Imaginatívne spôsoby, ako pridať mapy do WordPress

Imaginatívne spôsoby, ako pridať mapy do WordPress

Väčšina z nás uvažuje o mapách jednoducho ako o pomôcke, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Alebo ako niečo, na čo sme museli v triede zemepisu venovať pozornosť a potom navždy zabudnúť. Mapy však môžu pre webových dizajnérov znamenať oveľa viac. Návrhári môžu do WordPressu pridávať mapy mnohými nápaditými spôsobmi, ako vytvárať nápadné webové stránky.


Mapy prešli z nudných kresieb vo vašej triede zemepisu do častí zábavných a interaktívnych pomôcok. Mapy je možné vyhľadávať, triediť a filtrovať. Geolokácia, zobrazenie ulíc, popisy, kontextové okná, trasy a označenie zoskupení sú užitočné pri pridávaní funkcií na váš web.

Mapy Google sa široko používajú na webe a samy o sebe sú vybavené funkciami. Napriek tomu by ste si namiesto stiahnutia Máp Google a jeho pridania na váš web ako taký mohli prispôsobiť, aby boli prínosom pre vašich návštevníkov. Existujú externé zdroje, napr Snazzy Maps na ktoré sa môžete obrátiť pri navrhovaní máp. Môžete tiež použiť ktorúkoľvek inú mapu, ktorá sa vám páči.

Pre webové stránky WordPress je k dispozícii veľa doplnkov, ktoré zvyšujú hodnotu máp Google. Niektoré z nich sú uvedené v tomto článku, aby demonštrovali možné spôsoby, ako môžu mapy pridať hodnotu pre vaše webové stránky. Ak sa chcete dozvedieť viac o jednotlivých doplnkoch, prečítajte si náš predchádzajúci príspevok o najlepších mapovacích doplnkoch pre WordPress.

Tu sú uvedené niektoré nápady, ktoré by ste mohli použiť. Žiadny z nich nie sú skutočnými hráčmi na zmenu hry – sú to jednoducho odlišné spôsoby zobrazovania informácií. Keď ich však webová stránka prijme, môžu získať priazeň používateľov a možno dokonca zvýšiť konverziu. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ako môžete byť inovatívni pomocou máp na svojom webe!

1. Pridajte svoju mapu na svoju domovskú stránku

Vytvorte mapy v samom strede svojho webu a usporiadajte všetky informácie týkajúce sa vášho webu okolo neho. Nadnárodné korporácie, filantropické organizácie, sieť serverov, takmer každý, kto má celosvetovú prítomnosť alebo záujmy na celom svete, môže prijať tento prístup.

Na každom mieste predvádzajte úspechy tohto centra a tímu za ním. V sprievodných legendách je možné vyzdvihnúť špeciálne pamiatky alebo dôležité informácie.

ngo-aid-map

Na obrázku vidíte aktivity a priebeh Mapa pomoci pre MVO zobrazené vo formáte mapy na domovskej stránke. MVO Aid Map je iniciatíva InterAction, aliancie mimovládnych organizácií vo Washingtone, D. C. Informácie o všetkých projektoch organizácie sú prístupné jednoduchým kliknutím na značky na mape.

Použitím jediného obrázka dosiahnete dva ciele – na jednej strane odhaliť celosvetový dosah vášho oblečenia a na druhej strane pomôcť používateľom pochopiť globálny charakter vašej organizácie..

Interaktívne vektorové mapy MapSVG, Google a obrázkové mapy

Doplnok MapSVG: Vytvorte interaktívne mapy vo WordPress

Info & DownloadView The Demo

Ak chcete na svoju domovskú stránku pridať mapy do WordPress, bude fungovať skutočne akýkoľvek mapovací doplnok. Páčilo sa nám MapSVG, pretože ponúka veľa úžasných možností zabalených do jedného výkonného doplnku (viac informácií nájdete v našej recenzii). Vytiahnite mapy od spoločnosti Google, prispôsobte si farby, zahrňte filtre, pridajte obrázkové mapy a ďalšie. Mapy Plus sa dajú ľahko vložiť na vašu domovskú stránku pomocou jednoduchého skráteného kódu MapSVG.

