Ako zmeniť svoj blog WordPress na podnikanie

 1. 1. Ako zarobiť peniaze pomocou blogu
 2. 2. Ako zarobiť peniaze predajom produktov a služieb WordPress
 3. 3. Aktuálne čítanie: Ako zmeniť svoj blog WordPress na podnikanie

Vitajte na poslednom príspevku v našom vydaní sérií WordPress! Je to čas, nie? Už sme sa zaoberali tým, ako generovať príjem z vášho blogu WordPress ako pridružený podnik a ako tvorca. Ďalším krokom je postarať sa o všetky ostatné veci, ktoré je potrebné urobiť, aby sa váš blog stal plnohodnotnou firmou..


Predtým, ako začneme, len chceme objasniť: nie sme právnici alebo štátni účtovníci. Neposkytujeme vám právne ani finančné poradenstvo. Jednoducho zdieľame kroky, ktoré sme podnikli na začatie podnikania, a niekoľko tipov, čo pre nás fungovalo. Odporúčame, aby ste si urobili čas na to, aby ste sami urobili veľa výskumov a prípadne sa porozprávali s profesionálmi skôr, ako sa rozhodnete.

Vytvorte značku

Vytvorte značku

Pri vytváraní firmy alebo blogu budete musieť premýšľať o tom, čo chcete, aby bola vaša celková značka. Ide o veľa faktorov, konkrétne:

BRAND

názov, výraz, dizajn, symbol alebo akákoľvek iná vlastnosť, ktorá identifikuje tovar alebo službu jedného predajcu na rozdiel od tých, ktoré predávajú ostatní predajcovia

Výber mena

Najprv musíte vymyslieť názov svojej firmy. Môže to byť vaše vlastné meno, ak prevádzkujete firmu, v ktorej ste hlavnou funkciou Chris Lema a Carrie Dils.

Prípadne môžete prísť s iným menom, aj keď vám odporúčame vytvoriť si meno na základe vášho výklenku. Povedzme pravdu – vaše obchodné meno môže len prísť k tomu, ktoré názvy domén sú stále k dispozícii. To sa stalo, keď sme si vybrali program WPExplorer. Sedeli sme pri našom počítačovom stole a písali sme kombinácie WP a iných slov do registrátora GoDaddy. Program WPExplorer bol k dispozícii, fungoval a ukázalo sa, že sa perfektne hodí pre našu značku.

Vytvorenie loga

Akonáhle budete mať meno, musíte sa rozhodnúť, či chcete ísť s obrázkom. Mnoho firiem jednoducho používa svoje meno ako logo. Ak chcete ísť touto cestou, môžete zvážiť písmo Google alebo udalosť ako prémiové písmo (napríklad písmo z Typekit, alebo sú k dispozícii na dizajnérskych trhoch, ako je napríklad Creative Market), aby ste pridali trochu vizuálneho záujmu.

Ak chcete vytvoriť logo obrázka, existuje veľa skvelých možností. Máme celý článok o rozpočtových možnostiach na vytvorenie loga pre váš web. Alebo môžete dať Bezplatný tvorca loga Shopify skúste.

Keď sme vytvorili naše logo, rozhodli sme sa, že chceme pracovať priamo s dizajnérom. Trávili sme teda veľa času výskumom log Dribbble. Našli sme Stevan Rodic a my absolútne milujeme, ako sa ukázalo naše logo. Trochu sme vylepšili farby, keď sme urobili náš veľký redizajn pred niekoľkými rokmi, ale ďalekohľad zostal takmer rovnaký (v skutočnosti – veľmi ho milujeme, dokonca sme ho pridali do FontAwesome)..

Výber dizajnu webových stránok

Ak chcete skutočne spojiť všetky rôzne prvky svojej značky, musíte si zvoliť úžasný dizajn webových stránok. Rovnako ako väčšina vecí v živote, máte aj niekoľko možností.

Vaša prvá možnosť je použiť tému. Aby ste mali čo najviac pod kontrolou vzhľad svojich webových stránok, odporúčame viacúčelovú tému s množstvom možností prispôsobenia a vytvorením stránky. Boli by sme radi, keby ste vyskúšali našu tému Total WordPress, pretože je to skutočne jedna z najbohatších tém na webe. Ale pre každý rozpočet je k dispozícii veľa skvelých obchodných tém WordPress. Téma sa ľahko nastavuje a väčšina prichádza s vynikajúcou dokumentáciou, takže môžete ľahko získať rýchle nastavenie svojho nového dizajnu (Total dokonca obsahuje vstavaný demo importér, takže môžete importovať vzorové údaje iba niekoľkými kliknutiami).

