Ako zlepšiť mieru okamžitých odchodov na vašom webe WordPress

Miera okamžitých odchodov je definovaná ako počet, koľkokrát návštevník opustí vašu stránku bez kliknutia na akékoľvek odkazy alebo návštevy iných stránok. Webové stránky s nízkou mierou odchodov vám hovoria, že ide o zaujímavý web, ktorý je plný úžasných vecí na prezeranie a čítanie. Táto stránka dokáže upútať pozornosť používateľa. Jedným z najlepších príkladov je 9GAG. Ľudia trávia niekoľko minút tým, že sa chichotajú. V metrikách internetu, ak návštevník strávi na novej stránke viac ako 5 minút – je to naozaj veľký problém.


411 o miere odchodov

Správcovia webových stránok neustále hľadajú vylepšenia miery odchodov zo svojich stránok. Ak nájdu konkrétny web, ktorý má nízku mieru odchodov, okamžite sa pokúsia naučiť a implementovať techniky, ktoré sa v ňom nachádzajú. Mať vysokú mieru odchodov (dokonca 100%) nie je vždy zlá vec. Ľudia sú zaneprázdnení. Hneď ako nájdu to, čo hľadajú, opustia vaše stránky. Toto je veľmi bežné na webových stránkach na jednej stránke alebo na všetkých vstupných stránkach typu všetko v jednom. Do vyhľadávacieho nástroja: a viacstránkový web (to sú takmer všetky blogy WordPress fyi) s vysokou mierou odchodov je červený signál.

Táto stránka nemá relevantný obsah, potlačte ju SERP “

Znamená to, že vaše stránky nie sú pútavé ani zaujímavé. Najhoršie zo všetkého je, že nemá relevantný obsah. Je spoločnou zodpovednosťou celého tímu pre vývoj webových aplikácií – webmastera, dizajnérov a kurátorov obsahu – položiť návnadu pre vašich návštevníkov – dúfajúc, že ​​sa im stanú obeťami a nakoniec sa stanú čitateľmi..

Nakoniec chceme zákazníkov. Nielen návštevníci.

V tomto článku sa budeme venovať niektorým z najlepších spôsobov, ako zlepšiť mieru okamžitých odchodov na vašom webe WordPress. Na zlepšenie miery odchodov zo svojich stránok použijeme niektoré doplnky a niektoré osvedčené techniky, ktoré používajú najlepší blogeri.

Prečo venovať pozornosť miere odchodov zo svojich stránok?

Venujte pozornosť miere odchodov

Pretože je to jeden z hlavných spôsobov, ako merať zapojenie používateľov na vašich stránkach. Celkom chvíľu som hovoril o tom, ako z vašich návštevníkov urobiť čitateľa. Jedným z najlepších spôsobov merania tejto zmeny je preskúmanie miery okamžitých odchodov na vašom webe. Google má svoj vlastný (trochu komplikovaný) vysvetlenie miery odchodov a je to dobré čítanie pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť technické termíny. Stránka s nízkou mierou okamžitých odchodov hláskuje tieto veci:

 • Lepšie zapojenie používateľov: To vám povie, že vaši návštevníci sa zaujímajú o obsah vašich stránok. Považujú váš web za taký dôležitý, aby na ňom trávili čas. vy chcieť Potrebujem to.
 • Vyššie hodnotenie SEO: Miera odchodov a rýchlosť stránok sú dva zo dvesto faktorov, ktoré spoločnosť Google používa na hodnotenie vašej stránky podľa konkrétneho kľúčového slova. Miera odchodov sa používa na meranie kvality vašich stránok. Web s 10 stránkami môže mať lepšie hodnotenie ako web so 100 stránkami, ak má menšia stránka lepšiu kvalitu. Google a všetky vyhľadávacie nástroje požadujú kvalitu – nie kvantitu. Čím lepšia je miera odchodov, tým vyššie stúpate po rebríku SERP.
 • Vyššie konverzie: Buďme úprimní. Chceme, aby sa náš produkt predával. Chceme, aby ľudia skutočne šialene kupovali náš produkt namiesto toho, aby sa slepo prihlásili k odberu noviniek a znova si prečítali naše Tweety. Je to nepochybne dobrá vec. Na konci dňa je však predaj oveľa lepší ako žiadny predaj. Keď venujete čas a úsilie na zlepšenie miery odchodov zo svojich stránok, spojíte sa so svojimi čitateľmi. Začínajú dôverovať vašej značke a vy si vytvoríte identitu v komunite svojho výklenku. To nakoniec zmení čitateľov na zákazníkov.

