Ako zarobiť peniaze pomocou blogu

 1. 1. Aktuálne čítanie: Ako zarobiť peniaze pomocou blogu
 2. 2. Ako zarobiť peniaze predajom produktov a služieb WordPress
 3. 3. Ako zmeniť svoj blog WordPress na podnikanie

Jedným z najväčších vyhľadávaní na webe je ako zarobiť peniaze. A keď hľadáte konkrétnejšiu frázu, ako zarobiť peniaze pomocou WordPress, stále nájdete pôsobivých 397 miliónov + výsledkov. Na základe týchto čísel môžete vyvodiť, že ľudia skutočne zarábajú peniaze zo svojich blogov (najmä tých, ktorí sa umiestnili na začiatku výsledkov vyhľadávania!).


Teraz na ešte dôležitejšiu otázku – ako píšu ľudia o tom, ako skutočne zarábajú peniaze? Pravdepodobne si zarábajú na živom blogu, ktorý práve čítate. To je pravda – iba blog. Autori samozrejme používajú niekoľko kľúčových metód na generovanie príjmu z príspevkov. Dnes sa podelíme o niekoľko, ktoré používal najmä WPExplorer v priebehu rokov, spolu s tipmi z našich osobných skúseností. Samozrejme existujú spôsoby, ako sa oddeľovať od blogov, aby sa rozšírilo vaše portfólio príjmov, a my ich zdieľame na niekoľkých nasledujúcich príspevkoch.

Teraz sa dostaňte do dobrých vecí! Rozdeľujeme nášho sprievodcu na tri časti: ako zarobiť peniaze na svojom blogu, ako zarobiť peniaze na predaj služieb alebo produktov a príručku na vytvorenie firmy z vášho blogu. Teraz sa však chceme zamerať na najjednoduchší spôsob, ako zarobiť peniaze online pomocou programu WordPress, ktorý speňažuje váš blog. Na konci tohto príspevku zistíte, že môže byť prekvapivo ľahké generovať príjem pomocou vášho blogu ako východiskového bodu.

1. Pridružené odkazy

Asi najjednoduchší spôsob, ako začať zarábať peniaze z vášho blogu, je s pridruženými odkazmi. Pridružené odkazy (nazývané tiež sprostredkovacie odkazy) sú odkazy, ktoré umiestnite do svojho textu alebo na obrázky a ktoré nasmerujú vašich čitateľov na webové stránky tretích strán. Ak potom vaši čitatelia pokračujú v nákupe na webe tretej strany, urobíte províziu za odporúčanie.

Registrácia do pridružených programov je jednoduchá. Väčšina webových stránok, ktoré predávajú tovar alebo služby, bude mať v záhlaví alebo päte odkaz pre „pridružené spoločnosti“. Stačí kliknúť na neho a zistiť, ako sa prihlásiť do tohto konkrétneho programu. Niektoré stránky používajú svoj vlastný pridružený program, zatiaľ čo iné pracujú prostredníctvom pridruženej siete. Niektoré z najbežnejších sietí zahŕňajú Amazon AssociatesShareASale, Komisia Junction, e-Junkie a Polomer nárazu. Siete vám uľahčia pripojenie sa k programom, pretože zvyčajne môžete vyhľadávať predajcov a stačí kliknúť na tlačidlo a prihlásiť sa do programu.

Envato Affiliate Program

V priebehu rokov sme sa pripojili k mnohým pridruženým programom a sieťam a jedným z našich najúspešnejších bol Themeforest. Odkázaním používateľov na produkty, ktoré sme vytvorili alebo ako by sme robili malú províziu. Doteraz sme dokázali pomôcť 16 000+ ľuďom nájsť ich perfektnú tému WordPress na Themeforest.

Po vstupe do programu sa môžete prihlásiť do svojho účtu a skopírovať svoje pridružené odkazy. Pri pridávaní odkazov na váš obsah nezabudnite na text ukotvenia. Chcete, aby to malo zmysel, aby vaši čitatelia vedeli, že kliknutím na odkaz, ktorý ste umiestnili na „najlepšie témy WordPress“, budú presmerovaní na zoznam alebo na trh s témami WordPress..

