Ako zvýšiť viditeľnosť online pre vaše stránky elektronického obchodu

Ako zvýšiť viditeľnosť online pre vaše stránky elektronického obchodu

WordPress je výkonný nástroj na vytváranie blogov, vstupných stránok, portfólií, obchodných adresárov a dokonca aj online obchodov. Ľahko sa používa a ponúka flexibilné funkcie, preto by nemalo byť žiadnym prekvapením, že stále viac podnikateľov sa rozhoduje pre začatie podnikania so systémom WordPress. Ale so všetkou zvýšenou konkurenciou, ako môžete zvýšiť viditeľnosť online pre svoje webové stránky elektronického obchodu so systémom WooCommerce, aby ste si boli istí, že vaše cieľové publikum vidí vaše produkty.?


Našťastie ste už urobili skvelý výber pomocou programu WordPress. Ako už bolo spomenuté, dve z najlepších častí programu WordPress sú jednoduché a flexibilné funkcie. WordPress je založený na bezpečnom a platnom kóde s intuitívnymi možnosťami na vytváranie obsahu. Navyše je to dostatočne výkonná platforma, ktorá skvele funguje pre takmer akýkoľvek typ podnikania, pretože na pridanie funkcií podľa potreby stačí nainštalovať doplnok – napríklad nainštalovať WooCommerce, aby ste mohli začať svoj vlastný obchod. Je to také ľahké.

Keď sa však dozviete, ako pomocou internetového obchodu WooCommerce vybudovať internetový obchod, môžete urobiť niekoľko vecí, aby ste zvýšili viditeľnosť svojho elektronického obchodu online. Tu je 5 jednoduchých spôsobov, ako začať.

1. Spustite blogovanie

Top 10 dôvodov, prečo by ste mali začať blog s WordPress

Internetový obchod je skvelý spôsob, ako predávať výrobky alebo služby, najmä preto, že to WordPress uľahčuje. Jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť viditeľnosť svojej webovej stránky elektronického obchodu, je blog. Tu je niekoľko kľúčových bodov, ktoré treba mať na pamäti, keď začnete blog.

Vytvorte skvelý obsah

Najprv si urobte čas na vytvorenie obsahu, ktorý sa vám bude páčiť. Nezabudnite, že vaším cieľom je prilákať potenciálnych zákazníkov, takže píšte o témach týkajúcich sa vášho produktu. Ak predávate čističky vzduchu, píšte o bežných látkach znečisťujúcich ovzdušie, o tom, ako s nimi bojovať a o najlepších filtroch pre ľudí s alergiami. Ak vlastníte módny butik, možno budete chcieť blogovať o pripravovaných festivaloch, vzhľade celebrít a trendoch Instagramu. Získate nápad.

Pridajte interné odkazy

Ďalším krokom je prepojenie na vaše vlastné články v rámci vašich článkov. V závislosti od vášho výklenku môžete mať „základný kameň“, na ktorý chcete v prípade potreby odkazovať. Pri vytváraní nového obsahu je preto vhodné mať na pamäti existujúce články. Napríklad, pretože WPExplorer je blog WordPress, vyplýva z toho, že jeden z našich základných článkov sa týka najlepšieho hostenia WordPress, takže keď je to prirodzené, pridáme naň odkaz..

Zahrnúť produkty do príspevkov

Keďže sa snažíte zvýšiť predaj produktov pomocou blogu, mali by ste svoje produkty propagovať vo svojom blogu. WooCommerce to robí veľmi ľahko vďaka vstavanému, jedinému druhu Skratky WooCommerce.

Krátke kódy WooCommerce

Krátke kódy WooCommerce použité v téme Noir WordPress.

Na prepojenie s konkrétnymi produktmi použite ID produktov (ktoré môžete vidieť na hlavnom paneli WordPress v časti WooCommerce> Produkty, keď umiestnite kurzor myši na každú položku):

[id produktov = "1, 2, 3, 4"]

Môžete tiež len zobraziť položky predaja, ako aj pridať ďalšie atribúty krátkeho kódu, ako sú produkty na stránku a počet stĺpcov:

[sale_products per_page = "6" column = "3"]

Môžete si vybrať z niekoľkých atribútov (ďalšie informácie získate kliknutím na uvedený odkaz vyššie). Ak teda vlastníte obchod s domácimi zvieratami a píšete o obohatení zvierat, môžete prepojiť niektoré z najpredávanejších mačacích stromov a dokonca si ich objednať podľa ich hodnotenia alebo popularity. Je to vynikajúci spôsob, ako zúžiť návštevnosť z vášho blogu priamo do vášho obchodu.