Top 10 dôvodov pre vysokú mieru odchodov a ako ich opraviť

Na základe toho, čo hovoria odborníci, sme uviedli desať faktorov, ktoré sú zodpovedné za vysokú mieru odchodov na vašich stránkach. Pokúste sa im vyhnúť za každú cenu.

 1. Vysoký čas načítania stránky, t. J. Pomalý web
 2. Preplnený dizajn so zlou navigáciou (chýbajúce strúhanky)
 3. Dizajn nereagujúci
 4. Nepríjemné formuláre na aktiváciu vyskakovacích okien
 5. Príliš veľa reklám
 6. Nerelevantné reklamy
 7. Nefunkčné odkazy – stránka 404 sa nenašla atď.
 8. Chyby MySQL alebo PHP na príspevkoch a stránkach
 9. Nedostatok sociálneho dôkazu
 10. Slabý obsah

Teraz, keď viete o problémoch, diskutujme o ich riešeniach.

Zvýšte rýchlosť stránok WordPress

Zvýšte rýchlosť svojich stránok

Znovu a znovu sme hovorili o jeho dôležitosti. Vaše stránky by sa mali načítavať rýchlo, najlepšie do 3-4 sekúnd. Ľudia v súčasnosti konzumujú toľko médií, že sa počíta každá milisekunda. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete zvýšiť rýchlosť svojich stránok:

  1. Použitie doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress ako W3 Total Cache
  2. Používanie siete na doručovanie obsahu, napríklad MaxCDN
 1. Pomocou hostovanej služby Managed WordPress ako Media Temple alebo WPEngine
 2. Optimalizácia obrázkov ich kompresiou alebo použitím správneho formátu

Po implementácii zmien môžete zmerať rýchlosť svojich stránok pomocou nástrojov, ako sú napríklad Pingdom, GTmetrix a WebPagetest. GTmetrix vám poskytuje najpodrobnejšie informácie o výkonnosti vašich stránok.

Dizajn stránok

Dizajn webových stránok

Použite čistú, pohotovú a nenápadnú tému WordPress. Téma, ktorú používate pre svoje stránky, by mala byť taká, aby ľudia mohli bez problémov nájsť to, čo hľadajú. Nemali by to hľadať dlhšie ako 3 sekundy.

 • Uistite sa, že ste uvážlivo používali hlavné sidebar, lišta primárneho menu a zápätie. Oči ľudí sú na nich zvyknuté a necháme si to tak.
 • Ak sa váš blog zameriava na eseje a poéziu, bolo by rozumné použiť silnú tému zamerať sa na typografiu. Pozrite sa na Gregoryho Sparring Mind za vynikajúci príklad minimalistického dizajnu.
 • Použite príslušné obrázky. Stoja za tisíc slov. Môžete si nájsť skvelé obrázky zdarma z týchto zdrojov.
 • Použite súvisiaci doplnok pre príspevky ako YAARP alebo nRelate.
 • To je samozrejmé, vaše stránky musí reagovať. Je to mobilný prvý vek a pre to nie sú žiadne výhovorky.

inzercia

inzeráty

Bolo by hlúpe úplne odstrániť reklamy z vášho webu. Je to jeden z primárnych zdrojov príjmu! Tak čo robíš? Skontrolujte, či sú reklamy relevantné. Nerelevantné reklamy spôsobujú viac škody ako zisku. Ak používate službu Google AdWords, nemusíte si robiť starosti, pretože spoločnosť Google trávi väčšinu svojho výskumu a vývoja zobrazovaním lepších reklám. A sú v tom skutočne dobrí. Ak však používate bannerové reklamy s vlastným ovládaním, uistite sa, že produkt / stránka, na ktorú odkazujete, je skutočne užitočná. Odkaz na niečo, len ak odporučil by si to. Novinkou medzi blogermi je BuySellAds. Je to vynikajúca platforma pre špecifické reklamné siete.