Pretty Link Cloaking

Máte tiež na výber, či chcete pridať svoje pridružené odkazy tak, ako sú, alebo ich môžete trochu vyčistiť pomocou maskovača odkazov. Odporúčame Pretty Link plugin, pretože sa ľahko používa a v predvolenom nastavení obsahuje možnosti sledovania nofollow a kliknutí. Týmto spôsobom môžete sledovať, ktoré odkazy konvertujú alebo nie.

Bez ohľadu na to, kde a ako pridáte svoje pridružené odkazy do príspevku, musíte oznámiť, že používate pridružené odkazy. Vyžaduje to Federálna obchodná komisia a je ľahké ich sledovať Sprievodca zverejnením FTC .com to by nemalo byť príliš ťažké splniť. Hlavným bodom je pridanie zverejnenia na každú stránku s pridruženými odkazmi, ktoré by ste mohli uskutočniť v prípade, že čitatelia prekliknú a dokončia nákup (môžete vidieť náš v dolnej časti stránky, ktorú zahrnujeme na každú stránku od chvíle, keď funkcie bočného panela reklám).

POZNÁMKA: Zákony FTC pre odvetvia ako zdravie, odpustenie dlhov, nehnuteľnosti a ďalšie zložité témy môžu byť oveľa prísnejšie ako zákony týkajúce sa webdizajnu. Prosím navštívte Webová stránka FTC a pred pridaním pridružených odkazov na svoje stránky si prečítajte pravidlá týkajúce sa vášho odvetvia, aby ste si boli istí, že dodržiavate všetky príslušné zákony.

Affiliate Summit Marketing Conference

Chcete sa dozvedieť viac o affiliate marketingu? Zvážte účasť Pridružený samit Na východ alebo na západ. Toto je jedno z najväčších pridružených marketingových a sieťových podujatí v USA. Ponúkajú rôzne sedenia, na ktorých sa môžete dozvedieť viac o pridružení, o pravidlách, ktoré musíte dodržiavať, a tipoch, ako sa stať úspešným. Je to dosť drahé, ale dobrá správa je, že čím skôr si kúpite, môžete získať značnú zľavu pre vtáky. A to, čo utratíte za udalosť, si môžete nárokovať ako výdavky na podnikanie (téma, ktorá sa má pokryť v neskoršom príspevku).

2. reklamné miesta

Okrem pridružených odkazov, ktoré pridávate priamo do obsahu, sú reklamné spoty skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze na svojom blogu odporúčaním iných produktov na webe. V prípade reklám máte na výber tri možnosti – vytvorte si vlastné reklamy pomocou pridružených odkazov na iné stránky, predávajte reklamné spoty za mesačný poplatok alebo sa pripojte k reklamnej sieti, ktorá vám predá reklamný priestor..

Vytváranie a správa reklám na vašom webe môže mať väčší zmysel, ak chcete mať úplnú kontrolu nad estetikou reklám a kde sú reklamy odkazmi. A keďže budete používať svoje vlastné pridružené odkazy, zarobíte trochu peňazí, keď čitatelia prekliknú a dokončia nákup. To bola cesta, ktorú sme sa sem dostali pred časom vo WPExplorer. Fungovalo to skvele pre nás, ale keďže sa náš blog rozrástol na naše vlastné produkty WordPress, odstránili sme ďalšie reklamy..

Keď ty predajte svoje reklamné spoty za mesačný poplatok do iných firiem, potom si stanovíte paušálnu mesačnú sadzbu bez ohľadu na to, koľkokrát ľudia kliknú na vaše reklamy. Je to pekné, pretože viete, že z vašich reklám budete mať stabilný príjem, ale o to zložitejšie je, že vaši kupujúci sa nebudú obnovovať každý mesiac, ak ich reklamy nezískajú kliknutia..

Reklamná sieť spoločnosti BySellAds

Vaša posledná možnosť je pripojiť sa k reklamnej sieti a nechajte ich, aby pre vás urobili ťažkú ​​prácu. Reklamné siete ako adsense, Amazon CPM Ads a BuySellAds prevezmite reklamný priestor a predajte ho kupujúcim. BuySellAds vám dáva o niečo väčšiu kontrolu, pretože prostredníctvom svojich stránok môžete predávať mesačné reklamy alebo reklamy CMP (cena za zobrazenie) a získate konečný súhlas so skutočným vizuálnym umiestnením, ktoré sa na vaše stránky umiestni..

