Dilema medzi „peknými“ a užívateľsky prívetivými: Ako si vybrať perfektnú tému WordPress

Dni, keď mala pekná téma dosť na to, aby vynikli vo web-džungli, sú očíslované. Masívny rast programu WordPress, s množstvom nových, talentovaných vývojárov vytvárajúcich veľa dobre vyzerajúcich tém, ktoré umožňujú aj tým najgramotnejším dizajnérom z nás vytvoriť peknú webovú stránku bez veľkého rozpočtu a bez toho, aby ste museli stráviť nespočet hodín výučbovým dizajnom, z toho.


Aby sa dnes urobil dojem, téma musí byť nielen pre oči jednoduchá, ale aj intuitívna. Dobrou správou je, že nemusí ísť o kompromis. V mnohých prípadoch užívateľská prívetivosť jednoducho dopĺňa už tak krásnu tému a robí z návštevy vášho webu úplnú radosť na každej úrovni.

Ale keď si myslíte, že je užívateľsky prívetivý, ľahko si pomyslíte, že je to niečo zložité a drahé vyhradené pre väčšie webové stránky, ako sú Facebook a YouTube. Nemusí to však tak byť. Užívateľská prívetivosť môže znamenať

Čo robí tému užívateľsky prívetivým?

Na rozdiel od pôvabnosti nie je to, či je téma pre používateľa priateľské, nie to, o čom sa rozhodnete pre rozmaru na základe vašich estetických preferencií (ktoré sa môžu líšiť od publika). Je to niečo, o čom sa rozhodnete, keď vezmete do úvahy svoje (budúce) publikum.

Téma je užívateľsky prívetivá, ak:

 • Účinne prezentuje obsah, ktorý je najdôležitejší / relevantný pre vaše publikum.
 • Dizajn je čistý a intuitívny.
 • Štýl témy a snímky sú relevantné pre vaše webové stránky. (Alebo naopak, je dosť neutrálny, že umožňuje, aby obsah hovoril sám za seba.)

Je to tiež bonus, ak téma obsahuje funkcie, ktoré podporujú to, čo chcete s webovou stránkou robiť v budúcnosti. (Takto je možné povoliť nové prvky bez výrazných prestojov. A samozrejme, akékoľvek prestoje môžu byť nepríjemné pre vaše oddané publikum.) Jednoducho povedané, ak vám to pomôže komunikovať, čo chcete efektívnejšie komunikovať, tému je užívateľsky prívetivý.

Napríklad, ak používate štandardnú obchodnú tému na svojom portfóliu, ak ste fotograf, mohol by poslať nesprávnu správu. (Ak nie sú samozrejme vaši hlavní zákazníci typom spoločnosti, ktorý sa cíti ako doma, keď je na pozadí webová stránka s úsmevom ľudí v oblekoch ako pozadie, povedal by som, že máte správny nápad.) Ešte jasnejším príkladom je, ako pravdepodobne by ste na svojej webovej stránke nemali používať neziskovú tému týkajúcu sa obchodov s značkovým tovarom.

Ale samozrejme to môže byť jemnejšie ako toto. Vo väčšine prípadov je to omnoho jemnejšie. Napríklad existuje veľa tém portfólia, ktoré vyzerajú skvele. Z nich by som zašiel tak ďaleko, že poviem Daisho, Yin & Yang a našu vlastnú Elegantnú bezplatnú tému. To všetko sú pekné príklady minimálnych portfóliových tém (pozrite sa nižšie).

Daisho (režim Domovská stránka)

Daishoportfoliotheme

Yin Yang

yinandyangportfoliotheme

elegantný

elegantportfoliotheme

Pri prvej inšpekcii sú podobné na mnohých úrovniach. Zjednodušujúce, čisté a krásne. Nie sú však bez zásadných rozdielov. Yin & Yang umožňuje vyššiu prioritu vizuálnemu obsahu, optimálne napríklad fotografovi alebo dizajnérovi, ale nie optimálne pre copywritera. Naopak, Daisho (v režime domovskej stránky) umožňuje silnejšie zameranie na text, vďaka čomu je ideálny pre produkt alebo službu, ktorá je ťažšie reprezentovať čisto prostredníctvom vizuálov..

Obsah, ktorý najlepšie reprezentuje to, čo robíte, by mal byť prioritou. Či už je to video, portfólio obrázkov alebo samotné písanie. (Rovnaký princíp pre blogy a iné webové stránky.)