2. Zamerajte sa na SEO

SEO by malo byť jedným z hlavných cieľov každého blogu alebo internetového obchodu. Často sa hovorí, že „obsah je kráľom“, keď sa týka SEO, ale písanie úžasného obsahu nezaručuje, že sa váš článok alebo váš produkt umiestni vo vyhľadávačoch, ako sú Google alebo Bing..

Existuje veľa návodov, ako vylepšiť SEO WordPress, ale pokiaľ ide o SEO pre elektronický obchod, najlepšou stávkou je zvyčajne používať doplnok SEO s rozšírením WooCommerce..

Použite dobrý doplnok SEO

Pokiaľ ide o SEO WordPress, existujú dva hlavné doplnky, z ktorých väčšina vyberá – buď balík SEO All in One, alebo balík SEO Yoast. S každou možnosťou naozaj nemôžete pokaziť, pretože obidve ponúkajú kľúčové funkcie, ako napríklad súbor XML Sitemap (čo je absolútne nevyhnutné pre vyhľadávacie nástroje na vyhľadanie, indexové prehľadávanie a indexovanie vašich dôležitých stránok), hodnotenie obsahu a presmerovanie odkazov. Plus ponúkajú rozšírenie WooCommerce, ktoré uľahčujú správu SEO vášho obchodu.

Doplnok WooCommerce All-In-One-SEO Pack bez integrácie

Zadarmo WooCommerce – všetko v jednom balíčku SEO rozšírenie pridáva nové možnosti pre váš vlastný príspevok typu „produkty“. Týmto spôsobom môžete ľahko spravovať názov, popis, kľúčové slová a atribúty názvu pre všetky položky vo vašom obchode.

Váš SEO obchod

V predvolenom nastavení bezplatný doplnok Yoast SEO pridáva na stránky s produktmi svojho známeho SEO manažéra, takže môžete optimalizovať svoj obsah (na základe Fleschovho testu čítania, dĺžky obsahu a pasívneho hlasu), hustoty kľúčových slov, odkazov, popisu metadat a názvu SEO pre vyhľadávače. , obrázky a ďalšie. Ale aby ste zostali pred svojimi konkurentmi, môžete zvážiť prémiu Yoast WooCommerce SEO doplnok pre pokročilé funkcie, ako sú bohaté kolíky na produkty, drobné navigácie v obchode a optimalizované súbory Sitemap (doplnok automaticky odstráni stránky s výsledkami filtrovania).

3. Zapojte sa do sociálnych médií

S nastavením blogu a spracovaním SEO vášho obchodu je ďalším krokom využitie vašich sociálnych aktivít na zvýšenie viditeľnosti online pre váš e-obchod. Sociálne médiá môžu byť pre váš obchod obrovským zdrojom premávky a ponúkaním exkluzívnych ponúk spojených so zdieľaním v sociálnych sieťach môžete nových zákazníkov ľahko chytiť s minimálnym úsilím..

Ponúkajte exkluzívne kupóny alebo ponuky

Kupóny a ponuky spoločnosti WooCommerce

Jednou z možností je vytvoriť kupóny alebo ponuky špeciálne pre vašich sledovateľov sociálnych médií. WooCommerce obsahuje zabudovanú funkciu na vytváranie kupónov založených na percentuálnom vyjadrení, hodnote dolára alebo konkrétnom produkte. Môžete tiež pridať vlastný dátum vypršania platnosti pre „happy hour sale“ alebo nastaviť limit použitia, takže iba „prvých 15 zákazníkov ušetrí 15%“, aby sa vytvoril pocit naliehavosti. Je to vynikajúci spôsob, ako upútať pozornosť nových zákazníkov na sociálne médiá a presvedčiť ich, aby dokončili nákup.

Povoľte bonus „Spoznajte priateľa“

Odporučiť priateľa na WooCommerce spoločnosťou WPGens

Ďalšou možnosťou je ponúknuť motiváciu pre vašich súčasných zákazníkov, aby odporúčali vašu značku svojim priateľom a rodine pomocou promo akcie „odporúčaj kamarátovi“. Týmto spôsobom, keď súčasný zákazník zdieľa svoje spojenie so svojím priateľom, získa zľavu 10 dolárov pridanú na jeho účet a jeho priatelia získajú kupón vo výške 10 dolárov pri prvom nákupe..

