Jednoduché riešenia na vytvorenie databázy znalostí WordPress

Jednoduché riešenia na vytvorenie databázy znalostí WordPress

Komplexná vedomostná základňa môže urobiť veľa pre zlepšenie vášho podnikania tak interne, ako aj ako nevyhnutná súčasť vášho úsilia o služby zákazníkom. Ak však uvažujete o pridaní jedného na svoj web, môže sa vám stať, že vás tento pohľad trochu ohromí.


Vďaka množstvu výhod, ktoré poskytuje vedomostná základňa, existuje mnoho riešení, ktoré vám môžu pomôcť. Tieto nástroje vám umožňujú vytvoriť rozsiahly a usporiadaný zdroj informácií pre vaše podnikanie (a možno dokonca celé vaše odvetvie). Navyše, tí najlepší vás rýchlo uvedú do prevádzky.

V tomto článku sa budeme baviť o tom, prečo môže byť základňa poznatkov pre vaše webové stránky WordPress dôležitá. Potom sa venujeme našim obľúbeným riešeniam a diskutujeme o tom, čo z nich je najlepšie. Začnime!

Prečo je databáza znalostí cenným doplnkom vašich stránok

Znalostná základňa HubSpot

Znalostná základňa HubSpot obsahuje časté otázky, používateľské príručky, dokumentáciu k produktom a ďalšie.

Znalostná základňa je zdroj, ktorý poskytuje návštevníkom vašich webových stránok, klientom a zákazníkom informácie o vašej firme a ponukách. Pravdepodobne poznáte niekoľko populárnych formátov, ktoré sa používajú ako databázy znalostí, napríklad FAQ a wiki.

Ak podnikáte, udržiavanie komplexnej vedomostnej základne je vynikajúcim spôsobom, ako poskytnúť svojim zákazníkom informácie a podporu, ktorú potrebujú. Tento nástroj vám však ponúka mnoho ďalších výhod bez ohľadu na typ stránok, ktoré prevádzkujete. Napríklad vedomostná základňa:

 • Znižuje náklady na podporu a šetrí váš čas. Ak máte na svojom webe k dispozícii viac informácií (pre zákazníkov, zamestnancov alebo členov komunity), budete tráviť menej času telefonovaním a e-mailom na podporu.
 • Poskytuje konzistentnú podporu návštevníkom. Vaše publikum sa môže kedykoľvek vracať k vašej znalostnej báze, kedykoľvek to bude potrebné.
 • Zriaďuje vás ako profesionálny priemyselný orgán. Čím viac informácií môžete poskytnúť, tým lepšie sa oboznámite s informáciami vo vašom odbore.
 • Pomáha vám dosiahnuť lepšie umiestnenie vo vyhľadávačoch. Odpovedaním na priemyselné otázky na svojom webe môžete vylepšiť svoje hodnotenie vďaka všetkému cennému obsahu.

Znalostné bázy môžu fungovať ako užitočný zdroj pre vašich klientov, čitateľov blogov alebo čokoľvek, komu slúžia. Navyše môžu byť užitočným spôsobom interného zdieľania informácií s členmi tímu a spolupracovníkmi. Či už máte záujem o vybudovanie externej alebo internej vedomostnej základne (alebo oboje!), Preskúmajme niektoré riešenia, ktoré uľahčia prácu.

Teraz, keď lepšie rozumiete hodnote, ktorú základňa poznatkov ponúka, pozrime sa na päť jednoduchých, ale výkonných riešení, ktoré môžete začať používať na svojom webe WordPress práve teraz.

1. Znalostná základňa WP (zadarmo)

Doplnok vedomostnej databázy WP

WP Knowledgebase je ľahko použiteľný doplnok, ktorý vám poskytuje funkčnosť, flexibilitu a prispôsobenie. Ak hľadáte tradičný typ riešenia, vaša odpoveď je WP Knowledgebase!

Pokiaľ ide o jednoduchosť, tento doplnok je vynikajúcou voľbou. Ponúka veľa výhod v oblasti pohodlia – vrátane prediktívneho textu a integrovaná strúhanka – uľahčenie nastavenia a používania vašej vedomostnej základne. Okrem toho môžete prispôsobiť jeho prezentáciu, začleniť (alebo zakázať) komentáre používateľov a dokonca použiť drag and drop builder pre jednoduchú organizáciu článkov.

Jednou z najlepších vecí tohto doplnku je, že je to 100% zadarmo, takže ho môžete nainštalovať na svoj web WordPress a začať ho ihneď používať..

2. KnowAll

Téma WordPress KnowAll

KnowAll je prémiová téma vedomostnej základne vyvinutá spoločnosťou HeroThemes, a má čistý a súdržný vzhľad. Táto téma je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá komplexné riešenie vedomostnej základne pre svoj web alebo obchod s elektronickým obchodom.

