Kde nájdete pomoc s WordPress

Kde nájdete pomoc s WordPress

Bežní používatelia WordPress vedia, že je veľmi ľahké sa ich učiť a používať. Ale či už ste začiatočník alebo profík, niekedy budete potrebovať pomoc so službou WordPress. Nebojte sa, na WordPress je pekné, že má k dispozícii širokú komunitu. Nielen to, internet je naplnený množstvom kvalitných blogov, tutoriálov WordPress a zdrojov, ktoré môžu poskytnúť odpovede na najbežnejšie problémy WordPress. Tento príspevok vám ukáže niektoré z najlepších miest, kde nájdete pomocníka WordPress.


Počkajte – ešte predtým, ako budete hľadať pomoc zvonka, tu je niekoľko prvých krokov:

 • Skontrolujte, či nejde o konflikt doplnkov. Problémy často vznikajú z dôvodu konfliktu medzi doplnkom s jadrom WordPress alebo témou alebo iným doplnkom. Riešenie problémov je jednoduché. Najskôr deaktivujte svoje doplnky. Ak problém zmizne, viete, že ide o problém s doplnkom. Reagujte teda svoje pluginy naraz a vyhľadajte problémníka. Jednoducho preskočte doplnok alebo hľadajte lepšiu alternatívu.
 • Skontrolujte, či je váš problém problémom. Namiesto existujúcej témy WordPress jednoducho aktivujte jednu z predvolených tém WordPress (napríklad dvadsať devätnásť). Ak problém pretrváva, skúste sa obrátiť na vývojára témy.
 • Otestujte, či vaše stránky nefungujú kvôli serveru / hosťovaniu. Môžete tiež vykonať niektoré jednoduché kontroly na mieste a zistite, prečo je váš web WordPress nefunkčný.

Ak sa momentálne nenachádzate riešenie, môžete pokračovať v hľadaní online zdrojov, kde nájdete odpovede na vaše problémy s WordPress..

Pri hľadaní riešenia je dôležité začať s hľadaním pomocou správnych kľúčových slov. Z tohto dôvodu venujte pozornosť každému Chybná správa na obrazovke. Môže naznačovať povahu problému a tieto slová môžete použiť ako hľadané výrazy vo vyhľadávacích nástrojoch.

Tu nájdete pomoc s programom WordPress.

1. Použite tlačidlo Pomocník

Pomoc pre WordPress

Je tu Tlačidlo pomocníka v pravom hornom rohu každej obrazovky WordPress. Kliknite naň – povedie vás k informáciám relevantným pre obrazovku, na ktorej sa práve nachádzate. Odkazuje na príslušnú dokumentáciu WordPress a je veľmi pravdepodobné, že tu svoje riešenie nájdete hneď tu.

2. Vyhľadajte na stránkach FAQ WordPress

Stránky s otázkami WordPress obsahuje otázky, ktoré sú úhľadne kategorizované. Váš problém sa môže objaviť na týchto stránkach, inak môžete položiť svoju otázku na Pracovná stránka FAQ.

3. Skontrolujte stránku doplnkov alebo tém

Ak zistíte, že ide o doplnok alebo tému, ktoré spôsobujú problém, vyhľadajte riešenie na oficiálnej stránke položky. Ak používate bezplatný doplnok z WordPress.org, existujú karty pre inštaláciu a podporu. Je možné, že už majú uvedené riešenie problému, ktorý máte. Pri bezplatnej téme WordPress.org je zvyčajne rýchly odkaz na jej domovskú stránku (kde nájdete zvyčajne dokumentáciu), ako aj tlačidlo na bočnom paneli na stránke s témou, čím zobrazíte fórum podpory. Len nezabudnite, téma a doplnky v úložisku WordPress sú bezplatné. Buďte zdvorilí a požiadajte o riešenia pekne. Ak existuje prémiová verzia, môžete zvážiť inováciu.

Keď už hovoríme o prémii – zakúpili ste si tému alebo doplnok, použite rovnakú logiku. Najprv vyhľadajte dokumentáciu. Väčšina vývojárov to ľahko nájde tak, že naň odkazuje na stránke s položkami. Napríklad na Themeforest nájdete obvykle informácie o dokumentácii témy na karte Podpora položky. Ak nenájdete riešenie v dokumentácii, obráťte sa na vývojára. K vášmu nákupu je často zahrnutá podpora 6 mesiacov až 1 rok. Kto by mal lepšie pomôcť ako osoba alebo tím, ktorý položku vytvoril?

4. Fóra podpory WordPress

Fóra podpory na WordPress.org sú jedným z prvých miest, kde môžete dobrovoľníkov požiadať, aby vám pomohli vyriešiť váš problém. Je to skvelé najmä pre nováčikov, ktorí môžu nájsť hotové riešenie v existujúcich vláknach. Ak nie, ako registrovaný užívateľ môžete otvoriť aj nové vlákno.

Stránky podpory doplnkov

Dbajte na stručné a relevantné informácie. Vysvetlite doteraz vynaložené úsilie, nahrajte snímky obrazovky problému do cloudu a poskytnite odkazy vo vlákne. Ak si želáte, prečítajte si viac o tom, ako písať veľká žiadosť o podporu.

5. Vyhľadajte kvalitné online zdroje

Existuje mnoho kvalitných zdrojov, ako sú WordPress TV dostupné na internete, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť WordPress. Možno budete chcieť vyskúšať tieto návody pred rozšírením vyhľadávania.

