by ste ju pravidelne aktualizovať, aby zostala ukážkou vašich súčasných schopností a skúseností.

Krok 3: Použite svoj blog na zvýšenie svojej autority

Téma portfólia zadarmo pre WordPress

Teraz, keď už máte portfólio, je čas obrátiť svoje zameranie na svoj blog. Budete ju chcieť použiť na preukázanie svojej autority vo vybranom odbore, čo zvýši vašu pozíciu v očiach potenciálnych zamestnávateľov. Každý príspevok, ktorý uverejníte, by preto mal vychádzať z toho obrázka, ktorý sa snažíte vybudovať.

Pokiaľ ide o nápady na blogové príspevky, existuje nespočetné množstvo pokynov, ale tu je niekoľko návrhov, ako začať.

 1. Prejdite do ďalších podrobností a / alebo odkazujte na projekty vo svojom portfóliu. Vždy, keď je to možné, mali by ste sa vrátiť do svojho portfólia a aký lepší spôsob, ako to urobiť, ako prostredníctvom blogového príspevku? Použite príspevok na podrobnejšie informácie o aspekte svojho portfólia alebo ponúknite alternatívny uhol.
 2. Napíšte stanoviská. Ak máte čo povedať o stave svojho odvetvia, váš blog by mal slúžiť ako platforma.
 3. Odhaľte svoje silné stránky. Nepochybne máte príbehy o pozitívnych úspechoch v minulosti (profesionálnych alebo iných); použite svoj blog ako mydlo na predstavenie minulých skúseností, na ktoré by sa potenciálni zamestnávatelia pozerali priaznivo.

Stručne povedané, všetko, o čom diskutujete, by malo preukázať, že máte skúsenosti vo svojom odbore.

Pokiaľ ide o slovo, odporúčame vám hosťovanie keď máš šancu. Toto nielenže vaše meno získa v priemysle; príspevky pre hostí tiež poskytujú skvelú príležitosť na získanie odkazu späť na váš blog.

Krok 4: Zobrazte referencie pre svoju prácu

Keď niekto, s ktorým ste pracovali, ocenil prácu, ktorú ste odviedli, robí zázraky, aby ste predviedli svoje schopnosti a autoritu v priemysle. Najlepším spôsobom, ako využiť chválu, je dostať ju vo formáte posudku, ktorý môžete použiť vo svojom blogu a portfóliu.

Získanie posudkov môže byť zložité. Našťastie existuje niekoľko tipov, ktoré môžete použiť na získanie skvelej spätnej väzby bez obťažovania. Najjednoduchší spôsob je použiť krátky prieskum, ktorý môžu ľudia podľa vlastného uváženia vyplniť. Nástroje ako Prieskum Opice a tieto doplnky a prieskumy WordPress sú ideálne na získavanie spätnej väzby, ktorú môžete použiť ako referenciu pre svoju prácu.

Keď dostanete svoje posudky, môžete ich pridať na svoj web. Najjednoduchším spôsobom by bolo vytvorenie stránky pre vaše posudky, ale sú tu aj doplnky, ktoré môžu robiť profesionálnejšiu prácu. Našťastie sme napísali sprievodcu celým procesom!

záver

Využitie vášho blogu WordPress ako nástroja na hľadanie zamestnania vám umožní posunúť sa v kariérnom prepojení na ďalšiu úroveň. To vám umožní osloviť ostatných vo vašom odbore a vytvoriť dôveryhodnú prítomnosť, ktorú budú priťahovať budúcich zamestnávateľov.

Máte nejaké otázky o tom, ako pomocou svojho blogu nájsť svoju vysnívanú prácu? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map