S Adsense a Amazon CPM máte veľmi malú kontrolu nad tým, čo sa zobrazuje na vašich webových stránkach, ale obe siete používali pokročilé systémy na zobrazovanie reklám relevantných pre váš obsah a / alebo vašich čitateľov (takže sa nemusíte báť – ak píšete o webdizajne čitatelia by nemali vidieť reklamy na konské uzdy, pokiaľ to nie je niečo, čo vo svojom voľnom čase googlovali).

Nezabúdajte tiež na to, že reklamy Adsense sú zvyčajne platené za kliknutie na webových stránkach, takže platbu dostanete len vtedy, keď čitatelia kliknú na reklamu s vyššou mierou kliknutia. Amazon na druhej strane platí nižšiu sadzbu, ale pracuje na systéme ceny za zobrazenie, takže dostanete peniaze vždy, keď vaši čitatelia uvidia reklamu. Bez ohľadu na to, ktorú sieť sa rozhodnete použiť, nezabudnite, že všetky reklamné siete znížia príjmy z reklamy, ktoré generujete pomocou ich služieb.

3. Spravodaje

Spravodaje sú ďalšou skvelou príležitosťou na príjem. Spravodaje sú ako snímka blogu, pretože pravdepodobne zdieľate najnovšie príspevky alebo správy so svojimi odberateľmi a rovnako ako vy blogujete aj vy možnosť zahrnúť reklamné spoty. Rovnako ako reklamy, môžete predávať spravodajské spoty samostatne alebo prostredníctvom siete, ako je BuySellAds.

Newsletter Postavený s MailChimp

Zatiaľ čo reklamy sú zvyčajne vhodné na speňažovanie spravodajov, niektoré e-mailové marketingové služby, ako sú MadMimi nepovoľujú použitie pridružených odkazov v bulletine zasielanom prostredníctvom ich služby. Mnohé pridružené programy (ako sú napríklad pridružené spoločnosti Amazon) navyše neumožňujú zahrnúť ich pridružené odkazy do spravodajcov bez ohľadu na to, kto je váš poskytovateľ e-mailových služieb..

V každom prípade pred vytvorením reklamných spotov alebo pridružených odkazov na váš bulletin dôkladne skontrolujte zmluvné podmienky služby e-mailového marketingu a pridružené programy, ktoré chcete zahrnúť (ak to vaša služba spravodajcu umožňuje).

4. Sponzorované príspevky a recenzie

Môžete tiež zarobiť peniaze iba napísaním článku, ak nájdete niekoho, kto ho sponzoruje. Pri sponzorovaných príspevkoch sa spoločnosť môže obrátiť na vás (alebo im môžete predložiť návrh), aby ste skontrolovali produkt, ak vám ho poskytnú zadarmo alebo zaplatia poplatok za napísanie článku. Čo je úžasné! Dôležitou súčasťou je: 1) byť úprimný pri recenzii produktu alebo služby a 2) nezabudnite uviesť, že ide o sponzorovaný príspevok (rovnako ako zverejníte pridružené odkazy)..

Recenzie by mali byť čestné názory. Aj keď vám spoločnosť platí stovky dolárov, uistite sa, že ste svojmu produktu venovali podrobný pohľad, skutočne ho používajte a podeľte sa o svoje zážitky so svojimi čitateľmi. Pri vytváraní dohody o sponzorovanom príspevku alebo kontrole si tiež prečítajte podmienky, aby ste zistili, či môžete v príspevku použiť svoje vlastné pridružené odkazy. Týmto spôsobom, aj keď ste dostali položku alebo počiatočnú platbu za napísanie článku, môžete v budúcnosti získať príjem tým, že odporučíte čitateľom, aby si produkt kúpili sami (tento posledný kúsok má samozrejme zmysel iba vtedy, ak napíšete pozitívnu recenziu ).

