Dokonalý sprievodca pre viacstránkové programy WordPress

WordPress je rovnako ako paradigma cynosure medzi rôznymi platformami Content Management System (CMS). O využitie a výhody tohto konkrétneho žánru sa vždy žiadalo. Avšak, či už ide o maloobjemovú, strednú alebo individuálnu manipuláciu; každý je jediným podnikateľom tohto typu. Je dôležité, že v systéme WordPress sa podporoval atribút, ktorý motivuje užívateľa, aby vykonával prideľovanie viacerých miest na rovnakom užívateľskom mene alebo doméne. Toto konkrétne tvrdenie viedlo k novej ére vývoja webových stránok, v rámci ktorej si každý technicky posadnutý a laikový používateľ teší realizovateľnosť.


Priradená funkcia je známa ako Multisite WordPress. V tomto článku začneme s prehľadom prehľadu WordPress Multisite, prečo by ste ho mohli potrebovať, ako povoliť podporu viacerých miest v programe WordPress, a rôznymi výhodami využívania viacstranov pre inštaláciu WordPress. Poďme začať!

Prehľad viacerých miest WordPress

Multisite je pokročilý algoritmus v rámci platformy WordPress, ktorý bol zavedený v roku 2010 a ktorý umožňuje užívateľovi vytvárať viac účtov pre blogovanie alebo súvisiace stránky. Vďaka tejto všestrannej funkcii môžete v rámci jednej inštalácie WordPress ľahko vytvoriť viac ako 1000 blogov. Využívaním tohto rozlišovacieho systému sa okrem toho dá súdne riadiť zlúčenie rôznych webových stránok veľkých podnikov. Rôzne obsahové doplnky, ktoré by sa tu mohli spravovať, zahŕňajú sociálne siete, obsah blogov, viacnásobné zápisy v iných doménach atď.

Na jednom serveri je všetko splnomocnené; následne, od roku 2010, došlo k určitým zmenám v terminológii, ktoré sú pre používateľov vedomé nižšie:

 • WordPress MU, ktorý bol predtým známy ako Multisite alebo MS, sa teraz označuje ako WordPress s povolenou funkciou Multisite
 • Blog je známy ako web (to je blog, ktorý môže používateľ použiť na registráciu)
 • site sa označuje ako Sieť (to je klaster blogov podporovaných blogom otca, kde sa vykonávajú registrácie). Inštalácia viacerých miest má iba jednu sieť, pokiaľ používateľ nepoužíva špeciálny doplnok, ktorý umožňuje viac ako jednu sieť
 • Správca stránok sa nazýva Super správca, ktorý zabezpečuje prístup ku všetkému prostredníctvom kompletnej siete
 • Panel administrátora siete je známa ako zmena kľúča s vydaním WordPress 3.1, pole Super Admin je premiestnené do nezávislého dashboardu. Táto oblasť je prístupná kliknutím na kartu Network Admin (Správca siete) na paneli správcu WordPress
 • Informačný panel stránky je oblasť administrácie WordPress, ktorú vidia bežní návštevníci a používatelia a kde sú ľahko dostupné všetky štandardné funkcie WordPress

Ďalšia časť tohto obsahu zdôrazňuje základnú požiadavku na viacstránku WordPress. Vo všeobecnosti existujú dva druhy scenárov, v ktorých používateľ požaduje pre svoju doménu viacero webových stránok, napríklad:

 1. Pozývanie verejnosti na hostiteľské stránky: Účet viacerých miest môže určite vytvoriť jednotlivec bez akýchkoľvek problémov s pomocou správcu. A „blogy“ alebo podstránky budú hostené na adrese site.com/new-site alebo new-site.site.com (podadresáre alebo subdomény) v závislosti od vašich nastavení / nastavenia.
 2. Prevádzkovanie vlastnej siete sietí: V tejto kategórii si malý alebo veľký podnik vytvorí prihlásenie na viacerých miestach na platforme WordPress, aby splnil rovnakú úlohu správy obsahu. Plethora webových stránok sa iniciuje prostredníctvom jednej inštalácie WordPress, vďaka ktorej je celý proces užívateľsky prívetivý a bez rizika. Napríklad škola, ktorá má rôzne pobočky, môže vyžadovať, aby platforma viacerých miest vykreslila svoj servisný obsah a pravidelne ho aktualizovala.

