Jednoduché tipy pre začiatočníkov programu WordPress, ktoré začnú v roku 2018

WordPress umožňuje bežným ľuďom, ako ste vy a ja, vytvárať a spravovať naše vlastné blogy a webové stránky. Keď sme prvýkrát videli vlastný informačný panel WordPress, sme veľmi nadšení. A ponáhľame sa, aby sme uviedli náš prvý príspevok, ktorý nahradí štandardný prvý príspevok Hello World od WordPress.


Počkajte však, existuje veľa vstavaných funkcií WordPress, s ktorými by ste sa mali oboznámiť. Môžu vám uľahčiť a spríjemniť život blogov. Nájdite si čas na prehľadávanie mnohých možností v ponuke vľavo, možností na obrazovke v hornej časti, možností v editore a budete príjemne prekvapení, o koľko ste prehliadli. Venujme teda tento príspevok objavovaniu mnohých, nie tak zrejmých možností, ktoré môžeme začať používať v našom každodennom živote WordPress..

Začnime,

Bezproblémová správa príspevkov na WordPress

Pravý roh aplikácie Post Editor je pre bloggerov požehnaním. Pomáha vám lepšie spravovať vaše príspevky mnohými spôsobmi. Tieto možnosti zvyčajne zahŕňajú nastavenia publikovania, formáty príspevkov, taxonómie a odporúčané obrázky.

publikovať

Jednoduché tipy pre začiatočníkov WordPress: Nastavenia publikovania

Ak chcete naplánovať zobrazovanie príspevkov vo vybraných dátumoch, preskúmajte publikovať voľba. To vám umožní zvoliť presný dátum a čas zverejnenia príspevku.

Príspevok môžete označiť aj na kontrolu kliknutím Čaká sa na kontrolu, zvlášť výhodné pre blog pre viacerých autorov.

viditeľnosť voľba riadi prezeranie obsahu ostatnými. Predvolené nastavenie pre túto možnosť je Verejné, čo znamená, že príspevok môže zobraziť celý svet. Môžete ho však obmedziť na niekoľko vybraných chránené heslom alebo umožnenie súkromné voľba.

V predvolenom nastavení sa najnovšie príspevky zobrazujú v hornej časti stránky v programe WordPress. Čo ak chcete, aby miesto, ktoré je vždyzelené, alebo miesto, ktoré je zacielené na prvé časovače, obsadilo tento slot? Môžete tak urobiť resetovaním možností v časti viditeľnosť. Povoliť lepkavý možnosť pre príspevok a zobrazí sa a zostane na vrchu vašich príspevkov, kým nezakážete lepkavú možnosť.

Ako bloger viete, koľko revízií príspevok prejde skôr, ako sa zobrazí pre verejné prezeranie. Môže to začať ako malý šrot alebo nota a postupom času sa môže rozvinúť do plnohodnotného článku, ktorý prechádza mnohými verziami medzi nimi. Ak chcete získať prístup k niektorej z verzií z akéhokoľvek dôvodu, stačí sa pozrieť nižšie revízií v editore príspevkov. Ak ju nevidíte ihneď, aktivujte nastavenie v časti Možnosti obrazovky. Pridaním malého kódu do wp-config.php súboru (pozri ďalej dole), môžete tiež obmedziť počet následných revízií.

formát

Jednoduché tipy pre začiatočníkov WordPress: Post Format

Po nastavení publikovania by ste mali vidieť časť pre Formát. V závislosti od témy WordPress, ktorú používate, môžete mať k dispozícii niekoľko formátov príspevkov. Tieto formáty upravia váš príspevok inak.

 • štandardné je formát obyčajného textu
 • stranou vyrovnáva
 • obraz, video, Galéria a audio Formáty budú v hornej časti príspevku obsahovať príslušné médiá
 • citovať upraví váš príspevok ako priamu ponuku
 • odkaz príspevky budú obsahovať možnosť, aby ste určili odchádzajúci odkaz, na ktorý bude príspevok smerovať (napr .: ak napíšete chybu, že XYZ je v predaji, potom na ňu prepojte svoj príspevok, aby ste čitateľov dostali priamo na predaj)
 • Postavenie príspevky sú formátované ako aktualizácia stavu podobná sociálnym médiám
 • chatovanie sa zobrazujú ako konverzácie

Jednoducho vyberte formát, ktorý chcete použiť, a pridajte svoj obsah. Niektorí vývojári tém pridajú do príspevkov ďalšie možnosti podľa formátu (napr .: úvodzovky môžu mať výrazné tučné farby alebo písma a videá môžu mať ďalšie možnosti pre prekrytia alebo alternatívy obrázkov). Viac informácií o formátoch príspevkov WordPress nájdete v našom sprievodcovi.