5. Sweepstakes (bežne nazývané „darčeky“)

Podobne ako sponzorované príspevky, môžete na svojom blogu tiež usporiadať reklamné predmety (aj keď správny právny termín je „lotérie“). Spočiatku by ste si mohli myslieť – neexistuje spôsob, ako dať niečo zadarmo, z ktorého mi nebudú peniaze. Tam sa mýliš. Príspevky zvyčajne produkujú slušné dopravné špičky, pretože môžete zahrnúť metódy denného vstupu, odporúčať možnosti priateľov a samozrejme záznamy o zdieľaní v sociálnych sieťach.

Rafflecopter prezradí manažér

Pri odovzdávaní darčekov je veľmi dôležité sledovať všetky príspevky a vyberať úplne náhodného výhercu. Na tento účel osobne používame Rafflecopter. Uľahčujú nastavenie darčekov, vytvoria miniaplikáciu, ktorú môžete vložiť do príspevku alebo stránky, spravovať záznamy a vybrať víťaza. Ponúkajú veľa možností pre prezradené príspevky, takže môžete využiť výhody zvýšeného počtu nových návštevníkov pridaním záznamov prostredníctvom obľúbenej stránky na Facebooku, prihlásením na odber bulletinu, sledovaním na Twitteri, zdvojovaním správy, sledovaním na Pinterest, pripínaním obrázka, odpovedať na anketu, komentovať váš príspevok alebo môžete pridať svoju vlastnú možnosť (aj keď táto vyžaduje, aby účastník zadal overenie, takže to nie je také spoľahlivé ako iné prihlasovacie formuláre).

Predtým, ako idete začať a rozdávať práve teraz, je potrebné mať na pamäti niekoľko pravidiel, ak ste v USA (aj keď som si istý, že existuje veľa pravidiel aj mimo USA, jednoducho ich nepoznáme) ). Tu je niekoľko tipov, ktoré sledujeme, aby sme vám pomohli udržať naše darčeky na ceste podľa súčasných pravidiel a predpisov:

 1. vy nemôžu Vyžadujte od svojich návštevníkov, aby si kúpili čokoľvek, aby ste sa dostali – to by urobilo z vášho rozdania lotériu, ktorá je nezákonná.
 2. Udržujte svoju cenu pod 600 dolárov, aby ste zabránili tomu, aby si výherca nárokoval daň zo svojich daní. Kedykoľvek sa vyplatí platba alebo cena vo výške 600 dolárov alebo viac, musí sa IRS predložiť formulár 1099 – Rôzne.
 3. Uistite sa, že ste si napísali náležité podmienky pre prezradenie. Ak používate Rafflecopter, máte šťastie – majú ľahko použiteľnú šablónu, ktorá umožňuje dobrý začiatok. Začína to dokonca úplným „neplatným zákonom zakázaným zákonom“, ktorý je určený na to, aby vás v zásade legálne kryl tým, že naznačuje účastníkom, že sa pred vstupom musia nezávisle uistiť, že majú povolenie vstúpiť na váš darček..
 4. V USA platia osobitné pravidlá týkajúce sa používania internetu deťmi vrátane vstupu do online darčekov. Absolútne sa ubezpečte, že do svojich zmluvných podmienok pridáte ustanovenie, podľa ktorého musia mať účastníci vstup do veku 13 rokov a viac, a ak máte menej ako 18 rokov, musíte mať súhlas rodičov..
 5. Dátum ukončenia prezradenia nemôžete zmeniť. Aj keď nedostanete odpoveď, v ktorú ste dúfali, že musíte ukončiť svoju prezradenie, keď ste povedali, že budete chcieť zachovať férovosť a hranicu.
 6. Nakoniec musíte odovzdať cenu. Aj keď váš darca sponzorov zmizne, musíte sa uistiť, že víťaz získa svoju cenu (alebo rovnocennú cenu, ak bol originál prerušený)..

Medzi ďalšie veci, ktoré by ste mali zvážiť, patria zákony o štáte (musíte to preskúmať alebo si overiť na kancelárii generálneho prokurátora pre každý štát, v ktorom budete inzerovať a hostovať svoj darček), pravidlá pre sociálne siete (Kerry O’Shea Gorgone má k tomu skvelý článok) a oveľa viac (Sara F. Hawkins má príspevok o blogu, ktorý by si si mal prečítať).