Druhou možnosťou je mať vlastný návrh vytvorené iba pre váš web. Ak ste vývojár (máme pre nás šťastie, máme AJ a je úžasný), nemusíte tráviť desiatky. Môžete si vytvoriť svoj vlastný motív, ktorý je skvelou reprezentáciou vašej značky. Ak nie ste vývojár, vlastná téma a dizajn vás pravdepodobne bude stáť dosť veľký kus zmien. Témy na mieru môžu stáť od niekoľkých tisíc do desiatok tisíc dolárov, ale vlastná téma znamená, že váš web bude vyzerať presne tak, ako chcete. Vyskúšajte webovú stránku ako Upwork, nezávislý pracovník alebo by ste sa mohli skúsiť spýtať niektorého z vašich obľúbených vývojárov tém, ak sú k dispozícii.

Nech je to oficiálne

Nechajte svoju firmu oficiálnu

Keď si vymyslíte našu značku, ďalším veľkým krokom je, aby sa vaša firma stala oficiálnou. V závislosti od krajiny, štátu a mesta, v ktorom žijete, sa tieto kroky môžu líšiť, ale môžeme sa aspoň pozrieť, čo sme urobili.

Formovanie vášho podnikania

Keď sa rozhodnete, že je čas na legálne založenie firmy, existujú pravdepodobne štyri hlavné typy podnikania:

 • Jediné vlastníctvo
 • partnerstva
 • Spoločnosť s ručením obmedzeným (LLC)
 • S alebo C Corporation

LegalZoom má vynikajúcu stránku, kde sa môžete dozvedieť o rôznych typoch firiem a vybrať si, ktorá je pre vás najvhodnejšia. Pri výskume sme skutočne našli LegalZoom a použili sme ich na registráciu ako LLC. Fungovalo to skvele pre nás, pretože sme mohli fungovať ako partnerstvo, ale naše obchodné a osobné financie boli stále úplne oddelené.

Ak si založíte podnikanie prostredníctvom LegalZoom, máte tiež možnosť si najať a Registrovaný agent cez ne. Váš agent je ako prostredník – ak niekedy potrebujete doručovať alebo prijímať právne dokumenty, do ktorých vstúpia a pomôžu vám poskytnúť priateľskú tvár (to nie je vaše). Navyše, s registráciou registrovaného agenta od LegalZoom budete mať prístup k užitočným kalendár súladu aby ste si boli istí, že vám nikdy nevynechá termín.

A keď už ste pri tom, možno budete chcieť zvážiť podanie ochrannej známky vaše meno alebo logo. Chráni sa tým používanie vášho mena v budúcnosti, ako aj vaše práva na používanie vášho obchodného mena alebo loga v adresách URL domén, účtoch sociálnych médií, médiách a ďalších.

Podanie papierovanie

Po vytvorení firmy sa musíte zaregistrovať podľa svojho miestneho nastavenia. Pre tých z vás v USA to zvyčajne znamená registráciu u federálnych, štátnych, mestských a možno aj od vašich okresných vládnych úradov.

Budete sa chcieť zaregistrovať Identifikačné číslo zamestnávateľa (EIN) so spolkovou vládou. Ide v podstate o číslo sociálneho zabezpečenia vašej firmy. Je to to, čo budete používať pri svojich podnikateľských daniach, formulároch W-9, 1099-rôznych formulároch a všetku administratívu potrebnú na registráciu všade inde. Ak ste výhradným vlastníkom, máte možnosť vo svojich obchodných dokumentoch použiť svoje vlastné číslo sociálneho zabezpečenia alebo sa zaregistrovať pre EIN. Skutočne by sme povzbudili nové podniky, aby si našli čas na získanie čísla EIN, aj keď iba aby vaše súkromné ​​informácie zostali súkromné. LegalZoom to uľahčuje, pretože ak si dobre pamätám, všetky tieto dokumenty sú súčasťou balíka (stačí ich podpísať a poslať poštou).

Po vytvorení firmy sa budete tiež musieť zaregistrovať Licencia na štátne podnikanie. Mnoho štátov sprístupňuje všetky tieto informácie online (Nevada napríklad má dokonca veľmi jednoduchý obchodný portál online, ktorý ešte viac uľahčí prácu), alebo sa môžete obrátiť na LegalZoom, kde získate ďalšiu pomoc. Zvyčajne sa uvádza, pokiaľ ide o informácie o type podnikania, ktoré prevádzkujete, organizačné články, zoznam manažérov, či už máte zamestnancov atď..