S programom KnowAll môžete zmeniť svoj web na výkonnú databázu poznatkov, ktorá poskytuje odporúčané články, odpovede na často kladené otázky a súvisiace návrhy obsahu. K dispozícii je tiež flexibilná funkcia vyhľadávania, ktorá uľahčuje návštevníkom nájsť to, čo potrebujú. Navyše môžete pomocou analýzy a spätnej väzby na články sledovať, nakoľko sú vaše články užitočné.

Náklady na túto tému all-in-one sú 149 dolárov, čo zahŕňa jeden rok aktualizácií a prémiovú podporu. Program KnowAll zahŕňa aj vlastné HeroThemes Heroic Knowledge Base plugin, pre rozsiahlejšie funkcie.

3. Yada Wiki (zadarmo)

Doplnok Yada Wiki WordPress

Ako už názov napovedá, Yada Wiki je doplnok v štýle wiki, ktorý vám umožňuje vytvárať vedomostnú základňu plnú vzájomne prepojených odkazov a článkov v plnej dĺžke. Po zavedení tohto zdroja môžete na svojich zákazníkov a klientov ľahko odkázať a odpovedať na všetky ich otázky.

A čo viac, Yada Wiki vám poskytuje takmer všetky nástroje, ktoré potrebujete na vybudovanie komplexnej vedomostnej základne, ktorá sa používateľom ľahko naviguje. Môžete pridať príspevky wiki a ponechať ich v samostatnej časti svojho webu alebo použiť rozloženie wiki na celom svojom webe.

Najlepšie zo všetkého je, že Yada Wiki je úplne zadarmo. Neexistujú žiadne prémiové doplnky ani rozšírenia, ktoré ďalej zvyšujú jednoduchosť tohto doplnku.

4. Ultimate FAQ (Freemium)

Doplnok Ultimate FAQ WordPress

Ultimate FAQ je doplnok otázok a odpovedí, ktorého cieľom je uľahčiť návštevníkom webových stránok viac informácií o vašom obsahu, produktoch a iných ponukách..

Vďaka mnohým možnostiam štýlu a skrátenému kódu, ktorý vám umožňuje pridať časté otázky takmer kdekoľvek na vašom webe, nie je nič, čo by ste mohli pomocou tohto doplnku dosiahnuť. V skutočnosti sa Ultimate FAQ dokonca integruje do WooCommerce, takže môžete pridať FAQ často priamo na produktové stránky!

Základný doplnok ponúkaný v adresári doplnkov WordPress je bezplatný. Avšak, a poistné Inovácia poskytuje ďalšie možnosti stylingu, často kladené otázky predložené používateľom a oveľa viac v spôsobe fungovania.

5. Flatbase (49 dolárov)

Téma WordPress Flatbase

Info & DownloadView The Demo

Flatbase je ďalšia téma vedomostnej databázy WordPress, ktorá vám umožňuje transformovať vaše webové stránky na zdroj informácií pre vašich návštevníkov a zákazníkov.

Spolu s vytvorením komplexnej vedomostnej základne vám Flatbase pomáha pri začleňovaní otázok a odpovedí na vaše webové stránky. Okrem toho môžete pridať fórum podpory komunít vďaka kompatibilite témy s doplnkom bbPress. Tieto funkcie zamerané na komunitu z neho robia solídnu voľbu pre vlastníkov webových stránok so silným sledovaním.

Licencia na jednu webovú stránku je 49 USD a zahŕňa budúce aktualizácie a šesťmesačnú podporu. Ak chcete predĺžiť podporu na jeden rok, môžete zaplatiť ďalší poplatok.

6. HelpieWP

Plugin Helpie - WordPress Wiki

HelpieWP je váš doplnok na spustenie, ak potrebujete ukladať, organizovať a učiť sa čo najviac zo svojho znalostného systému. Doplnok je skvelý pre:

 • Webové stránky, ktoré potrebujú dokumentáciu
 • Webové stránky WooCommerce
 • Webové stránky s oblasťou klientov / členov a
 • Na vytváranie webových stránok wiki

Ak budujete serióznu vedomostnú základňu, potom je vyhľadávanie najdôležitejším nástrojom vašej vedomostnej základne. Výkonné vyhľadávanie uľahčuje používateľom nájsť najrelevantnejšie informácie z rozsiahleho skladu znalostí. To je dôvod, prečo s HelpieWP, devs vytvorili úplne nový vyhľadávací nástroj, ktorý zahŕňa všetky vlastnosti, vďaka ktorým je vyhľadávanie výkonné a jednoduché použitie:

 • Uprednostňovanie obsahu a váha
 • Čiastočná zhoda kľúčových slov
 • Živá rýchlosť vyhľadávania

HelpieWP vám umožňuje vytvoriť výkonnú databázu znalostí s dynamickými informáciami o vašich používateľoch. Pomáha to znižovať počet vstupeniek na zákaznícku podporu, určiť problematické oblasti v dokumentácii a vylepšiť index spokojnosti používateľov.

Môžete použiť funkcie na úpravu frontendu, vrátane obmedzenia možnosti úpravy frontendu na určité užívateľské role (napríklad Autori, Editori a Správcovia) a použiť HelpieWP ako plnohodnotný wiki systém. Existuje nespočetné množstvo spôsobov použitia tejto funkcie na zvýšenie pohodlia používateľov.