Bezplatný doplnok WP Google Maps pre WordPress

Najlepšie mapovacie doplnky: Mapy Google WP

Hľadáte bezplatnú možnosť pre skvelú mapu? Vyskúšajte službu WP Google Maps (ktorej v súčasnosti verí 400 000+ používateľov) ponúka jednoduché možnosti vytvorenia vlastnej Mapy Google s vlastným motívom, značkami, možnosťou zobrazenia na celej obrazovke, definovanou veľkosťou (šírka, výška, zväčšenie), trasami, polygónmi a ďalšími. Keď budete pripravení, môžete jednoducho vložiť svoju mapu WP Google na ľubovoľnú stránku pomocou priloženého widgetu alebo skráteného kódu.

2. Zobrazte cesty na svojom webe alebo blogu

Cestovné weby a blogy sa nezaobídu bez máp. Používajte mapy inovatívnym spôsobom, aby ste vzali návštevníkov na virtuálnu prehliadku miest, aby ste im pomohli rozhodnúť sa o ceste. Alebo ich prinútite vyraziť na cestu vynesením miestnych zaujímavostí pomocou legiend so zbalenými informáciami. Zdieľajte informácie o obľúbených miestach alebo miestach. Možno London Pass, Vyhliadkový sprievodca po Londýne vás môže inšpirovať.

Londýn-turistické atrakcie

Počas cesty môže turistický / cestovný bloger pomocou mapy pridať fotografie na miesta, ktoré navštevujú. Prepojením obrázkov s konkrétnymi miestami je ľahké zdieľať cestu s priateľmi a rodinou. Stačí kliknúť na značku a zobraziť fotografie nasnímané na tomto mieste.

Môžete tiež pridať fotografie podľa dátumu a sledovať tak chronologickú trasu vašej cesty kde som bol, kde budem rekord.

Cestovatelia v službe Blogger môžu geograficky označovať svoje príspevky a príspevky je možné vykresliť podľa zvolenej trasy. Toto bude slúžiť ako fantastický cestovný denník na cestu. Pravidelné príspevky na blogu môžu informovať sledovateľov o pokroku dosiahnutom pri dobrodružstvách. Toto je len jeden z mnohých tipov na vytvorenie úžasného cestovného blogu. Ak však hľadáte dobrý doplnok s obrázkami, pozrite sa na číslo 1 – MapSVG a WP Mapy Google sú fantastické možnosti..

3. Vyhľadávač obchodov

Ak máte viac obchodov po celej krajine alebo svete, môžete ich určiť na mape pomocou značky a použiť ju ako Vyhľadávač obchodov. V popise alebo v rozbaľovacom zozname pridajte podrobnosti o každom mieste, umožnite filtrovanie podľa kategórií alebo cien alebo vzdialenosti a pomôžte zákazníkom nájsť obchod, ktorý potrebujú..

Ak doplnok umožňuje pridávať zhluky do miest, kde sú značky husté, divákovi oznámi, že má v tejto lokalite k dispozícii výber obchodov..

levis-store-lokátor

Vyššie uvedené je obrázok Vyhľadávač obchodov spoločnosti Levi. Úložisko najbližšie k používateľovi sa dá nájsť použitím filtrov.

Super Store Finder pre WordPress

Super Store Finder

Info & DownloadView The Demo

Jedným z najlepších doplnkov pre mapovanie v tejto kategórii je určite Super Store Finder pre WordPress. Mapy reagujú a uľahčujú zákazníkom vyhľadanie miest v okolí. Funkcie správcu uľahčujú správu miest, oznámení a nastavení obchodov. Vytváranie máp je hračka s pribaleným editorom drag & drop a intuitívnymi možnosťami prispôsobenia.

Bezplatný doplnok WordPress WP Store Locator

Obchod Locator Plus zadarmo s doplnkom WordPress

Vyhľadávač obchodu WP Store obsahuje nastavenia prispôsobenia, filtre polomerov a kompatibilitu s obľúbenými doplnkami preklady tak, aby vyhovovali vašim mapám miestnemu prostrediu. Hľadáte viac možností? Pozrite si náš zoznam najlepších doplnkov vyhľadávačov obchodov, kde nájdete komplexný zoznam našich obľúbených doplnkov mapovania v tomto výklenku.