Vyskakovacie okná

Existuje dôvod, prečo sa technológia výstupu zámeru stala tak populárnou. Skript čaká na použitie na odchod – druhý, keď pohne myšou smerom k krížovému tlačidlu, objaví sa kontextové okno. Z tohto dôvodu sa pojem úmysel ukončiť. OptinMonster je jedným z najlepších doplnkov WordPress, ktoré ovládajú technológiu ukončenia zámeru. OptinMonster používajú obľúbené weby, ako napríklad examinátor sociálnych médií a denník vyhľadávača.

Existuje však toľko stránok, ktoré túto technológiu ukončenia stále nepoužívajú. Ako čitateľ ma naozaj mrzí, keď sa niečo snažím prečítať a na obrazovke je každých pár minút vyskakovacie okno. Toto je môj osobný názor a môže sa líšiť od toho, čo si myslíte. �� Tu je niečo, čo už viete.

Ak je váš obsah dostatočne dobrý, ľudia ho automaticky sledujú a / alebo prihlásia na odber.

Nefunkčné odkazy a chyby softvéru

Nefunkčné odkazy a chyby softvéru

Keď váš web starne, vygenerujete veľa odkazov – interných aj externých. Štruktúru stránok môžete tiež občas prehodnotiť, aby ste tak mali lepší dojem z práce. V tomto procese je veľmi prirodzené pristáť s prerušenými väzbami. Tu je problém – nefunkčné odkazy spôsobujú vážne poškodenie štruktúry vašich stránok a dosiahlo skóre SEO. Nerobte si starosti. Použite plugin ako Kontrola prerušeného odkazu analyzovať všetky odkazy na vašom webe a opraviť mŕtve odkazy.

Softvérové ​​chyby sú dôsledkom zle nakonfigurovaných skriptov PHP, preťaženia servera, konfliktov medzi pluginmi alebo konfliktov medzi témami. Existuje veľa spôsobov, ktoré by ich mohli spôsobiť, a riešenia pre každú z nich si vyžadujú spoľahlivé technické znalosti. Najlepšia oprava je nepoužiť konfliktné doplnky / témy. Ak sa však jedná o webový server, kontaktujte podporu. Ak to váš rozpočet dokáže podporiť, prejdite na spravovanú hostingovú službu WordPress, napríklad WPEngine.

Sociálny dôkaz

Sociálny dôkaz

Sociálny dôkaz jednoducho znamená, aký populárny je váš obsah. Koľko ľudí zdieľalo tento konkrétny príspevok? Toto sú veci, ktoré musíte zvážiť. Ak máte nový web, bude takmer nulový. Nerobte si starosti. Uisti sa nezobrazovať statika zdieľania. Spravili by to iba tlačidlá zdieľania. Lepší tip –

Strávte dvojnásobok času propagáciou svojho obsahu, ako ste to urobili pri jeho vytváraní.

Obsah je kráľ

V neposlednom rade – uistite sa, že váš obsah je prvotriedny. Trávte čas čítaním, výskumom a aktualizáciou obsahu tak, aby sa stal mierka pre túto konkrétnu tému. Predpokladajme, že píšete tému „Najlepšie knihy o sociálnej psychológii“. Jednoduchým napísaním 10 mien to nevystrihnete. Zahrnúť hodnotenie, č. recenzií, informácií o predaji a autorovi a vašej osobnej kontrole. Čo je v tejto knihe dobré? Aké veci táto kniha chýba? Nakoniec by mal byť váš príspevok taký dobrý, aby čitateľ išiel:

“Páni! Tento príspevok obsahuje všetko, čo hľadám. Lepšie si to zarezervujte! “

Pozrite sa na článok Gregoryho 50 povinne prečítaných kníh o sociálnej psychológii. Môžete nám navrhnúť vylepšenia tohto článku?

záver

Dnes sme sa venovali niektorým z najlepších spôsobov, ako zlepšiť mieru odchodov, čím sa zlepší vaše zapojenie používateľov. Ak máte pre nás nejaký tip, dajte nám vedieť – sme vždy radi, že vás budeme počuť od našich čitateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map