Časovo úsporné nástroje a triky pre zaneprázdneného používateľa WordPress

Používanie programu WordPress namiesto vytvárania alebo aktualizácie a následného manuálneho nahrávania stránok HTML vždy, keď chcete zmeniť alebo pridať nové stránky, je už obrovským šetričom času. Nemusíte sa tam však zastavovať. Existuje veľa trikov a doplnkov, pomocou ktorých môžete spravovať / vytvárať obsah ešte rýchlejšie a plynulejšie. V tomto príspevku preskúmame niektoré ľahko dostupné nástroje, ktoré vám pomôžu dosiahnuť tento cieľ.


Naučte sa niektoré ľahké, ale neuveriteľne užitočné klávesové skratky

Hoci by sa mohlo zdať rýchle a ľahké vytvoriť odkaz výberom textu a potom kliknutím na tlačidlo, podobné veci sa v priebehu rokov písania skutočne pridajú. Ak sa niekoľko minút naučíte niekoľko jednoduchých klávesových skratiek pre WordPress, budete tráviť menej času formátovaním a viac času písaním textu..

 • Ctrl + b = tučné písmo
 • Ctrl + i = kurzíva
 • Ctrl + 1-6 = Okruh 1-6
 • Alt + Shift + u = neusporiadaný zoznam
 • Alt + Shift + o = zoradený zoznam
 • Alt + Shift + a = vložiť odkaz
 • Alt + Shift + t = vložiť ďalšiu značku
 • Alt + Shift + x = pridať / odstrániť kódovú značku
 • Alt + Shift + q = citát
 • Alt + Shift + m = vložiť obrázok
 • Alt + Shift + w = ​​režim rozptyľovania bez rozptyľovania

Počas písania použite Markdown na bezproblémové formátovanie

markdown

Markdown je užitočný nástroj, ktorý vám pomôže rýchlo a bezbolestne robiť všetky formátovania pri písaní blogového príspevku, tutoriálu alebo článku. Vytvorenie niečoho z triedy 2 záhlavia je také ľahké ako pridanie 2 # s pred napísaním nadpisu, ako je to zobrazené vyššie.

Jednou z kľúčových vecí, pokiaľ ide o označovanie, je to, že existuje niekoľko štandardov, ktoré používajú rôzne krátke kódy, takže sa uistite, že sa učíte a exportujete ten pravý. Ak ste zvedaví, čo znamená „export“, v podstate to používa skript / program na preklad značkovaného textu do HTML.

Osobne používam WriteMonkey (zjednodušený textový editor na celej obrazovke) pre väčšinu písania, vrátane všetkého materiálu pre WordPress. Verzia programu WriteMonkey, ktorú používam, ponúka vývozy pre Mardown extra, Textile a Wikicreole. Ak máte webovú stránku WordPress.com, môžete si aktivovať Markdown z hlavného panela, ale pre nás používateľov WordPress.org musíme nainštalovať doplnok, napríklad doplnok JP Markdown..

Zapíšte režim bez rozptýlenia alebo použite zjednodušený textový editor

Čím menej nesúvisiace veci vidíte na obrazovke mimo vlastného textu pri písaní, tým lepšie. Ľudia na WordPress si to uvedomujú, a preto je vstavaný režim bez rozptýlenia, kde sú všetky tlačidlá a podobne odstránené, aby ste si mohli písať čisto.

Režim bez rozptýlenia vo vnútri WordPress je skvelý textový editor bez rozptyľovania (nie prekvapivo), ktorý je sám osebe pravý. Jediný dôvod, prečo ho nepoužívam ako svoj hlavný, je ten, že je umiestnený v okne prehliadača, čo znamená, že vzdialenosť medzi mnou a internetom je o niekoľko kliknutí kratšia, ako keď používate externé. Je to skvelé, keď kontrolujete fakt, ale nie také skvelé, keď sa snažíte vyhnúť sa prehliadaniu obľúbených prehliadok na Netflixe alebo sledovaniu Facebooku..

Ak máte radi režim bez rozptýlenia, ale vaša vôľa proti pokušeniam internetu podobne chýba, môžete zvážiť použitie iného zjednodušeného textového editora. Osobne používam a milujem WriteMonkey. (Je to zadarmo.)

Použite doplnky na automatické orezanie obrázkov na požadovanú veľkosť

10-WordPress-plugins-pre-image-optimalizácia-EWWW-image-Optimizer-wpexplorer

Táto myšlienka je pomerne jednoduchá. Ak odovzdávate iba obrázky, ktoré sú väčšie ako požadovaná veľkosť, potom môžete nastaviť doplnok na optimalizáciu obrázkov tak, aby pri odovzdávaní orezal všetky obrázky na požadovanú veľkosť..