Aby ste sa dostali ešte bližšie k domovu, budete tiež potrebovať Licencia na podnikanie v mestách a / alebo okresoch tiež. Odporúčame najskôr zavolať na váš okresný úrad, aby ste zistili, či sa musíte u nich zaregistrovať, ako aj mesto, z ktorého podnikáte. Tam, kde sa nachádzame, potrebujeme iba mestskú licenciu a dokážeme preskočiť regionálnu licenciu, ale v deň, keď sme boli v Kalifornii, sme sa museli zaregistrovať u oboch.

Okrem týchto licencií budete možno musieť požiadať o ďalšie povolenia a dokumenty, ktoré sa vzťahujú na ďalšie aspekty vašej firmy, ktoré nie sú online. Ak máte zamestnancov, služobné vozidlá alebo fyzickú výlohu (ahoj policajný a hasičský zbor), toto všetko je pridané povolenia budete sa musieť pozrieť. Napríklad sme požiadali o povolenie na domáce povolanie v Kalifornii, pretože naša kancelária bola v našom dome. Skontrolujte, či na webových stránkach nie je štát alebo miestne samosprávy, zavolajte im alebo si najmite právnika, ak si chcete byť istí, že ste urobili všetko správne.

Prijímanie zamestnancov a nezávislých pracovníkov

Keď bude vaša firma v prevádzke, možno budete potrebovať pomoc. Pred uverejnením pomoci s hľadanými reklamami zvážte, či ste na trhu, aby vám zamestnanci alebo nezávislí pracovníci mohli podať ruku.

zamestnanec pracuje pre vás, má stanovené povinnosti, používa vaše zariadenie / zdroje, pracuje v rámci vášho harmonogramu, je vyplácaný za hodinu alebo za plat a dostáva výhody spoločnosti (náhrady, poistenie, pracovníci, atď.). Ak máte zamestnancov, budete musieť zbierať formuláre W-4, vydávať formuláre W-2, organizovať dôchodkové a zdravotné dávky v rámci iných právnych požiadaviek. Medzi hlavné výhody najímania zamestnancov patrí schopnosť kontrolovať spôsob práce a použitý harmonogram. Zamestnanci sú rozšírením seba.

Nezávislý pracovník (alebo nezávislý dodávateľ) pracuje pre seba, stanovuje si vlastný rozvrh, platí sa na základe zmluvy a nedostáva žiadne výhody. Musíte vydať 1099-Rôznemu dodávateľovi, ktorý je občanom alebo rezidentom USA, zaplatili ste v daňovom roku 600 dolárov alebo viac. Je to však jednoduchý formulár, ktorý si môžete vyzdvihnúť v ktoromkoľvek obchode s kancelárskymi potrebami v januári. Medzi výhody najímania nezávislých pracovníkov patrí schopnosť najímať odborníkov podľa jednotlivých projektov a ušetríte trochu hotovosti a veľa času, pretože nemusíte poskytovať výhody..

Pred najatím niekoho starostlivo zvážte, čo vaše individuálne podnikanie vyžaduje. A nezabudnite urobiť svoj vlastný výskum alebo sa porozprávajte s odborníkom o právnych a daňových požiadavkách vo vašom okolí, aby ste do svojho tímu pridali nových členov (napríklad – Nevada má štátne pracovné zákony, upravenú štátnu podnikovú daň, zákony o poistení v nezamestnanosti a pracovníkov). poistenie odškodnenia, ktoré nadobudne platnosť, ak si najmete zamestnanca).

Účtovníctvo a dane

Vedenie vlastného podnikania je skvelé, pretože musíte byť svojim vlastným šéfom a vytvoriť si vlastný rozvrh. Ale keď je to vaša firma, ste tiež zodpovedná za financie, rozpočty a samozrejme vykazovanie a dane.

Je dôležité, aby ste pre svoju firmu viedli dobré finančné záznamy. V závislosti od toho, ako zložité sú vaše financie, by ste sa mohli dostať do-it-sami účtovný softvér ako napr QuickBooks alebo šalvia. Ale najímanie odborníkov je výhodou. Keď si najmete svojho vlastného účtovníka alebo prejdete nejakú službu, napr lavice alebo miestna účtovná firma, ktorá vás zbavuje stresu a uvoľňuje viac času zameraním sa na to, čo robíte najlepšie.

