Ako zefektívniť webovú stránku WordPress a zlepšiť používateľské prostredie

Ako zefektívniť webovú stránku WordPress a zlepšiť používateľské prostredie

Nie je nič nepríjemnejšie, ako získať prvý pohľad na nové webové stránky a potom sa musí snažiť dostať na miesto, kam skutočne chcete ísť. Ak chcete nájsť obsah, ktorý ste skutočne hľadali. Kým našťastie, dni reklám s veľkým počtom nepotrebných stránok s reklamou, ktoré sú napĺňané kľúčovými slovami a ktoré boli navrhnuté tak, aby zarobili peniaze z Adsense, sa už vo výsledkoch vyhľadávania nezobrazujú tak často ako kedykoľvek predtým …


Mnoho webových stránok, najmä tie, ktoré majú tisíce stránok s obsahom, môže byť dosť ťažké navigovať, a to aj so správnou štruktúrou a funkčnosťou. Ak tam nie je, je často jednoduchšie zasiahnuť backspace a vrátiť sa a spýtať sa spoločnosti Google, čo chcete vedieť, ako zostať na webe. V tomto článku sa zaoberáme tým, ako môžete zefektívniť svoje stránky WordPress, aby ste predišli takýmto problémom, a výrazne vylepšiť používateľské prostredie.

Používajte kategórie správne

Môže byť lákavé pokúsiť sa byť originálnym pomocou funky kategórií, ktoré dostanú iba „zasvätení“, alebo jednoducho nechať kategórie ležať pri ceste, keď sa zameriavate na vytváranie obsahu, ale presné kategórie umožňujú oveľa príjemnejšie prehliadanie prvýkrát a vracajúcich sa návštevníkov.

Ak je kategória príliš všeobecná alebo iba označuje typ obsahu, neexistuje žiadny reálny spôsob, ako by návštevníci našli viac toho istého, ak sa im páčilo vaše prvé dielo… s výnimkou pravdepodobne často nespoľahlivých doplnkov „súvisiace príspevky“..

Ručné vytváranie a pridávanie príspevkov do kategórií sa po skutočnosti môže zdať ako skľučujúca úloha, ale nakoniec to pomôže zefektívniť vaše webové stránky a zlepšiť všeobecnú skúsenosť používateľov. Ak sa pozriete na naše kategórie tu v aplikácii WP Explorer, vidíte, že naše príspevky jasne rozdeľujeme do kategórií, ktoré sú v súlade s aktuálnymi témami, takže je veľmi ľahké prečítať si viac o konkrétnej téme, ktorá vás zaujíma..

Implementujte funkciu Clear Navigation

Implementujte funkciu Clear Navigation

Keď sa váš web začne rozširovať a vy ste začali ponúkať nielen viac služieb, ale máte aj komunitu, je dôležité mať jasnú navigáciu. Mnohí blogeri sa rozhodnú pre stránku „Štart tu“, ktorá oboznámi čitateľa prvýkrát s tým, o čom sú, v niekoľkých najlepších príspevkoch na danú tému. Môže to fungovať pre niektoré predmety, iné však majú príliš veľa podtém, aby bol skutočne efektívny. Ak je to váš prípad, jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je nastaviť navigáciu, ktorá používateľovi umožní rýchly prístup k ktorejkoľvek z týchto podkategórií obsahu..

Jedným z najjednoduchších spôsobov nastavenia je kvalitná kategorizácia a jednoducho pridajte ponuku, v ktorej sú uvedené kategórie, alebo prípadne pridajte kategórie do bočného panela na stránkach. Ak chcete znova vidieť príklad tohto, musíte hľadať ďalej ako len na tejto webovej stránke. Vľavo by ste mali vidieť naše kategórie tu v programe WP Explorer a je ťažké sa hádať s touto úrovňou jasnosti. Nakoniec, vaši používatelia by pravdepodobne mohli pomocou Google vyhľadávať konkrétny obsah na vašom webe, ale pravdepodobnejšie potom nie, nájdu tiež výsledky pre vašich konkurentov, čo povedie k úniku potenciálnych účastníkov a zákazníkov..

Majte jasný rozdiel medzi rôznymi časťami obsahu

Či už sa to deje zmenou farieb pozadia pre jednu konkrétnu oblasť, majstrovským použitím medzier, použitím jasne viditeľných okrajov alebo jasným použitím podnadpisov nadpisov, je dôležité, aby bolo ľahké rozoznať hlavný obsah okrem napríklad sidebar. Ak sa všetko rozostrie spolu, zážitok zo čítania bude zbytočne bolestivý.

Ak vaša téma trpí syndrómom „zmesí bočných panelov do hlavného obsahu“ a nemá možnosti zmeniť farby bočného panela, nemusíte sa obávať. Nie je to príliš ťažké opraviť. Ak nechcete, aby sa vám znečistili ruky, každý návrhár / vývojár, ktorý stojí za jeho mastnotu z klávesnice, by mal byť schopný urobiť rýchlu opravu za pár hodín alebo menej.

Inou alternatívou je jednoducho nainštalovať inú tému, ktorá lepšie zvládne tento aspekt. Ak má vaša webová stránka veľké publikum alebo je hlavným zdrojom vášho príjmu, mali by ste vždy vyskúšať zmeny témy / témy na miestnej verzii vášho webu WordPress, skôr než niečo priamo implementujete. Viac informácií o tom, ako nainštalovať WordPress lokálne na Windows, nájdete tu (tu pre používateľov počítačov Mac).