Ako povoliť WordPress Multisite

Je dôležité, že tretí aspekt tohto článku zdôrazňuje hlavný bod: ako povoliť program WordPress Multisite? Stručná konotácia priraďovania multisite je preložená, ktorá je opísaná v nasledujúcich šiestich krokoch.

Krok 1: Vytvorte novú inštaláciu WordPress s vlastným hosťovaním

Toto je prvý krok na ceste k povoleniu funkcie Multisite vo vašej sieti (ak ešte nemáte nainštalovaný WordPress). Preto, ak už máte nainštalovanú inštaláciu WordPress, môžete ju previesť na viacmiestny server. Dajte pozor, aby ste deaktivovali (ak iba dočasne) všetky vaše aktívne doplnky, aby ste predišli akýmkoľvek možným konfliktom (vždy ich môžete reaktívne po nastavení siete viacerých miest).

Krok 2: Povolenie viacerých miest

Ak chcete autorizovať funkciu ponuky nastavenia siete, musíte najprv povoliť Multisite v súbore wp-config.php. Ak to chcete urobiť, otvorte svoj súbor wp-config.php a nad ním zadajte nasledujúci kód: / To je všetko, zastavte úpravy! Šťastné blogovanie “:

/ * Multisite * /
define ('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

Po dokončení sa prihláste do hlavného panela WordPress alebo ak ste už boli prihlásení, obnovte stránku a pokračujte v ďalších krokoch.

Krok 3: Inštalácia siete

Vyššie uvedený krok autorizuje položku Network setup (Nastavenie siete) do ponuky Tools (Nástroje), takže môžete prejsť na položku Administrator / Tools / Network Setup (Nastavenia správcu siete) na paneli WordPress, kde nájdete novú stránku „Create a Network of WordPress sites“ (Vy vytvoriť sieť sietí WordPress), aby ste mohli veci nastaviť..

Nastavenie viacerých miest WordPress

Obrázok vyššie slúži na inštaláciu lokálneho hostiteľa. Uvidíte, že máte k dispozícii výber subdomén a podadresárov (často sa táto možnosť neponúka, keď existujúce nastavenia servera zakazujú váš výber – lokálna inštalácia zobrazená vyššie používa adresár). sub-doména je sieťová platforma založená na doméne, kde sa používajú stránky na požiadanie. sub-directory je cesta, ktorá je založená na webových stránkach na požiadanie. Vyberte, ktorý z nich chcete, môžete tiež nakonfigurovať sieťový účet tak, aby po inštalácii použil ktorúkoľvek z týchto možností. (Rekonfigurácia môže byť trochu rozrušená)

Sieťové podrobnosti sú predvolene vyplnené, ale určite môžete urobiť zmeny:

 • Adresa servera: URL domény, ktorú jednotlivec používa na prístup k inštalácii WordPress
 • Názov siete: Názov siete, ktorá sa používa ako celok
 • E-mailová adresa správcu: Používatelia používajú e-mailovú adresu ako superadministrátor siete

Nakoniec znova skontrolujte položky a kliknite na inštaláciu!!

Poznámka: Inštalačný systém môže vykonať kontrolu nad zástupnou doménou zástupných znakov, ak ste ich nenakonfigurovali. Ignorujte tieto varovania, ak sa netýkajú vašich sietí. Okrem toho sa vždy navrhuje, aby začiatočníci absolvovali požiadavku servera a predtým, ako vytvoríte sieťovú stránku s informáciami o funkcii subdomény so zástupnými znakmi..

Krok 4: Povolenie siete

Ak chcete povoliť svoju sieť, postupujte podľa pokynov, ktoré poskytuje WordPress, ako je to zobrazené na obrazovke zvýraznenej nižšie.

