Keď sa zásuvné moduly zrazia: Osvedčené postupy riešenia konfliktov s doplnkami WordPress

Je takmer nevyhnutné, že v určitom okamihu počas životnosti svojej webovej stránky WordPress zažijete hlavný konflikt doplnkov.


Keď dôjde k týmto konfliktom, medzi dvoma menšími doplnkami to nikdy nie je problém. Takmer môžete zaručiť, že bude priamo ovplyvnený najdôležitejší doplnok na vašom webe, čím sa celá jeho funkčnosť zrúti okolo vás.

Toto vyhlásenie je 50% paranoja a 50% dôvod. Najdôležitejšie doplnky, ktoré používate, sú kvôli ich zložitosti v konflikte s ostatnými. Či už sú vaše stránky prevádzkované okolo doplnku na správu udalostí, doplnku eCommerce alebo čohokoľvek iného, ​​môžete si byť istí, že sa stane primárnou obeťou každého konfliktu, ktorý sa vyskytne..

Ak používate veľa doplnkov, je takmer nemožné vyhnúť sa konfliktom úplne. Existuje však niekoľko metód, ktoré môžete použiť na udržanie konfliktov a problémov s doplnkami na absolútnom minime.

Vyhnite sa zastaraným doplnkom

Ak musíte pre konkrétnu funkciu použiť doplnok, uistite sa, že bol nedávno aktualizovaný a či je kompatibilný s najnovšou verziou WordPress.

Ak vývojár tento doplnok neaktualizoval do šiestich mesiacov, existuje veľká pravdepodobnosť, že bude obsahovať zastaraný kód. Teraz, keď sa WordPress snaží skrátiť vývojový cyklus, stáva sa to ešte dôležitejším.

Pred aktualizáciou čohokoľvek zálohujte doplnky

Plugins-Folder

Väčšina ľudí bude aktualizovať svoje doplnky a webovú stránku bez toho, aby si to rozmysleli. Na svojom webe by ste mali používať najnovšie verzie softvéru, ale pri vykonávaní týchto aktualizácií by ste nemali byť bezohľadní..

Podobne ako pri aktualizácii základného softvéru WordPress je dobré mať k dispozícii úplné a použiteľné zálohy celého webu pred vykonaním významných zmien. Zálohovanie vám umožňuje obnoviť staršie verzie každého doplnku, ak by sa niečo pokazilo a musíte sa vrátiť k predchádzajúcej verzii.

Existujú služby ako VaultPress , Ktorá vám umožní zálohovať všetko, aj keď si môžete jednoducho stiahnuť wp-content / plugins priečinok pomocou programu FTP, napr FileZilla.

Vytvorte verziu svojho miestneho rozvoja

Na vytvorenie verzie svojho webu na lokálnom počítači použite aplikáciu ako MAMP alebo WAMP.

Túto miestnu verziu svojich stránok potom môžete použiť ako testovacie prostredie na aktualizáciu každého nainštalovaného doplnku. To vám umožní otestovať aktualizácie jednotlivých doplnkov bez toho, aby došlo ku konfliktu s ostatnými.

Ak dôjde ku konfliktom, nestane sa tak v živej verzii vášho webu. Doplnky môžete testovať a vylepšovať vo vývojovej verzii, kým nebudete radi, že všetko funguje.

Potom môžete aktualizovať svoju živú verziu.

Aktualizujte doplnky jednotlivo

Môže byť lákavé vybrať všetky vaše doplnky a nechať ich aktualizovať program WordPress súčasne. Ak je všetko v súlade s plánom, určite je to šetrič času.

Ak sa po aktualizácii vyskytne problém s ktorýmkoľvek z doplnkov, budete radi, že ste strávili ďalších pár minút aktualizáciou každého doplnku samostatne. Pomocou tejto metódy môžete presne zistiť, ktorý doplnok spôsobil konflikt, a potom okamžite obnoviť predchádzajúcu verziu zo zálohy.

Aktualizáciou všetkých z nich súčasne riskujete, že budete musieť stráviť podstatnú časť svojho času objavovaním konfliktných doplnkov..

Nájdenie konfliktu

Predchádzajúci bod je osvedčený postup, ale nie niečo, čo väčšina ľudí je ochotných minúť navyše. Ak ste aktualizovali všetky svoje pluginy súčasne, zostali vám dve možnosti a ak chcete, vyhnite sa druhému z nich..

1. Obnovte doplnky

Doplnky môžete úplne obnoviť zo zálohy, ktorú ste si vzali, tesne pred aktualizáciou. Potom aktualizujte každý doplnok po jednom, aby ste našli ten, ktorý spôsobuje konflikt.