4. Vyhľadajte parkovacie miesta

Ak sa nachádzate na frekventovanom mieste, kde je hustá premávka a je ťažké ju nájsť, skúste na svojom webe použiť mapy, ktoré pomôžu používateľom ľahšie nájsť parkovacie miesta. Ak plánujete výlet do Disneyland, mapa uvedená nižšie by vám mala pomôcť ľahšie nájsť parkovacie miesto.

parking-at-Disneyland

Pridajte túto funkciu na svoju kontaktnú stránku a zoznam dostupných možností parkovania v okolí vašej polohy. Pre maloobchod, veľkú nemocnicu, zábavné centrum, dopravné oddelenie alebo univerzitu by bolo pridanie tejto funkcie naozaj premyslený. Ak má obchod v blízkosti vyhradené parkovacie miesto, je možné to zvýrazniť aj na mape.

V úložisku WordPress som našiel jeden doplnok – doplnok Parkopedia, ktorý vám s tým môže pomôcť, hoci už niekoľko rokov nebol aktualizovaný, takže jeho funkciu nebudem dosvedčovať. Namiesto toho by mohlo byť lepšie použiť všeobecnejší doplnok, napríklad Mapplic.

Doplnok Mapplic Custom Interactive Map WordPress

Prispôsobiteľný doplnok WordPress pre interaktívnu mapu

Info & DownloadView The Demo

Mapplic môžete použiť na zostavenie mapy pre čokoľvek – sprievodcu mestom, miestne školy a dokonca aj parkoviská alebo nákupné strediská. Vyberte si z 15 vstavaných geografických máp alebo nahrajte svoju vlastnú grafiku. Tento pokročilý doplnok ponúka zdanlivo neobmedzené možnosti zostavenia a prispôsobenia máp pomocou kolíkov, zvýraznení, obrázkov, deeplinkov, farieb a ďalších.

5. Vytvorte adresár

Vytvorenie máp stredobodom vašich webových stránok funguje dobre aj pre adresár so zoznamom podľa umiestnenia. Firemné zápisy, výpisy z nehnuteľností a takmer všetky klasifikované činnosti môžu tento návrh prijať. Použitá téma by vám mala umožniť ovládať svoje vlastné zoznamy a podrobnosti mapy pomocou vlastných funkcií typu príspevku.

adresár

Doplnky ako Sabai Directory sú dodávané s plne interaktívnymi mapami. Môžete pridať podrobnosti záznamu, ktoré sa zobrazia pri umiestnení kurzora myši nad značku. Výsledky vyhľadávania sa môžu obnoviť, keď používateľ nakreslí mapu a funkcia automatického dopĺňania znamená menšie zadanie používateľom. Používateľ má vždy možnosť prepnúť späť na zobrazenie zoznamu.

Mnoho doplnkov vám umožňuje zobraziť zoznamy v zobrazení mapy. Pridajte 360 ​​° zobrazenie obrázkov, aby ste zobrazili výpisy nehnuteľností. Mapy je možné prispôsobiť aj miestnym obchodným adresárom.

Doplnok adresára GeoDirectory pre WordPress (bezplatný a prémiový)

Doplnok adresára GeoDirectory pre WordPress

Pokiaľ ide o vytváranie adresára založeného na mapách pomocou WordPress, v GeoDirectory nemôžete pokaziť. Môžete si ho bezplatne vziať z úložiska doplnkov WordPress, kompletného s funkciami na vytvorenie obchodného adresára kompatibilného s viacerými lokalitami pomocou nástroja drag & drop builder, front-end podaní, 15+ widgetov, pokročilého vyhľadávania, ľahkých krátkych kódov a podpory pre veľa miest, ktoré chcete pridať. Chcieť viac? Inovujte a získajte prémiovú podporu okrem udalostí, globálnu podporu na viacerých miestach, platené zoznamy, geolokáciu, integráciu BuddyPress, odkaz na Facebook a ďalšie.

6. Predveďte nadchádzajúce udalosti

Mapy môžu byť požehnaním pre webové stránky, ktoré organizujú udalosti na viacerých miestach a miestach – či už sú to gala na miestnej školskej akcii alebo niečo také masívne ako olympiáda. Účastníci si môžu zobraziť udalosti v zobrazení mapy.