Odporúčaný obrázok

Jednoduché tipy pre začiatočníkov programu WordPress: Vybraný obrázok

Keď vytvoríte príspevok, často budete mať možnosť zvoliť odporúčaný obrázok (dokonca aj so všetkými rôznymi formátmi príspevkov). Tento obrázok sa zvyčajne používa na vašej hlavnej blogovej stránke ako miniatúra, keď sa váš príspevok zobrazuje ako súvisiaci príspevok v inom článku, alebo ako miniatúrny obrázok pre všetky moduly blogu v nástroji na tvorbu stránok (ako sú napríklad mriežky blogu alebo karusely v Elementore alebo vizuálny skladateľ WPBaker).

Ak chcete začať, kliknite na odkaz „Nastaviť odporúčaný obrázok“.

Jednoduché tipy pre začiatočníkov programu WordPress: Vyberte odporúčaný obrázok

Ďalej nahrajte nový obrázok (vyberte ho z počítača alebo ho presuňte myšou) alebo vyberte obrázok, ktorý už je v knižnici médií. Kliknite na modré tlačidlo a vyberte možnosť Nastaviť odporúčaný obrázok. Potom príspevok uložte.

Pri pridávaní nových obrázkov je dôležité pridať ikonu nadpis popísať obrázok pre vyhľadávače a Alt text ktoré používajú čítačky obrazovky alebo prehliadače. Je to z dôvodov SEO a dostupnosti. Je úplne v poriadku použiť ten istý popis, nezabudnite ho pridať.

Kategórie a značky

Jednoduché tipy pre začiatočníkov WordPress: kategórie a značky

Kategórie a značky (niekedy spoločne označované ako „taxonómie“) sa používajú na zoskupovanie obsahu. Používajú sa na pomoc čitateľom (a vyhľadávacím strojom) pri navigácii na vašom webe a hľadaní súvisiaceho obsahu. Tu je rýchly prehľad, ktorý vám pomôže:

 • Kategórie sú hlavné zoskupenia vašich blogových príspevkov (alebo iných typov príspevkov, ako sú zamestnanci, portfólio atď.). Malo by ísť o všeobecné definície obsahu. Ak ste boli blogom na preskúmanie automobilov, mohli by to byť rôzne značky automobilov (Jeep, Toyota, Ford, atď.).
 • Tagy sú konkrétnejšie podrobnosti, ktoré vychádzajú z hlavnej kategórie. V prípade blogu o automobile by to mohli byť technické podrobnosti, ako je výkon koní, airbagy, farby, rok atď.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu kategóriami a značkami WordPress a doplnkami, ktoré ich vylepšia (alebo dokonca automatizujú) na vašom webe..

Tvorba obsahu

Blogeri trávia v Post Editore dosť času. V editore je množstvo možností, ktoré vám pomôžu zefektívniť prácu. Tieto užitočné možnosti v systéme Windows Vizuálny editor môže uľahčiť písanie textu,

Jednoduché tipy pre začiatočníkov WordPress: Post Editor

Rozptyľovanie písania zadarmo: Na obrázku nižšie vidíte dosť veľké tlačidlo typu „X“, ktoré sa nachádza hneď pod textom „Text“? Kliknutím na ňu zmiznú bočné panely a hlavičky, čo vám umožní zapísať oblasť bez neporiadkov. Po ďalšom kliknutí sa obnoví pôvodná obrazovka.

Prepnúť panel s nástrojmi: Štvorcové tlačidlo v hornom riadku panela s nástrojmi sa tiež nazýva „Kuchynský drez“. Po kliknutí sa otvorí druhý rad možností nižšie.

Klávesové skratky: Po otvorení druhého radu možností pomocou prepínača Panela s nástrojmi vyhľadajte „?“. Kliknutím naň sa zobrazí a sada skratiek zabudovaný do editora v kontextovom okne. Napríklad Alt + Shift + 2 vám dá
Nadpis 2. Predtým, ako začnete tieto skratky používať, musíte v používateľskom profile povoliť klávesové skratky. Skratky sú povolené pre každého užívateľa.

Čítaj viac: Ďalšou užitočnou funkciou na vytváranie príspevkov je Viac informácií. Týmto sa oddelí vaša prvá časť textu (pred vložením prestávky) ako krátky výňatok, ktorý sa použije s miniatúrou vášho príspevku na hlavnej stránke blogu. Získava väčšiu pozornosť ako názov príspevku a na sociálnych médiách vyzerá štýlovo. Vyhľadajte funkciu v aplikácii Post Editor, umiestnite kurzor na miesto, kde chcete ukončiť výňatok a potom kliknite na ikonu. Ďalší červený bod môžete pridať aj kliknutím na kartu „Text“ pre svoj obsah a pridaním tohto kúska kódu HTML:

Ak by ste chceli rozbiť dlhý príspevok na mnohých stránkach, vložte nasledujúci kód do Textový editor v presnom okamihu, keď sa má stránka zlomiť. Môžete to zopakovať toľkokrát, koľkokrát chcete rozdeliť na viac stránok (to je dobré pre dlhé / podrobné zoznamy a tiež vám môže pomôcť zobraziť viac reklám)..

 
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map