Popri všeobecnom účtovníctve sú samozrejme potrebné zvážiť aj dane. Ak ste v USA, budete musieť podať žiadosť federálne dane a pravdepodobne štátne dane pre vaše podnikanie. A v závislosti od toho, čo predávate a kde, môžete mať variant dane z obratu splatné každý mesiac alebo štvrťrok. IRS má skvelé stránka pre malé firmy ktorý obsahuje veľa informácií, ktoré si môžete prečítať, ale uvádzame niekoľko najbežnejších daňových formulárov, ktoré uvádzame na konci každého roka, aby som vám dal predstavu:

 • 1099-Rôzne: Musíte ich poslať nezávislým dodávateľom (so sídlom v USA), ktorým na konci každého fiškálneho roka bolo vyplatených viac ako 600 dolárov..
 • 1065 plus plán K-1: V prípade spoločností LLC, ktoré fungujú ako partnerstvo, podáte prostredníctvom tohto formulára svoje daňové priznanie k dani z príjmu právnických osôb. Program K-1 vo formulári sa používa na vykazovanie príjmu partnera.
 • Spotrebná daň: Toto je miestna forma, ktorú používame v Nevade a evidujeme ju po každom fiškálnom roku. Používame ho na deklarovanie predaja hnuteľného tovaru (musíme sa zaregistrovať, aj keď nemáme žiadny – a áno, hovorili sme s daňovým oddelením nášho mesta, aby sme mali 100% istotu).

Stále sa zlepšujte

Zlepšite svoje podnikanie: zlepšujte sa

Akonáhle budete mať svoje podnikanie v prevádzke, môžete začať robiť vylepšenia. Existuje mnoho spôsobov, ako rásť a zlepšovať podnikanie, ale tu je len niekoľko nápadov, ako začať.

Zapojte sa do komunity

Máme na mysli WordPress aj vašu miestnu komunitu. Zúčastnite sa a WordCamp vo svojom okolí, venujte svoj čas alebo peniaze miestnej charitatívnej organizácii, pripojte sa k Obchodnej komore, alebo si dokonca zoberte stážistu z miestnej vysokej školy, ak je to možné. Existuje veľa skvelých spôsobov, ako sa zapojiť, ak ste trochu kreatívni. Komunitné udalosti sú skvelým spôsobom, ako sa spojiť s inými malými podnikmi vo vašej oblasti.

Profesijné združenia a konferencie

Ďalším skvelým spôsobom, ako rásť, je zapojenie sa do profesijných združení a účasť na konferenciách týkajúcich sa vášho výklenku. Ak pracujete s WordPress, mohlo by to zahŕňať udalosti ako LoopConf, Pridružený samit a WordCamp USA. Nielenže sú tieto skvelé miesta na to, aby ste sa naučili svoje remeslo, ale budete sa môcť trochu zapojiť do siete. Ak si to môžete dovoliť, staňte sa sponzorom. Toto je dlhá cesta na zvýšenie povedomia o vašej značke a je ešte jednoduchšie sieťovať, keď ľudia môžu k vám chodiť pri vašom stánku..

Rozširujte svoju sieť

Okrem prijímania zamestnancov alebo nezávislých pracovníkov je skvelé rozšíriť vašu profesionálnu sieť aj oslovením ostatných vo vašom odbore. Spoločne propagujte svoje podnikanie spojením s inými blogmi a výmenou príspevkov. Podporte doplnkové firmy nákupom reklamného priestoru na svojich webových stránkach (ak ponúkate hosťovanie, vyhľadajte reklamné spoty na blogovacích webových stránkach). Spojte sa s inými priemyselnými značkami a plánujte udalosti alebo reklamné predmety. Existuje veľa spôsobov, ako sa stať kreatívnym a spolupracovať v prospech oboch.

Zabalenie

Samozrejme sme toho ešte nezaobrali – dúfame však, že to, čo sme zahrnuli, bolo užitočné. Toto sú len niektoré z krokov, ktoré sme podnikli, aby sme mohli začať, a metódy, ktoré používame na podporu seba samých.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa prevádzkovania vlastnej firmy WordPress, neváhajte sa na ňu opýtať – urobíme maximum, aby sme vám pomohli a nasmerovali vás správnym smerom. Alebo ak máte vlastné tipy, podeľte sa o ne v sekcii komentárov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map