Odstráňte všetky nefunkčné odkazy

Odstráňte nefunkčné odkazy

Malo by to byť samozrejmé, ale pre staršie weby môže byť ťažké udržať všetok váš starý obsah svieži a je ľahké skončiť s niekoľkými prerušenými odkazmi. Našťastie už nemusíte manuálne prechádzať všetkými svojimi stránkami, aby ste hľadali nefunkčné odkazy. Ako u väčšiny ostatných vecí, aj tu existuje doplnok. V skutočnosti máme dokonca sprievodcu, ako nájsť a odstrániť nefunkčné odkazy priamo tu v programe WP Explorer.

Využite karty

Karty sa používajú na prípady, keď časť obsahu nie je dostatočne dlhá alebo dôležitá na to, aby zaručila inú stránku, ale obsah je dosť odlišný na to, aby vytvoril aspoň podnadpis na rozdelenie potrebného obsahu. Ak ste dizajnér, mohli by ste mať napríklad karty pre rôzne typy vzorov, ktoré robíte, pričom hlavná stránka predstavuje iba vaše hlavné zameranie..

Ak chcete získať predstavu o tom, ako vyzerajú karty pri implementácii, môžete jednoducho prejsť nadol a pozrieť sa na autorov životopis pod týmto príspevkom, ktorý ich krásne využíva. Vypracovali sme dokonca aj návod, ako môžete pomocou doplnkov ľahko získať karty na svojom webe WordPress.

Zvýšte rýchlosť stránok

Zvýšte rýchlosť stránok

Je ťažké prinútiť webové stránky, aby sa cítili hladko, ak zakaždým, keď kliknete na odkaz, musíte počkať, kým sa na ikonu načítania dívate dlhšie ako sekundu alebo tri. Rýchlosť je niečo, čo sa čoraz viac stáva samozrejmosťou, pretože sa zameriava na rýchlosť, ktorú majú väčšie stránky, a vyčnievať, pretože je pomalý, rozhodne nie je dobrá vec..

Možno ste si všimli, že na WPExplorer veľa hovoríme o rýchlosti (práve sme uverejnili článok o niektorých úžasných doplnkoch na urýchlenie vášho webu WordPress), a to preto, že rýchlosť načítania je dôležitým prvkom používateľskej skúsenosti. Dlhšie časy načítania sú často veľkým faktorom, pokiaľ ide o vyššiu mieru odchodov, a zistilo sa, že výrazne znižujú predaj. Okrem toho spoločnosť Google pripustila, že rýchlosť načítania zohráva pri vyhľadávaní v rebríčku vyhľadávania úlohu. Teraz sa v niektorých prípadoch môže stať, že hostiteľ bude hlavným problémom. Ak to tak nie je, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste relatívne ľahko zvýšili rýchlosť svojich stránok.

Použite sieť na doručovanie obsahu (CDN)
Jedným zo spôsobov, ako zrýchliť svoje webové stránky, je hosťovať váš ťažší obsah, napríklad obrázky, v sieťach tretích strán, ktoré ho rýchlejšie poskytujú koncovému používateľovi. Dokonca sme pre vás pripravili zoznam bezplatných CDN.

Použite doplnok Cache
Doplnok vyrovnávacej pamäte je doplnok, ktorý sa zbaví niektorých požiadaviek na strane servera zverejnením toho, čo môže ako statická stránka html. Existuje niekoľko doplnkov, ktoré idú ešte ďalej. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako nainštalovať a nakonfigurovať doplnok vyrovnávacej pamäte.

Odstráňte nepotrebné doplnky
Ak máte aktivovaných veľa doplnkov, ktoré neslúžia žiadnemu skutočnému účelu, pravdepodobne je dobré sa ich väčšiny zbaviť. Prečítajte si viac o tom, ako a prečo by ste mali odstrániť prebytočné doplnky WordPress.

Optimalizujte svoje obrázky
Teraz je ľahké orezať niektoré rohy, keď WordPress automaticky zmení veľkosť obrázkov, aby sa zmestili do vášho obsahu. Najmä v prípade, že sa skutočne musíte usilovať nájsť skvelý obrázok, ktorý by sprevádzal váš príspevok, je príliš jednoduché byť lenivý a jednoducho ho nahrať tak, ako je, a vložiť ho do svojho príspevku alebo článku. Ale to môže v skutočnosti významne ovplyvniť rýchlosť načítania vašich webových stránok. Jedným z najjednoduchších a najdôležitejších krokov, ktoré je potrebné urobiť, je znížiť počet obrázkov na vhodnú veľkosť a prípadne ich skomprimovať pomocou formátu súborov, ktorý je k dispozícii pre väčšiu veľkosť, napríklad JPEG. Keď to urobíte, môžete použiť jeden z týchto doplnkov na optimalizáciu obrázkov. Keď už ide o obrázky a rýchlosť načítania, budete mať pred sebou väčšinu webových stránok WordPress..

Zabaliť

Nakoniec, rýchlosť stránok sa dá zatiaľ zvýšiť iba vtedy, ak sa váš hostiteľ sám ukáže byť mimoriadne pomalý. Ak ste svoj web úplne optimalizovali v súlade s naším sprievodcom o tom, ako zrýchliť svoj web a stále je hrozne pomalý, možno budete chcieť zmeniť svoj plán hostenia alebo dokonca hostiteľa úplne. (Tu vo WPExplorer používame WPEngine, a ako si určite viete povedať, nemáme problém s pomalými rýchlosťami načítania tu.)

Úplné zefektívnenie a optimalizácia webovej stránky z hľadiska používateľskej skúsenosti môže byť náročná úloha, najmä pre technicky náročnejších. Zároveň je to však možné a odmeny, ktoré s tým súvisia, sú viac ako stojí za námahu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map