Pokiaľ ide o to, ako čistá a intuitívna je téma, budete musieť vyniesť rozsudok. Vo všeobecnosti by ste chceli mať niekoľko možností a rozptýlení, ktoré by mohli upútať pozornosť od hlavného zamerania vašej webovej stránky. Ak zistíte, že téma vás vyzýva, aby ste podnikli kroky, ktoré chcete, aby návštevník podnikol … napríklad, prezrite si portfólio alebo si prečítajte viac o konkrétnej službe, môžete mať strážcu.

Keď v pochybnostiach: Choďte na jednoduchý a čistý motív

Ak si ešte nie ste celkom istí témou alebo ak by ste v budúcnosti mohli ísť webom jedným z niekoľkých smerov, vyberte niečo čisté, jednoduché, neutrálne. Týmto spôsobom môžete robiť malé alebo dokonca monumentálne zmeny témy a loga, ale naďalej používať rovnakú tému. (Tvorba „redizajnov“ je neuveriteľne bezbolestná.)

Keď hovorím jednoducho, hovorím o dizajne, nie nevyhnutne o možnostiach témy. Prinajmenšom by mal byť optimalizovaný pre mobil a web, vzhľadom na veľké percento mobilných používateľov v týchto dňoch. (Toto sa zvyčajne označuje ako responzívne. Termín, ktorý chcete byť v pozore.) Ak chcete začať s jednoduchým blogom, ale chcete mať v budúcnosti možnosť vytvoriť skvelo vyzerajúcu stránku so službami, výber témy, ktorá podporuje obe strany netopiera, vám môže v budúcnosti ušetriť bolesť hlavy, niekoľko hodín a možno aj veľa peňazí..

Mohli by ste ísť napríklad s vlastným celkom, ktorý reaguje, má krásne rozloženie blogu, ako aj nástroj na tvorbu stránok, keď chcete tieto vstupné stránky zostaviť..

Ale možno by vás zaujímalo prečo mali by ste si vybrať niečo jednoduché. Možno ste si všimli, že v súčasnosti sa v oblasti webdizajnu vyskytuje niečo ako minimalizmus. Logá sa zjednodušujú. 3D objekty a tlačidlá sa znova otáčajú naplocho. Veľké značky implementujú nové návrhy webových stránok, ktoré nezohľadňujú umelé riešenia a vymyslené animácie, namiesto toho sa zameriavajú na jednoduchosť a použiteľnosť.

Možno je to preto, že výskum je v, a hovorí jednoduchšie = lepšie vyzerajúce pre väčšinu ľudí. Čím zložitejšia je webová stránka, tým menej atraktívna je pre konečného používateľa pri prvej návšteve. (To neznamená, že sa ľudia počas zmeny návrhu nezmenia.)

Navyše sa obmedzením na jednoduché témy môžete skutočne vybrať jednu zo stoviek tisícov, ktoré sú o niečo ľahšie. Čas, ktorý ušetríte, sa dá lepšie využiť (napríklad vytváranie obsahu pre váš úžasný nový web WordPress)..

Vypočíta sa vaša vybraná téma?

Skôr než sa nakoniec rozhodnete kúpiť (alebo jednoducho nainštalovať) motív, mali by ste si pred vami vyskúšať pár vecí

 • Je to aktuálne?
 • Poskytuje aktívnu podporu?
 • Je to chyba zadarmo?
 • Je to problém riešiť?

Ak používate adresár WordPress.org alebo trhovisko Themeforest, môžete zistiť väčšinu týchto vecí a získať vynikajúce informácie o ostatných, veľmi ľahko..

Je to aktuálne?

Ak téma nie je aktuálna, môže mať bezpečnostné diery alebo nemusí byť kompatibilná s najnovšou verziou WordPress. Ten vám ťažko nájde kompatibilné doplnky (alebo vám poskytne zastarané verzie, ktoré majú menšiu funkčnosť alebo dokonca problémy s bezpečnosťou). Posledná aktualizácia témy je uvedená vpravo pod tlačidlom „Ukážka“ v adresári WordPress.

dateupdatedwordpress

A o niečo ďalej v pravom bočnom paneli na serveri Themeforest.

dateUpdated

Ak zistíte, že ideálna téma je a je to tak trochu mierne, čo by ste mali urobiť? Stáva sa to stále. Vývojár / dizajnér vytvorí nedocenené majstrovské dielo a prestane mu venovať pozornosť, pretože to jednoducho nestojí za to, aby sa s ním hrali. A kto ich môže viniť? Môže byť lákavé ísť na tému, ako je táto. Najmä preto, že ich nepoužíva veľa iných webových stránok.