Plugin kalendára udalostí EventON WordPress

eventon

Info & DownloadView The Demo

EventON je do značnej miery štandardným doplnkom na vykonávanie tejto úlohy. Používa sa na zobrazenie miest a smerov udalostí. Používatelia môžu zadaním adresy získať pokyny. Môžu sledovať udalosť a jej umiestnenie. Keď používatelia kliknú na značku na mape, v informačnom okne uvidia názov, miesto a čas súvisiaci s udalosťou. Môžete tiež poskytnúť odkaz pre návštevníkov na nákup lístkov.

7. Zobraziť prihlásení používatelia

Ak prevádzkujete web založený na členstve alebo prihlásení na odber, prečo nepoužívajte mapy Google na zobrazenie polohy a hustoty zaregistrovaných používateľov. To sú skvelé najmä sociálne weby, napríklad tie, ktoré sú prevádzkované na serveri BuddyPress.

užívateľskú mapa

Môže byť užitočné uviesť aj počet momentálne prihlásených používateľov. Počet návštevníkov z rôznych regiónov, ktorý je viditeľný pre ostatných používateľov v reálnom čase, môže z týchto regiónov vyzvať ďalších na registráciu. Tento jemný pevný predaj má potenciál zvýšiť vaše predplatné o dva alebo dva stupne.

Doplnok GEO My WP Free WordPress Locator

Doplnok GEO My WP Free WordPress Locator

Tento bezplatný doplnok obsahuje veľa geolokačných funkcií pre typy príspevkov, vyhľadávanie blízkosti, aktuálnu polohu a ďalšie. Najdôležitejšie však je, že sa hladko integruje s BuddyPress a umožňuje používateľom pridať svoju polohu do svojho užívateľského profilu. Používatelia môžu vyhľadávať blízkych členov, vďaka čomu sú skvelým doplnkom sociálnych sietí založených na členstve pre skupiny mamičiek, spolupracovníkov absolventov, vedúce skupiny a ďalšie.

8. Bonusové nápady

Najviditeľnejšie použitie mapy je jej pridanie na stránku kontaktov, aby sa zobrazila vaša poloha a pokyny, ako sa k vám dostať. Umožnite návštevníkom používať svoju polohu na mape ako počiatočný alebo konečný bod pre trasy.

Doplnkové webové stránky môžu tiež používať mapy zaujímavým spôsobom:

  • logistika webové stránky alebo webové stránky požičiavajúce auto alebo webové stránky, ktoré turistov usmerňujú po miestnych zaujímavostiach, môžu pomocou mapy určiť vzdialenosť medzi dvoma bodmi a zmapovať najkratšiu trasu. Vyznačte oblasti na mape, kde sa vykonáva dodávka dverí. Obchádzky, hľadanie miest na trase, miesta, na ktorých si vodič môže urobiť prestávku, môžu byť vykreslené v prospech používateľov webových stránok..
  • Ak chcete príspevky čo je pre čitateľov viac porovnateľné, môžu ich blogeri priradiť k miestu na mape. To je možné dosiahnuť priradením miest na mape k existujúcim kategóriám a značkám.
  • vzťahovať správy pripojené k rôznym miestam na mape. Webové stránky pre noviny alebo časopisy často používajú mapy, aby poskytli kontext príbehu, ktorý reportujú.
  • Taxislužby môžu svojim zákazníkom dať možnosť kalkulácie cestovné a trasa na mape Google.
  • Ak je počasie vaše podnikanie, predpovede počasia a prevládajúce počasie sa môže objaviť na mape.
  • Herná webová stránka môže obsahovať umiestnenie podľa miesta screengrabs a videá, ktoré hráčom poskytnú skutočný pocit.

Uzavrieť naše imaginárne bolo pridanie máp do WordPress

Vidíte teda, že mapy nemusia byť nudné nudné veci, ktoré sú uvedené iba v prípade straty. Môžete ich použiť mnohými tvorivými a vynaliezavými spôsobmi, ako na svoje webové stránky pridať nástroj a radosť.

Máte viac príkladov, ako pridávať mapy do WordPress? Radi by sme sa o tom dozvedeli – jednoducho nám zanechajte komentár.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me