6. Výhradný obsah (prostredníctvom členstva alebo predplatného)

Okrem všetkých vyššie uvedených metód môžete zarábať aj pomocou exkluzívneho obsahu. Tu na stránkach WPExplorer ponúkame našim čitateľom, ktorí sa zaregistrujú na účet, exkluzívne bezplatné témy a doplnky. Poskytnuté členstvo je bezplatné, ale existuje veľa webových stránok, ktoré dokázali zarobiť peniaze tým, že členom ponúkli exkluzívny prémiový obsah.

Prémiové členstvo Wall Street Journal

Veľkým príkladom je Wall Street Journal, ktorý zobrazuje niekoľko bezplatných príspevkov na čítanie príspevkov, ale väčšinou úryvky článkov, ktoré musíte odomknúť. Ďalším menej zameraným príkladom je správa Envato Tuts+ webové stránky. Nachádzajú sa tu mnohé skvelé články a návody, v ktorých sú pridané videá a obsah bez reklám, ku ktorým je možné pristupovať iba s členom.

Ak si chcete vytvoriť vlastné webové stránky založené na členstve alebo predplatnom, odporúčame vám použiť doplnok. Páči sa nám Obmedziť obsah Pro, MemberPress a Členstvo od WPMUdev. Ak chcete vidieť ešte viac možností, môžete si tiež vyskúšať našu zbierku najlepších doplnkov pre WordPress. To všetko sú skvelé doplnky, ktoré vám pomôžu vytvoriť a spravovať exkluzívny obsah člena. Len sa uistite, že naďalej vydávate pravidelný, vysoko kvalitný obsah, ktorý môžete držať svojim členom.

Jedinou výzvou je, že keď začnete predávať prémiové predplatné alebo členstvo, musíte si dať pozor, aby ste dodržiavali všetky miestne zákony o zbere údajov a elektronickom obchode. Kedykoľvek spracúvate predaj online, musíte zhromaždiť nejakú formu zákazníckych údajov, čo znamená, že musíte dodržiavať príslušné zákony o ochrane súkromia a bezpečnosti. Ak ste v USA, pokladňa US Small Business Administration – majú veľa skvelých zdrojov a sprievodcov na pomoc online obchodom. Nezabudnite tiež na zákony o dani z obratu vo vašej krajine. Pretože členstvo v blogu je nehmotný digitálny tovar mnoho štátov v USA od vás nebude požadovať zaplatenie dane z obratu, ale niektoré štáty ako Havaj uplatňujú daň z obratu doslova na všetko (aj keď ste v inom štáte, ktorý predáva osobe na Havaji). Dozviete sa viac o dani z obratu od TaxJar a Alvalara. Jednoducho sledujte a robte svoj výskum v poriadku?

7. Vypredanie

Nakoniec môžete zarobiť peniaze vytvorením blogu, ktorého jediným účelom je jeho predaj. Existuje veľa vývojárov a blogerov, ktorí sa profesionálne venovali vytváraniu začatých stránok a ich predaji bez toho, aby ich museli prejsť a plne speňažiť. Aj keď môžete predať ziskový blog, ktorý ste spustili už roky.

Všeobecné pravidlo, s ktorým sme sa stretli, je, že blog stojí za dva roky mesačného príjmu, ktorý v súčasnosti generuje. Ak teda váš blog zarába z reklám a pridruženého predaja mesačne 1 000 EUR, potom je jeho výkupná cena pravdepodobne okolo 24 000 USD. Toto je, samozrejme, iba usmernenie, niečo stojí za to, za čo je niekto ochotný zaplatiť (hoci s umeleckými dielami to zvyčajne zvyšuje ceny, nie dole). Ak ste vyzvaný, aby ste predali svoj blog, nejaký čas to zvážte, aby ste zvážili ponuku, svoje ciele pre svoju webovú stránku (ak si ju ponecháte) a prípadne zvážili kontaktovanie ďalších zainteresovaných kupujúcich, ak existujú..