Funkcia automatického obsahu generuje navigačné odkazy na stránke na nadpisy, ktoré používate v článku. To je neuveriteľne užitočné, ak máte dlhý obsah, ktorý je potrebné správne usporiadať a ľahko navigovať.

HelpieWP pracuje so všetkými hlavnými témami a doplnkami. Áno, dokonca aj títo tvorcovia stránok. A je najdôležitejšie vedieť, že tím HelpieWP poskytuje prémiovú podporu všetkým svojim používateľom.

7. MinervaKB

MinervaKB Knowledge Base pre WordPress

Info & DownloadView The Demo

MinervaKB je doplnok vedomostnej databázy WordPress, ktorý vám môže skutočne uľahčiť život podpory. Od živého vyhľadávania po spätnú väzbu od článkov má všetky funkcie, ktoré pomôžu vašim zákazníkom vyriešiť ich problémy rýchlo. Zníženie času a peňazí, ktoré miniete na podporu svojich klientov. Ak máte vážne problémy so zlepšovaním vedomostnej základne každý deň, pomôže vám analytický informačný panel, spätná väzba od článkov a hodnotenie. Dokonca sa integruje do služby Google Analytics a umožňuje vám pomocou obľúbených nástrojov skontrolovať stav kb.

Ďalším veľkým plusom je použitie doplnku verzus téma, ktoré vám umožňuje používať ho vo vašej hlavnej doméne webu. Toto však prichádza s výzvou. Doplnok sa musí dokonale integrovať do ľubovoľnej témy, a to v dizajne aj funkčnosti. MinervaKB to rieši tak, že ponúka viac preddefinovaných vzorov vyhľadávania a veľa flexibilných možností. Kombinujte to s krátkymi kódmi pre prvky a ľahko použiteľným nástrojom na tvorbu stránok – ste pripravení ísť!

Zatiaľ čo MinervaKB ponúka mnoho prémiových funkcií, ktoré ponúka riešenie technickej podpory SaaS, bez mesačných poplatkov. Cena je tiež pomerne prijateľná pre množstvo dostupných možností. A pretože je postavený na vrchole WordPress, získate najlepšie riešenie na úpravu obsahu hneď po vybalení, ktoré používajú milióny na celom svete.

8. Heroic FAQ

Heroic FAQ Management

Heroic FAQs je doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje pridať časť FAQ na váš web. Obsahuje veľa funkcií, vďaka ktorým je správa častých otázok na vašom webe rýchla a jednoduchá. Tvorca FAQ používa rozhranie drag & drop pre jednoduchú konfiguráciu FAQ. Inovatívny tvorca FAQ je nový pohľad na správu často kladených otázok, ktorý vám umožňuje vytvárať, spravovať a upravovať viacero otázok a odpovedí z jednej obrazovky. K dispozícii je 5 prednastavených štýlov a neobmedzený potenciál prispôsobenia, aby zodpovedali každému vzhľadu alebo značke webových stránok. Tento doplnok pomáha skrátiť čas potrebný na zodpovedanie bežných otázok zákazníkov a zároveň zvyšuje dôveru v vaše služby a zlepšuje viditeľnosť vášho webu. To vám poskytne viac času zamerať sa na svoje podnikanie.

Pre majiteľov firiem môžu FAQ o hrdinoch pomôcť zvýšiť spokojnosť zákazníkov a elegantne komunikovať odpovede na bežné otázky. Doplnok obsahuje množstvo možností, ako prezentovať najčastejšie otázky, vrátane výberu ikon a neobmedzených farieb. Často kladené otázky môžu byť zoskupené a zobrazené na viacerých miestach na vašom webe, čím sa znižuje potreba úpravy veľkého obsahu, keď chcete aktualizovať alebo zmeniť FAQ.

Ak je uložený iba jeden predajný alebo podporný lístok, Heroic FAQ by sa mohlo vyplatiť. Ak nie ste úplne presvedčení, HeroThemes ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na všetky nákupy. Všetci naši hrdinskí zákazníci ťažia z nášho špecializovaného tímu podpory, ktorý ponúka priateľskú individuálnu podporu, kedykoľvek ju potrebujete. Heroic FAQs je k dispozícii v troch cenových bodoch v závislosti od počtu miest a požadovanej úrovne podpory.


Pridanie vedomostnej základne na váš web môže byť pre vaše podnikanie prínosné. Zdieľaním svojich znalostí so zákazníkmi a spolupracovníkmi sa môžete etablovať ako autorita a zdroj informácií.

V tomto príspevku sme diskutovali o hodnote, ktorú môže vedomostná základňa poskytnúť mnohým typom stránok. Zdôraznili sme tiež niekoľko špičkových riešení založených na poznatkoch a ich kľúčové vlastnosti. Ktoré z týchto riešení vás najviac zaujímajú a prečo? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map