Ak vaša odpoveď na jednu z nich bola „Ach áno. Najskôr som ich mal zálohovať. “ Je mi ľúto, že ste sa obmedzili na používanie bodu dva.

2. Manuálny proces

Nemáte žiadnu zálohu. Aktualizovali ste všetky doplnky naraz, aby ste ušetrili čas a teraz je niečo dôležité rozbité. Teraz čelíte náročnej úlohe manuálnej kontroly každého doplnku na nájdenie konfliktu.

Ak to chcete urobiť, musíte deaktivovať každý nainštalovaný doplnok.

Keď sú všetky deaktivované, môžete aktivovať svoj primárny doplnok, ktorý má problém a uistiť sa, že funguje správne – je možné, že ide o nefunkčný doplnok.

Potom musíte aktivovať každý doplnok jeden po druhom a skontrolovať, či došlo ku konfliktu. Ak máte nainštalovaných veľa doplnkov, môže to chvíľu trvať.

Čo ešte horšie je, že keď zistíte tento konflikt, budete musieť nechať druhý doplnok deaktivovaný alebo sa pokúste nájsť verziu, ktorú ste nainštalovali pred aktualizáciou – za predpokladu, že viete, aké je číslo verzie.

Táto manuálna metóda môže chvíľu trvať, kým sa dokončí a spôsobí na vašom webe hlavné problémy s funkčnosťou, kým ju budete vykonávať. Najlepšie je pokúsiť sa tomuto scenáru úplne zabrániť tým, že bude proaktívny, budete si robiť zálohy a mať plán na aktualizáciu svojich webových stránok.

Na vyriešenie konfliktu použite fóra podpory doplnkov

Po nájdení problematického doplnku je vhodné ísť na jeho fórum podpory. Zvyčajne sa nachádzajú na stránke WordPress.org pre doplnok, ak je voľne dostupný, alebo na webových stránkach doplnkov alebo vývojárov, ak ide o prémiový doplnok.

Fórum doplnkov

Je pravdepodobné, že nie ste prvý, kto má konflikt. Ak ste šťastným pacientom pre tento problém, mali by ste vytvoriť diskusné fórum vo fóre alebo poslať vývojárom e-mail, aby ste mohli problém preskúmať..

Spustenie vlastného vlákna vo fóre si bude vyžadovať vytvorenie WordPress.org účet, ak ho nemáte, alebo sa neprihlasujete k účtu, ktorý ste vytvorili pri zakúpení prémiového doplnku.

Ak rozlíšenie nie je možné, vymeňte menší doplnok

Nemusí existovať žiadne riešenie konfliktu. Môže vám zostať iná možnosť, ako vzdať sa funkcií tohto doplnku. Aspoň ako krátkodobé riešenie.

K dispozícii budú ďalšie doplnky, ktoré vykonávajú rovnakú funkciu. Strávte nejaký čas hľadaním náhradného doplnku a nepoužívajte iba ten prvý, ktorý nájdete. Nájdite ten, ktorý má dobrú podporu, a jeho vývojári ho nedávno aktualizovali.

Môže to dokonca stáť za to, že by ste sa obrátili na vývojárov nového doplnku a pýtali sa ich, či je pre nich problémom konflikt, ktorý ste zažili s predchádzajúcim doplnkom..

Nezabudnite, že nie ste pripojení k jednému konkrétnemu doplnku a ak nenájdete ten, ktorý robí presne to, čo chcete, môže byť vhodné nájsť niekoho, kto by vytvoril vlastný kód pre vaše webové stránky, čím sa úplne odstráni potreba doplnku..


Doplnky môžete použiť na prakticky čokoľvek na WordPress, ale nemusí to byť najlepšia voľba, ktorú máte k dispozícii.

Ak na vykonávanie jednoduchých úloh používate doplnky, je oveľa chytrejšou možnosťou naučiť sa, ako ich nahradiť vlastným kódom. Môžete sa buď naučiť, alebo nechať niekoho napísať špecifický kód potrebný na vykonanie úlohy a pridať ho do svojej témy.

Každý doplnok, ktorý používate čipy, má kontrolu nad webom a dáva jeho dlhodobé zdravie do rúk vývojárom tretích strán..

Tento vývojár nemusí byť schopný úplne aktualizovať doplnok. Ich kód môže byť chaotický a môže mať neúmyselné diery a problémy. Môže jednoducho použiť funkciu, ktorú už používa iný nainštalovaný doplnok.

Bez ohľadu na problém sa zvyčajne dá vyhnúť nahradením doplnku vlastným kódom, ktorý využíva menej zdrojov a je menej pravdepodobné, že spôsobí ďalšie problémy..

Zažili ste na svojom webe nejaké veľké konflikty doplnkov? Ako ste ich vyriešili? Radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me