Môžeš použiť Imsanity  aby ste sa vyhli tomu, že už nikdy nebudete musieť znova meniť veľkosť obrázkov (alebo sa ľahko vyhnúť tomu, aby externí prispievatelia uverejňovali na vašich webových stránkach obrázky s väčšou veľkosťou). Existujú tiež doplnky, ktoré tiež optimalizujú veľkosť súborov pri odovzdávaní a zároveň ich odstránia z cesty. Napríklad EWWW optimalizátor obrazu. A áno, obaja pracujú ak je povolený súčasne.

Zálohujte / klonujte svoj web

Toto je bod s najväčšou teoretickou časovo úspornou silou. Ak to bude najhoršie, pri aktualizácii verzie programu WordPress alebo pri prechode na novú tému môže záloha ušetriť veľa hodín a veľa energie. (Klonovanie je skôr preventívnym opatrením, keď ho používate na testovanie, či niečo nenaruší vaše stránky pred ich implementáciou na skutočné živé webové stránky.)

Môže vám tiež ušetriť značné sumy peňazí v prípade úplnej katastrofy, keď váš webhosting môže vyžadovať platbu za prístup k zálohám, alebo ak je časť vášho príjmu závislá od toho, či je vaša stránka WordPress plne funkčná..

V zásade ide o prijatie bezpečnostných opatrení, vďaka ktorým bude scenár najhoršieho prípadu oveľa menej časovo náročný, ako by mohol byť. Tu vo WPExplorer odporúčame doplnok Backup Buddy alebo VaultPress (ktoré v súčasnosti používame), ale dôveryhodné doplnky alebo vonkajšie riešenia sú nekonečne lepšie ako mať nič.

Ak ešte nemáte, použite Akismet alebo iné doplnky proti spamu

Akismet

Váš čas je príliš cenný na to, aby ste manuálne trávili odstraňovaním spamových komentárov od tých skutočných. Nechajte peknú robotu namiesto toho vrátiť prácu zlých spambotov. Môžete ich jednoducho aktivovať Akismet ktorý sa dodáva s programom WordPress, alebo vyskúšajte iné doplnky proti spamu.

Nájdite akékoľvek prerušené odkazy okamžite pomocou funkcie Kontrola prerušených odkazov

Ak už nejaký čas blogujete, prerušené odkazy sa z času na čas ukážu. s Kontrola prerušeného odkazu nemusíte manuálne vyhľadávať a aktualizovať jednotlivé príspevky. Namiesto toho stačí nainštalovať a aktivovať doplnok a automaticky nájde nefunkčné odkazy.

Časový rozvrh príspevkov

post-plánovanie

Využite vrodenú schopnosť plánovania WordPress (uistite sa, že ste svoje stránky WordPress nastavili na správne časové pásmo v časti Nastavenia> Všeobecné na hlavnom paneli WordPress). Nielen to znamená, že môžete všetko nastaviť vopred, keď si nie ste istí, či budete mať čas alebo spoľahlivý prístup na internet..

Napríklad, ak chcete, aby sa váš príspevok zverejnil v deň, keď ste mimo mesta alebo na schôdzke. Znamená to tiež, že na zverejnenie nemusíte robiť spiatočnú cestu. (Jednoducho upravte možnosť „Publikovať okamžite“, ktorá sa nachádza priamo nad tlačidlom Publikovať vo vnútri editora príspevkov. Ďalšie tipy nájdete v našom sprievodcovi plánovaním príspevkov WordPress, ktorý Tom napísal naspäť..

Zastavte posadnutú kontrolu štatistík vašich návštevníkov (pokiaľ to nie je vaša práca)

Ak ste niečo ako ja, možno budete tráviť príliš veľa času posadnutosťou svojich štatistík. Pamätám si, keď som vytvoril svoj prvý blog. Počas prvých troch mesiacov alebo pravdepodobne som strávil viac času kontrolou a obnovovaním štatistík návštevníkov môjho blogu, než som strávil skutočným písaním nového obsahu. Aj keď je to mierne preháňanie, ak nie ste v mieste, kde je udržiavanie maximálnej rýchlosti pomocou metrík návštevníka a zákazníka kľúčom k vášmu živobytiu, možno by ste ho mali raz alebo dvakrát týždenne trochu pozrieť. Ak vôbec niečo, na začiatku môžu byť štatistiky často demotivujúcejší ako povznášajúce.

Zabalenie

Všetci máme toľko vecí, ktoré máme dnes robiť. Na naše zoznamy úloh kladieme čoraz viac vecí (najmä okolo tohto ročného obdobia), ale, samozrejme, stále máme rovnaké staré dvadsaťštyri hodín denne. Niektorí z nás sa kvalifikujú ako zaneprázdnení, iní sa rozhodnú zvýšiť efektívnosť kdekoľvek. Niektorí z nás majú ešte viac práce, iní majú viac času na oddych. Pre mňa je to trochu oboje.

Dúfajme, že pomocou týchto nástrojov a trikov skončíte aj s nejakým prebytočným časom. Ak máte ďalšie tipy, nástroje alebo triky, ktoré chcete pridať, zdieľajte ich v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map