Ako všeobecné pravidlo platí, že je vhodné vyhýbať sa starým témam, ktoré neboli dlho aktualizované. Predovšetkým nemusia vôbec fungovať s najnovšou verziou programu WordPress. Alebo len niektoré z novších funkcií nie sú podporované. V skutočnosti je najhorším prípadom to, že to funguje, až kým ho pri ďalšej aktualizácii programu WordPress nebude k ničomu, a okrem toho, že musíte nájsť novú tému, musíte sa zaoberať meniacimi sa témami na vašej aktívnej stránke..

Ale ak ste skutočne zamilovaní do zastaralej témy, môžete argumentovať takto: „Prečo nepoužiť staršiu verziu programu WordPress, s ktorou pracuje?“ A mojou odpoveďou by bolo pozvať vás na stránku „Opravy chýb programu WordPress“ na Googli a pripomenúť vám, že problémom môže byť aj kompatibilita s doplnkami. Zachráňte si možnú bolesť hlavy a zostaňte ďaleko.

Poskytuje aktívnu podporu?

Pre WordPress.Org môžete získať dobrú indikáciu z čísel na prednej stránke, ktorá ukazuje, koľko žiadostí o podporu je zodpovedaných, ale nie vždy je to veľmi presné zobrazenie. Niektoré lístky môžu byť duplikáty alebo môžu byť spôsobené inštaláciou a nie samotným motívom, alebo autor hrozby by po prijatí pomoci mohol zabudnúť označiť ako vyriešený..

V službe Themeforest by ste mali skontrolovať komentáre a tiež by ste mali hľadať zmienky o podpore v texte tela. Napríklad na predajnej stránke spoločnosti Yin & Yang sa na konci kópie nachádza zmienka o vyhradenom podpornom fóre.

Je to chyba zadarmo?

Teoreticky by témy v adresári WordPress.org a na trhu Themeforest nemali byť bez chýb, pretože kód témy sa pred povolením zahrnutia preskúma. V praxi však existujú určité výnimky kvôli ľudskej schopnosti chýb (najmä pokiaľ ide o prepracovaných ľudí, ktorí kontrolujú kód)..

Jedným zo spôsobov, ako získať všeobecný dojem o celistvosti témy, je dôkladné preštudovanie komentárov a recenzií a zistenie, či existuje priama zmienka o problémovej chybe, ktorá sa v dôsledku toho nevyrieši. Možno by bolo lepšie vyhnúť sa téma celkom (Ak existujú nejaké zmienky o menších chybách a autor reaguje rýchlo a implementuje opravy, bude to zvyčajne skôr dobré ako zlé …).

Je to problém riešiť?

Aj keď sú komentáre / recenzie opäť zdrojom informácií, odporúčam vám vyhľadať úplné recenzie od ľudí, ktorí vedia, čo robia. Existuje niekoľko dôvodov. Predovšetkým môže byť ťažké posúdiť technickú gramotnosť niekoho pomocou komentára / recenzie s tromi vetami. Nehovorí ani nič o očakávaniach, ktoré očakávali. Čo znamená, že takéto krátke komentáre môžu byť zavádzajúce. Ak sa rozhodnete postupovať prísne podľa komentárov alebo neexistujú žiadne recenzie, musíte urobiť nejaké úsudky týkajúce sa technickej gramotnosti komentátora, jeho očakávaní a či je alebo nie je podobný vášmu vlastnému.

Ak sa v tejto chvíli obávate, či stojí za to vynaložiť toľko úsilia na tému, zvážte to, spôsob, akým je váš web LOOKS skutočne dôležitejší pre akékoľvek prvé dojmy, ako skutočný obsah. A čím viac to teraz prechádzate usilovnejšie, tým menej sa o to musíte starať a čím viac sa budete môcť sústrediť na písanie, navrhovanie alebo fotografovanie. Ak potrebujete inšpiráciu, môžete si tu pozrieť niektoré z našich odporúčaní pre témy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map