Ak chcete pridať svoje vlastné ústne ponuky, môžete vyskúšať Odošlite bezplatný doplnok Friend for WooCommerce rozšírenie. Doplnok vytvára jednoduchý systém sprostredkovania s jedinečným odkazom, ktorý môžu zdieľať všetci vaši zákazníci. Keď doplnok automaticky odporučí novým používateľom, doplnok automaticky vygeneruje kupóny na jedno použitie pre obe strany – stačí len sedieť a pozerať sa na odporúčania..

4. Udržujte to zaujímavé

Vytváranie obsahu a ponúk pre vaše publikum je skvelý spôsob, ako udržať ľudí v návrate, ale ako nájdete nových ľudí, ktorí navštívia váš obchod? Môžete samozrejme použiť tradičné reklamné metódy, ale tu je niekoľko marketingových nápadov, ktoré môžete použiť na zvýšenie propagácie svojich stránok:

 • Sieť a príspevok pre ďalšie blogy na oslovenie nového publika
 • Spustite informačný bulletin (používame a odporúčame MailChimp), aby sme vám mohli zdieľať nové blogové príspevky a nadchádzajúci predaj / udalosti v obchode
 • Spustite darček, aby zákazníci mohli vstúpiť a vyhrať položku z vášho obchodu (radi používame Rafflecopter) so svojimi sociálnymi médiami a spravodajcami ako možnosťami vstupu
 • Publikujte tematické články na prázdniny zaokrúhľujúce kolekcie produktov pre NYE, 4. júla, nový školský rok atď.
 • Spolupracujte so sociálnymi vplyvníkmi, aby ste sa dozvedeli viac o svojej značke (upozorňujeme: toto môže byť drahé, dokonca veľmi drahé, ale v závislosti od vášho výklenku je to jedna z najlukratívnejších investícií, ktoré môžete vo svojom podnikaní urobiť)

Existuje množstvo, ktoré môžete urobiť, aby ste pokračovali v propagácii svojho elektronického obchodu. Pri vytváraní stránok buďte vytrvalí a kreatívni, aby ste aj naďalej zvyšovali viditeľnosť online.

5. Zaregistrujte sa v službe Google

Moja firma na Googli

Na záver vám dôrazne odporúčame, aby ste si nastavili svoj obchod Moja firma na Googli ak máte fyzické umiestnenie. Týmto spôsobom môžete vytvoriť alebo nárokovať si svoj firemný záznam v Mapách Google, pridať relevantné informácie (napríklad otváracie hodiny alebo ponuky), odpovedať na recenzie zákazníkov v službe Google a dokonca propagovať svoje nadchádzajúce udalosti. Stačí sledovať sprievodca overiť a optimalizovať svoju firmu.

Moja firma na Googli obsahuje aj užitočný informačný panel, aby ste videli, ako používatelia hľadajú váš firemný profil online, na čo klikajú a kde sú (geograficky povedané). Tieto informácie vám môžu pomôcť prispôsobiť vaše obchodné operácie a marketingové stratégie tak, aby viac oslovovali zákaznícku základňu a zvyšovali viditeľnosť online.

Ako môžete zvýšiť viditeľnosť online pre svoje stránky elektronického obchodu

Dúfame, že ste sa naučili niečo nové z našich 5 tipov, ako zvýšiť viditeľnosť vášho obchodu online. Alebo možno pre vašu firmu bolo užitočných aspoň niekoľko tipov. Prevádzka akéhokoľvek podnikania sa môže niekedy zdať ohromujúca, ale aspoň ak si vyberiete WordPress, vaše webové stránky môžu byť trochu lepšie zvládnuteľné. Vytvorenie blogu zameraného na SEO, používanie sociálnych médií, propagácia obsahu a používanie nástrojov, ako je Google vo svoj prospech, však určite zvyšuje možnosť zviditeľniť vaše stránky elektronického obchodu online..

Máte ďalšie otázky, ako zvýšiť viditeľnosť online? Alebo viac tipov pre ostatných vlastníkov stránok elektronického obchodu? Stačí zanechať komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map