Ako začať s vývojom WordPress

Existujú dva typy ľudí, ktorí sa rozhodnú zapojiť do vývoja WordPress.


Prvým typom ľudí sú tí, ktorí už nejakým spôsobom vývojári vyvíjajú a rozhodujú sa o WordPress dozvedieť viac. Druhým typom ľudí sú ľudia, ktorí nemajú skutočné skúsenosti s kódovaním, ale musia sa pohrať so svojím súčasným webovým serverom WordPress, aby zmenili niečo, čo sa im nepáči..

WordPress je vynikajúcim médiom, kde sa dozviete viac o vývoji, a preto je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí sa učia veci tak, ako potrebujú. Obzvlášť dobre funguje ako vzdelávací nástroj pre nových vývojárov z niekoľkých dôvodov.

Stavebné bloky WordPress

Existuje niekoľko rôznych kódovacích jazykov, ktoré je potrebné naučiť, aby ste čo najlepšie využili vývoj WordPress. Vo svojom jadre je WordPress postavený na jednom z najbežnejších programovacích jazykov na webe, PHP. Využíva tiež veľké množstvo HTML, CSS a trochu Javascriptu pre rôzne aspekty.

Existujú ďalšie kódovacie jazyky a štandardy (napr. XML a MySQL), ale na začiatku vašej vývojovej cesty sa o nich naozaj nemusíte veľa dozvedieť..

Tri základné jazyky, ktoré sa musíte naučiť, aby ste sa stali vývojárom WordPress (v zostupnom poradí podľa náročnosti a nevyhnutnosti), sú PHP, CSS a HTML..

PHP riadi, ako všetko v rámci WordPress interaguje a ako sa spája s databázou MySQL. Môže sa použiť na vytvorenie úžasných funkcií a je kľúčovým jazykom, ktorý sa treba naučiť pre všetky aspekty programu WordPress.

Ďalším najdôležitejším aspektom, ktorý sa treba naučiť, je CSS. Takto upravíte svoj web. Takto odlišujete svoje stránky od všetkých ostatných na webe. Môže byť veľmi ťažké zvládnuť a bude potrebné veľa štúdia, aby ste z toho dostali maximum.

HTML je štruktúra, na ktorej sú postavené funkcie vytvorené v PHP a štýl definovaný CSS. Najjednoduchšie je naučiť sa jazyk, ale je mimoriadne dôležité pri vytváraní dobre vybudovanej webovej stránky.

Javascript je štvrtý jazyk, ktorý sa môžete naučiť používať s WordPress. Nie je to ten, o ktorý sa budete musieť zaujímať na začiatku vašej cesty do vývoja WordPressu, ale ak budete spokojní s ostatnými tromi, oplatí sa to preskúmať..

Cesty vývoja, ktoré treba preskúmať

Ak sa chcete dozvedieť viac o vývoji WordPress, musíte podniknúť tri hlavné cesty.

Téma rozvoj

Vývoj tém je najbežnejším vstupom do vývoja WordPress. Väčšina vývojárov programu WordPress začína proces učenia s témami. Či už máte tému, ktorú je potrebné prispôsobiť z jedného alebo druhého dôvodu, alebo sa rozhodnete vytvoriť si vlastnú tému, je to vynikajúce miesto na začiatok.

Vývoj tém zahŕňa všetky tri základné vývojové jazyky a dozviete sa, ako sa WordPress integruje so všetkými jeho mnohými aspektmi. Prichádza s dodatočným bonusom, ktorý vám umožňuje zobraziť kód pre iné témy a zistiť, ako sa dajú dokopy.

Vytvorenie témy od nuly je vynikajúcou metódou učenia sa každého aspektu WordPress.

Vývoj doplnkov

Vytvorenie doplnku nie je zvyčajne niečo, o čo by sa pokúsili tí, ktorí začnú kódovať tým, že sa budú snažiť ovládať svoje stránky. Príliš veľa vecí sa môže pri nesprávnom písaní doplnku pre úplných začiatočníkov pokaziť.

Tí, ktorí majú predchádzajúce znalosti PHP a chcú vyriešiť konkrétny problém, s ktorým sa stretávajú s WordPress, s väčšou pravdepodobnosťou nasledujú túto cestu od samého začiatku. Hlavným faktorom pri vývoji doplnkov je, že ste obmedzení iba svojou fantáziou.