Existuje tiež niekoľko úžasných blogov a konzultačných webových stránok týkajúcich sa programu WordPress (napríklad WPExplorer). Zahŕňajú, ako sa vysporiadať s bežnými chybami WordPress alebo problémami, ako sú chyby 404, problémy s vyčerpaním pamäte, problémy s poškodením databázy, WordPress s prázdnou obrazovkou a ďalšie. Ak potrebujete ďalšie zdroje, vyskúšajte niektorý z týchto najlepších blogov na serveri WordPress.

6. Kompendium WP

Kompendium WP je ďalšia skvelá kompilácia krok za krokom návody pre takmer všetky témy súvisiace s WordPress. Navyše je k dispozícii ako skvelé rozšírenie pre prehliadač Chrome, takže pomoc WordPress je vzdialená len jedno kliknutie. Okrem toho množstvo vzdelávacích modulov pomáha začiatočníkom oboznámiť sa s WordPress a jeho spôsobmi.

7. Vyskúšajte diskusnú miestnosť IRC

Chatovacia miestnosť IRC je väčšinou pre živú pomoc vývojárom WordPress. Veľa z diskusie tu môže byť pre technických používateľov systému WordPress, ako ste vy a ja, príliš technická. Napriek tomu, ak zanecháte otázku, existuje šanca, že niektorí dobrovoľníci tu môžu odpovedať.

8. Výmena zásobníka WordPress

Výmena zásobníka WordPress je ďalšie miesto, ktoré je určené hlavne pre vývojárov. Je to zadarmo a vy sa môžete pýtať a odpovedať na otázky bez registrácie na webe. Keďže odpovede s najlepším hodnotením sú presunuté na začiatok, rýchlo nájdete najlepšiu odpoveď. Tu nájdete diskusiu týkajúcu sa hlavne kódu WordPress.

Ďalším miestom na diskusiu o problémoch WordPress je Vzostupné fóra. Je to miesto, kde sa môžete stretnúť s majiteľmi webových stránok, blogermi a používateľmi WordPress a diskutovať o bežných problémoch. Za jednorazový registračný poplatok 10 dolárov sa môžete zapojiť do diskusie v komunite.

9. Požiadajte svojho poskytovateľa hostingu

Niektoré riadené hostingové služby ako WPEngine, Flywheel alebo Kinsta majú po ruke vlastný tím odborníkov na WordPress. Stačí otvoriť lístok alebo priamy rozhovor a vyhľadať pomoc od ich podporného tímu.

10. Nájomná pomoc

Ak máte pochybnosti, obráťte sa na profesionála. Vyberte si z malých nezávislých pracovníkov na stránkach ako Fiverr a Upwork. Alebo investujte do prémiovej služby podpory WordPress. Tieto často vykonávajú údržbu a správu celého radu služieb WordPress a riešia všetky problémy, ktorým môžete čeliť. Tu je niekoľko odporúčaní:

Technická podpora WP

Technická podpora WP ponúka komplexné plány údržby a služieb WordPress. Či už potrebujete rýchlu núdzovú opravu (jednorazový poplatok 65 dolárov), štandardnú údržbu (45 dolárov mesačne, ktorá zahŕňa zálohovanie, aktualizácie a zabezpečenie), alebo ak chcete mať pohodlie neobmedzenej pomoci, k dispozícii sú aj mesačné plány (začínajúc iba 60 USD / mo).

Pomocník WP

Pomocník WP sa postará o všetky aspekty programu WordPress za poplatok v rozmedzí od 129 do 299 dolárov. Od bezpečnosti po zálohovanie a monitorovanie po aktualizácie sa starajú o celú škálu služieb WordPress.

Buffy WP

Buffy WP, služba, ktorá sa stará o rýchlosť, zabezpečenie, zálohy a aktualizácie ľubovoľného počtu vašich webových stránok WordPress. Sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni na monitorovanie a úpravu vašich webových stránok. Plány začínajú na 50 dolárov mesačne a pri tomto WP Buffs sa bude sledovať, zálohovať a obnovovať vaše webové stránky. Váš web bude kompletne spravovaný celý deň, každý deň.

WPSite Care

Starostlivosť o lokalitu WP Cieľom je poskytnúť úplné služby podpory WordPress malým podnikom a profesionálnym blogerom. Optimalizujú rýchlosť vášho webu a pomôžu vám zvýšiť návštevnosť. Balíky obsahujú bezpečnostné audity, zálohy a rýchle riešenie problémov s podporou. Plány začínajú na 79 $ mesačne a je vrhnutá 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Valet.io

Valet.io poskytuje služby údržby a správy webových stránok WordPress. Môže sa im veriť, že budú vaše webové stránky fungovať bez problémov a pomáhať pri rozvojových projektoch. Sú hrdí na pochopenie vašich cieľov a partnerstvo s vami, aby boli trvalo udržateľné. Aby ste vedeli o svojich plánoch a cenách, musíte vyplniť formulár s vašimi údajmi.

Záverečné slová o hľadaní pomoci s WordPress

WordPress je softvér s otvoreným zdrojom, ktorý ho podporuje silná komunita. Okrem toho je online k dispozícii veľa zdrojov. Takže nabudúce sa postavíte proti obrazovke WordPress, ktorej nerozumiete, nepropadajte panike. Zostaňte v pokoji a určte si cestu von pomocou zdrojov navrhnutých v tomto príspevku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map