Wordpress Multisite

Teraz zálohujte prístupné súbory wp-config.php a .htaccess a až potom vykonajte nasledujúce úpravy, len ak sa niečo pokazí.

1. Pridajte do súboru wp-config.php nasledujúce riadky:

define ('MULTISITE', true);
define ('SUBDOMAIN_INSTALL', false);
define ('DOMAIN_CURRENT_SITE', 'wordpressintegration.com');
define ('PATH_CURRENT_SITE', '/');
define ('SITE_ID_CURRENT_SITE', 1);
define ('BLOG_ID_CURRENT_SITE', 1);

2. Pridajte k svojim súborom .htaccess tieto riadky:

PrepísaťEngine zapnuté
PrepísaťBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]

# pridať koncové lomítko do / wp-admin
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /) wp-admin $ $ 1wp-admin / [R = 301, L]

PrepísaťCond% {REQUEST_FILENAME} -f [ALEBO]
PrepísaťCond% {REQUEST_FILENAME} -d
PrepísaťRule ^ - [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (Wp- (obsah | admin | zahŕňa). *) $ 2 [L]
PrepísaťRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (. * \. Php) $ $ 2 [L]
RewriteRule. index.php [L]
Poznámka: Ak nemáte súbor .htaccess, musíte ho vytvoriť v rovnakom priečinku ako ich súbor wp-config.php. A ak existuje súbor .htaccess, potom nahraďte všetky existujúce riadky WordPress týmito novými. Nezabudnite skopírovať kód presne tak, ako je na obrazovke správcovského panelu. Kód uvedený vyššie je príkladom, ale nemusí byť na 100% rovnaký ako to, čo potrebujete..

Po inicializácii a vykonaní týchto krokov sa znova prihláste pomocou poskytnutého odkazu. Na prihlásenie sa môže vyčistiť vyrovnávacia pamäť prehliadača a súbory cookie.

Krok 5: Nastavenia správcu siete

Teraz budete hľadať odkaz Network Admin v rozbaľovacej ponuke Moja stránka alebo na paneli správcu WordPress.

Informačný panel WordPress

Prostredníctvom tohto je možné výstižne a rýchlo zmeniť sieťový administrátor na webový administrátorský panel. Urobíte to kliknutím na možnosť odkazu na riadiaci panel na ktorúkoľvek z vašich preferovaných stránok v časti Moje stránky.

Príklad 4

Krok 6: Administrácia

Vytvorili ste sieť viacerých miest! Musíte skontrolovať trochu viac informácií. Prosím, pozrite sa na Správa viacerých miest Sprievodca vytvorený programom WordPress vám pomôže porozumieť tomu, ako funguje vaša nová inštalácia viacerých miest.

záver

Multisite WordPress je vynikajúci nástroj s mnohými výhodami. Medzi niekoľko výhod, ktoré majú WordPress Multisite, patrí:

 • Automatické vytváranie blogov alebo stránok pre ľubovoľného typu používateľa (či už ide o jednotlivca, malú alebo rozsiahlu firmu)
 • Neobmedzený vývoj stránok pre jedného používateľa
 • Rôzne témy v rôznych častiach vášho webu
 • Používatelia majú možnosť umiestniť widgety, hlavičky, pozadia a ponuky na svoje príslušné stránky bez ohľadu na ich tému
 • Stránky môžu byť navzájom integrované alebo oddelené
 • Tento kompletný systém a postup je bezrizikový a užívateľsky definovaný, čo laika udržuje v absolútnej ľahkosti

V závere teda určite môžeme povedať, že WordPress Multisite je pozoruhodná platforma, ktorá mnohým používateľom umožnila vytvárať zložité stránky z mnohých dôvodov. Dajte nám vedieť, ako postup viacerých miest pre vás platí v komentároch nižšie. Alebo sa podeľte o to, ako ste na inštaláciu WordPress použili viacmiestny server.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map