Môžete zmeniť predvolenú inštaláciu WordPress na prakticky čokoľvek s dobrými doplnkami. Príkladom doplnkov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, sú fóra, sociálne siete, členské weby a mnoho ďalších vecí.

Vývoj základného softvéru

Toto nie je pre slabé srdce.

Zapojenie sa do vývoja základného softvéru pre WordPress vyžaduje veľa zručností. Toto nie je niečo, o čo by sa mali pokúsiť tí, ktorí nemajú skúsenosti s PHP.

Zdroje vzdelávania

Rozšírte svoje podnikanie v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy pomocou viacerých inštruktorov

Aj keď vývoj WordPress môže byť zložitejší, na webe existuje obrovské množstvo zdrojov, ktoré vám môžu pomôcť s akýmkoľvek problémom, ktorému čelíte..

Pravdepodobne je, že ak sa vám niečo podarí, riešenie je už k dispozícii. Tu by ste mali začať hľadať.

Kódex

WordPress Codex by malo byť prvou zastávkou pri akýchkoľvek otázkach týkajúcich sa rozvoja.

Je to fantastický prostriedok, ktorý podrobne popisuje všetky funkcie a časti kódu v softvéri WordPress. Obsahuje veľa článkov a návodov, ako začať s programom WordPress, a je pravdepodobne konečným zdrojom v tejto oblasti.

návody

Na internete existuje veľké množstvo návodov, ktoré vám pomôžu začať s vývojom WordPress. Máme ich veľa na našom blogu WordPress. Existuje mnoho bezplatných kurzov, ktoré môžete študovať, ale existuje aj niekoľko prémiových kurzov a kurzov, ktoré môžete použiť (.

Rovnako ako návody na učenie sa o všeobecnom vývoji, existuje aj množstvo konkrétnych príručiek, ktoré vás naučia, ako vykonávať rôzne úlohy. Rýchle vyhľadávanie Google vám poskytne dni na čítanie.

Diskusia

Existuje mnoho fór špeciálne pre vývojárov. Nie všetci z nich sa oplatí čítať pravidelne, ale sú ideálnym miestom na kladenie otázok týkajúcich sa problémov, ktoré máte. Nie všetky odpovede, ktoré dostanete, budú užitočné, ale môžu byť rýchlymi a užitočnými miestami na zodpovedanie konkrétnych otázok.

Existujú Fóra špecifické pre WordPress, alebo všeobecné fóra pre vývojárov, ako napríklad Pretečenie zásobníka aby ste to vyšetrili. Stojí za to venovať čas objaveniu fóra, ktoré vám vyhovuje, a kladeniu otázok skúsenejším používateľom.

Účasť v Spoločenstve

Komunita WordPress je živé a aktívne miesto, kde sa môžete dozvedieť všetko o softvéri. Nie je to len plné kódovanie. Komunita WordPress zahŕňa návrhárov, prekladateľov, autorov dokumentácie a mnoho ďalších typov ľudí, z ktorých vám všetci môžu poskytnúť iný pohľad na vaše vývojové otázky..

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zapojiť do komunity WordPress. Môžete použiť verzie softvéru beta a poskytnúť spätnú väzbu. Môžete hovoriť s aktuálnymi vývojármi doplnkov a prepožičať si kódovacie schopnosti alebo pomôcť testovať a riešiť problémy s novými vydaniami.

V Kódexe je veľký článok o prispievaní k WordPressu a ak sa chcete zapojiť, oplatí sa prečítať. Ak kreatívne premýšľate, existuje nejaký spôsob, ako dať komunite späť.

záver

Učiť sa o vývoji WordPress je náročná a časovo náročná úloha, ale môže byť mimoriadne prospešná. Ak je čas naučiť sa softvér, môžete začať s tvorbou webovej stránky WordPress mnohými spôsobmi.

Či už rozvíjate svoje vlastné témy, predstavte si doplnok do úložiska WordPress alebo sa výrazne zapojte do budúceho vývoja základného softvéru, potápanie a zapojenie sa do komunity WordPress nejakým spôsobom vám pomôže postupovať oveľa rýchlejšie..

Začali ste už nedávno cestu k vývoju WordPress, alebo dúfate, že sa čoskoro začne? Ak ste skúseným vývojárom WordPress, ako by ste odporučili ľuďom začať? V komentároch by sme radi počuli vaše myšlienky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map