Aukcie webových stránok Flippa

Ak chcete svoj blog predať, existuje niekoľko webových stránok, ktoré vám môžu pomôcť s predajom. Flippy je dobre známa možnosť dražby na vašom webe, doméne alebo aplikácii. Navyše ponúkajú možnosť kategorizovať váš web ako zavedený alebo začatý web, aby kupujúci vedeli, čo môžu očakávať a čo ponúknuť. Pred uvedením svojho webu na predaj sa uistite, že máte údaje služby Google Analytics, prehľady výnosov a akékoľvek ďalšie dokumenty, ktoré vám pomôžu preukázať stabilitu a potenciálnu ziskovosť vášho webu. Čím lepšie to dokážete kupujúcim, tým vyššia je vaša šanca na zaistenie prémiovej ceny pre váš web.

Tip: Dôležitosť návštevnosti webových stránok

Predtým, ako sa vydáte do západu slnka, aby ste sa stali vaším dobrodružstvom v oblasti zarábania peňazí pomocou WordPress, je veľmi dôležité pamätať na to, že na zabezpečenie blogovania na plný úväzok potrebujete webovú prevádzku. Zatiaľ čo všetky spôsoby, ako zarobiť peniaze z vášho blogu uvedené vyššie, sú životaschopné, potrebujete slušné množstvo prenosu, aby ste skutočne dosiahli značný príjem. Blogovanie nie je schéma „rýchlo zbohatnúť“, keby každý blogoval na plný úväzok! Je to jemná rovnováha kvalitného obsahu, dobrej premávky a angažovanosti čitateľov, vďaka čomu je blog ziskový.

Kvalitný obsah

Najjednoduchší spôsob, ako si v dlhodobom horizonte pomôcť, je zaistiť, aby ste pre svoj blog získali vysoko kvalitný a originálny obsah. Pre lásku k WordPressu, prosím, neposúvajte obsah z iných stránok. Nájdite si čas, napíšte svoje články vlastnými slovami a spravte to správne. Určite môžete uviesť zdroje, ak je to relevantné pre vašu tému príspevku, zdieľať definíciu zo slovníka.com alebo vložiť útržok kódu z kódu WordPress x ak pripíšete svoj zdroj. Je dôležité uviesť meno a odkaz na pôvodný zdroj informácií.

Dobrý SEO

Spolu s dobrým obsahom musíte dodržiavať osvedčené postupy SEO, aby ste zabezpečili, že vyhľadávacie nástroje budú radi, keď uvedú vaše webové stránky vo svojich výsledkoch. Vyhľadávače sú jedným z najlepších zdrojov novej prevádzky. Prezrite si niektoré z našich obľúbených článkov WordPress SEO.

 • Sprievodca pre začiatočníkov k SEO WordPress (po sérii)
 • WordPress SEO Best Practices pre rok 2015 a ďalšie roky
 • Vaša príručka pre rýchlu inštaláciu a nastavenie SEO pre WordPress

Zapojenie čitateľa

Pridružené odkazy a reklamy nebudú generovať žiadny príjem, ak vaši čitatelia nebudú zapojení, vrátia sa na vaše stránky a kliknú na vaše odkazy. Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť aktivitu vašich návštevníkov, ale tu je niekoľko príspevkov, ktoré vám pomôžu dostať sa na správnu cestu:

 • Vylepšite zapojenie a zabráňte stratám potenciálnych zákazníkov pomocou doplnkov pre vyskakovacie okná WordPress
 • Doplnky WordPress na zvýšenie interakcie a angažovanosti publika
 • Jednoduchý plán na zvýšenie angažovanosti vo vašom blogu WordPress
 • Ako vytvoriť odkazy na blogu WordPress pre zvýšenú angažovanosť
 • 5 doplnkov WordPress, ktoré môžu zvýšiť zapojenie čitateľov do vášho blogu WordPress

Zostaňte naladení

Nabudúce sa budeme venovať ako zarobiť peniaze pomocou služieb a produktov WordPress. Budeme sa tiež deliť o to, ako sme začali a ako sme sa vydali na rozšírenie nášho produktového portfólia, aby ste si ju nechceli nechať ujsť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me